Aktualności


Zakodowani trzecioklasiści

W tygodniu kodowania w ramach Code Week 21 października uczniowie klasy 3 układali i przekształcali rytmy z wykorzystaniem plastikowych, kolorowych nakrętek.Poza kształceniem umiejętności kodowania poznali sposób wykorzystania surowców wtórnych w ramach edukacji ekologicznej. Na lekcji było kreatywnie i ekologicznie.

Zakodowane pierwszaki

20 października uczniowie klasy pierwszej kodowali i dekodowali usłyszane schematy rytmiczne do piosenki pt.: „Chodźmy do parku”. Utrwalali i rozróżniali również czas trwania ósemki i ćwierćnuty. Na koniec zagrali na instrumentach perkusyjnych: trójkąt, kołatka, grzechotka wg przedstawionego schematu.

Kubeczkowe kodowanie – Code Week

W dniu 19 października klasa 1 mogła popróbować swoich sił w kodowaniu. Z kolorowych kubeczków pierwszoklasiści odczytywali wzory i kody na podstawie których układali budowle. Z najprostszych domowych przedmiotów czarowali i nieźle się bawili, a zarazem rozwijali umiejętności matematyczne, logicznego myślenia, spostrzegania.

 

Code Week na matematyce w klasie 6.

Uczniowie klasy szóstej na lekcji matematyki kodowali figury geometryczne na bazie dwunastokąta foremnego. Rysowali figury zgodnie z zadanym kodem, ale również tworzyli własne figury i zapisywali do nich kody. Dzieci rozwijały umiejętność programowania, swoją  wyobraźnię przestrzenną  oraz sprawność manualną. Na załączonych zdjęciach widać efekty ich pracy.

Kodowanie w przedszkolu w grupie młodszej

16.10.2020 r. przedszkolaki z grupy młodszej podjęły się kodowania rytmów i szyfrów.

Na początku ustaliliśmy kodeks obowiązujący na zajęciach. Następnie dzieci ułożyły rytmy z figur geometrycznych oraz rozwiązały kolorowe sudoku z owoców. Na koniec zajęć przedszkolaki rozszyfrowały sekwencje ruchów przedstawionych na symbolicznych ilustracjach.

 

 

Rytmy i emocje- zajęcia w grupie starszej w ramach Code Week

Dzieci z grupy starszej zapoznały się z kołem emocji, tworzyły i kontynuowały rytmy za pomocą emotikonów z emocjami. Kodowały układ ruchowy za pomocą  ustalonego rytmu. Wiele radości dostarczyło programowanie robota edukacyjnego za pomocą ścieżki emocji i ustalonego warunku.

Code Week na lekcji geografii w klasie 6 i 7.

Klasa 6 w ramach Code Weeka na zajęciach geografii brała udział w grze interaktywnej – „Współrzędne geograficzne” oraz na mapie świata zaznaczała miejsca odwiedzone przez turystów, a następnie rozpoznawała je na podstawie atlasu geograficznego. Natomiast klasa 7 odkodowywała – rozszyfrowywała mapę prowadząca do skarbu.

 

Nauka rytmów w klasie 6 – ćwiczenia w ramach Code Weeka

Klasa 6 w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania postawiła na utrwalenie oraz doskonalenie umiejętności tworzenia i kontynuowania sekwencji rytmów, jak i odwzorowywanie obrazów za pomocą układanych klocków. Wydawałoby się, że zadanie banalne i zbędne. Jednak tak nie jest. Dlaczego? Otóż umysł człowieka wyszukuje w danym zjawisku lub sytuacji regularności i reaguje na nie poprzez swoje działanie i mowę. Dzięki kodowaniu, powtarzaniu rytmów i odtwarzaniu obrazów rozwijamy u dzieci przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Zatem w czasie zajęć uczniowie doskonalili podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację uwagi analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową.

 

Klasa 2 poznaje Zasady Bezpiecznego Internetu – gra dydaktyczna w odkodowywanie.

Drugoklasiści w dniu 12 października, uczyli się szczegółowych Zasad Bezpieczeństwa w Internecie. Nauka została połączona z zabawą. Uczniowie odkodowywali informacje zaszyfrowane przez ich kolegów z klasy starszej i porządkowali je według kategorii: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga. Wszyscy chętnie podjęli prace i zaangażowali się w rozwiązywanie problemu. Praca była bardzo twórcza, wszystkie kody udało się złamać i odczytać ważne zasady cyberbezpieczeństwa.

Code Week – klasa 8 koduje Zasady Bezpieczeństwa w Internecie.

W dniu 12 października w klasie 8 odbyły się zajęcia w ramach Tygodnia Kodowania. Uczniowie przypomnieli Zasady Bezpieczeństwa w Internecie, a następnie zgodnie z propozycją programu Asy Internetu podzielili je na 5 kategorii: rozsądek, uważność, siła, odwaga i życzliwość. Kolejnym krokiem było stworzenie gry dydaktycznej dla uczniów młodszych. Ósmoklasiści zakodowali przypomniane zasady tak aby ich koledzy z klasy drugiej mogli je rozszyfrować i uporządkować w odpowiednej kategorii.
Dzięki takiej formie zajęć klasa ósma poznała jeden ze sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. Dobrze się bawiła oraz pracowała czując, ze ma ważną misje do spełnienia: przekazać niezbędną wiedzę swoim młodszym kolegom. Podczas tych zajęć połączyliśmy przyjemne z pożytecznym oraz zabawę z nauką.

Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania rozpoczęty.

W tradycję naszego Zespołu wpisał się projekt Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania. Nasi uczniowie i przedszkolaki pod kierunkiem nauczycieli wezmą udział w tej akcji już czwarty raz. Od 10 do 25 października będziemy świętować kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.
Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Dlatego
Tydzień Kodowania umożliwia wszystkim uczestnikom poczuć, że programowanie i kodowanie może być przyjemną i pasjonująca zabawą, która wzbogaca nas w umiejętności przydatne w życiu codziennym .W tym roku postanowiliśmy skupić się na kodowaniu i rozczytywaniu rytmów, i jak co roku na programowaniu postaci i robotów, które tak bardzo lubią nasi podopieczni. Zatem zaczynamy…

Zajęcia biblioteczne

1 października 2020 roku przedszkolaki wzięły udział w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Panią Zofię Piwowar z Biblioteki Publicznej w Skidziniu.

Dzieci wysłuchały z uwagą fragmentu baśni , a następnie wzięły udział w krótkim quizie dotyczącym treści lektury oraz zajęciach plastycznych.

Dzień przedszkolaka

20 września to bardzo ważna data dla wszystkich przedszkolaków, tych dużych i małych. Myślą przewodnią tego święta jest,,Zabawa, radość, edukacja”. Z tej okazji w dniu 21.09.2020 roku uczestniczyliśmy w różnych atrakcjach. Były wspólne gry, wiele konkursów i świetna zabawa w rytmach muzyki. Na koniec zabawę przenieśliśmy do ogrodu przedszkolnego, gdzie wszyscy wspólnie braliśmy udział w konkurencjach sportowych na świeżym powietrzu.

Warsztaty ekologiczne w przedszkolu

16.09.2020 roku przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ekologicznych.

Warsztaty ekologiczne prowadzone przez panie z DL w Wilczkowicach i obejmowały następujące treści:
1) Tworzenie makiety łąki
2) Poznanie wyglądu rośliny od korzenia do kwiatu
3) zapoznanie się z różnego rodzaju nasionami
4) Poznanie poszczególnych etapów sadzenia roślin
5) Sadzenie roślin:
– podłoże z kamyczków
– ziemia
– nasiona
– podlanie nasion wodą
5) zaprojektowanie patyczka z nazwą rośliny

Dzień Języków Obcych

We wrześniu obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Tego dnia promowane są wśród dzieci i młodzieży różnorodność kulturowa i językowa Europy. Oczywiście nie można zapominać o barwnych i ciekawych kulturach oraz językach na całym świecie.

Z tej okazji w tym roku w naszej szkole uczniowie przygotowywali plakaty, poznawali inne języki oraz ciekawostki z nimi związane. Dowiedzieli się co to są palindromy i poznawali ich przykłady w różnych językach oraz próbowali przeczytać najdłuższe słowa świata. Uczniowie dowiedzieli się również, iż nawet zwierzęta „mówią” nieco innym językiem w zależności od kraju.

Żegnaj Franiu!!!

Z przykrością i bólem informujemy, że w dniu 29.09.2020r. odszedł od nas uczeń Franiu Irzyk po długiej i ciężkiej chorobie.

 

Żegnaj Franku!  Jesteś nam Aniołkiem tam wysoko w niebie …                                                                          

 

My swoją modlitwą zawsze Cię wspieramy.

Smutek i Cierpienie Bogu powierzamy.

 

Łącząc się w smutku z Rodziną składamy najszczersze kondolencje.

Jesteśmy z Wami myślami i całym sercem!

Społeczność Szkolna ZSP nr 3 w Skidziniu

 

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi,

są słowa , które zawsze wywoływać będą morze łez.

„MASECZKA – modny gadżet”- konkurs dla klas 1-8

KONKURS „MASECZKA – modny gadżet” regulamin dla klas 1-8
CELE KONKURSU:

propagowanie noszenia maseczek na twarz w dobie pandemii,
prezentacja umiejętności szycia,
motywowanie do rozwijania umiejętności manualnych,
propagowanie prawidłowego działania w nowej rzeczywistości ,
poznawanie i zachęcanie do przestrzegania zasad sanitarnych.

 

Uczestnikami konkursu są uczniowie klas 1-8 szkoły podstawowej, który odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy 1-3 (koordynator I. Małecka) klasy 4-8 (koordynator A. Szlenk)

 

 

Konkurs jest INDYWIDUALNY.
Szycie i aranżacja artystyczna maseczek jest dowolna.
Uczestnicy konkursu szyją samodzielnie – klasy 4-8 maseczkę na twarz (młodsze klasy mogą z pomocą dorosłych) i wykonują sobie w niej zdjęcia.
Jedno najlepsze zdjęcie przesyłają do wyznaczonej osoby z komisji konkursu:

p. ANNA SZLENK kl. 4-8

p. IWONA MAŁECKA kl. 1-3

 

Wykonanie maseczek oceni komisja konkursowa w składzie: dyr. Urszula Bandoła i D. Skowronek, I. Małecka oraz Anna Szlenk
Jury weźmie pod uwagę – sposób i pomysłowość wykonania, materiał, ozdoby (np. pasmanteria, guziki cekiny, inne motywy– według pomysłu i inwencji twórczej ucznia)
Jury przyzna nagrody: I, II i III miejsce oraz wyróżnienie

 

Nagrody gwarantowane dla wszystkich biorących udział:

Wzorowe zachowanie – wpisane do dziennika
Celujący – cząstkowa ocena z przedmiotu – plastyka (oprócz klasy 8)
Punkty dla klasy w Szkolnym Turnieju Klas

Termin nadsyłania fotografii: do 22 października.
UWAGA! Nadesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie swojego wizerunku w maseczce na stronie internetowej szkoły

W załączeniu filmik jak uszyć maseczkę, można też samemu poszukać wzoru.
www.youtube.com/watch?v=mv4FPGBOhBE
W razie wątpliwości prosimy o kontakt – ORGANIZATORZY

Podziękowanie

Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w odświeżonych i zmodernizowanych salach przedszkolnych i szkolnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy jakości warunków pracy dzieci, uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

DZIĘKUJEMY.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu

Pismo MEN o aplikacji ProteGO Safe

Skidziń, 27.08.2020r.

Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w trybie stacjonarnym w dniu  1 września 2020r. w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu z zachowaniem procedur i wytycznych MEN, MZ, GIS.

Rodzice przyprowadzają dzieci w tym dniu w godzinach od 7.00 do 9.00 wg następujących zasad:

 1. 1 rodzic (opiekun) / 1 dziecko z zachowaniem dystansu od kolejnego opiekuna min. 1,5 metra, dystans od pracownika przedszkola – 1,5 metra.
 2. Rodzice (opiekunowie) odprowadzający / odbierający dzieci mogą wejść do przestrzeni wspólnej przedszkola (wiatrołapu, tzw. STREFA RODZICA) w maseczce i po OBOWIĄZKOWEJ DEZYNFEKCJI RĄK – nie dotyczy to dzieci przedszkolnych.
 3. W przedszkolu do niezbędnego minimum ograniczone jest przebywanie osób z zewnątrz.
 4. Rodzice dzieci nowo przyjętych do przedszkola pozostaną w stałym kontakcie telefonicznym z wychowawcą  grupy. Dołożymy wszelkich starań aby zapewnić warunki do adaptacji dziecka w przedszkolu.

UWAGA!

Rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji ZOBOWIĄZANI SĄ DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROCEDURĄ funkcjonowania ZSP3 w Skidziniu w czasie epidemii, opracowaną zgodnie z wytycznymi MEN, MZ, GIS, które będą obowiązywały od 1 września 2020 roku (Załącznik MobiDziennik) oraz pismem MEN o aplikacji ProteGO Safe.

Z poważaniem

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu

Urszula Bandoła

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Skidziniu

Skidziń, 27.08.2020r.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w trybie stacjonarny w dniu 1 września 2020r. w Szkole Podstawowej w Skidziniu z zachowaniem procedur i wytycznych MEN, MZ, GIS.

Spotykamy się w tym dniu w wyznaczonych godzinach w holu na parterze z uwzględnieniem dystansu społecznego, w maseczkach:

 • 8.00 – uczniowie klasy 1 i rodzice ( ze względu na okres adaptacyjny za zgodą dyrektora  1 dziecko/ 1 rodzic , maseczka);
 • 8.30 – uczniowie klasy 2;
 • 9.00 – uczniowie klasy 3;
 • 9.30 – uczniowie klasy 4;
 • 10.00 – uczniowie klasy 6;
 • 10.30 – uczniowie klasy 7;
 • 11.00 – uczniowie klasy 8.

Wychowawcy zabierają uczniów do wyznaczonych klas na spotkanie (ok.30 min).

UWAGA!

 1. Wchodzimy do szkoły pojedynczo.
 2. Po wejściu do budynku OBOWIĄZKOWA DEZYNFEKCJA RĄK.
 3. NIE ZMIENIAMY OBUWIA – będzie dezynfekowane.
 4. Uczniów obowiązują STROJE GALOWE i maseczka zakrywająca nos i usta.
 5. Rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji ZOBOWIĄZANI DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROCEDURĄ funkcjonowania ZSP3 w Skidziniu w czasie epidemii, opracowaną zgodnie z wytycznymi MEN, MZ, GIS, które będą obowiązywały od 1 września 2020 roku (Załącznik MobiDziennik) oraz z plakatami informacyjnymi i pismem MEN o aplikacji ProteGO Safe.

Z poważaniem

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu

Urszula Bandoła

Pismo MEN o aplikacji ProteGO Safe.

#GaszynChallenge dla Frania Irzyka.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie i Dzieci.

Społeczność ZSP nr 3 w Skidziniu została nominowana przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Brzeszczach do #GaszynChallenge dla Frania Irzyka.

Stanęliśmy na wysokości zadania… Franio, jesteśmy z Tobą!!!

www.youtube.com/watch?v=QF_xnPVwXaA&feature=youtu.be

Nominujemy do podjęcia wyzwania ZSP nr 4 w Brzeszczach.

Zachęcamy również do wpłaty na konto SIEPOMAGA:

Logo Siepomaga

www.siepomaga.pl/potrzebujacy/franek/koszyk/dodaj

Popatrzcie Państwo na tę sytuację z perspektywy rodziny Frania i otwórzcie swoje serca.

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu

Urszula Bandoła

„Wnuczek,wnuczka edukuje, babcia dziadek się stosuje”

W ramach projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty „Wnuczek i wnuczka edukuje, babcia i dziadek się stosuje”, uczniowie klas młodszych podjęli działania mające na celu ostrzeżenie swoich dziadków i seniorów przed zagrożeniami, które mogą doprowadzić ich do nieprzyjemnych sytuacji, stresu czy też utraty dorobku całego życia.

Wychowawcy klas 1- 3 podczas lekcji online oraz klasy 6 na lekcji wychowawczej zapoznali uczniów z filmem instruktażowym przygotowanym przez policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dzięki niemu mogli zapoznać się z niebezpieczeństwami oraz sposobami działania oszustów wobec starszych osób. Film stał się podstawą do pogadanek i wspólnego redagowania rozmowy „ku przestrodze” ze swoimi dziadkami, którą dzieci przeprowadziły w domach. Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty i znaki ostrzegawcze /do przypięcia np. na lodówkę/, prezentacje multimedialne które mają seniorom przypominać o czujności. Część dzieci zatrzymała te chwile wspólnej integracji i edukacji dziadków na zdjęciach.

Link do prezentacji multimedialnej wykonanej przez Nataszę Bielenin z kl.3

https://view.genial.ly/5ef347a744fd3d0d8b72558f/presentation-projekt-wnuczki

Powstał też wiersz:

Kochana babciu, dziadku kochany, gdy nie mam kasy idę do mamy,

Czasami także idę do taty, lecz nie do Ciebie, boś niebogaty.

A gdy już bardzo będę w potrzebie, to nie zadzwonię nigdy do Ciebie,

Lecz Cię odwiedzę by porozmawiać, czy to jest Kraków, czy to Warszawa.

Bartosz Bizoń klasa 2
Patryk i Szymon Pływacz z Babcią
Sebastian Malec klasa 2 z Babcią
Dominika Głownia klasa 1
z Babcią
Dominika Głownia klasa 1
z Dziadkiem
Nadia Kania klasa 1
Emilia Noworyta klasa 1

Dyżur wakacyjny przedszkolaków 2019/2020

Dyrektor Zespołu Szkolno –Przedszkolnego nr 3 w Skidziniu informuje, że dyżur wakacyjny  w roku szkolnym 2019/2020 planowany jest  w przedszkolach:

– „ Żyrafa” w Brzeszczach  od 6 do 31 lipca w godzinach 6.00 – 16.00,

–  „Pod Kasztanami” w Brzeszczach od 3 do 31 sierpnia w godzinach 6.00 – 16.00.

Karty zapisu można odbierać w przedszkolu „Żyrafa” i „Słoneczko” w godzinach  od 7.00 – 15.00 lub pobrać ze strony internetowej www przedszkoli.
Przesyłam tę Kartę zapisu w załączniku.

Składanie kart zapisu dziecka na dyżur wakacyjny trwać będzie od 24 czerwca 2020 r.  do 26 czerwca 2020 r. w przedszkolu do którego uczęszcza dziecko. Wypełnione karty można dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły w Skidziniu lub odesłać na mobiDziennik do dyrektora.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem i procedurami organizacji  i bezpiecznego funkcjonowania przedszkola w okresie dyżuru, jego działalności w związku z zagrożeniem COVID-19.  Nabór dzieci przedszkola na dyżur wakacyjny odbędzie się zgodnie z określonymi w regulaminie kryteriami. Dokumenty dostępne na stronie internetowej przedszkoli.

Zgłoszenie dziecka na dyżur dokonują rodzice, którzy nie mogą pogodzić aktywnej pracy zawodowej z opieką nad dzieckiem.

Proszę o zapoznanie się z załącznikami.

Serdecznie pozdrawiam. Urszula Bandoła Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

KARTA ZAPISU DZIECKA-1

Procedura funkcjonowania Przedszkola nr 3-1

Regulamin dyżuru wakacyjnego 2020

INSTALACJE KLASY 7 – „UWAGA – KORONAWIRUS”

W  ramach zajęć plastycznych uczniowie klasy 7  u siebie w pokoju stworzyli formę plastyczną – INSTALACJĘ, której przesłaniem będzie ochrona przed pandemią.

Przesłanie wciąż aktualne…

Zbliżają się wakacje, ale nie zapominajmy o tym, że nastał trudny czas, którego nikt się nie spodziewał. Cały świat wciąż przeżywa epidemię, a każdy z nas jest na nią narażony. Koronawirus nie ma wakacji i nie odpuszcza! To my musimy nauczyć się z nim żyć i stosować do ważnych zasad, które obowiązują w dalszym ciągu. Oto przesłanie uczniów z klasy 7, którzy w swojej przestrzeni domowej stworzyli INSTALACJE, które przestrzegą Was przed niebezpieczeństwem wciąż nam zagrażającym. Ponadto uczniowie sami uszyli maseczki, w których się sfotografowali, aby uświadomić wszystkim, że ich noszenie nadal obowiązuje… więc nie zapominajcie o ich noszeniu w miejscach publicznych.

O instalacji, jako formie plastycznej…

INSTALACJA jest to dzieło plastyczne o przestrzennych walorach zbudowane przez „artystę” i dopasowane do konkretnej przestrzeni (np. pokoju). Złożona jest ona w całość z wielu elementów gotowych lub w tym celu wykonanych lub może być wykonana z jednego konkretnego elementu. Zastosowana w niej symbolika powinna być zrozumiała dla innych ludzi.

Zobaczcie w galerii, w jaki sposób uczniowie klasy 7 naszej szkoły przypominają w jaki sposób chronić siebie i innych.

A. Szlenk

 

EKO- DZIECIAKI czyli prace klasy pierwszej z wykorzystaniem eko-śmieci.

Czy dziecko może uratować naszą planetę, przed zawalającymi ją tonami śmieci?….pewnie nie, ale… jeśli każdy z nas zrobiłby małą rzecz- np. zawsze je segregował lub wykorzystał w inny sposób – śmieci byłoby zdecydowanie mniej!

Poprosiłam uczniów klasy 1 aby wykonały pracę plastyczną z niepotrzebnych materiałów, które znajdą w swoich domach. Dzieci wykorzystały to, co szkodzi naszemu środowisku i nadały „śmieciom” nowe życie! Stworzyły różne prace, które okazały się fantastycznymi pudełkami na różności, rakietami, ciężarówkami a nawet domkiem dla lalek czy kosmitą! Tworzyły rzeźby – łącząc wszystko ze sobą albo przyklejały rzeczy na płasko np. do starego kartonu. Stworzyły przydatne przedmioty użytkowe, który przydadzą się w każdym dziecięcym pokoju i nie tylko.

Takie prace są niepowtarzalne – nie kupisz ich w żadnym sklepie, a masz satysfakcję, że wykonałeś je sam! Te nowe przedmioty będą wspaniałym upominkiem na urodziny, czy prezentem dla bliskiej Ci osoby.

Zobacz, jak można wykorzystać swoją wyobraźnię jednocześnie ratując naszą planetę! …może i Ty spróbujesz z nami ją chronić nadając śmieciom nowe życie?

A.Szlenk


Wywiad z rodzicem przed przyjściem do przedszkola.

Przedszkole Publiczne w Skidziniu nie zostało otwarte!

Szanowni Państwo!

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 3 w Skidziniu informuje, iż Przedszkole Publiczne w Skidziniu nie zostanie otwarte w dniu 14 maja 2020r.    z uwagi na małą liczbę zgłoszeń.

 

Proszę o kontakt w sprawie ewentualnych nowych zgłoszeń.

Kontakt telefoniczny: 32 2111 484;  693 846 412

Urszula Bandoła

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

Lista dzieci przyjętych do Przedszkola Publicznego w Skidziniu w rekrutacji uzupełniającej.

WKRÓTCE OTWARTE PRZEDSZKOLA

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją rządu o możliwości otwarcia przedszkoli informuję, że Gmina Brzeszcze planuje w najbliższym czasie, przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, otwarcie przedszkoli.

W pierwszej kolejności z przedszkola będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dziecko musi być zdrowe, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Rodzice/opiekunowie przyprowadzający i odbierający dziecko z przedszkola również muszą być zdrowi.

Przyprowadzający dziecko nie wchodzą do budynku przedszkola i pozostawiają je pod opieką Nauczyciela dopiero po stwierdzeniu, że dziecko jest zdrowe.

Gdyby w czasie pobytu dziecka w przedszkolu wystąpiły niepokojące objawy chorobowe zostanie ono odizolowane w odrębnym pomieszczeniu i rodzice/opiekunowie zobowiązani są do niezwłocznego odebrania dziecka.

Dyrektor ZSP 3 w Skidziniu informuje, iż wstępne deklaracje pobytu dziecka w przedszkolu można składać telefonicznie do 7 maja 2020 r. (czwartek) od 8.00 – 13.00:

 • sekretariat 32/2111484, 693 846 412.

Planowane godziny otwarcia przedszkola od 8.00 – 14.00. Ilość dzieci w grupie będzie ograniczona – do 10.

Na podstawie zebranych informacji organ prowadzący – Gmina Brzeszcze podejmie

decyzję o otwarciu przedszkoli.

Dyrektor ZSP 3 w Skidziniu

OTWARCIE BOISK W ZSP3 W SKIDZINIU.

Szanowni Państwo,

w godzinach od 12.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku od dnia 6 maja 2020r.

będzie można korzystać z boisk wielofunkcyjnych przy ZSP 3 w Skidziniu

W czasie korzystania z boisk obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:

 • ZACHOWANIE DYSTANSU SPOŁECZNEGO – 2M

 • OBOWIĄZEK ZASŁANIANIA TWARZY W MOMENCIE DOTARCIA NA OBIEKT SPORTOWY

 • WERYFIKACJA UCZESTNIKÓW – ZGŁOSZENIE DO ZARZĄDCY – DYREKTORA ZSP 3 W SKIDZINU OSÓB WCHODZĄCYCH NA OBIEKT; MAKSYMALNA ILOŚĆ OSÓB NA OBIEKCIE TO: 6

 • ZGŁOSZEŃ DOKONYWAĆ MOŻNA CODZIENNIE

od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 – 14:00 pod numerem telefony: 32/2121-14-84; 693-846-412

 • OBOWIĄZKOWA DEZYNFEKCJA RĄK DLA WCHODZĄCYCH I OPUSZCZAJĄCYCH OBIEKT

Urszula Bandoła

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

Dzień Ziemi

22 kwietnia jak co roku obchodzony był Dzień Ziemi. Te obchody były szczególne, ponieważ, po pierwsze, dokładnie 50 lat temu w USA Denis Hayes zorganizował obchody Dnia Ziemi, do których przyłączyło się 20 milionów Amerykanów. Po drugie, w tym roku były to obchody tylko wirtualne ze względu na panującą pandemię, ale odbyły się prelekcje, przygotowano filmy, przyłączyło się do ich obchodów wiele osób i instytucji. Również i my przyłączyliśmy się do tego, jakże ważnego dla naszej planety i dla nas dnia, wykonując ekologiczne książeczki i plakaty w języku angielskim, prowadząc lekcje zdalne na temat ochrony środowiska, poszukując w ogrodzie pionierskich roślin, jakimi są mchy. Oto kilka prac i zdjęć, których była bardzo wiele.

 

Jak wzmocnić swoją odporność?

Pomimo, iż uczniowie uczą się w domu, z którego prawie nie wychodzą, i nie za bardzo mają się z kim dzielić swoją pracą i wykonanymi zadaniami, ambicji im nie brakuje 🙂 Brawo! Tak trzymać!

W związku z ostatnimi problemami chorobowymi oraz obniżoną odpornością na wiosnę, każdy z uczniów przygotował plakat bądź referat na temat: Jak wzmocnić swoją odporność? Oto kilka wybranych prac, które mam nadzieję zachęcą wszystkich do dbania o swoje i najbliższych zdrowie. Trzymajmy się.

 

 

Płatności za miesiąc -kwiecień

Lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2020/2021

Potwierdzanie woli przyjęcia dziecka do przedszkola

Rodzice dzieci zakwalifikowanych mają obowiązek potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola .

Potwierdzanie woli przyjęcia odbywać się będzie  wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem systemu NABO .

W celu potwierdzenia woli,proszę o wybór opcji ,,Potwierdzam wolę przyjęcia dziecka do przedszkola ”

 

 

 

Lista zakwalifikowanych dzieci Przedszkole Publiczne w Skidziniu

 

Lista zakwalifikowanych

Przedszkole w Skidziniu

 

Minimalna liczba punktów uprawniających do zakwalifikowania : 9

 

I etap rekrutacji:

1. Janecka Aleksandra

2. Kupiec Adam

3. Nycz Hubert

 

II etap rekrutacji:

1. Kraj Bartosz

2. Król Oliwia

3. Piwowar Alicja

Rekrutacja do przedszkola – potwierdzenie woli zapisu

 

Szanowni Państwo !

 

Na podstawie § 11b Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 roku zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U.2020;poz.530) wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list zakwalifikowanych zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej ZSP 3 w Skidziniu ( www.zsp3.brzeszcze.edu.pl) w dniu 30.03.2020r. o godz.11:00.

 

Potwierdzenie woli zapisu dziecka, które zostało zakwalifikowane należy dokonać poprzez e –mail: przedszkole.skidzin3@brzeszcze.edu.pl

 

 

Urszula Bandoła

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

Zdalne nauczanie w przedszkolu

Szanowni Państwo!

Od 27.03. 2020 r.  będziemy kontaktować się z Państwem w sprawie zdalnego nauczania z wykorzystaniem mobiDziennika. Szczegóły prześlemy SMS.

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu  i Nauczyciele Przedszkola Publicznego w Skidziniu

Materiały edukacyjne dla przedszkolaków

Drodzy Rodzice przedszkolaków!

Przesyłamy Wam pomysły bo edukacja trwa nadal. Darzymy Was ogromnym zaufaniem i wiemy, że doskonale potraficie bawić się z dziećmi.  Chcemy jednak inspirować, wskazać sposoby spędzania wolnego czasu, by w jakiś sposób pomóc w tej trudnej sytuacji. Tęsknimy za dziećmi i chociaż wirtualnie chcemy mieć z Wami kontakt.

Pozdrawiamy serdecznie nauczyciele przedszkola

Proponujemy zabawy i ćwiczenia do wykorzystania w pracy z dziećmi w domu.

 

Coś dla zdrowia

Rodzic i dziecko lub dzieci w parach leżą na przeciwko siebie:

 • Podawanie do siebie piłki rękami (ramiona ułożone w bok, łokcie uniesione)
 • Siłowanie – obie osoby trzymają piłkę. Na sygnał każdy ciągnie piłkę do siebie licząc np. do pięciu. Wygrywa ten, kto zabierze piłkę.
 • https://www.youtube.com/watch?v=m2WsGrvCx_w – zabawy ruchowe dla dzieci rozgrzewka

 

Coś dla rąk ( rozgrzewka)

 

Kółko małe, kółko duże,

Rysujemy palcem w powietrzu małe i duże koło

Ręce w dole, ręce w górze,

Ręce w dół i w górę

Najpierw w prawo, potem w lewo,

Przechylamy w prawo i lewo

Tak się buja w lesie drzewo.

Bujamy na boki.

 

 

Coś dla rąk żeby malowały

 

Coś dla uszu żeby posłuchały:

https://www.elfibajka.pl/audiobook/elf-ziolko.html

 

 

 

Karta Pracy grupa młodsza

 

 

Karta Pracy grupa starsza

 

6-latek_grafomotoryka_cz1

 

” Uczymy się i bawimy online”.

Drodzy Rodzice!

W czasie zawieszenia zajęć w przedszkolu i szkole prezentujemy Państwu wybrane linki do stron o charakterze edukacyjnym. Mamy nadzieję, że te propozycje uatrakcyjnią czas spędzany w domu.

Od poniedziałku, 16 marca br. TVP, TVP ABC oraz TVP Kultura rozpoczęły emisję specjalnych pasm edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Oferta zawiera nie tylko filmy fabularne, dokumentalne, propozycje publicystyczne, ale również produkcje Teatru Telewizji, dostosowane do podstawy programowej. Zachęcamy do uwzględnienia materiałów prezentowanych na kanałach Telewizji Polskiej do zdalnej pracy z uczniami w czasie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach.

https://rozrywka.tvp.pl/47090255/telewizja-polska-blizej-dzieci-i-mlodziezy%20-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100_pomyslow_na_zabawe-pdf

Kolorowanki wiosna

zabawa z kostką-skonwertowany

Uczniu i studencie – zostań w domu i ogranicz kontakty towarzyskie! – https://www.gov.pl/web/koronawirus/uczniu-i-studencie–zostan-w-domu-i-ogranicz-kontakty-towarzyskie

Dwutygodniowa przerwa w zajęciach w szkole i na uczelni to nie wakacje ani ferie. To czas, w którym musimy zrobić wszystko, aby nie dochodziło do kolejnych zarażeń koronawirusem. Dlatego pozostań w domu, nie spotykaj się ze znajomymi, nie przesiaduj w galeriach handlowych, kinach i kawiarniach. Oprócz tego – dbaj o higienę i często myj ręce wodą z mydłem. Pamiętaj, że to również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!

Od 12 do 25 marca zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały zawieszone. Powód jest prosty – nie chcemy, abyście byli narażeni na zakażenie koronawirusem. Nie chcemy również, aby wirus zarażał kolejne osoby.

Dlatego musisz pamiętać, że odwołanie lekcji, ćwiczeń czy wykładów nie oznacza, że możesz w tym czasie spotykać się ze znajomymi i nadrabiać towarzyskie zaległości!

Korona party i wypad do Zakopanego? Odpuść sobie!

Imprezy typu „Korona party” lepiej przełożyć na później – kiedy wirus nie będzie nam już zagrażał. Dlatego też w najbliższym czasie zrezygnuj z wszelkich spotkań towarzyskich i:

 • nie chodź na dyskoteki,
 • nie przesiaduj w galeriach handlowych,
 • zrezygnuj z kina, kawiarni i restauracji,
 • nie korzystaj z komunikacji publicznej (lub ogranicz ją do niezbędnego minimum),
 • nie uczestnicz w spotkaniach towarzyskich,
 • zrezygnuj z wycieczek!

Zajęcia zdalne i nauka w domu

Nauczyciele i wykładowcy akademiccy mogą przesyłać swoim uczniom i studentom materiały do pracy w domu. Wszystko po to, aby koronawirus nie wpłynął na realizację programów nauczania.

Szkoły

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki. Przeczytaj ulubioną książkę, uzupełnij swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.
Więcej informacji: https://epodreczniki.pl/

Uczelnie

Zajęcia na uczelniach mogą być realizowane zdalnie. Oprócz tego naukowcy, doktoranci lub przyszli doktoranci mogą prowadzić działalność naukową. Zawieszenie zajęć nie ogranicza prowadzenia badań.
Studenci i nauczycieli akademiccy będą także mogli skorzystać z platformy e-learningowej Navoica.
Więcej informacji: www.navoica.pl oraz pod adresem e-mail: mooc_help@opi.org.pl.

Zawieszenie zajęć… to nie czas wolny w szkołach.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Przypominamy, iż okres zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. Ten błąd został popełniony we Włoszech. Dzieci, które nie chodziły do szkół i przedszkoli udawały się na spotkania z kolegami, turnieje, mecze, a to właściwie czas kwarantanny społeczeństwa – mówił  Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Porozmawiajcie o tym w Waszych rodzinach.

Bądźmy ODPOWIEDZIALNI!!!

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

Ministerstwo Edukacji Narodowej – koronawirus: aktualne informacje i zalecenia

1

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

1

1

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca
z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

1

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

1

Rodzicu:

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. w przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

1

Uczniu:

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

 

 

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy
e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

1

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

 • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.

 • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

1

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

1

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

1

1

1

                                                                                                                                                                              Departament Informacji i Promocji

                                                                                                                                                                                 Ministerstwo Edukacji Narodowej

KOMUNIKAT

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu informuje, iż w związku z decyzją Rządu w dniach od 16 marca 2020 do 25 marca 2020 r. zawiesza się zajęcia w szkołach i przedszkolach w całym kraju. Dodatkowo informujemy, iż w dniach 12 marca i 13 marca 2020 (czwartek, piątek) odbywać się będą TYLKO ZAJĘCIA OPIEKUŃCZE, a od 16 marca do 25 marca 2020r. uczniowie i dzieci nie przychodzą do szkoły i przedszkola. Prosimy o monitorowanie informacji na mobiDzienniku, bo z godnie z zapowiedzią Ministerstwa Edukacji Narodowej mogą pojawić się materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu.

                                                                                                               Z poważaniem

                                                                                                    Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

KOMUNIKAT PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO W OŚWIĘCIMIU dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2

Szanowni Państwo,

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu prosi o zapoznanie z plakatami dotyczącymi podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i przypomina, że należy przede wszystkim zachować spokój i na bieżąco śledzić komunikaty i wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia (www.gis.gov.pl oraz www.mz.gov.pl)

 

 

        

 

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego

w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem

 

Aktualnie nie ma wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania  i Kontroli Chorób (ECDC), które nakazywałyby objęcie nadzorem osób powracających z krajów, w których stwierdzono występowanie koronawirusa, jeżeli nie spełniają one kryteriów dla przypadku podejrzanego o zakażenie lub zachorowanie.

 

KRYTERIA KWALIFIKACJI do dalszego postępowania: (1) osób potencjalnie narażonych w związku z powrotem z obszarów utrzymującej się transmisji wirusa lub (2) osób, które miały bliski kontakt z osobą zakażoną.

 

Postępowaniu podlega osoba, która spełnia kryteria kliniczne oraz kryteria epidemiologiczne:
a) kryteria kliniczne
Każda osoba u której wystąpił co najmniej jeden z wymienionych objawów ostrej infekcji układu oddechowego:
– gorączka
– kaszel
– duszność
b) kryteria epidemiologiczne
Każda osoba, która w okresie 14 dni przed wystąpieniem objawów spełniała co najmniej jedno z następujących kryteriów:
– podróżowała lub przebywała w regionie, w którym stwierdzono przypadki koronawirusa*1;
– miała bliski kontakt*2 z osobą, u której stwierdzono zakażenie (kontakt z przypadkiem potwierdzonym*3 lub przypadkiem prawdopodobnym*4);
– pracowała lub przebywała jako odwiedzający*5 w jednostce opieki zdrowotnej, w której leczono pacjentów zakażonych nowym koronawirusem.

 

ZALECENIA

 

Jeśli u ucznia lub pracownika szkoły, który przebywał w rejonie zagrożenia epidemiologicznego w ciągu ostatnich 14 dni:
1) zaobserwowano objawy takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to:  należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną (lista stacji sanitarno-epidemiologicznych znajduje się tutaj: https://gis.gov.pl/mapa/)  lub powinien zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego (listę oddziałów zakaźnych można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/byles-w-chinach-i-zle-sie-czujesz-sprawdz-co-robic
2) nie zaobserwowano wyżej wymienionych objawów, to przez kolejne 14 dni należy kontrolować stan zdrowia, czyli codziennie mierzyć temperaturę ciała oraz zwrócić uwagę na występowanie objawów grypopodobnych (złe samopoczucie, bóle mięśniowe, kaszel).
a) Jeżeli po 14 dniach samoobserwacji nie wystąpią wyżej wymienione objawy, można zakończyć kontrolę.
b) Jeżeli w ciągu 14 dni zaobserwowane zostaną wyżej wymienione objawy to:
• należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną,
• lub chory powinien zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.
3) miał kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem to:
• należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną.
W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z najbliższą powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną, przekazując wszystkie niezbędne dane (kiedy i z jakiego rejonu osoba powróciła, jakie występują u niej objawy i od kiedy).
W przypadku, gdy osoba podejrzana o zakażenie wirusem zostaje skierowana do szpitala celem dalszej diagnostyki i wykonania testów na obecność wirusa państwowy powiatowy inspektor sanitarny zawiadamia o tym dyrektora placówki, a następnie w porozumieniu podejmują dalsze kroki profilaktyczne. Jednocześnie dyrektor placówki mając wiedzę o podejrzeniu przypadku zakażenia u ucznia lub pracownika powinien jak najszybciej zgłosić ten fakt do powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

 

Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239, ze zm.) w przypadku podejrzenia lub rozpoznania zachorowania na chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną lekarz przyjmujący do szpitala, miejsca izolacji lub odbywania kwarantanny, kierując się własną oceną stopnia zagrożenia dla zdrowia publicznego, poddaje osobę podejrzaną o zachorowanie, chorą na chorobę szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną lub osobę narażoną na zakażenie hospitalizacji, izolacji lub kwarantannie oraz badaniom.

 

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i Krajowego Konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (dostępne na stronach: mz.gov.pl, gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus) każda osoba, która została zakwalifikowana do dalszego postępowania medycznego, powinna być hospitalizowana w oddziale zakaźnym (obserwacyjno-zakaźnym) z zapewnieniem warunków izolacji oddechowej i ścisłego reżimu sanitarnego.

 

Osoby nie spełniające kryteriów przypadku podejrzanego o zachorowanie na koronawirusa powinny być leczone w warunkach ambulatoryjnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej.

 

Co to znaczy, że ktoś miał kontakt z osobą zakażoną nowym koronawirusem?
– pozostawał w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą lub w kontakcie w odległości mniej niż 2 metrów przez ponad 15 minut,
– prowadził rozmowę z osobą z objawami choroby twarzą w twarz przez dłuższy czas,
– osoba zakażona należy do grupy najbliższych przyjaciół lub kolegów,
– ktoś mieszkał w tym samym gospodarstwie domowym, co osoba chora, w tym samym pokoju internatu szkolnego.
Osoby z kontaktu NIE są uważane za zakażone i jeżeli czują się dobrze i nie mają objawów choroby, jest mało prawdopodobne, aby rozprzestrzeniły infekcję na inne osoby, jednak zaleca im się:
– pozostanie w domu lub w pokoju wieloosobowym w szkole z internatem przez 14 dni od ostatniego kontaktu z osobą chorą i prowadzenie samoobserwacji – codzienny pomiar temperatury i świadome zwracanie uwagi na swój stan zdrowia,
– poddanie się monitoringowi pracownika stacji sanitarno-epidemiologicznej w szczególności udostępnienie numeru telefonu w celu umożliwienia codziennego kontaktu i przeprowadzenia wywiadu odnośnie stanu zdrowia,  jeżeli w ciągu 14 dni samoobserwacji wystąpią następujące objawy (gorączka, kaszel, duszność, problemy z oddychaniem), należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. Jeśli wyniki testów na obecność koronawirusa są ujemne u osoby zakażonej, z którą osoba poddana kwarantannie domowej miała kontakt – państwowy inspektor sanitarny podejmuje decyzje o wcześniejszym zdjęciu kwarantanny.
Osoby, które nie miały bliskiego kontaktu:
– Rodzina i przyjaciele, którzy nie mieli bliskiego kontaktu z osobą chorą, nie muszą podejmować żadnych środków ostrożności ani wprowadzać żadnych zmian we własnych aktywnościach, takich jak uczęszczanie do szkoły czy pracy, chyba, że źle się poczują.
– W przypadku złego samopoczucia powinni telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną, aby rozważyć, czy potrzebują dalszej oceny.
Poza osobami, które są zdefiniowane jako te, które miały bliski kontakt, reszta szkoły nie musi podejmować żadnych środków ostrożności, ani wprowadzać żadnych zmian we własnych zajęciach w placówkach edukacyjnych. Jeśli źle się poczują, poddane zostaną kwalifikacji, w WAŻNE! Działa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590, gdzie można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem
zależności od objawów. To zalecenie dotyczy personelu dydaktycznego i dzieci z klasy i placówki, które nie przebywali w bliskim otoczeniu z osobą chorą.
Decyzja, do jakiej grupy kontaktu należą uczniowie i pracownicy powinna zostać podjęta w kontakcie ze służbami sanitarnymi, personelem szkoły, uczniem i jego opiekunami prawnymi.
Obecnie nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań takich jak kwarantanna dla wszystkich osób powracających z regionów, w których stwierdzono z utrzymującą się transmisją koronawirusa np. Włoch, czy odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.
POSTĘPOWANIE Z POMIESZCZENIAMI JEŚLI wystąpił przypadek osoby z podejrzeniem koronawirusa
W przypadku, gdy uczeń lub pracownik placówki został skierowany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, dyrektor tej placówki w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na jeden dzień w celu przeprowadzenia dekontaminacji pomieszczeń i przedmiotów.

 

PODSTAWOWE ŚRODKI OCHRONNE PRZECIWKO KORONAWIRUSOWI

 

Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

 

1. Często myć ręce – instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej
Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).
Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.
Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje
Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową dlatego jest wrażliwy na wszystkie detergenty, w tym mydło, preparaty do dezynfekcji oraz promienie UV. Oznacza to, że łatwo go inaktywować prostymi środkami czystości.
Wirus przenosi się:
a) bezpośrednio, drogą kropelkową – zawierające wirusa drobne kropelki powstające w trakcie kaszlu, kichania, mówienia mogą być bezpośrednią przyczyna zakażenia. Odległość 1-1,5 m od osoby, z którą prowadzimy rozmowę, traktowana jest jako bezpieczna pod warunkiem, że osoba ta nie kaszle i nie kicha w naszym kierunku (strumień wydzieliny oddechowej pod ciśnieniem),
b) pośrednio, poprzez skażone wydzieliną oddechową (podczas kichania czy kaszlu) przedmioty i powierzchnie. Wirus nie ma zdolności przetrwania poza organizmem człowieka, ulega dezaktywacji po kilku- kilkunastu godzinach.
ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

 

2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.

 

3. Zachować bezpieczną odległość
Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę. Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.

 

4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust
Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.

 

5. Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu po powrocie z krajów gdzie szerzy się koronawirus, jeśli nie upłynęło 14 dni od powrotu – NIE należy przychodzić do szkoły
Należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej – udać się na oddział zakaźny albo obserwacyjno-zakaźny, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Komunikacie krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (https://gis.gov.pl/aktualnosci/komunikat-krajowego-konsultanta-w-dziedzinie-chorych-zakaznych/).
Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą barierę ochronną dla otoczenia.

 

6. Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie, ale gdy nie podróżowało się do krajów, w których szerzy się koronawirus – NIE należy od razu podejrzewać u siebie zakażenia koronawirusem. Jednak w dbałości o własne zdrowie NIE należy przychodzić do szkoły, należy pozostać w domu i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.
Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy, koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

 

7. Mając łagodne objawy ze strony układu oddechowego, gdy nie podróżowało się do krajów, w których szerzy się koronawirus należy starannie stosować podstawowe zasady higieny oddychania oraz higieny rąk i pozostać w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

 

8. Unikać spożywania surowych lub niedogotowanych produktów pochodzenia zwierzęcego Ostrożnie obchodź się z surowym mięsem, mlekiem lub narządami zwierzęcymi, aby uniknąć krzyżowego zanieczyszczenia poprzez niegotowaną żywność, zgodnie z dobrymi zasadami bezpieczeństwa żywności.

 

9. Zapobiegać innym chorobom zakaźnym poprzez szczepienia, np. przeciwko grypie. W zależności od sezonu epidemicznego, w Polsce rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne rocznie. Szczyt zachorowań ma miejsce zwykle między styczniem a marcem. Ostre infekcje wirusowe mogą sprzyjać zakażeniom innymi czynnikami infekcyjnymi, w tym wirusami. Nie należy jednak traktować szczepień ochronnych przeciwko grypie jako sposobu zapobiegania zakażeniom koronawirusem.

 

10. Dbać o odporność, wysypiać się, dbać o kondycję fizyczną, racjonalne odżywianie.

 

 

 

 

 

 

*1 Informacje o krajach/regionach z utrzymującą się transmisją SARS-CoV-2 są dostępne pod linkiem: https://www.ecdc.europa.eu/en/areas-presumed-ongoing-community-transmission-2019-ncov
*2 Bliski kontakt jest definiowany jako narażenie personelu w placówkach opieki zdrowotnej w związku z opieką nad chorymi z SARS-CoV-2, zamieszkiwanie z pacjentem, który ma zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem zw. COVID19), praca w bliskiej odległości, przebywanie w tej samej klasie szkolnej z pacjentem z COVID19, podróżowanie wspólnie z pacjentem COVID19 dowolnym środkiem transportu)
*3 Przypadek potwierdzony (kryteria laboratoryjne):
wykrycie kwasu nukleinowego SARS-CoV-2 z materiału klinicznego potwierdzone badaniem molekularnym ukierunkowanym na inny obszar genomu wirusa.
*4 Przypadek prawdopodobny (kryteria laboratoryjne) co najmniej jedno z następujących kryteriów:
– dodatni wynik testu w kierunku obecności koronawirusów (pan-coronavirus test),
– niejednoznaczny wynik badania wykrywającego kwas nukleinowy SARS-CoV-2.
*5 na obecnym etapie dotyczy to przede wszystkim zagranicznych jednostek opieki zdrowotnej, w których hospitalizowano osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Informacja dotycząca rekomendacji MEN w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Szanowni Państwo!

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Skidziniu wdrażane są rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Proszę o zapoznanie się z materiałami MEN

https://www.gov.pl/web/edukacja/rekomendacje-ministra-edukacji-narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli-szkol-i-placowek-oswiatowych

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego w Skidziniu

Informujemy,iż rekrutacja do przedszkoli publicznych na terenie Gminy Brzeszcze, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzeszcze rozpoczyna się w następujących terminach: (więcej…)

Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Skidziniu

Karty zgłoszenia dziecka do Szkoły Podstawowej w Skidziniu dostępne są w sekretariacie ZSP3 Skidziń oraz do pobrania na stronie ZSP3 Skidziń w zakładce Strefa Rodzica – Pliki do pobrania.

Zachęcamy do zapoznania się z:

Zarządzeniem nr 12/2020

Burmistrza Brzeszcz

z dnia 31 stycznia 2020 r.

w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Brzeszcze na rok szkolny 2020/2021

Zarządzenie w sprawie rekrutacji do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2020.2021

Akcja charytatywna dla Frania Irzyka – zebraliśmy….

” Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”  /Papież Franciszek/

 

W dniu 19 lutego podczas Biesiady Rodzinnej z nutą charytatywną zbieraliśmy pieniądze na leczenie naszego kolegi Frania Irzyka.

Podczas akcji uczniowie Szkoły Podstawowej w Skidziniu zaprezentowali swoje talenty i umiejętności, wspierane, rozwijane i promowane przez nauczycieli. Publiczność – rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy Skidzinia i Wilczkowic nie tylko oglądali i nagradzali brawami nasze dzieci, ale także wsparli nasz wolontariat.

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz zorganizowanie i sprzedaż pączków.

Wszyscy wspólnie pomogliśmy i dołożyliśmy swoje serce. Każda złotówka była ważna i dzięki temu zebraliśmy 3828zł.

Dziękujemy!

 

 

Walentynki w przedszkolu

W dniu 14 lutego 2020 roku w naszym przedszkolu odbyły się WALENTYNKI – podczas spotkania dzieci: kultywowały tradycje walentynkowe, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom, czerpały radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu; rozwijały poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej, poznały tradycje walentynkowe jak również budowały atmosferę przyjaźni i współdziałały w grupie, podczas licznych konkursów i zabaw. Odbył się quiz walentynkowy, rywalizacja między grupowa, która z nich najdłużej będzie odbijać balon, dzieci ozdabiały serduszkowe balony, tworzyły serduszkowego stworka, wyklejały serca.  Nie zabrakło również wesołych zabaw z balonami i emblematami w kształcie serc.

 

 

Biesiada Rodzinna z nutą charytatywną

Dyrektor, Rada Pedagogiczna

oraz społeczność uczniowska ZSP nr 3 w Skidziniu

mają zaszczyt zaprosić na

Biesiadę Rodzinną z nutą charytatywną

POMOC DLA FRANIA IRZYKA

Dom Ludowy w Wilczkowicach

19 luty 2020

godz. 16:00 kwesta 

godz. 17:00 występy uczniów SP w Skidziniu

Zbiórka zabawek dla dzieci ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Ogłoszenie!

W dniach 13, 14 i 17 lutego 2020r.

w Szkole Podstawowej im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Skidziniu

odbędzie się zbiórka zabawek

dla dzieci ze Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Bardzo prosimy o pomoc. Każda zabawka na pewno uszczęśliwi dzieci, ze szpitala, a dla nas ich uśmiech jest najcenniejszy.

Prosimy o przynoszenie nowych zabawek do biblioteki szkolnej.

„Proszę Państwa – oto Kot” – spotkanie z okazji Światowego Dnia Kota – przedszkolaki grupa młodsza

W dniu 10.02.2020 roku przedszkolaki z grupy młodszej odwiedziła Pani z biblioteki, aby przeprowadzić z dziećmi zajęcia z okazji Światowego Dnia Kota.

Podczas zajęć dzieci poznały różne rasy kotów, bawiły się w grę w skojarzenia, oglądały książki związane z kocimi bohaterami. Zajęciom towarzyszyły różnorodne zabawy ruchowe w których maluszki bardzo chętnie brały udział.

Na zakończenie spotkania dzieci stworzyły pracę plastyczną z kotem w roli głównej.

 

Teatrzyk „Calineczka” w Przedszkolu

W dniu 24 stycznia 2020 roku w naszym przedszkolu odbył się teatrzyk pt. „Calineczka”.

Bajka ukazuje, iż piękno zewnętrzne nie zawsze jest błogosławieństwem. Niekiedy przysparza cierpień. Calineczka jest piękna nie tylko zewnętrznie. Ma też dobre serce i zawsze chętnie wszystkim pomaga.

Akcja rozgrywa się: w domku Calineczki, na moczarach, w okolicy domku Żuka oraz w krainie Elfów.

Dzień Babci i Dziadka – występ przedszkolaków – 22.01.2020 r.

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia,Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola w dniu 22 stycznia 2020 roku gościły swoje Babcie oraz Dziadków  w Domu Ludowym w Skidziniu na uroczystości z tej okazji.
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały uroczystości i zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy pojawią się w Domu Ludowym w Skidziniu.
Licznie przybyli: Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym.
Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały Jasełka, wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Dzień Ochrony Danych Osobowych oraz Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Ochrony Danych Osobowych oraz Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy w naszej szkole 23 stycznia. Te dwa dni zostały połączone ze sobą ponieważ coraz częściej dane osobowe są wykorzystywane w Internecie oraz stają się atakiem cyberprzemocy.

Wszyscy uczniowie na lekcjach z wychowawcą omówili i przypomnieli sobie co to są dane osobowe oraz cyberprzemoc. Każda klasa została zobowiązana do przygotowania jednego problemu dotyczącego wyżej wymienionych zagadnień oraz zobrazowania go za pomocą plakatu i przygotowania krótkiej prelekcji. Tematy przydzielone do pracy:

Kl.1- Najbardziej powszechne portale społecznościowe, oraz gdzie udostępniamy swoje dane.

Kl.2- Rodzaje danych osobowych (zwykłe i wrażliwe, przykłady) oraz co to jest UODO.

Kl.3- Gdzie szukać pomocy w razie pojawienia się cyberprzemocy?

Kl.5- Co robić, żeby nie zostać ofiarą cyberprzemocy, jak być w sieci bezpiecznym?

Kl.6- Ustawy regulujące odpowiedzialnosć karną i cywilną w związku z czynami mającymi charakter cyberprzemocy.

Kl.7- Jakie są przestępstwa (zagrożenia) z użyciem technologii i Internetu (groźby, włamania, naruszenie wizerunku i czci, stalking)

Kl.8- Co to jest cyberprzemoc, jakie są jej formy i objawy u uczniów emocjonalne i psychiczne.

Po tej części odbyło się szkolne spotkanie na sali gimnastycznej, podczas którego klasy prezentowały efekty swojej pracy edukując swoich kolegów i koleżanki z innych klas. Spotkanie zostało urozmaicone krótkimi filmikami z serii „Owce w sieci”, podsumowującymi poruszane zagadnienia.

Temat bezpieczeństwa danych osobowych oraz bezpieczeństwa w sieci towarzyszy nam cały czas i będzie nadal powracał na lekcjach wychowawczych, informatyce oraz pozostałych zajęciach.

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA Z WODZIREJEM

W styczniu przed feriami klasy młodsze wraz z przedszkolakami bawiły się w Domu Ludowym w Skidziniu. Zgodnie ze zwyczajem karnawałowym wszystkie dzieci przebrały się w kostiumy. Jak co roku Zabawę Karnawałową prowadził wodzirej, który urozmaicił naszą zabawę wesołą, skoczną muzyką i animacjami ruchowymi. Były tańce swobodne,w parach, indywidualne oraz zorganizowane, a wśród nich Makarena, Chocollate, Kaczuszki i wiele innych.  Atrakcje na tym się nie kończyły. Z okazji Dnia Pizzy – Rada Rodziców zafundowała nam pyszny poczęstunek. Każdy z nas zjadł po kawałku pizzy i po chwili odpoczynku oraz zdjęciach wróciliśmy do zabawy.

 

 

 

Harmonogram korzystania z boisk wielofunkcyjnych przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Skidziniu

Poznajemy świat muzyki

Z przyjemnością wzięliśmy udział w kolejnej muzycznej audycji, której tematem była historia gitary, proces jej powstawania i odmiany. Poznaliśmy różne instrumenty strunowe, od prymitywnego gobijen, poprzez mandolinę, aż do różnych rodzajów gitary. Dzięki tym instrumentom poznaliśmy również wybrane gatunki muzyki, m.in. flamenco, jazz i roc-and-roll.

I my przyłączyliśmy się do WOŚP

W tym roku 10 uczniów z naszej szkoły kwestowało na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbieraliśmy w Zasolu oraz Wilczkowicach, pogoda nam sprzyjała. Również przedszkolaki pomogły w organizacji tego dnia występując w Domu Ludowym, a rodzice przygotowali ciasto i napoje. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom, które przyczyniły się do zbiórki pieniędzy oraz strażakom z OSP Skidziń i Zasola, którzy pomogli naszym wolontariuszom.

Cyrk „Szok” ponownie nas odwiedził

W czwartek 9 stycznia, jak co roku odwiedził nas cyrk „Szok”. W tym roku zaprezentował nam program bogaty w akrobacje, magiczne sztuczki oraz wesołe żarty klauna. Dodatkowo pojawił się wąż, którego mogliśmy dotknąć i obejrzeć z bliska. W występach mogli aktywnie uczestniczyć chętni uczniowie i spróbować sztuki cyrkowej.

Pełna wrażeń wycieczka klas młodszych

Klasy młodsze 8 stycznia wyjechały na wycieczkę do Katowic. Była ona pełna niespodzianek i niesamowitych przeżyć. Rozpoczęła się od wizyty w Teatrze Ateneum, w którym uczestniczyliśmy w spektaklu „Babcia na jabłoni”. Następnie udaliśmy się na ulicę Porcelanową, gdzie weszliśmy w magiczny świat Pana Kleksa. I tam zaczęła się niesamowita przygoda pełna zagadek, zadań i łamigłówek. Wszystkim polecamy wizytę w Bajce Pana Kleksa, tam naprawdę jest magicznie.

 

Wyjazd uczniów do Bielska- Białej

Uczniowie klasy 5 i 6 wraz z opiekunami nowy rok kalendarzowy rozpoczęli od wyjazdu do Bielska- Białej. Była to świetna okazja do „rozruszania się” po przerwie świątecznej. Pierwszym punktem wyjazdu był udział w przedstawieniu pt. „Mr Scrooge” w Teatrze Banialuka. Sztuka została wyreżyserowana na podstawie „Nocy wigilijnej” Charlesa Dickensa w taki sposób, że widzami mogą być zarówno dzieci jak i dorośli. Ci pierwsi mogą wchodzić w interakcje z aktorami oraz śledzić ciekawie i sprytnie pokazane losy głównego bohatera,  a dorośli podziwiać pomysłowość inscenizacji oraz wspaniałą sztukę aktorską.

Po przedstawieniu grupa przeszła spacerkiem przez Rynek do Studia Filmów Rysunkowych, gdzie odbyła się bardzo ciekawa prelekcja na temat dawnych i obecnych sposobów kręcenia filmów rysunkowych. Tam również poznaliśmy jaka jest rola i zadania wielu różnych osób biorących udział w ich tworzeniu, m.in. scenarzysty, grafika komputerowego, osób od muzyki i odgłosów. Na zakończenie mogliśmy przypomnieć sobie bajki, które jeszcze nie tak dawno każdy z nas oglądał, m.in. Bolka i Lolka i Reksio.

Jasełka w Przedszkolu / Obiad Wigilijny

W dniu 18.12.2019 roku dzieci z obu grup postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną  i wszystkich wprowadzić  w atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań Uroczyste Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

 

Jasełka obejrzały wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola

 

 

Po przedstawieniu wszyscy złożyli sobie nawzajem życzenia. Następnie dzieci usiadły do stołu, aby zjeść wigilijny obiad przygotowany specjalnie na ten dzień.

 

 

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

 

 

W tym dniu rozstrzygnięty został także konkurs na ozdobę bożonarodzeniową, zostały wręczone nagrody wraz z dyplomami.

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego Roku.

 

 

 

Mikołaj w Przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj. Obie grupy przygotowały również pokaz muzyczny, który zaprezentowały przed wyjątkowym gościem. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie przedszkolaki wyszły na spotkanie ze świętym i zaprosiły go sali.   Niektóre dzieci po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość.  Opowiadały Mikołajowi o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są grzeczne. Po wspaniałych występach dzieci nadeszła wyczekiwana chwila – Mikołaj wręczał każdemu dziecku paczkę, a prezenty były wspaniałe: gry, układanki, puzzle, karty,  no i przede wszystkim słodycze.

 

Piknik charytatywny dla Frania Irzyka

20 grudnia

Schronisko – akcja wolontariatu.

Od 17 do 20 grudnia cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w zbiórkę karmy, środków czystości i pielęgnacji dla psów i kotów z pobliskiego schroniska w Oświęcimiu.

dav

dav

Świąteczne spotkanie społeczności szkolnej.

Zatrzymajcie się ludzie na chwilę, zatrzymajcie się w biegu szalonym…”. Tymi słowami rozpoczęliśmy w czwartek 19 grudnia uroczyste spotkanie świąteczne, pt. „BÓG SIĘ RODZI”. W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadził nas taniec poloneza do kolędy „Bóg się rodzi” oraz kolęda „Lulajże Jezuniu” w wykonaniu zespołu Tutti. Nie zabrakło także kolędników oraz specjalnych „gości z Ameryki”, którzy śpiewem i tańcem powitali Dzieciątko Jezus. Na zakończenie, każdy otrzymał świąteczny upominek, a narratorzy złożyli życzenia:

Staropolskim obyczajem,

gdy świąteczny nadchodzi czas

Wesołych Świąt wam życzymy,

niech radość będzie wśród nas!

Niech zapanuje miłość, dobro oraz pokój

I nie zabraknie wiary w nadchodzącym Nowym Roku!

,,Wisiał pająk u powały” – warsztaty w Muzeum Zamek Oświęcim.

13 grudnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach ,,Wisiał pająk u powały” w Muzeum Zamek Oświęcim. Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z dawnymi tradycjami i obyczajami świąt Bożego Narodzenia oraz podtrzymywaniem i propagowaniem tradycji związanych z własnoręcznym wykonywaniem ozdób choinkowych. Uczniowie podczas spotkania rozwijali kreatywność, umiejętności manualne i plastyczne wykonując tradycyjną ozdobę bożenarodzeniową – pająka.

   

SKS na lodowisku

Mikołajki na sportowo

Uczniowie klasy 5 i 6 w ramach mikołajek wybrali się do Parku Trampolin Parabola w Czechowicach- Dziedzicach. Na początku instruktorzy pomogli się wszystkim rozgrzać, a następnie wszyscy mogli próbować swoich sił oraz doskonalić umiejętności w skokach i saltach, sprawdzić swoją odwagę na stanowisach o wyższym stopniu trudności oraz powalczyć na Nerfy. W chwilach wytchnienia można było skorzystać z Soft Parku oraz ugasić pragnienie i uzupełnić niedobór kalorii w kawiarence. Wszyscy byli zadowoleni z takiego prezentu 🙂

Prywatność

Jako ciąg dalszy rozmów na temat ochrony danych osobowych i praw dziecka, uczniowie wzięli udział w prelekcji i warsztatach na wskazane tematy. W szczególności skupiono się na prawie dziecka do informacji oraz tajemnicy korespondencji. Wiąże się z tymi tematami słowo „prywatność”, o którą w obecnych czasach bardzo trudno, a która jest nam wszystkim niezbędna, aby czuć się bezpiecznym. W trakcie warszatatów uczniowie pracowali w grupach klasowych starając się rozwiązać zadania związane z wybranym prawem dziecka.

Zaproszenie !

W dniach 6 – 10 grudnia i 12 – 13 grudnia (duża przerwa 10.00 – 10.15) biblioteka szkolna zaprasza na kiermasz książek pt.: „Książka pod choinkę dla każdego”.

Wydarzenie czytelnicze odbędzie się w bibliotece szkolnej.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1- 8, pracowników szkoły oraz rodziców.

„Dzikie zwierzęta w Polsce” – prelekcja i spotkanie z jeżem.

2 grudnia klasy 1-3 odwiedził szczególny gość – JEŻ. Przyjechał wraz z zaprzyjaźnionym prezesem Fundacji „Mysikrólik” w Bielsku – Białej panem Sławomirem Łyczko, który przeprowadził prelekcję nt. „Dzikie zwierzęta w Polsce”. Podczas tego spotkania poprzez prezentację najmłodsi mogli nauczyć się właściwego stosunku do zwierząt dzikich, żyjących w polskich lasach, na łąkach i polach. Dowiedzieć się, że zwierzęta tak samo jak człowiek czują, potrafią kochać i tęsknić, a także cierpieć czy odczuwać ból, dlatego nie należy ich krzywdzić. Poznali także sposoby zachowania się w przypadku kiedy na ich drodze stanęłoby dzikie zwierze ranne, po wypadku czy bezbronne. Dzieci dowiedziały się również po co są zakładane, i jaka jest rola ośrodków pomocy dla takich zwierząt. Podczas tego spotkania obecny był jeż, który dość żywo spoglądał na dzieci, i któremu uczniowie nadali imię Jurek. Dziękujemy panu Sławkowi za to, że jego pasja uczyniła to spotkanie ciekawym, wartościowym i pełnym emocji.

Kiermasz Świąteczny w Przedszkolu

W tym roku po raz kolejny w przedszkolu jest organizowany kiermasz świąteczny.

Serdecznie zapraszamy po zakup książek, kolorowanek, kart pracy oraz prześlicznych choinek i mikołajów.

Kiermasz odbywa się w godzinach pracy przedszkola, od 7:00 do 15:30.

 

Wróżby andrzejkowe w Przedszkolu

W dniu 29 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych dzięki pani Annie Myśliwiec. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

Dziękujemy wszystkim aktywnym wielkiego serca!!!

Zakończyła się w aplikacji Endomondo – rywalizacja- „ Aktywni na rzecz Frania Irzyka”. Państwa zaangażowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Swym udziałem w rywalizacji, wsparcia Franiowi udzieliło 996 osób, które pokonały dystans… 317 tysięcy kilometrów ( czyli byliśmy razem z Franiem w Meksyku kilka razy). Wszystkim uczestnikom bardzo gorąco dziękujemy.

Pieniądze, które ZZ Kadra zobowiązał się przekazać, są zebrane i zostaną w najbliższym czasie przekazane Franiowi.

Andrzejki – dyskoteka z wróżbami.

Zgodnie z naszą tradycją co roku organizujemy Andrzejki. W bieżącym roku szkolnym dyskoteka andrzejkowa odbyła się 28 listopada.
W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w salę wróżb i zabaw, a dziewczęta z klasy siódmej we wróżki. Niezwykłe, magiczne wróżbitki przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Było wiele śmiechu i radości oraz dobrej zabawy i tańców przy muzyce.

 

 

” Sianko pod obrusem” wyjazd grupy starszej na warsztaty do Muzeum Zamkowego w Oświęcimiu

Celem zajęć było przybliżenie dzieciom  tradycji i zwyczajów wigilijnych oraz tych związanych z przystrajaniem bożonarodzeniowego drzewka. Niektóre świąteczne obyczaje już zanikają, dlatego tak ważne jest ich zachowanie choćby  w tradycji przekazu ustnego. W ramach warsztatów dzieci  wykonały  tradycyjne ozdoby z opłatków-aniołki oraz papierowe i drewniane dekoracje.

dav

dav

dav

sdr

dav

dig

dav

Dzień Pluszowgo Misia w przedszkolu

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko co wiąże się z misiem.
 W naszym przedszkolu obchodziliśmy je 22 listopada.
Z tej okazji każde dziecko miało za zadanie przynieść do przedszkola swojego misia – pluszaka.
Zabawa z misiem zaczęła się od porannej gimnastyki z misiem do piosenki „Kubusia Puchatka”, później były misiowe  zagadki, wspólne tańce.
Przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich. Na zakończenie święta  czekała na wszystkie dzieci pyszna niespodzianka – misiowy tort.

dav

dav

dav

dig

dig

dav

 

Pasowanie na Przedszkolaka

21 listopada odbyła się w naszym przedszkolu ważna uroczystość dla dzieci, które uczęszczają do naszego przedszkola – Pasowanie na Przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Po złożonej obietnicy, pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz kuferek z upominkami.

 

Oświęcimski Uniwersytet Młodego Odkrywcy

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza W. Pileckiego w Oświęcimiu zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat na bezpłatne zajęcia i warsztaty organizowane w ramach Oświęcimskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy.
Zajęcia i warsztaty odbywać się będą zgodnie z podziałem na grupy wiekowe: 6-9 lat, 10-12 lat i 13-16 lat.

Więcej informacji na stronie: www.uczelnia.pwsz-oswiecim.edu.pl, pod nr tel.: 33 842 98 44 wew. 157

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada dnia przypada rocznica powstania maskotki misia.

Pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

A oto jak my uczciliśmy ten dzień.

Międzyszkolny konkurs przyrodniczy

Troje uczniów z klasy 8 wzięło udział w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym przygotowanym przez ZSP nr 4 w Brzeszczach. Uczniowie odpowiadali na pytania oraz rozwiązywali zadania z biologii, chemii, geografii oraz fizyki. Musieli się wykazać obszerną wiedzą oraz czasami nieźle pogłówkować, aby poprawnie wykonać polecenie. Udało się, drużyna w składzie: Martyna Korycińska, Julia Smolarek, Dominik Krawczyk zdobyła 2 miejsce. Gratulacje dla uczniów i podziękowania dla ZSP nr 4 za zaproszenie do konkursu.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

 

 

Autyzm – warsztaty edukacyjne

Spotkanie społeczności szkolnej – obchody Narodowego Święta Niepodległości

W poniedziałek 18 listopada odbyła się uroczystość upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości. Po krótkim wprowadzeniu w tematykę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie oddziałów I – VIII wysłuchali akademii przygotowanej przez uczniów klas V i VII pod opieką pani Weroniki Formas i Anny Szlenk. Wspaniałe przedstawienie zostało w znakomity sposób przyjęte przez publiczność i nagrodzono je gromkimi brawami.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada 2019 roku wzięliśmy udział ( poczet sztandarowy i harcerze z naszej szkoły) w gminnych obchodach ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ,podczas których rozdawaliśmy wykonane przez uczniów naszej szkoły Kokardy Narodowe, wzięliśmy udział w uroczystej mszy w kościele św. Urbana oraz w przemarszu pod Pomnik Nieznanego Żołnierza. Tam delegacje różnych organizacji pozarządowych złożyły kwiaty, a wszyscy odśpiewali Hymn Państwowy i kilka pieśni patriotycznych.

Marsz dla Frania Irzyka

9.XI.2019 odbył się ostatni w tym roku marsz „Dla Frania”. Choć wczesnym rankiem padał deszcz, to na sam marsz pogoda znacznie się poprawiła i przeszliśmy założoną trasę „ na sucho”. Grupa była nieliczna, z zupełnie nowymi twarzami ale i z tymi , którzy najwytrwalej brali udział w akcji. Wszystkim uczestnikom tegorocznych marszów serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że w sobotnie poranki motywowali się aby zrobić coś nie tylko dla swego zdrowia ale też pomyśleli o innych.

„Z podwórka na stadion -O PUCHAR TYMBARKU” – udział w Ogólnopolskim Turnieju

W tym roku pierwszy raz do turnieju zgłoszone zostały dwie drużyny: w kategorii U-10 i U-12. Młodsi uczniowie musieli zmierzyć się w turnieju gminnym ze szkółką piłkarską z Brzeszcz ( żadna szkoła nie zgłosiła swego udziału). Oczywiście nasze szanse na zwycięstwo były raczej teoretyczne. Chłopcy jednak grali bardzo ambitnie i zaciekle, dopingowani przez swoich wychowawców ( klas 2 i 3), rodziców i starszych kolegów .

W kategorii U-12 żadna szkoła ani szkółka z naszej gminy nie zgłosiła się do Turnieju i pojechaliśmy od razu na zawody powiatowe. Na orliku przy SP 5 w Oświęcimiu w swojej grupie ( 6 drużyn podzielonych na 2 grupy) zmierzyliśmy się z drużynami z Nowej Wsi i Głębowic i wygraliśmy!!! W finale zmierzyliśmy się z gospodarzem obiektu, a właściwie z drużyną Unii Oświęcim i przegraliśmy. Uzyskanie 2 miejsca w turnieju powiatowym jest jednak dla nas bardzo dużym sukcesem ( do tej pory nigdy nie udało nam się wywalczyć tak wysokiej lokaty choć już w powiecie byliśmy kilka razy). Serdecznie gratulujemy tego sukcesu naszym piłkarzom.

Była to jubileuszowa, XX edycja Turnieju dlatego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, które wręczone zostały uroczyście na spotkaniu ogólnoszkolnym z okazji Ślubowania klasy 1.

Warsztaty patriotyczno – edukacyjne klas 1-3

15 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w  warsztatach patriotyczno – edukacyjnych „MAŁY PATRIOTA – POLSKIE SYMBOLE NARODOWE” w Muzeum Zamek  Oświęcim.

Zajęcia miały na celu zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z edukacją patriotyczną, historią polskich symboli narodowych oraz oświęcimskim herbem i hejnałem. Warsztaty składały się z części merytorycznej  z prezentacją multimedialną oraz plastycznej, podczas której wszyscy uczestnicy wykonali biało czerwone wianki – dziewczynki, a wojskowe czapki – chłopcy.

Zebranie z Rodzicami

        Szanowni Państwo!

Dyrektor oraz wychowawcy ZSP3 w Skidziniu zapraszają na zebrania z rodzicami w dniach:

19 listopada (wtorek) godz. 16.30 – klasa: 1, 5, 7

20 listopada (środa) godz. 16.30 – klas: 2, 3, 6, 8

W czasie zebrania otrzymają Państwo dostęp do dziennika elektronicznego – mobiDziennik za potwierdzeniem.

Konkurs ekologiczno-plastyczny

Stowarzyszenie Ekologiczne BIOS zaprasza uczniów klas 1-8 do udziału w konkursie plastycznym pt. „Zasypiający las- jak zwierzęta przygotowują się do zimy”.

Celem konkursu jest przede wszystkim rozwijanie u uczniów wrażliwości przyrodniczej i artystycznej oraz kształtowanie poczucia harmonii ze środowiskiem.

Wytyczne konkursu:

-format A4 lub A3

-forma płaska lub przestrzenna

-technika dowolna

Termin składania prac: do 26 listopada br. u nauczyciela biologii w SP Skidziń (następnie zostaną oddane do organizatora).

Do pracy należy dołączyć metryczką z : imię i nazwisko autora, szkoła i klasa.

I sesja Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze

W czwartek 7 listopada 2019 roku uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski ZSP nr 3 w Skidziniu wzięli udział w I sesji MPGB, która odbyła się w Urzędzie Gminy Brzeszcze. W spotkaniu oprócz uczniów uczestniczyli przedstawiciele władz gminnych i oświatowych, co podniosło rangę wydarzenia. Podczas trwania sesji uczniowie zapoznali się z zasadami parlamentaryzmu oraz demokracji, dyskutowali nad problemami gminy, a także wskazali tematy spotkań które chcieliby omówić w roku szkolnym 2019/2020. W czasie tego pierwszego posiedzenia dokonano też wyboru marszałka Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze. W wyniku demokratycznego głosowania funkcję marszałka powierzono reprezentantce ZSP nr 4 – Emilii Andrzejczak, która w SP 1 pełni funkcję przewodniczącej Sejmiku Jedynki. Na koniec ustalono, że kolejna sesja Parlamentu odbędzie się w ZSP nr 4 i poświęcona będzie tradycjom i zwyczajom związanym ze świętami Bożego Narodzenia.

„Szkoła do hymnu”

Informujemy, że Szkoła Podstawowa w Skidziniu została zgłoszona do udziału w akcji MEN pt. „Szkoła do hymnu”.

W piątek, 8 listopada o godz.11.11 wspólnie z innymi szkołami w Polsce świętowaliśmy śpiewem „Mazurka Dąbrowskiego”  Narodowe Święto Niepodległości. To nasze drugie przedsięwzięcie. w 2018r. obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę udziałem w akcji „Rekord dla niepodległej”. W ponad 24tysiącach szkół w Polsce i placówkach polonijnych na całym świecie uczniowie oraz nauczyciele uroczyście odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy.

Cieszymy się, ze byliśmy częścią tego pięknego przedsięwzięcia.

Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Uczniowie klasy 6 wybrali się na wycieczkę do Oświęcimia. Głównym punktem i celem wyjazdu był udział w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Zamek pt.”Szlakiem Wielkich Odkryć Geograficznych- odkrywamy Amerykę”, na których zapoznawali się z przyczynami i skutkami odkryć oraz poznawali wielkich podróżników oraz rdzennych mieszkańców Ameryki, ich domy i stroje. Po części teoretycznej każdy z uczestników wykonywał tzw. deszczowy kij. Następnie pod kierunkiem przewodnika mogliśmy zobaczyć bardzo ciekawe ekspozycje zamku oraz poznać historię miasta i okolic od najdawniejszych czasów, kiedy Oświęcim nabył prawa miejskie. W drodze do i z zamku uczniowie mieli również okazję zobaczyć obecną synagogę oraz rynek miasta. Aby osłodzić sobie chwilę wolnego czasu można było zjeść w najstarszej cukierni miasta. Było ciekawie i miło, zaledwie kilka kilometrów od naszej szkoły 🙂

Podsumowanie Europejskiego Tygodnia Kodowania – Code Week 2019

Kolejny nasz Zespół wziął udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Zajęcia zostały przeprowadzone wśród przedszkolaków i uczniów klas 1-8, a ich celem było zachęcenie młodych ludzi do poznawania i zgłębiania zagadnień programowania.

W przedszkolu zajęcia, jak co roku miały charakter kodowania na dywanie w grupie młodszej,natomiast w grupie starszej pojawił się robot, którego starszaki programowały.

W szkole zajęcia w ramach Code Weeka miały różnorodny charakter od robotyki, programowania w aplikacjach po kodowanie na zajęciach treści matematycznych czy polonistycznych. Dziękujemy wszystkim nauczycielom za zaangażowanie się w projekt o europejskim zasięgu.

Wykaz zajęć przeprowadzonych w ramach projektu Europejski Tydzień Kodowania

CODE WEEK 2019

Data Klasa Temat nauczyciel
17.10 Grupa starsza przedszkole
„ Skarby jesieni” – Liczymy wspólnie z Photonem
K. Gancarczyk – Obacz
26.10 Grupa młodsza

przedszkole

Zabawy kubeczkami – kodowanie

 

P. Kuwik
03.10 – 11.10 I – III

 

 

Programowanie na tabletach w aplikacji Lightbot. M. Olma – Naras

 

31.10 I Jesienne kodowanie – kolorowanie owoców według kodów. A.Szlenk
18.09. II

 

 

Środki transportu – tworzenie i wykorzystywanie kodów rysunkowych i słownych. B. Sikora
04.10 III

 

 

Odczytywanie i układanie kodów strzałkowych. I.Małecka
07.10 V

 

 

Misja na Marsa – programowanie robota mBot. M. Olma – Naras
25.09. V Zakodowane czasowniki W. Formas
17.10 VI

 

 

Poznajemy i kodujemy zawody naszych rodziców.

 

E. Kwiecień – Niedziela
15.10 VI
Czytanie za pomocą dotyku – kodowanie informacji w języku Braille’a.
E. Kwiecień – Niedziela

W. Wykręt

23.10 VII

 

 

Kodowanie a upodobnienia międzywyrazowe. D. Skowronek
03.10 – 07.10  

VIII

 

Programowanie algorytmów matematycznych na liczbach naturalnych w aplikacji Scratch. M. Olma – Naras
16.10 I-III Programowanie robota Photona.

 

M. Skowronek

Biblioteka Publiczna Brzeszcze

Pamięć o tych, których nie ma…

W poniedziałek 4. 11 uczniowie kl. VIII brali udział w pieszej wycieczce przedmiotowej na cmentarz do Rajska. Celem było poznanie miejsca spoczynku zmarłych i tradycji utrwalania pamięci o nich. Uczniowie zapalili znicze na grobach byłych dyrektorów naszej szkoły: Romana Chrobaka i Stanisławy Morończyk. Zadaniem młodzieży było także poszukiwanie grobu, o którym już nikt nie pamięta. Na szczęście nie było ich wiele. Na zakończenie zgromadziliśmy się pod krzyżem cmentarnym na wspólnej modlitwie za zmarłych i refleksji płynącej z wiersza ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą …”

Ślubowanie I klasy

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbyła się wielka i bardzo ważna uroczystość ŚLUBOWANIA PIERWSZAKÓW. W tym roku miała ona  nieco inny charakter. Dzieci z klasy pierwszej zostały zabrane przez swoich kolegów z klasy 7 na morską wyprawę, podczas której spotkały Neptuna władcę mórz i oceanów oraz jego dwór z Prozerpiną. W czasie tej podróży musiały zaliczyć szereg testów, które potwierdzą ich gotowość do bycia uczniem. Od testu liczenia, poprzez test dyscypliny, Polaka – patrioty, sprawności fizycznej, aż po muzykalność mogliśmy obserwować i dopingować te dzielne dzieciaki. Na koniec musiały one zaprezentować swoje dobre humory po wypiciu soku
z cytryny. Gdy chrzest został zdany rozpoczęła się najważniejsza chwila, przyrzeczenie na sztandar oraz pasowanie przez panią Dyrektor na ucznia Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Skidziniu. Ta podniosła chwila wywołała wiele wzruszeń. Wszystko zakończyło się sesją zdjęciową oraz słodkościami, bo najmilej z ślubowania rogi obfitości wspominamy.

 

 

mobiDziennik w naszej szkole

Szanowni Państwo!

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu informuję, iż w listopadzie 2019 r. uczniowie i rodzice uczniów SP w Skidziniu otrzymają dostęp do dziennika elektronicznego w następujących terminach :

 

Uczniowie od 12.11.2019r. (wtorek) do 15.11.2019r. (piątek) na zajęciach informatyki po instruktażu nauczyciela, login i hasło początkowe zostanie wklejone do dzienniczka korespondencji z rodzicami, proszę o podpisanie tej informacji;

 

Rodzice na zebraniach w dniu 20 listopada 2019 r. – klasa 2, 3, 6,8 oraz w dniu 19 listopada 2019r. – klasa 1, 5, 7 ;

 

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

 

https://zsp3skidzin.mobidziennik.pl/dziennik/

26.10.2019 roku – II marsz dla Frania

W drugim marszu wzięło udział 7 uczniów. W przeważającej mierze byli to uczniowie z klasy 5 wsparci przez dwójkę siódmoklasistów i psa… Ruszyliśmy we mgle ale już po godzinie marszu powitało nas piękne słoneczko. Wszyscy rejestrowali pokonany dystans w aplikacji Endomondo.

Światowy Dzień Marszu -19.10.2019 roku

Niestety w akcji wziął udział tylko jeden uczeń naszej szkoły wraz ze swą mamą. Może powodem był mój błąd w zaproszeniu, gdzie podałam datę 17.10.2019 ? Przepraszam za pomyłkę.

7.10.2019 roku – piłka nożna halowa

W gminnych zawodach w piłce nożnej halowej wzięły udział po 4 drużyny chłopców z brzeskich szkół w dwóch kategoriach wiekowych, oraz 2 drużyny dziewcząt. Mecze były bardzo wyrównane i przebiegały w przyjaznej, sportowej atmosferze. Niestety nie udało nam się uzyskać awansu do zawodów powiatowych. W Kategorii uczniów klas 6 i młodszych wygrali chłopcy z SP 2, a z klas 7-8 zwyciężyła ekipa z SP Jawiszowice. Gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach powiatowych !

Zajęcia w ramach CodeWeek.

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania -CodeWeek uczniowie klasy 6 brali udział w dwóch zajęciach związanych z kodowaniem. Jedne z nich to lekcja języka angielskiego, podczas której poznawali język Braille’a, a następnie, wykorzystując umowny układ punktów, każdy uczeń próbował zakodować wybrane przez siebie słowa. Druga lekcja to zajęcia z wychowawcą. Związana ona była z zawodami wykonywanymi przez rodziców oraz faktem, iż w wielu zawodach wykorzystuje się umowne znaki, szyfr lub kod, który musi być znany przez pracowników.

„Kubeczki do kodowania” – zajęcia prowadzone w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania – CodeWeek w Przedszkolu w grupie młodszej

Grupa młodsza w Przedszkolu w Ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania wzięła udział w zajęciach pt. „Kubeczki do kodowania”. Zabawa z zestawem polega na odwzorowywaniu układów – kodów kubeczkowych umieszczonych na kartach. Zestaw wspomaga rozwój kreatywności, logicznego myślenia, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także małej motoryki. Zabawy w kodowaniu na dywanie bardzo podobały się dzieciom.

” Skarby jesieni” – programujemy wspólnie z Photonem . Zajęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w przedszkolu.

Dzieci z grupy starszej  za pomocą dotyku rozpoznawały i nazywały  dary jesieni. Programowały Photona – sympatycznego  robota na macie edukacyjnej w grupach używając strzałek kierunkowych ikon kolorów, dźwięku za pomocą odpowiedniej aplikacji. Tworzyły tunel umożliwiający przejazd Photonowi. Układały w grupach sznur  korali z darów jesieni  tak by powstał rytm i odpowiednio programowały robota aby reagował podczas przejazdu  kolorem i dżwiękiem.  Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele radości.

 

Dzień Przedszkolaka – 20.09.2019 r.

W dniu 20.09.2019 r. w Przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka, który został przeprowadzony przez panią Weronikę Formas oraz panią Katarzynę Gancarczyk – Obacz. W pierwszej kolejności dzieci nauczyły się Hymnu Przedszkolaka. Następnie dzieci zapoznały się z ideą swojego święta. Kolejnym etapem były wspólne zabawy, gry i tańce. Po wspólnej zabawie dzieci otrzymały słodki upominek.

 

 

Uroczysta Akademia Przedszkolaków z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W środę 16 października w Przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia Przedszkolaków z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników. W tym dniu  w naszym przedszkolu, odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez panie i dzieci z grupy I oraz II. W uroczystości uczestniczyli pracownicy przedszkola, Rada Rodziców oraz pani Dyrektor. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Na zakończenie pani Dyrektor, podziękowała dzieciom za piękny występ oraz złożyła życzenia wszystkim pracownikom.

.

Programowanie robota Photona – zajęcia we współpracy z Biblioteką Publiczną w Brzeszczach

Uczniowie klas młodszych (1-3) wzięli udział w zajęciach zorganizowanych i poprowadzonych przez panią Magdalenę Skowronek z Biblioteki Publicznej w Brzeszczach. Mieli możliwość poznać robota Photona i zasady jego programowania. Z wykorzystaniem tabletów planowali ruchy trzech uroczych robotów przypominających zwierzątka. Programowali nie tylko ich sposób poruszania się, ale także ich głosy i zmieniającą się kolorystykę. Dziękujemy pani Madzi za wspaniałe i ciekawe zajęcia.

 

Klasa VIII w Tygodniu Kodowania programowała algorytmy na liczbach naturalnych w aplikacji Scratch.

Tydzień Kodowania nie był obojętny ósmoklasistom, którzy w aplikacji Scratch tworzyli programy na algorytmy wykonujące proste działania, takie jak: suma, różnica, iloczyn i iloraz. Tworzyli program na obliczanie największego wspólnego dzielnika oraz algorytmy wykorzystujące podzielność liczb. Stosowali sekwencje warunkowe, iteracyjne, operator mod, tworząc gry oraz programy wykonujące obliczenia, na przykład program obliczający wydatki nastolatka.

 

Misja na Marsa – programuje robota mBota

Uczniowie klasy piątej w ramach Code Week uczestniczyli w zajęciach z mBotem.  Ich zadaniem było zaprogramować robota tak aby przypominał łazika z Marsa, który ma na tej planecie dotrzeć w różne miejsca bez człowieka. Jego ruchy planowali budując program w przyjemnej aplikacji mBlock opartej na języku Scratch. Zabawa z mBotem na pewno jeszcze nie raz się powtórzy.

mBot i Lightbot w klasach I – III w ramach Code Week.

Uczniowie klasy I – III przez całe dwa tygodnie, podczas zajęć informatycznych, mogli spróbować swoich sił i rozwijać swoje umiejętności w zakresie programowania. Na tabletach planowali drogę sympatycznego robota Lightbot, przechodząc do stopniowo trudniejszych etapów. Uczyli się jak programować kolejne kroki postaci aby pokonała drogę. W tym celu używali poleceń i komend w formie kodu rysunkowego. Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z mBotem i posterować jego ruchem. Podczas zajęć było wiele uśmiechu, zadowolenia i radości. Uczniowie wykazywali ogromne zaangażowanie i oczekują następnych zajęć z programowania.

 

Kodowane czasowniki – zajęcia w ramach Code Week w klasie 5

W dniu 25 września na lekcji języka polskiego w ramach powtórzenia wiadomości o czasowniku, piątoklasiści kodowali drogę kupców podróżujących z Istambułu Jedwabnym Szlakiem do Chin.

Układanie i odczytywanie kodów strzałkowych + zajęcia w ramach Code Week w klasie 3.

25 września uczniowie klasy 3 układali i odczytywali kody strzałkowe podczas zajęć matematycznych jako praktyczne wykorzystanie kierunków w przestrzeni.

1. Wskazywanie w parach kierunków w przestrzeni – przypomnienie pojęć.

2. Zabawy: wskazywanie figur na kolorowej planszy, odgadywanie zagadek matematycznych, przesuwanie pionka po planszy wg podanego kodu strzałkowego.

3. Labirynt liczbowy – U rysują drogę przez labirynt zgodnie z kodem strzałkowym zaczynając od pola nr 0, napotkane liczby grupują w pary tak aby każda była pełną dziesiątką. Otaczają czerwonym kółkiem liczby dwucyfrowe, których suma cyfr jest większa niż 6. Rysują drogę łączącą pola z liczbami, a następnie koduj za pomocą kodu strzałkowego.

X edycja Programu Edukacyjnego „Twoje dane- Twoja sprawa”.

Nasza szkoła po raz czwarty przystąpiła do projektu edukacyjnego prowadzonego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Celem tego programu jest edukacja uczniów, nauczycieli i pracowników, aby skutecznie chronić dane osobowe. Projekt rozpoczął się w październiku od szkolenia koordynatorów w Warszawie. W związku z jubileuszem, szkolenie odbyło się w budynku Senatu. Jak co roku, było kilka wystąpień zaproszonych gości na temat projektu, prywatności, monitoringu w szkole i poza nią oraz oczywiście ochrony danych osobowych uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły. Podczas szkolenia uczestnicy mogli porozmawiać z fachowcami z dziedziny ochrony danych na nurtujące ich tematy.

W naszej szkole w bieżącym roku szkolnym będziemy m.in. prowadzić zajęcia i warsztaty przybliżające uczniom problem ochrony danych osobowych, bezpiecznego korzystania z nowych technologii i netykiety oraz odbędzie się konkurs wiedzy z zakresu prawa oraz RODO.

  

Code Week 2019r. – Kolejny rok programujemy w ramach Tygodnia Kodowania

 

Czwarty raz  nasz Zespół bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jak co roku zajęcia zostały zaplanowane zarówno wśród przedszkolaków jak i uczniów. Ich celem jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania i zgłębiania zagadnień programowania.
W przedszkolu zajęcia mają charakter kodowania na dywanie oraz sterowania robotem w aplikacji Photon EDU. W szkole skupiają się na kodowaniu i programowaniu w konkretnych aplikacjach.

Pomóżmy Frankowi!!!

Została uruchomiona rywalizacja w aplikacji Endomondo – „ Aktywni na rzecz Frania Irzyka”. Jeśli pokonamy 20000 km do 20 listopada 2019 roku, Forum Związków Zawodowych Kadra ZG Brzeszcze przekaże 2000 zł na jego leczenie. Włączenie się do rywalizacji będzie wyrażeniem Waszego wsparcia dla Frania. Chodźcie, biegajcie, jeździjcie na rowerze….. ale wcześniej przyłączcie się do rywalizacji!!!
Dbając o swe zdrowie, możecie pomóc innym!!!
W najbliższą sobotę ( 12.10.2019) o 8.30 zaczynamy sobotnie marsze charytatywne ( ok.10 km)
17.10.2019 ( zamiast marszu w Skidziniu) zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w organizowanym przez OK w Brzeszczach marszu nordic- walking lub spacerze z psem ( 1000 spod DL w Brzeszczach Borze) na trasie 5-11 km. W programie MINI warsztaty psiego posłuszeństwa prowadzone przez Szkołę A’Psiak z Bielan, będzie również stanowisko z próbkami karmy dla zwierząt HUSSE oraz ciasto i herbata ( udział odpłatny – 5 zł od osoby).

7 października 2019 roku- Powiatowe zawody w lekkiej atletyce.

Pierwszy raz wzięliśmy udział w tych zawodach i trzeba przyznać , że nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Kuba zajął dwa trzecie miejsca w skoku w dal ( 4,76m) i w biegu na 300m (45,8 sek) . Mogły być nawet dwa pierwsze miejsca, gdyby Kuba bardziej wierzył w swoje możliwości. Mateusz zajął 4 miejsce w biegu na 1000 m ( 3 min 38 sek !) , tracąc medal na samym finiszu. Dobrze też , zaprezentował się Kajetan choć on sam nie był z siebie w pełni zadowolony.
Całej czwórce serdecznie gratulujemy!!!

Polska Biega – Brzeszcze 2019

27 września odbyła się kolejna edycja biegu pod hasłem ″ Polska Biega – Brzeszcze 2019”
Mimo wielu zachęt ze strony nauczyciela wychowania fizycznego, tylko 1 uczeń z klasy siódmej zmierzył się z 3 kilometrową trasą. Miał za to bardzo mocne wsparcie swojej rodziny: taty i młodszej siostry, która zadeklarowała, że w następnej edycji ( w maju 2019) weźmie już czynny udział. Mam nadzieję , że wzorem lat ubiegłych, w maju do akcji przyłączy się dużo liczniejsza grupa uczniów z naszej szkoły!!!
Na 71 startujących Kuba zajął 36 miejsce . Nie ma jeszcze ostatecznych wyników w poszczególnych kategoriach wiekowych ale pobiegł bardzo ładnie i należą mu się duże brawa!!!

WYNIKI SPRAWDZIANU PO KLASIE 8 – ABSOLWENCI 2019r. ZSP3 w SKIDZINIU

 

SZANOWNI RODZICE!!!

Z ogromną radością i dumą informujemy, że ABSOLWENCI 2019r,
osiągnęli bardzo wysokie wyniki podczas pierwszego egzaminu ósmoklasisty.

 

” Babciu , Dziadku jak to było dawniej” – warsztaty dla przedszkolaków

Warsztaty odbyły się w DL w Wilczkowicach w ramach projektu „ Babciu, Dziadku jak to było dawniej”. Celem  zajęć było poznanie  etapów powstawania chleba , począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni. Dzieci poznały także różne rodzaje mąk oraz ciemnie i jasne pieczywo. Inauguracją warsztatów był własnoręczny wypiek drożdżówek. Starannie połączyliśmy wszystkie składniki i z niecierpliwością czekaliśmy , by móc skosztować własnego wypieku. Świeże, chrupiące wypieki bardzo wszystkim smakowały.

 

Konkursy w roku szkolnym 2018/2019

Nowy rok szkolny już dawno się rozpoczął, ale pozwolimy sobie jeszcze na chwilę  podsumowań. W poprzednim roku w naszej szkole uczniowie brali udział w wielu różnorodnych konkursach, m.in. wiedzy, plastycznych, ekologicznych, sportowych i charytatywnych. Dzięki temu, każdy uczeń mógł się wykazać i wziąć udział. Nagrodzono wielu uczestników. Mamy nadzieję, iż bieżący rok szkolny również będzie obfitować w tak licznych konkursach i udziale uczniów, przy wsparciu rodziców i nauczycieli. Oto skrócona lista.

Lp Nazwa konkursu Il. uczniów Laureaci, etap, miejsca Rodzaj
1 Wiosenny konkurs „Mały prawnik” 80 Nagrodzono 13 uczniów szkolny
2 Konkurs plastyczny BIOS „Logo XIX Zlotu Młodego Ekologa” 2 Nagrodzono 2 uczniów międzyszkolny
3 Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Ortograf” 20 3 uczniów –tytuł finalisty za wyróżnienie i Orzeł Ortograficzny ogólnopolski
4 Ogólnopolski konkurs literacki „Polonus” 10 2 uczniów –tytuł finalisty za wyróżnienie i Orzeł Literacki ogólnopolski
5 Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 5 1 uczeń laureat, 1 uczeń finalista międzynarodowy
6 Olimpusek kl.1 -3

 

Kl.2

8- sesja zim.

7- sesja wios.

2 uczniów tytuł laureata- sesja zimowa

4 uczniów tytuł laureata (1-j.pol, 3- matem.)- sesja wiosenna

2 uczniów- tytuł laureata

ogólnopolski
7 Małopolski Konkurs Biologiczny 4 1 uczeń przeszedł do etapu rejonowego kuratoryjny
8 Małopolski Konkurs Geograficzny 6 1 uczeń- tytuł laureata kuratoryjny
9 Turniej Klas- karma, makulatura i żołędzie, puszki, nakrętki, baterie 110 1 klasa- zwycięzcy. Nagrodzono również uczniów najaktywniejszych w zbiórkach szkolny
10 Turniej czytelniczy 110 Nagrodzono 3 uczniów szkolny
11 Szkolne przygody Gangu Słodziaków- konkurs edukacyjny, czytelniczy 19 Dyplom za udział ogólnopolski
12 Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” pod patronatem narodowym prezydenta RP i Kuratorium Oświaty w Krakowie 1 Wyróżnienie ogólnopolski
13 Konkurs plastyczny- kartka walentynkowa 18 Kl.1- 7 osób szkolny
14 Mistrz czytania, liczenia, ortografii, kaligrafii kl.2 12 14 Mistrzów szkolny
15 Mistrz czytania, liczenia, ortografii, kaligrafii kl.1 7 6 Mistrzów szkolny
16 Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu Pix 2019 we współpracy z UAM w Poznaniu 4 3 laureatów II stopnia ogólnopolski
17 Konkurs „Projekt z ZUS” 8 2 uczniów przeszło do etapu rejonowego ogólnopolski
18 Gminna Spartakiada Sportowo- Pożarnicza 20 3 miejsce międzyszkolny
19 Z podwórka na stadion „O Puchar Tymbarku” 6 1 miejsce- gminny, 5 msc- powiatowy ogólnopolski
20 Siatkówka 15 2 msc- dziewczyny, 3 msc- chłopcy międzyszkolny
21 Mini piłka ręczna 7 3 msc międzyszkolny
22 Piłka nożna 7-osobowa 7 3 msc międzyszkolny
23 Czwórbój LA chłopcy 5 3 msc międzyszkolny
24 Trójbój LA 13 2 msc- dziewczyny, 2 msc- chłopcy międzyszkolny
25 Turniej Wiedzy Pożarniczej 10 Nagrodzono 3 uczniów szkolny

Piknik dla Frania

22 września na boisku przy Domu Ludowym w Skidziniu wszyscy, którzy wspierają naszego Franka w walce z chorobą dołożyli swoją cegiełkę.

Uczniowie i przedszkolaki ZSP nr 3 w Skidziniu zaprezentowały się w tańcach i akrobatyce.

Wycieczka uczniów klas: 1-3

 

5 września uczniowie klasy 1, 2 i 3 podczas wycieczki szkolnej do Oświęcimia wzięli udział w projekcie historycznym organizowanym przez Muzeum Zamek Oświęcim w związku z upamiętnieniem 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – Szkolna Ścieżka Historyczna.

Trasę ścieżki zaplanowano w trzech miejscach: w Zamku, Wieży oraz w Ratuszu. Składała się ona z części merytorycznej, prezentacji multimedialnej oraz z zajęć plastycznych. Ścieżka miała również charakter interaktywny, były zadania do odgadnięcia i wykonania, każdy uczeń otrzymał własną książeczkę uczestnika ścieżki, w której zapisywał poprawne odpowiedzi i zbierał pieczęcie za zaliczone zadania. Podczas spotkania odbyło się również oprowadzanie po wystawie czasowej pt.”Nikt nie wierzył… a jednak wojna”.

Program ścieżki obejmował ZAMEK:
– Warsztat plastyczny – plecak z emblematem 73 pułku piechoty,
– Prezentacja multimedialna i pokaz ekwipunku żołnierskiego
– Zwiedzanie wystawy „Nikt nie wierzył… a jednak wojna”
– Punkt obserwacyjny
WIEŻA – ważne punkty strategiczne miasta.

dav

 

Zawiadomienie Dyrektora ZSP3 w Skidziniu o zebraniu z Rodzicami.

ZAWIADOMIENIE

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu zaprasza Rodziców uczniów klas: 1-7 na spotkanie z wychowawcą w dniu 18 września 2019r. (środa) o godzinie: 16.30.

Klasa1 – sala 15 (parter)

Klasa 2 – sala 21 (I piętro)

Klasa 3 – sala 16 (parter)

Klasa 5 – sala 26 (I piętro)

Klasa 6 – sala 29 (I piętro)

Klasa 7 – sala 22 (I piętro)

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

Urszula Bandoła

INFORMACJE OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W BRZESZCZACH

Składanie wniosków na stypendia szkolne na rok szkolny 2019/2020

 

Składanie wniosków o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020 wraz z załącznikami potwierdzającymi uzyskane dochody z miesiąca sierpnia br. należy składać do tut. Ośrodka w nieprzekraczalnym terminie:
do 16 września 2019 roku w przypadku uczniów szkół
do 15 października 2019 roku w przypadku słuchaczy kolegiów
O przyznanie stypendium szkolnego mogą ubiegać się rodzice/opiekunowie prawni dzieci uczęszczających do szkoły, a także pełnoletni uczniowie mieszkający na terenie gminy Brzeszcze.
Miesięczna wysokość dochodu netto na osobę w rodzinie ucznia, uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne, nie może być wyższa niż kwota 528,00zł.
Wydawanie formularzy i przyjmowanie wypełnionych wniosków z załącznikami potwierdzającymi uzyskane dochody z miesiąca sierpnia br. oraz udzielanie informacji w pokoju nr 208 (II piętro) Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach ul. Mickiewicza 6 w godzinach pracy:
poniedziałki, wtorki i czwartki od 7.00 do 15.00;
środy od 7.00 do 17.00
piątki od 7.00 do 13.00, telefon: 32 2111251 w.28.

 

 

Pomoc społeczna: Bezpłatne posiłki dla uczniów i przedszkolaków w roku szkolnym 2019/2020

 

 

Rodzice i opiekunowie, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom bezpłatne posiłki w szkołach i przedszkolach, mogą zgłaszać się z wnioskiem o pomoc do tut. Ośrodka, pokój nr 204, w godzinach pracy Ośrodka.

Pomoc w zakresie dożywiania realizowana jest na podstawie uchwały nr II/22/2018 Rady Miejskiej w Brzeszczach z dnia 20 grudnia 2018r. w sprawie ustanowienia programu osłonowego Gminy Brzeszcze na lata 2019-2023 w zakresie dożywiania (Dz. U. Woj. Małopolskiego poz. 9137) i ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz U. z 2019r. poz. 1507). Na podstawie zawartej umowy pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Gminą Brzeszcze koszt posiłków jest dofinansowywany ze środków budżetu państwa.
Zgodnie z uchwałą pomoc w ramach programu może być przyznana bezpłatnie, jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ustawy o pomocy społecznej, czyli 792,00 zł na jedną osobę w rodzinie.

Aby uzyskać pomoc, pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach przeprowadzi w miejscu zamieszkania rodziny wywiad środowiskowy (między innymi zostanie ustalony dochód na osobę w rodzinie).
Pomoc przyznawana jest w drodze decyzji administracyjnej.

                                                

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w przedszkolu

Witamy  Rodziców i kochane Przedszkolaki  w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Czekamy na  Was   już w poniedziałek 2 września. O godzinie 9.00 wasze przedszkolne śniadanko.  Bardzo prosimy  o przyniesienie zamiennego obuwia oraz zapasowego kompletu odzieży dla dziecka.

Zapraszamy

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w dniu 2 września 2019 roku.

Przebieg:

 1. 8.00 – 8.45 – Msza Św. w Kościele Parafialnym w Rajsku (opieka rodziców)
 2. 9.15 – 10.30 – Inauguracja Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Skidziniu:

9.15 – 10.00 kl. I – V – apel na górnym holu

10.00 – 10.30 kl. I – V – spotkanie z wychowawcą w klasach

9.15 – 10.00 kl.VI – VIII – spotkanie z wychowawcą w klasach

10.00 – 10. 30 00 kl.VI – VIII – apel na górnym holu

UWAGA!

Uczniowie dojeżdżający mają możliwość skorzystania ze świetlicy szkolnej w godzinach: 10.30 – 12.00

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 8 lipca 2019r. odeszła od nas Pani Stanisława Morończyk

Ze smutkiem zawiadamiamy,

że w dniu 8 lipca 2019r. odeszła od nas

Pani Stanisława Morończyk  

wspaniały pedagog,

wieloletnia nauczycielka, wychowawczyni wielu pokoleń dzieci ze Skidzinia, Wilczkowic i Zasola.

Swe życie związała ze szkołą w Skidziniu. Pracowała tu jako nauczycielka od 1953 roku prawie 40 lat.
Na stanowisku kierownika szkoły od 1976 do 1981.

Przybyła z Ryglic, spod Tarnowa. Całym sercem pokochała miejsce i ludzi wśród których przyszło jej żyć i pracować.

Oddała się bez reszty pracy w szkole. Dobro uczniów było dla niej najważniejsze. Z matczyną troską angażowała się w problemy wychowanków. Zdobyła sympatię, wielki szacunek i autorytet wśród dzieci, rodziców i wszystkich mieszkańców.

Swym charakterem, postawą życiową, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka,
pokazywała, co jest w życiu ważne.

Ksiądz Jan Twardowski napisał: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
Pani Stanisława będzie zawsze żyła w pamięci swych uczniów, przyjaciół, współpracowników.

 

Uroczystość pożegnania Pani Stanisławy Morończyk odbędzie się w dniu 10.07.2019r. w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Rajsku
o godzinie 13.00.

Zakończenie roku 2018/2019 w przedszkolu

We   wtorek 18.06 w DL w Skidziniu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

Przedstawienie było podsumowaniem całego roku przedszkolnego, począwszy od września, a skończywszy na czerwcu.

Na całość występu składały się :

 • wierszyki,
 • piosenki,
 • tańce.

W podziękowaniu dla rodziców przedszkolaki zaprezentowały piosenki zadedykowane specjalnie dla nich. Dzieci z grupy młodszej wykonały układ taneczny do piosenki „ Cudownych rodziców mam”. Na koniec wręczono upominki  podsumowując cały rok w przedszkolu . Podziękowano również   rodzicom  za pomoc i  współpracę.

Z okazji wakacji   Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice

Dziękując za cały rok  pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu.

 

Wykaz podręczników z religii na rok szkolny 2019/2020

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku

Uczeń Roku Kl 1 i 2

Mistrzowie – kl.4

 

Absolwenci – kl.8

Solistka z klasy 4                                                  Podziękowania dla Rady Rodziców

Przyjaciel Szkoły kl. 1                                                     Przyjaciel Szkoły kl. 2

Przyjaciel Szkoły kl. 5                                Przyjaciel Szkoły kl. 6

Przyjaciel Szkoły kl. 7                                                      Przyjaciel Szkoły kl. 8

Pożegnanie Emerytowanych pracowników Szkoły

Solistka z kl. 2 przy akompaniamencie taty

Przekazanie Pocztu Sztandarowego

Bartosz  – poeta                                  Poloneza czas zacząć….

Majtkowie na pokład

Piraci, do abordażu!!!

Osiągnięcia naszych uczniów

17 czerwca cała społeczność uczniowska uczestniczyła w spotkaniu podsumowującym różnorodne działania w roku szkolnym 2018/2019.

   

I msc. czytelnictwo – kl.1                                                 Najlepsi czytelnicy

 

I msc. Turniej Klas w zbiórkach – kl1                         Turniej Klas w zbiórkach

Najaktywniejsi w zbiórkach surowców                           Konkurs biblijny

100% frekwencja                                                   Olimpusek – sesja zimowa i wiosenna

Błyskotliwe Dzieciaki                                                    UODO

Karta rowerowa                                               Hip Hop

Zakończenie roku 2018/2019 w przedszkolu

Dnia 18.06.2019 r  ( wtorek) o godz 10.15 w Domu Ludowym w Skidziniu odbędzie się uroczyste zakończenie roku 2018/2019 w przedszkolu.

Serdecznie zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa):

 • 8.00 – msza św. Parafia w Rajsku
 • ok.9.15 – uroczyste zakończenie roku – sala gimnastyczna
 • ok. 10.40 – rozdanie świadectw przez wychowawców w klasach
 • ok. 11.00  – powrót uczniów do domu

Prosimy rodziców o zapewnienie bezpieczeństwa uczniów.

Komunikat Dyrektora ZSP3 w Skidziniu

Szanowni Państwo!

W związku z nadal utrzymującymi się wysokimi temperaturami  (upały) za zgodą organu prowadzącego podjęto decyzję o skróceniu lekcji dla uczniów klas 1-8 w dniach 17 i 18 czerwca 2019r. (tj. poniedziałek i wtorek).

 Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

L1. –  7.30 – 8.00

L2. –  8.05 – 8.35

L3. –   8.45 – 9.15

L4. –  9.20 – 9.50

L5. –  10.00 – 10.30

L6. –  10.40 – 11.10

L7. –  11.15 – 11.45

L8. – nie odbędzie się, zajęcia odwołane

 

Uczniowie dojeżdżający mogą korzystać ze świetlicy.

 

Nowy rozkład czasu pracy świetlicy:

17.06.2019r (poniedziałek) od 10.30 – 11.55 i od 11.55 – 14.30

18.06.2019r. (wtorek) od 11.55 – 14.30

 

Wizyta pszczelarza w przedszkolu

W dniu 5 czerwca  2019 przedszkolaki  miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu.

Zaproszony pszczelarz przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół.. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Dzieci mogły spróbować wykonać z wosku pszczelego świecę, którą zabrały na pamiątkę do domu. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.
Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi

dav

dav

rpt

dav

dav

Dzień Dziecka w przedszkolu

” Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Dzień Dziecka rozpoczął się 31 maja od zabaw ruchowych w ogrodzie przedszkolnym przyozdobionym balonami, chorągiewkami, gdzie znajdowały się przygotowane tunele, koszykówka, rzuty do celu piłeczkami itp. Wiele radości przedszkolakom sprawiły olbrzymie bańki mydlane, które każdy mógł spróbować zrobić.  Były konkursy,  tańce przy ulubionych przebojach, upominki, medale oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez nasze panie kucharki. Radości nie było końca, a uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych przedszkolaków.

dav

dav

dav

Laureaci w Ogólnopolskich Mistrzostwach Programowania Pix 2019r.

W tym roku nasza szkoła nawiązała współpracę z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu i wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach z Programowania Pix 2019. W maju odbyły się eliminacje, w których wzięło udział czworo uczniów z naszej szkoły. Z klasy 8: Paweł Jarosz, Jowita Duszyńka, Bartłomiej Naras, a z klasy 5 – Patryk Pływacz. Wszyscy oni awansowali do finałów.

W kolejnym etapie – finale, cała trója z klasy 8 została Laureatami II stopnia.

Szkoła otrzymała tytuł SZKOŁY MISTRZÓW PROGRAMOWANIA.

Gratulujemy sukcesów.

 

                          

Robotyka w naszej szkole.

Robotyka to dziedzina wiedzy działająca na styku mechaniki, automatyki, elektroniki, cybernetyki oraz informatyki.

 

Dzięki życzliwości Rady Rodziców naszej szkoły posiadamy roboty mBot. To one pozwalają uczniom klas 4 – 8 poznawać elementy robotyki.

 

Uczniowie uczą się konfigurowania i łączenia mBotów z komputerem, tworzenia w aplikacji mBlocks prostych programów poruszających nimi, programowania wygrywanej przez nie muzyki oraz tworzenia projektów według własnego pomysłu, w tym wyścigi robotów.

 

W trakcie nauki – zabawy robotami uczniowie zapominają o trudnościach, stają się kreatywni, otwarci i pomysłowi. Ich buzie są pełne zadowolenia i dziecięcej radości.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w naszą edukację i zakup robotów.

 

 

 

 

Najlepszy Dzień Dziecka…

W sobotę 1 czerwca uczniowie naszej szkoły świętowali swój dzień – Dzień Dziecka. Wszyscy spotkaliśmy się w Domu Ludowym w Skidziniu, gdzie rozpoczęły się niespodzianki i zabawa. Były tańce na dyskotece przy najlepszych i najbardziej znanych hitach, następnie OSP Skidziń zaprosiła nas na boisko do strażackiej przygody. Tam się dopiero działo… Najpierw każdy indywidualnie musiał udzielić pomocy poszkodowanemu, następnie wykonać ćwiczenia resuscytacji oraz uruchamiania defibrylatora na manekinie. W dalszej części każdy uczeń pokonał  młodzieżowy tor strażacki oraz strażacki tor bojowy.

To najlepszy Dzień Dziecka na jakim byłem… takie słowa wypowiadali uczniowie i nauczyciele.

Bardzo serdecznie dziękujemy Straży Pożarnej ze Skidzinia za swoje zaangażowanie w wychowanie naszych uczniów oraz za owocną i udaną współpracę.

Komunikat Dyrektora ZSP3 w Skidziniu

Szanowni Państwo!

Ze względu na wysokie temperatury (upały) za zgodą organu prowadzącego podjęto decyzję o skróceniu lekcji dla uczniów klas 1-8 w dniach 12, 13 i 14 czerwca 2019r. (tj. środa, czwartek i piątek)

 Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

L1. –  7.30 – 8.00

L2. –  8.05 – 8.35

L3. –   8.45 – 9.15

L4. –  9.20 – 9.50

L5. –  10.00 – 10.30

L6. –  10.40 – 11.10

L7. –  11.15 – 11.45

L8. – nie odbędzie się, zajęcia odwołane

 

Uczniowie dojeżdżający mogą korzystać ze świetlicy.

 

Nowy rozkład czasu pracy świetlicy:

12.06.2019r (środa) od 11.45 – 12.30 i od 12.30 – 14.45

13.06.2019r. (czwartek) od 10.00 – 13.30

14.06.2019r. (piatek) od 10.30 – 13.00

Wycieczka przedszkolaków do Brennej

Dnia 22 maja dzieci z przedszkola wraz z opiekunami  wyjechały na wycieczkę do zagrody edukacyjnej w Brennej. Na miejsce dowiozła nas ciuchcia turystyczna. Mogliśmy poznać pracę rolnika, zobaczyć i dowiedzieć się jak żyją zwierzęta mieszkające w zagrodzie. Uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia zwierzątek naturalnymi produktami. Gospodarze przygotowali dla nas różne smakołyki i pyszny obiadek. Był to dzień niezapomnianych wrażeń.

Przedszkolaki z wizytą u OSP Skidziń

Z okazji Dnia Strażaka przedszkolaki, jak co roku odwiedziły zaprzyjaźnioną OSP Skidziń. Strażacy zaprezentowali dzieciom miejsce pracy, w którym przygotowują się do akcji, przeszkolili maluchy w zakresie bezpieczeństwa oraz przygotowali dodatkowe ciekawe atrakcje i niespodzianki.

Przedszkolaki korzystając z okazji obejrzały i weszły do wozu strażackiego, mogły także pobawić się w gaśniczych, w zabawie lania wody do celu. Następnie pokonywały strażacki tor przeszkód specjalnie dla nich przygotowany. W dalszej części spotkania mogły także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stroju strażackim oraz pokolorować sympatyczną postać z bajki „Strażak Sam”. W trakcie  spotkania wszystkie dzieci złożyły strażakom życzenia i zrobiły sobie wspólne, grupowe zdjęcie.

Duże podziękowania należą się OSP Skidziń, która przygotowała się do przyjęcia przedszkolaków profesjonalnie. Wszystkie przedszkolaki wracały uśmiechnięte, zadowolone oraz z małym i sympatycznym upominkiem – strażackim kubeczkiem. Mamy nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie udana. Dziękujemy.

 

Wycieczka uczniów kl.5 i 6

Uczniowie klasy 5 i 6 byli na dwudniowej wycieczce wKrakowie i Bochni. Podczas wyjazdu brali udział w wykładzie i zobaczyli ekspozycję w Muzeum Przyrodniczym oraz w warsztatach plastycznych w Muzeum Narodowym w Krakowie. W godzinach popołudniowych przejechali do Bochni, gdzie zwiedzali kopalnię soli, poznali jej historię i okolicznych terenów, pracę górników, a nastepnie spędzili tam noc.

Informacja w zakresie działań dotyczących bezpieczeństwa uczniów

 

W związku z przesłaną prośbą Minister Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Krakowie zwraca się z prośbą o:

 

1) przeprowadzenie rad pedagogicznych na temat obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, wynikających z przepisów prawa oświatowego, procedur zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych;

2) zorganizowanie spotkań z rodzicami uczniów, podczas których zostaną przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie danej placówki oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej   i wychowawczej;

3) przeprowadzenie godzin wychowawczych z uczniami na temat czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka;

4) wzmocnienie współpracy pomiędzy szkołą a rodzicami, w tym przez utworzenie formuły  tzw. anonimowej skrzynki na sygnały.

Szkoły i placówki mają możliwość skorzystania z dokumentu pn. „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia  i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”, który znajduje się na stronie internetowej https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/ – stanowi    on kompendium wiedzy oraz zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych  z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole lub placówce wraz ze wskazaniem przepisów i odpowiedzialności.

Wszystkie wyżej wymienione działania należy zrealizować w szkołach do końca maja 2019r.

 

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu informuje, iż podjęto następujące działania związane z prośbą Kuratorium Oświaty i Ministerstwa Edukacji Narodowej:

 

Ad. 1.  przeprowadzono szkolenie rad pedagogicznych z zalecanej tematyki; w Zespole wdraża się już od 2 lat  procedury zatwierdzone przez MEN, otrzymaliśmy certyfikat „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość” w dn. 31.08.2018r. – „Upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia” – „Terroryzm”;

 

Ad. 2. W związku z powyższym prosimy Rodziców naszych uczniów i dzieci o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa, które opracowało MEN. Do pobrania plik PDF – procedury-reagowania-w-przypadku-wystapienia-wewnetrznych-i-zewnetrznych-zagrozen-fizycznych-w-szkole-1

 

Ad. 3. Od 20 maja 2019r. uczniowie dodatkowo uczestniczą w cyklu zajęć z wychowawcą nt. procedur bezpieczeństwa (dokumentacja w dziennikach lekcyjnych i zeszytach rozwoju osobistego uczniów),

 

Ad. 4.  Bardzo prosimy Rodziców o dalszą dobrą współpracę ze szkołą i informowanie nas o sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu naszych dzieci i uczniów.

  

       Dziękujemy za dotychczasowe starania Państwa na rzecz dzieci i uczniów.

                                                                                                                                                                          Z poważaniem,

                                                                                                                                                                          Dyrektor ZSP 3

Innowacja „ROBOTYKA”

Ogromne podziękowania należą się Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Skidziniu. To ona zakupiła dla uczniów naszej szkoły 4 roboty mBOT, które będą wspierać naukę programowania o tzw. robotykę.

W obecnym roku szkolnym klasa szósta realizuje ostatni – trzeci – rok innowacji pedagogicznej „Z programowaniem
w świat”. Przez dwa lata szóstoklasiści uczyli się poruszać postacią i budować programy w aplikacji Scratch. Teraz mogą spróbować swoich sił w robotyce. Pracę z robotem rozpoczęli od złożenia mBota z podzespołów, uruchomienia go oraz skonfigurowania z komputerami.  Obecnie bawiąc się – uczą się tworzyć skrypty i komendy, dzięki którym sterują robotem.

Wykonujący zaprogramowane polecenia robot jest źródłem wielu pozytywnych emocji wśród uczniów. Taka forma edukacji jest pełna radości, pasji i zaangażowania.

 

Wycieczka do Krakowa

W dniu 10 maja 2019 roku uczniowie klasy czwartej pod opieką p. Weroniki Formas i p. Alicji Rochowiak – Zając udali się na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym przystankiem naszego wyjazdu był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie dzieci poznały ciekawą gałąź nauki jaką jest fizyka. Uczniowie czynnie brali udział w wielu eksperymentach, których efekty mogli poczuć na własnej skórze.

Drugi przystanek na naszej drodze to Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie uczniowie poznali historię latania oraz wielu samolotów. W Sali interaktywnej muzeum dziewczęta i chłopcy, dzięki symulacji lotu zobaczyli, na czym polega praca pilota.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Dzięki niej dziewczynki i chłopcy klasy czwartej stali się bogatsi o nowe doświadczenia.

Spotkanie z ilustratorem w Domu Ludowym w Skidziniu

6 maja 2019r. Dom Ludowy w Skidziniu odwiedził ilustrator książek dla dzieci Pan Łukasz Zabdyr, który prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach współpracy z Biblioteką Główną OK. w Brzeszczach.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 4 i 5 SP.  Dzieci uczyły się sztuki rysowania postaci, w związku z czym powstały piękne podobizny różnych bohaterów książkowych oraz komiksowych.

Wszyscy bardzo aktywnie brali udział w spotkaniu.

Wizyta stomatologa w przedszkolu

W  kwietniu  naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość spróbować samodzielnie wykonać plomby z modeliny  i  zadbać o zdrowie zębów. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odznaki i dyplomy „Czystego Ząbka”.

dav

dav

dav

dav

dav

 

Wracamy do szkoły i przedszkola 29.04.2019r.

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż akcja strajkowa została zawieszona. Od 29. 04. 2019r. (poniedziałek) wracamy do szkoły i przedszkola zgodnie z podziałem godzin i harmonogramem pracy przedszkola.

Dyrektor i Nauczyciele

ZSP3 w Skidziniu 

Informacja dla rodziców przedszkolaków

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

26.04.2019r. (piątek) 07:00 – 15:30 – zapewniona opieka tylko w 1 grupie.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Informacja o 27.04.2019r. (sobota)

Drodzy Rodzice i Uczniowie!!!   Dziękujemy za słowa wsparcia i zrozumienia.

Dyrektor i Nauczyciele

ZSP3 w Skidziniu

 

Informacja

Informujemy, że planowane zajęcia edukacyjne w dn. 27.04.2019r. (sobota) będziemy odpracowywać w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje podamy uczniom do zeszytu korespondencji.

Dyrektor i Nauczyciele

ZSP3 w Skidziniu

UWAGA! Uczniowie klasy ósmej – REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

1.Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego na terenie województwa małopolskiego na rok szkolny 2019/2020.

http://www.kuratorium.krakow.pl/wp-content/uploads/2019/01/zalacznik-nr-1-do-zarz-11_19-mko-sp_2.pdf

 

2. Prezentacja multimedialna

malopolska_Nabor_2019_nieaktywne SP i Gim

 

3. WAŻNY ADRES – LOGOWANIE/REJESTRACJA

https://malopolska.edu.com.pl/

Informacja dla rodziców przedszkolaków.

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

25.04.2019r. (czwartek) 08:00 – 13:00 – zapewniona opieka tylko w 1 grupie.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Informacja dla rodziców przedszkolaków

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

24.04.2019r. (środa) 08:00 – 14:00 – zapewniona opieka tylko w 1 grupie.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Informacja dla rodziców przedszkolaków

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

23.04.2019r. (wtorek) 08:00 – 13:00 – zapewnia opiekę 1 nauczyciel tylko w 1 grupie.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Informacja dla rodziców przedszkolaków

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

19.04.2019r. (Wielki Piątek) 08:00 – 13:00 – zapewnia opiekę 1 nauczyciel tylko w 1 grupie.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Informacja dla rodziców przedszkolaków.

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki  w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

18.04.2019r. (Wielki Czwartek) 08:00 – 13:00 – zapewnia opiekę 1 nauczyciel tylko w 1 grupie przy wsparciu Dyrektora ZSP3.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Rekrutacja do przedszkola 2019/2020

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Brzeszcze w dniu 17.04.2019r. (środa) opublikowana zostanie na tablicy ogłoszeń w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu „Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola”.

Przypominamy, iż można sprawdzić te informacje w systemie NABO.

Do 19.04.2019r. (piątek) należy potwierdzić wolę zapisu dziecka w przedszkola.

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

 

Egzamin ósmoklasisty 2019

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

dav

Wiosenna przerwa świąteczna

ZMIANA terminu spotkania z rodzicami!!!

Szanowni Państwo!

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu informuje, iż planowane w Kalendarzu Roku Szkolnego 2018/2019 zebrania z rodzicami w dniu 10 kwietnia 2019 r. nie odbędą się.

Powiadomimy Państwa o nowym terminie.

Dyrektor ZSP nr 3

w Skidziniu

Strajk pracowników placówek oświatowych – informacja dla rodziców

SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI

1 kwietnia uczniowie kl. 7 i 8 spotkali się z przedstawicielami Bractwa św. Barbary działającego przy kościele parafialnym w Rajsku. Poprzez projekcję filmu o KWK Brzeszcze oraz pogadankę z górnikami poznali ciężką i odpowiedzialną pracę pod ziemią. W Sali św. Barbary mieli również okazję oglądać różne pamiątki, medale, sprzęty i urządzenia związane z pracą górników.

Warsztaty świąteczne w Domu Ludowym w Skidziniu

 

4 kwietnia uczniowie oddziału I i II wzięli udział w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez OK w Brzeszczach. Panie z zespołu KGW „Jawiszowianki” opowiadały nam o tradycjach wielkanocnych, takich jak: zdobienie koszyka czy robienie palmy. Mieliśmy także okazję zrobić sobie własną palmę. Panie z KGW upiekły dla nas smakowite babeczki a my w podziękowaniu zaśpiewaliśmy im kilka piosenek o tematyce świątecznej i wiosennej.

To było wspaniałe przeżycie, dziękujemy.

Rekolekcje wielkopostne

W dniach: 31.03 – 3.04.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w kościele parafialnym w Rajsku. Ksiądz Marcin Hałas poprzez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentów docierał do serc dzieci i młodzieży. Nie zabrakło śpiewu, gry na instrumentach, scenek biblijnych, prezentacji multimedialnych i prezentów.

Czas szybko minął, a teraz czekamy na owoce…….

Wyjazd na spektakl teatralny pt. „Opowieść o zwykłej rodzinie”.

Dnia 28 marca 2019r. uczniowie klasy czwartej i piątej wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do OCK w Oświęcimiu. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Opowieść o zwykłej rodzinie” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Uczniowie obejrzeli uroczy, mądry, zabawny i wzruszający spektakl, który oprócz warstwy przygodowej ma również warstwę emocjonalną. Sztuka ta jest doskonałą rozrywką dla osób lubiących się śmiać, mających marzenia i swoje małe lęki!

ZNP Informuje o strajkach w placówkach oświatowych

” Szczęśliwy Książę” teatrzyk w przedszkolu

14.03.2019r, odwiedził nas Teatr PTAK z Bielska-Białej. Teatr jednego aktora. Pani Krystyna opowiadając bajkę o Szczęśliwym Księciu,  dała przedszkolakom poczuć się prawdziwymi aktorami! Dzieci wspólnie z aktorką  tworzyły przedstawienie i grały w jej teatrze. Wspaniale było uczestniczyć w tak twórczych warsztatach teatralnych.

dav

dav

dav

dav

dav

dav

 

 

Dzień Kobiet w przedszkolu

W tym szczególnym dniu chłopcy  składali życzenia dziewczynkom i wszystkim  paniom. Nie obyło się bez cukierków, pięknych kwiatów… Chłopcy przez calutki dzień zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Wszystkie panie     i dziewczynki dziękują za piękne życzenia,kwiaty i promienny uśmiech…

dav

dav

dav

 

MASTERS OF WORDS – konkurs językowy.

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie językowym „Masters of Words” organizowanym przez ZSP nr 4 w Brzeszczach. Celem konkursu jest doskonalenie i rozwijanie umiejętności językowych, rozwijanie kreatywności i pomysłowości uczniów, motywowanie do tworzenia różnorodnych tekstów w języku angielskim oraz rozwijanie talentów i prezentowanie ich w środowisku lokalnym. Aby wziąć udział w konkursie należy do 15 kwietnia br. złożyć pracę w sekretariacie ZSP nr 4 wraz z oświadczeniem rodzica o wyrażeniu zgody na udział dziecka w konkursie. Pracą może być tekst literacki o dowolnej formie: wiersz, bajka, opowiadanie, pamiętnik lub artykuł, napisany odręcznie lub w formie elektronicznej i wydrukowany. Praca powinna być zakodowana poprzez wybrane przez autora godło i mieć dołączoną informację z imieniem i nazwiskiem autora, klasą i nazwą szkoły oraz imieniem i nazwiskiem nauczyciela- opiekuna w zaklejonej kopercie opatrzonej wybranym godłem. Prace oceniane będą w kategoriach 4-6, 7-8 i 3 kl. gim za: pomysłowość i oryginalność tekstu, słownictwo, środki językowe, kompozycja z zachowaniem właściwej formy literackiej tekstu oraz poprawność językowa. Pozostałe informacje oraz oświadczenie rodzica można uzyskać u nauczyciela języka angielskiego naszej szkoły.

Projekt „BAKCYL” w naszej szkole

Projekt „Bakcyl” to część dużego projektu edukacyjnego sektora finansowego w skali Europy „BANKOWCY dla EDUKACJI”.

W naszej szkole odbyły się lekcje Bakcyla dla uczniów klas 6 – 8. Prowadzone były przez specjalnie przygotowanych do swej roli wolontariuszy, na co dzień pracowników banków.

Każda lekcja prowadzona była z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, ćwiczeń, praktycznych przykładów.

Tematyka lekcji:

„Twoje pieniądze”

„Od oszczędzania do inwestowania”

„Zasady bezpiecznego pożyczania”

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Lewandowskiej i Pani Marcie Owsiany za profesjonalne i ciekawe przeprowadzenie zajęć

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Skidziniu dziękują za życzliwość                   i profesjonalne wprowadzenie uczniów w świat finansów.

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

Z okazji święta rozpoczynamy w naszej szkole projekt pt. „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”, który potrwa od 21 lutego do końca maja 2019 roku.

Projekt zakłada popularyzację wiedzy na temat języka ojczystego i tradycji podczas apelu, wystaw, konkursów. Jego celem jest promowanie języka ojczystego, przy jednoczesnym podkreślaniu znaczenia różnorodności językowej i kulturowej oraz kształcenie umiejętności porozumiewania się.

W ramach projektu zostaną podjęte następujące działania:

 • Konkurs Pięknego Czytania;

 • Mistrz Pióra, czyli konkurs kaligrafii;

 • Wystawa słowników;

 • Prezentacje „Najpiękniejszych zeszytów do języka polskiego;

 • Lekcja biblioteczna: „Historia pisma” dla uczniów klas 5 -6

 

KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWE SZALEŃSTWO

Nadeszła chwila, na którą czekali chyba wszyscy uczniowie klas 4 – 8. W dniu 20 lutego w szkolnej Sali gimnastycznej odbyła się zabawa karnawałowo – Walentynowa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Z głośników rozbrzmiewała muzyka i można było oddać się tanecznym pląsom. Organizatorzy zabawy przygotowali liczne muzyczne oraz taneczne niespodzianki. Nie zabrakło też balonów, kolorowych świateł, walentynkowych wróżb, czy wyzwań. Ta zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci.

Walentynki 2019 – Bal Karnawałowy

Tegoroczne Walentynki przedszkolaki i uczniowie klasy 1 i 2 świętowali w Domu Ludowym w Skidziniu na balu karnawałowym. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie przy rytmach skocznej muzyki, którą przygotował dla nas DJ. Był także słodki tort… oczywiście w kształcie serca a na zakończenie aby zregenerować siły zjedliśmy wyśmienitą pizzę, mniam.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w to aby ten bal był niezapomniany serdecznie DZIĘKUJEMY.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Uczymy się przez zabawę!”

13 lutego br. uczniowie z klas I-VIII wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Uczymy się przez zabawę!” zorganizowanych przez Centrum TZE. Uczestnicy zdobywali wiedzę z zakresu fizyki i przyrody poprzez samodzielnie wykonywane doświadczenia i eksperymenty, a prowadzący wyjaśniali uczniom badane zjawiska i pomagali je zrozumieć. Podczas zajęć uczniowie przekonali się, że obraz widziany w lustrze jest tylko pozorny, dowiedzieli się o abstrakcji optycznej oraz zrozumieli efekt stroboskopowy. Wykorzystywali cechy magnetyzmu do budowania mostu, pokonywali różnicę ciśnień, obserwowali moc rozchodzącego się powietrza i niewidzialne promieniowanie. Mogli również założyć specjalne okulary i zobaczyć świat do góry nogami.

Konfucjusz powiedział:

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi , a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Mamy nadzieję, że warsztaty pokazały jak interesująca może być nauka.

Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia to Dzień Ochrony Danych Osobowych. W obecnych czasach jest to bardzo ważny temat, w związku z powszechnym korzystaniem z sieci. Z tej okazji, w naszej szkole, uczniowie klasy 8 przeprowadzili w klasach quiz dotyczący wiedzy na temat m.in. Urzędu Ochrony Danych osobowych, DODO, danych osobowych, RODO i zasad związanych z korzystaniem z Internetu. Uczniowie, którzy zaliczyli quiz zostali obdarowani słodyczami.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

30 stycznia 2019r. w DL w Skidziniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i  Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie .

Dzieci wraz z nauczycielami   przygotowały dla nich  przedstawienie jasełkowe, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”.  Na koniec uroczystości słychać było głośne 100 lat. Następnie wnuczęta wręczyły babciom ozdobione własnoręcznie zakładki do książek, a dziadkom  kalendarze z odciśniętą dłonią dziecka.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.