Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 8 lipca 2019r. odeszła od nas Pani Stanisława Morończyk

9 lipca 2019

Ze smutkiem zawiadamiamy,

że w dniu 8 lipca 2019r. odeszła od nas

Pani Stanisława Morończyk

wspaniały pedagog,

wieloletnia nauczycielka, wychowawczyni wielu pokoleń dzieci ze Skidzinia, Wilczkowic i Zasola.

Swe życie związała ze szkołą w Skidziniu. Pracowała tu jako nauczycielka od 1953 roku prawie 40 lat. Na stanowisku kierownika szkoły od 1976 do 1981.

Przybyła z Ryglic, spod Tarnowa. Całym sercem pokochała miejsce i ludzi wśród których przyszło jej żyć i pracować.

Oddała się bez reszty pracy w szkole. Dobro uczniów było dla niej najważniejsze. Z matczyną troską angażowała się w problemy wychowanków. Zdobyła sympatię, wielki szacunek i autorytet wśród dzieci, rodziców i wszystkich mieszkańców.

Swym charakterem, postawą życiową, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała, co jest w życiu ważne.

Ksiądz Jan Twardowski napisał: "Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych" Pani Stanisława będzie zawsze żyła w pamięci swych uczniów, przyjaciół, współpracowników.

Uroczystość pożegnania Pani Stanisławy Morończyk odbędzie się w dniu 10.07.2019r. w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Rajsku o godzinie 13.00.