Aktualności


Spotkanie z Mikołajem w przedszkolu

      Jak co roku 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym  Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Już od samego rana nasłuchiwały, dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Gdy tylko gość wszedł do sali,  na buziach przedszkolaków  pojawiły się uśmiechy i radość. Dzieci  powitały gościa piosenkami.  Przedszkolaki obiecały Mikołajowi, że się poprawią. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w przedszkolu, Mikołaj obdarował je prezentami. Po wykonaniu wspólnego  zdjęcia i tańca,  dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku…

Dzień Górnika w przedszkolu

Tam pod ziemią w ciemnym chodniku

Wielu pracuje dzielnych górników”.

4 grudnia to data, która na stałe wpisała się do naszego kalendarza uroczystości przedszkolnych. Jest szczególnym dniem, w którym swoje święto obchodzą górnicy. Najmłodsi na podstawie wysłuchanej legendy o Św. Barbarze oraz prezentacji multimedialnej dowiedzieli się jak ciężka i niebezpieczna jest praca w kopalni. Była to doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy na temat zawodu górnika. Przedszkolaki poznały nowe pojęcia: Barbórka, sztygar, kilof, czako, szyb itp. Dowiedziały się również co oznacza symbolika górniczego godła. Przeprowadziliśmy także zabawy badawcze z wykorzystaniem węgla, przy tej okazji dzieci próbowały wyjaśnić do czego jest on używany.

 

Mikołajkowy wyjazd klasy 8

Po prawie dwóch latach przerwy w związku z pandemią udało się uczniom klasy 8 wyjechać na wycieczkę 🙂 Celem naszym stały się Gliwice. Odwiedziliśmy Miejską Palmiarnię, w której choć na chwilę przenieśliśmy się do lata. Razem z przewodnikiem poznawaliśmy różnorodne gatunki małych i dużych roślin, podziwialiśmy piękne kolory i kształty kwiatów, krzewów i drzew. Były tam również wybrane zwierzęta żyjące w różnych warunkach oraz piękne akwaria z wybranych stron świata. Następnym punktem wyjazdu była ponad osiemdziesięcioletnia Radiostacja Gliwice, najwyższa drewniana radiostacja w Europie, gdzie mogliśmy poznać kawałek historii zwany „gliwicką prowokacją”. Na zakończenie podziwialiśmy wspaniale wykonane i przedstawione makiety w „Kolejkowie”.

Czas wycieczki był czasem nauki, ale też i miłego spędzenia go w swoim gronie, sprzyjającym integracji uczniów.

Teatrzyk w przedszkolu – „Lis Przechera”

W ramach tematyki, dotyczącej teatru którą realizujemy w każdej grupie wiekowej dnia 1.12.2021r. nasze przedszkole odwiedziła pani Krystyna Popławska, aktorka teatru „Ptak” w Bielsku – Białej. Zaprezentowała teatrzyk pt. „Lis Przechera”. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na propozycje poszczególnych bohaterów spektaklu. Pomagały Hani pilnować kaczki, ale oczywiście sprytnemu lisowi udało się oszukać wszystkich i uprowadzić kaczuszkę do dalekiego lasu. Po wspólnej naradzie, Hania i dzieci poprosiły o pomoc jeżyka
Dzieci naśladowały odgłosy kury, koguta, owieczki, krowy, a także podzielone na zespoły odgłosy polowania. Po wielu perypetiach kaczka została uratowana. Po spektaklu pani Krystyna zaprosiła dzieci do udziału w krótkich warsztatach teatralnych, podczas których wprowadziła je w tajniki gry aktorskiej.

Andrzejki w przedszkolu

W listopadową ciemną noc
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc…

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Szkolne andrzejki

30 listopada każdy kto tylko przybył na szkolna zabawę andrzejkową mógł poznać swoją przyszłość. Uczniowie wraz z opiekunem SU przygotowali aż 7 stanowisk z przepowiedniami, wróżbami i zaklęciami.  Nie zabrakło muzyki przygotowanej przez DJ MeFju. Zabawa była przednia. 

Czary mary… niech się spełnią andrzejkowe czary.

 

Klasa5

Klasa7

Klasa8

Dzień Pluszowego Misia – zajęcia biblioteczne

W dniu 25.11.2021r przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przybliżyły  historię tego święta. Za pomocą zagadek poznawały misie z różnych bajek. Uczestniczyły w ruchowych opowieściach, tworzyły misie za pomocą układanek . Uczestniczyły w teatrze ilustracji kamishibai – japońskiej sztuce opowiadania.

 

Dzień Praw Dziecka

20 listopada 1989 r. Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencję Praw Dziecka. Jej inicjatorem była Polska. Podpisało ją 195 państw, a jej postanowienia są podstawą działalności UNICEF. Konwencja chroni dzieci oraz wspiera ich w prawidłowym rozwoju. Gwarantuje ona prawa dziecka niezależnie od skóry, wyznania czy pochodzenia. Zakazuje ona dyskryminacji lub karania dziecka oraz nakłada na państwa obowiązek podejmowania działań biorąc pod uwagę prawa i obowiązki rodziców lub jego opiekunów prawnych.

Dla upamiętnienia tego wydarzenia 20 listopada obchodzony jest Dzień Praw Dziecka, natomiast 10 grudnia to Dzień Praw Człowieka. W związku z tym, uczniowie klasy 8 zapoznali uczniów każdej klasy z prawami dziecka w odniesieniu do szkoły. Korzystając z prezentacji tłumaczyli swoim kolegom i koleżankom po co są wybrane dokumenty i statut szkoły, do czego mają prawo jako uczniowie, jaka jest rola nauczyciela i dyrektora szkoły w odniesieniu do ich praw. Nauczanie przez najstarszych uczniów a nie przez nauczyciela było dużą niespodzianką.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada cała społeczność szkolna aktywnie świętowała Dzień Pluszowego Misia. 

Robiliśmy coś „MISIOWEGO”… – każdy członek społeczności  szkolnej w różnorodny sposób (ubiorem lub jego elementem, przyniesioną maskotką misia, etc.) uhonorował to wydarzenie … i coś smacznego i słodkiego było na misiowy ząbek za co dziękujemy opiekunowi SU.

Dołączyliśmy się do 4 Edycji Akcji „Dzieciaki dają pluszaki”, która polega na zbiórce NOWYCH maskotek (z metką – względy sanitarne).

Zebraliśmy 50 maskotek.  Zostały przekazane poprzez Panią Agnieszkę Szczerbowską – pomysłodawczynię Akcji  do karetek, wozów policyjnych czy strażackich by mogły być pocieszeniem dla dzieci poszkodowanych w wypadkach.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom wielkiego serca.

Teatrzyk cieni w przedszkolu

W dniu  dzisiejszym w naszym przedszkolu  odbył się wyjątkowy spektakl, jakim był teatrzyk cieni w wykonaniu Pani Krystyny Popławskiej. Dzieci poznały przygody Tygrysa Pietrka, który szukał odwagi. Przezwyciężył swoje lęki i obawy poszukując pomocy dla mamy. Po występie przedszkolaki miały okazję porozmawiać z aktorką oraz zajrzeć za kulisy teatru.

 

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy co roku 11 listopada w celu upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polaków niepodległego państwa.

11 listopada 1918 roku to znacząca data w polskiej historii. Jest to dzień, w którym Polska po 123 latach odzyskała wolność. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

15 listopada w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie integracyjne uczniów klas 1-4 i 5 -8 z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie uczcili ten dzień patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil.

Cała społeczność uczniowska również aktywnie  włączyła się w obchody wykonując kokardy narodowe. Najwięcej kokard przyniósł uczeń klasy 1 Szymon Gomularz. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy

   

Szymon Gomularz

Szymon Gomularz

” Szkoła do hymnu”.

 

W dniu 10 listopada o godz. 11:11 wszystkie dzieci z Przedszkola  wraz z nauczycielami  odśpiewały hymn narodowy. Uczciły w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości oraz włączyły się do akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

https://drive.google.com/file/d/1zeNcA0gmoOIZ_CTgTbV4NMaWn-yk339S/view?usp=sharing

Październik 2021 – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Pod hasłem: „Baśnie i legendy z całego świata”.

Cel akcji: Upowszechnienie czytelnictwa i zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki zw życiu szkoły.

W bieżącym roku szkolnym biblioteka zaangażowała się w akcję wraz z uczniami i nauczycielami klas 1- IV. Realizacja projektu edukacyjnego miała na celu propagowanie zainteresowania książką, kształtowanie kultury czytelniczej, ale również integrację środowiska szkolnego.

Uczniowie uczestniczyli w lekcjach na terenie biblioteki, wypożyczali baśnie, legendy oraz realizowali zajęcia w klasie.

Klasa I poznała historię państwa polskiego i malowała ilustracje do „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie”. Klasy II i VII w czasie spotkania integracyjnego wysłuchali, jak bohaterowie gry komputerowej Minecraft opowiadają legendę warszawską „Złota kaczka”, a potem tworzyli ilustracje postaci do gry komputerowej.

Uczniowie klasy III czytali baśnie, legendy tworzone metodą komiksową, a potem rozwiązywali rebusy, quizy, układali puzzle.

Aktywnie w obchodach wzięli udział uczniowie klasy IV, którzy poszukiwali w szkolnej bibliotece zbiorów baśni, a potem proponowali reklamy poznanych książek.

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!!

Koordynator szkolnego Projektu Edukacyjnego „Książki naszych marzeń”

Złota kaczka

Złota kaczka

Złota kaczka

Reklamy

Reklamy

Pamięć o tych, których nie ma

W środę 3. 11 uczniowie kl. VIII wzięli udział w pieszej wycieczce przedmiotowej na cmentarz do Rajska. Celem wyjścia była pamięć o tych, którzy odeszli i już nikt o nich nie pamięta. Na szczęście młodzież znalazła tylko kilka grobów opuszczonych, zaniedbanych. Nie zabrakło również modlitwy za zmarłych i zapalenia znicza na grobie pierwszego dyrektora naszej szkoły Romana Chrobaka oraz wciąż żywego w naszej pamięci Frania Irzyka. Na koniec każdy uświadomił sobie jak wiele racji miał ks. Twardowski pisząc: „Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą …”

Obrady Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze

Po ponad rocznej przerwie, w związku z pandemią, działalność wznowił Młodzieżowy Parlament Gminy Brzeszcze. Pierwsza w tym roku sesja odbyła się w Urzędzie Gminy Brzeszcze, w których udział wzięli wybrani uczniowie z każdej szkoły podstawowej naszej gminy wraz z opiekunami oraz Burmistrz Brzeszcz Radosław Szot, Sekretarz Magdalena Maj, Naczelnik Wydziału Edukacji Anna Rusin oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Kolasa. Podczas spotkania młodzież wybrała Marszałka i Wicemarszałka MPGB oraz rozmawiano na temat tegorocznej działalności. Po obradach uczniowie mieli również możliwość poznać działalność urzędu. Delegatami z naszej szkoły są Lena Dybeł i Sebastian Tadrała.

Code Week w ZSP 3 Skidziń

 

W miesiącu październiku w przedszkolu i w szkole odbywały się licznie zajęcia z programowania, kodowania i robotyki w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania – Code Week.  W tym roku połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i większość zajęć przebiegła pod hasłem „Programujemy wartości”. Na zajęciach uczniowie i przedszkolaki mogli nie tylko dobrze się bawić poprzez zabawę w kodowanie i programowanie, ale również doskonalili swój system wartości, rozwijali pożądane społecznie i wartościowe cechy czy kompetencje. Tematyka skupiała się wokół rodziny oraz rodziny Polskiej – ojczyzny. Część zajęć ukierunkowana była na rozwijanie kompetencji kluczowych, w tym językowych. Jak co roku Code Week budzi wiele pozytywnych emocji i zawsze uczniowie i dzieci w nim uczestniczą. 

Code Week na zajęciach języka angielskiego w przedszkolu i szkole.

Przedszkolaki kodowały kolory, zabawki i kształty – była to dla nich okazja do rozwoju spostrzegawczości, wyobraźni, kojarzenia. Świetnie radzili sobie z odczytywaniem, rozumieniem symboli i znaków, jednocześnie ćwicząc umiejętność współpracy.

Uczniowie klasy II świetnie sobie radzili z rozkodowywaniem wyrazów w języku angielskim. Zagadki sprawiły im dużo radości i bardzo szybko je rozwiązali.

Klasa III próbowała swoich sił w kodowaniu pogody, wg ustalonego wzoru utworzyli trasę dla Genibota. Zaprogramowali go i sprawdzili, czy robot podoła zadaniu. Na koniec zajęć roztańczyli się – taniec CODEWEEK bardzo im się spodobał.

Uczniowie klasy V stworzyli w swoich zeszytach z języka angielskiego zakodowane trasy dla miłośników filmów i muzyki.

 

 

Code Week na zajęciach angielskiego.

28 października uczniowie biorący udział w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego zaangażowali się w akcję Europejskiego Tygodnia Kodowania.  Na zajęciach wykonywali zadania, ćwiczenia oparte na kodowaniu.  Korzystając z niepełnego kodu obrazkowego uczniowie próbowali rozszyfrować zdania w języku angielskim oraz ustalać brakujące znaki w kodzie. Następnie rozpoznawali cyfry w cenach i odpowiadające im litery. Próbowali również samodzielnie zakodować informacje o sobie i wybrane słowa. Zajęcia z kodowaniem zawsze przynoszą wiele pozytywnych emocji i ciekawych efektów.

Code Week na lekcji geografii w klasie 7 i 8

Na geografii w ramach „CodeWeek2021” uczniowie klasy 8 podjęli m.in. wyzwanie rozkodowania i zakodowania informacji o Chinach przy pomocy szyfru Cezara. W innym zadaniu ósmoklasiści musieli wykazać się umiejętnościami odczytywania współrzędnych geograficznych oraz znajomością kierunków, żeby narysować zakodowaną trasę podróży po Azji. Z kolei uczniowie klasy 7 zmagali się w grupach z geokodami rozwiązując krzyżówkę, szukali również ukrytych nazw miast Polski w wykreślance. Sporo radości sprawiło układanie online geograficznych puzzli na czas.

Pasowanie na ucznia

28 października uczniowie klasy 1 i 2 zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Skidziniu.

      

Klasa 1

Klasa 2

Konkurs ekologiczny

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie ekologicznym pt. „Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii” organizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu. Konkurs trwa do 17.11.2021r. Bardzo prosimy o przynoszenie do szkoły baterii policzonych i w woreczku.

Code Week – Moja rodzina, moi bliscy – zakodowane wartości w przedszkolu.

Grupa starsza przedszkolaków uczestniczyła w zajęciach w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Za pomocą prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z tematem zajęć „Moja rodzina, moi bliscy”. Z radością programowały robota edukacyjnego, wyznaczając mu odpowiednie ścieżki ruchu. Potrafiły odnaleźć właściwe pola na macie na podstawie podanych koordynatorów, tworząc z kubeczków przestrzenny obraz dom.

Code Week -Muzyczne kodowanie w klasie 3

Na lekcji muzyki  klasa 3 wykonywała kodowanie muzyczne. 

Do każdej poznanej wcześniej wartości nutowej przydzielaliśmy określoną kwotę (w dowolnej walucie 😉 wynikającą z podziału rytmicznego.

Dla całej nuty było to 100, dla półnuty – 50, dla ćwierćnuty 25.

Aby zastosować muzyczne kodowanie założyliśmy, że jedziemy na sześciodniową wycieczkę, na której zaplanowaliśmy różne atrakcje. Atrakcjom przyporządkowaliśmy kwoty. Na każdy dzień można było wydać maksymalnie 100.

Gdy rozplanowaliśmy zajęcia na poszczególne dni – zabraliśmy się do przyporządkowywania rytmicznego nut w takcie 4/4. 

Popatrzcie na zdjęcia, jaki fajny rytm nam wyszedł. Spróbujcie go wykonać na dowolnym instrumencie perkusyjnym, czy własnoręcznie wykonanej przez siebie grzechotce z puszki. Klasa 3

Code Week – Programowanie z wartościami w klasie 1

 

19 października uczniowie klasy 1 w ramach realizacji europejskiego tygodnia kodowania CodeWeek podczas zajęć kreatywnych, na których realizowana jest edukacja patriotyczna, odkrywali zakodowane polskie symbole narodowe i ich nazwy. Każdy pierwszoklasista doskonale poradził sobie z nowymi zadaniami, a lekcja z kodowaniem wzbudziła duże zainteresowanie.

Wizyta w Powiatowym Zespole nr 6 w Brzeszczach

Wybór szkoły ponadpodstawowej to pierwszy poważny i trudny wybór młodego człowieka. Nie jest łatwo zdecydować o swojej przyszłości. W dniu 18 października br. uczniowie klasy 8 odwiedzili Powiatowy Zespół nr 6 w Brzeszczach. W trakcie pobytu poznali oni ofertę edukacyjną placówki oraz wzięli udział w zajęciach pokazowych z ratownictwa i weterynarii. Mieli okazję zobaczyć pracownie oraz żywe zwierzęta pomagające w prowadzeniu lekcji. W poznawaniu szkoły towarzyszyli nam nasi absolwenci, co było dla  uczniów przyjemną niespodzianką.

Dziękujemy PZ 6 za zaproszenie. 

 

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

„Całe życie jest szkołą” – Jan Amos Komeński

W środę 13 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na wspólnym spotkaniu, klasa 3 krótko zapoznała nas z rysem historycznym tego szczególnego dnia oraz złożyła życzenia wszystkim nauczycielom. Klasa 1 i 2 w przebojowy sposób wyraziła swoje życzenia poprzez taniec pełen energii i radości. Uroczystość nie mogła odbyć się bez szkolnego chóru, który pięknie zaśpiewał przygotowane piosenki oraz zaintonował i poprowadził hymn państwowy, hymn szkoły oraz tradycyjne „Sto lat”. Na koniec była także niespodzianka przygotowana przez uczennice klasy 7 Lenę i Wanessę. Dziewczyny profesjonalnie zaprezentowały nam taniec w styli hip-hop. Życzenia powędrowały do wszystkich: nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły – bo to oni tworzą szkołę i edukację. 

Nie zabrakło życzeń, podziękowań, wspólnych wzruszeń i uśmiechów. 

Natomiast 12 października uczniowie klasy 1, 2 i 4 występem artystycznym  uświetnili Gminne obchody Dnia Nauczyciela w Ośrodku Kultury w Brzeszczach.

 

Innowacja pedagogiczna – ROBOTYKA

Kolejny – trzeci już rok w klasie trzeciej realizowana jest innowacja pedagogiczna „Programowanie z elementami robotyki”. W dwóch poprzednich latach uczniowie poznali tajniki programowania poprzez zabawę w aplikacji PixBlock, która uczy programowania w oparciu o język Phytona. 

W tym roku rozpoczęliśmy programowanie robotów. Na pierwszych zajęciach trzecioklasiści zapoznali się z robotem m-Botem. Poznali jego budowę i zasady funkcjonowania, mieli możliwość posterowania tą robotyczną postacią przy użyciu pilota. Za tydzień rozpoczynamy programowanie przy użyciu aplikacji m-Blocks. Wszyscy czekamy z niecierpliwością i zaciekawieniem.

 

Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października 2021 roku przypadał XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w szkole obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia, czyli gry i zabawy na wesoło związane z tabliczką mnożenia. Uczniowie kasy 4 grali z zaangażowaniem w matematyczne Bingo, klasa 5 ochoczo uczestniczyła w zabawie karcianej JA MAM np. 40, KTO MA np. 7 razy 8? Siódmoklasiści z zapałem ZAMYKALI KWADRATY, czyli szukali na planszy wyników mnożenia dwóch liczb zakreślając kolorowe kwadraty. Najstarsza klasa prowadziła w parach zaciętą „wojnę” karcianą, w której zwycięzcą był uczeń z wyższym wynikiem z tabliczki mnożenia.

Zajęcia biblioteczne

W dniu 30.09 przedszkolaki odwiedziły bibliotekę w DL w Skidziniu.  Z wielką  radością wykonywały kolejne jesienne zadania. Rozwiązywały zagadki, tworzyły szal dla Pani Jesieni. Uczestniczyły w zabawach ruchowych, oraz projektowały jesienne stroje z liści.

Dzień Chłopaka w naszej szkole

30 września jest obchodzony Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski zaplanował obchody, które na pewno pozostaną w pamięci solenizantów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco i soczków. Poza tym uczniowie wysłuchali wiersza o pewnej stonodze, a także uczestniczyli w konkursie na najszybciej i najładniej zapleciony warkocz. Chłopcy próbowali także swoich sił w wiązaniu krawatów oraz goleniu brody. Na koniec wzięli udział w quizie, w którym wykazali się znajomością piłkarzy.

      Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili. Wszystkim Chłopakom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

klasa 1

klasa 2

klasa 3

klasa 4

klasa 5

klasa 7

klasa 8

 

20-lecie Europejskiego Dnia Języków

26 września tego roku był szczególnym dniem, ponieważ obchodzono 20 urodziny Dnia Języków Obcych. Fakt ten zachęcił nas do wspólnego świętowania razem z całym światem, dlatego też w każdej klasie obchodziliśmy go w szczególny sposób. W klasach lekcje minęły szybko i radośnie. Dzieci doskonale bawiły się, łącząc ruch z nauką języka angielskiego i podstawowymi słówkami w różnych językach. Uczniowie klasy I rysowali torty i śpiewali piosenkę „Happy Birthday”, klasy II i III próbowały swoich sił podczas śpiewania piosenki „Baby shark” w kilku językach. W klasie V uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języków obcych w quizie. Natomiast uczniowie klasy IV, VII i VIII utrwalali słownictwo i zwroty w języku angielskim poprzez różnego rodzaju gry edukacyjne. Natomiast wszyscy uczyli się zwrotu Wszystkiego najlepszego w różnych językach, co zostało nagrane i przesłane na oficjalną stronę EDJ.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29.09.2021r.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to wydarzenie w kalendarzu nietypowych świąt jest jest szczególne, gdyż łączy przyjemne z pożytecznym.

Pomysł zrodził się w Polskiej Izbie Książki w 2002r. Patronką tego szczególnego przedsięwzięcia jest Janina Porazińska – wybitna pisarka, która napisała wiele książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin poetki i pisarki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród uczniów. W roli czytających książki w naszej szkole wcielili się nauczyciele, bibliotekarze, wychowawcy.. Dzieci mogły posłuchać fragmentów swoich ulubionych książek czy poznać nowe propozycje szkolnej biblioteki.

Uczniowie klasy I odwiedzili bibliotekę i uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Mogli zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza, wypożyczyć swoją „pierwszą” książkę i bardzo miło spędzić czas.

Książka to jedno z najstarszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo i uczy poprawności gramatycznej.

Głośne czytanie książek dzieciom w szkole i w domu jest świetną okazją do budowania relacji wspólnego przeżywania emocji i pożytecznego spędzania czasu przez dziecko z bliskimi.

Zachęcamy do głośnego czytania!!!

                                                                                Koordynator szkolnego projektu „Książki naszych marzeń”

Warsztaty edukacyjne w DL w Skidziniu

21 września uczniowie klasy 2, 3 i 4 uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Panią Zofię Piwowar pracownika biblioteki w DL w Skidziniu.

Podczas spotkania poznawaliśmy kulturę, sztukę i tradycje Francji, jednego z ciekawszych krajów Europy. W podróży po Francji towarzyszył  nam „Okejek!” – internetowy skrzacik, który pomógł odkrywać i poznawać ciekawostki o Francji.

Potem zamieniliśmy się w projektantów mody i z wielkim zaangażowaniem obmyślaliśmy różnorodne kreacje z kolorowych jesiennych liści.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z Panią Zosią Piwowar…ciekawe, dokąd nas zabierze?!

Podziękowania

Radość jest najprostszą formą wdzięczności.

Karl Barth

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi oraz Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Skidziniu wyrażają wdzięczność Radzie Sołeckiej na czele z sołtysem Skidzinia Panem Mateuszem Bieleninem za ufundowanie wykładzin do sal lekcyjnych.

Dzięki temu nowy rok szkolny rozpoczęliśmy w odświeżonych, przyjaznych pomieszczeniach lekcyjnych. 

BARDZO DZIĘKUJEMY.

 

Międzynarodowy Dzień Kropki w przedszkolu.

W środę 15 września dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia, nasze ubrania zdobiły kropki różnych wielkości i kolorów. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy historii, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Opowieść  ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka, szukaliśmy naszych mocnych stron, by podnieść poczucie wartości wszystkich przedszkolaków. Przedszkolaki z wielkim entuzjazmem brały udział we wszystkich przygotowanych dla nich zadaniach.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w przedszkolu

Witamy, pierwszego września  rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/ 2022 w przedszkolu w systemie stacjonarnym.

Przedszkole w Skidziniu funkcjonuje  od 7.00  do 15.30

Posiłki wydawane są w godzinach;

śniadanie – 9.00

obiad  – 13.00

podwieczorek 14.30

Uwaga:

1..Dziecko z jakimikolwiek symptomami przeziębienia tj katar, kaszel, temperatura itp. nie będzie przyjęte do placówki, a w razie zaobserwowania podobnych symptomów
w czasie pobytu w placówce będzie ono odsyłane do domu. Rodzic po telefonie od dyrektora lub wyznaczonej przez niego osoby, ma obowiązek odebrać dziecko najszybciej jak tylko możliwe.

2. Do placówki należy przyprowadzić dzieci do godz. 8.45

3. Odbiór dzieci odbywa się od godziny 13:30, ze względu na czynności porządkowe po obiedzie. Jeśli sytuacja wymaga wcześniejszego odbioru dziecka, prosimy o informowanie o tym fakcie wychowawcy.

4. Nie dopuszcza się możliwości wchodzenia rodziców z dziećmi do budynku przedszkola.

 5. Rodzic ma obowiązek zgłaszania nieobecności dziecka w przedszkolu. (z wyprzedzeniem lub tego samego dnia do godziny 8:oo.

 6. Wszystkie dokumenty przekazane w pierwszych dniach należy dostarczyć jak najszybciej (szczególnie upoważnienia do odbioru dziecka przez inne osoby).

Drodzy Rodzice, prosimy o zabranie do przedszkola już w pierwszy dzień:

 • wygodne pantofle (nie klapki!);
 • zapasowa odzież , szczególnie bielizna (dotyczy każdej grupy wiekowej).
 • strój wierzchni  i nakrycie głowy adekwatne do pogody ( wyjścia na ogród)

Wyprawkę plastyczną zapewnia Organ Prowadzący.

Przypominamy, aby nie przynosić ze sobą żadnych zabawek, produktów spożywczych, ze względu na wytyczne epidemiologiczne.

Prosimy o zapoznanie się z procedurą funkcjonowania ZSP nr 3  2021/2022 znajdującą się w załączniku.

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki 🙂

Załącznik nr 1 procedury funkconowania ZSP3 2021-22

 

 

 

Podsumowanie roku szkolnego 2020/2021

24 czerwca na spotkaniu podsumowującym rok szkolny 2020/2021

100% frekwencja

100% frekwencja

100% frekwencja

SU

SU

Konkurs plastyczno-literacki

Maseczka

Olimpus

Orzeł biały, Olimpus, Maseczka

Orzeł biały

UODO

Poczet Sztandarowy

Życzenia świąteczne

UODO

UODO

Ekipa Taneczna ZSP3

Najlepsi Sportowcy

Podziękowanie za trud i pracę.

22 czerwca na uroczystym spotkaniu podziękowaliśmy odchodzącej na emeryturę pani Danucie Kuwik za wieloletnią pracę w Szkole w Skidziniu.

 

Uroczyste Zakończenie Roku w przedszkolu.

W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 24 czerwca . Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny w placówce. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały. Starszaki opowiedziały w wierszach o niełatwej przedszkolnej codzienności. Wszystkie dzieci uświetniły swoje  występy   tańcami i piosenkami. Starszaki dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne, recytatorskie i taneczne. Po występach wszystkie dzieci otrzymały  dyplomy oraz nagrody – niespodzianki. Następnie nasi absolwenci podziękowali i wręczyli kwiaty wszystkim pracownikom przedszkola

Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. Pamiętajcie o nas, o swoim przedszkolu 🙂

 

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

25 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny.

klasa 1

klasy 1 i 2

klasa 3

klasa 4

klasa 6

klasa 7

klasa 8

Ceremonia przekazania Pocztu Sztandarowego

Ceremonia przekazania Pocztu Sztandarowego

Nowy Poczet Sztandarowy

Uczeń Roku klas 1-3

Wicemistrz

Wicemistrz

Wicemistrz

Mistrz

Arcymistrz

Arcymistrz

Lider

Wyróżniający się absolwent

Wyróżniający się absolwent-Mateusz Widlarz

Wyróżniający się absolwent-Mateusz Widlarz

 

Dzień Dziecka pod hasłem „Naukowy zawrót głowy na różne sposoby”

1 czerwca od prawie 70 lat jest dniem wyjątkowym, w którym obchodzimy święto wszystkich dzieci – Dzień Dziecka. Polskie dzieci w swoje święto zazwyczaj otrzymują prezenty, słodycze i upominki lub są zabierane przez swoich rodziców w rozmaite ciekawe i pełne wrażeń miejsca.

W szkole ten dzień również był niecodzienny, niebywały i oryginalny. Grono Pedagogiczne przygotowało niespodziankę. W trakcie zajęć lekcyjnych zaskoczyliśmy nasze pociechy zaproszeniem do udziału w grze dydaktyczno – sprawnościowej pod tytułem „Naukowy zawrót głowy na różne sposoby”.  

Uczniowie podzieleni na grupy po zapoznaniu z zasadami, wyruszyli na kolejne Levele, aby pobawić się informatyką, sportem, matematyką, językiem ojczystym, a co najważniejsze przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w sieci. W zabawie towarzyszyły nam roboty m-Bot oraz aplikacje sieciaki.pl, justdance, matzoo czy pisupisu.

Emocji było wiele, wrażenia pozytywne, uśmiechy na twarzy i fantastyczna atmosfera towarzyszyły nam cały czas. A wszystko zakończyło się wyśmienitym poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców, za co z całego serca dziękujemy.

Przedszkolaki z wizytą u Strażaków

W czwartek, 6 maja dzieci z przedszkola w ramach obchodów Dnia Strażaka wzięły udział w zajęciach dydaktycznych oraz sportowych w OSP Skidziń. Dzieci podczas zajęć zobaczyły sprzęt strażacki, zwiedziły remizę oraz zademonstrowano im jak udzielać pierwszej pomocy.  Na boisku dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe, wzięły udział w strażackim torze przeszkód.

Serdecznie dziękujemy OSP Skidziń oraz wszystkim strażakom za zaproszenie na bardzo ciekawe zajęcia oraz upominki dla dzieci.

ZAGROŻENIA W SIECI

Tak jak nie wpuścilibyśmy dziecka na ruchliwe skrzyżowanie bez przygotowania, tak nie wpuszczajmy go do świata internetu bez wskazania jasnych reguł zachowania w sieci.

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą informacyjną „Dzieci w wirtualnej sieci” opracowaną przez z Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, prowadzącą portal rodzice.co.

W publikacji informacje na temat tego, JAK CHRONIĆ DZIECKO PRZED ZAGROŻENIAMI CYFROWEGO ŚWIATA? oraz:

• Jak rozpoznać, czy dziecko jest uzależnione od smartfona?
• Jak sprawdzić, czy dziecko gra za dużo?
• Jak chronić dziecko przed internetową pornografią?
• Jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata?
• Jak przeprowadzić cyfrowy detoks?

Liczymy, że ten poradnik okaże się pomocny w procesie wychowania dzieci ku dorosłości i odpowiedzialności.

Dzieci w wirtualnej sieci_2021

Dzień Mamy w przedszkolu

Wszystkim Mamusiom w dniu ich święta życzymy:

Wielu chwil radości, aby każdy dzień był dla Was  przygodą i powodem do dumy. Z całego serca życzą -Przedszkolaki.

Zapraszamy do obejrzenia nagrań z występu dzieci:

https://drive.google.com/file/d/1P4WgW5cUS7ZwmzPmgRyz9gVZIm9rp2mV/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1gSGwr5X_hDARJ6Pny3tKM-wfHIUGuuAz/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/10tW-iuJuvJh1DZ4FMg0LNtkotVtKiC3S/view?usp=sharing

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

 

Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Spis był poprzedzony dwoma spisami próbnymi:

– pierwszy spis próbny odbył się w dniach od 1 do 31 października 2019 r., w dwóch województwach (po jednej gminie w każdym),
– drugi spis próbny odbył się w dniach od 1 do 30 kwietnia 2020 r. w 16. Gminach (po jednej w każdym województwie).

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest w pełni realizowany przy użyciu interaktywnego formularza spisowego dostępnego na https://nsp2021.spis.gov.pl/#/login?redirect=%2Fobligations.

Obowiązkiem spisowym będą objęte:
– osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
– mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Aby zapobiec sytuacji, w której zobowiązany do spisu mieszkaniec Polski nie ma możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń i Internetu), ustawa zobowiązuje następujące podmioty do udostępnienia odpowiedniego pomieszczenia i sprzętu do realizacji samospisu:

 • urzędy statystyczne i pozostałe jednostki statystyki publicznej,
 • urzędy obsługujące wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz gminne jednostki organizacyjne.

Lista miejsc, gdzie będzie można dokonać samospisu jest dostępna na https://spis.gov.pl/jak-mozna-sie-spisac/

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.
Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br.

Ustawa o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań  – https://spis.gov.pl/wp-content/uploads/2021/04/ustawaonsp.pdf

 

                  

Konkurs ekologiczny z okazji Dnia Ziemi- rozstrzygnięty

Korzystając z powrotu uczniów do szkoły rozstrzygnięto szkolny konkurs ekologiczny, który odbył się z okazji tegorocznego Dnia Ziemi. W każdej klasie – 4,6,7 i 8 nagrodzono uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki.

Klasa 4

Nikodem Nyderek, Patryk Smolarek i Aleksandra Morończyk

Klasa 6

Karol Fajfer, Milena Matyszkiewicz

Klasa 7

Konrad Lesiuk, Hubert Kornaś

Klasa 8

Mateusz Widlarz, Jakub Jarosz

„Orzeł Biały – mój znak”- rozstrzygnięcie konkursu

Szkolny konkurs plastyczny „Orzeł Biały – mój znak”obejmował propagowanie postaw patriotycznych, umiłowanie symboli narodowych i uczczenie Świąt Majowych. 

W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Jury w składzie p. Wicedyrektor  Iwona Małecka, p. Weronika Formas,             p. Edyta Kwiecień- Niedziela, p. Wioletta Wykręt i p. Anna Szlenk przyznało następujące miejsca:

W kategorii klas 1-3

I miejsce Szymon Pływacz klasa 2

II miejsceJakub Irlik klasa 3

III miejsce Daria Janecka klasa 1

wyróżnienie Malec Sebastian klasa 3

W kategorii klas 4-8

I miejsce Oskar Błazenek klasa 4

II miejsce Hubert Kornaś klasa 7

III miejsce Patryk Smolarek klasa 4

wyróżnienie Natasza Bielenin klasa 4

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do galerii, w której możecie zobaczyć nadesłane prace.

Nagrody będą przekazane wychowawcom 25 czerwca.

Szymon Pływacz

Irlik Jakub

Daria Janecka

Malec Sebastian

Oskar Błazenek

Hubert Kornaś

Patryk Smolarek

Bielenin Natasza

Dominika Głownia

Filip Nowak

Hanna Irlik

Julia Śliwa

 

           

Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego Agencji Komunalnej Brzeszcze

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczennica klasy 6 naszej szkoły Julia Krawczyk zajęła I miejsce w gminnym konkursie „Góra śmieci ziemię szpeci”.

Gratulujemy Julia, jesteśmy z Ciebie dumni.

 

Europejski Dzień Śniadania

24 kwietnia obchodziliśmy Europejski Dzień Śniadania. Pamiętamy, że jest to pierwszy posiłek w ciągu dnia, który daje nam siłę do pracy, dlatego jest niezwykle ważny. Uczniowie z tej okazji przygotowali wyjątkowe śniadania, tym bardziej, że dzień ten wypadł w sobotę, więc było dużo czasu na przygotowanie ulubionego posiłku. 

W związku z tym świętem, realizując założenia programu „Trzymaj Formę”, uczniowie klasy siódmej przygotowali projekt „Drugie śniadanie moich rodziców”. W ramach jego realizacji wykonali prezentacje na temat produktów odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, codziennych posiłków, ankieta dla dorosłych na temat nawyków żywieniowych oraz razem z rodzicami przygotowali drugie śniadanie. 

Oto wybrane efekty pracy uczniów 🙂

 

Święta Majowe w przedszkolu

Czwartkowe zajęcia w przedszkolu poświęcone były świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych. Zaczęliśmy od poznania historii naszej miejscowości oraz innych ciekawych regionów naszego kraju. Przedszkolaki wysłuchały informacji związanych z historią Polski, układały interaktywne puzzle symbolizujące zabytki pochodzące z różnych stron Polski;  obejrzały projekcję filmu o powstaniu państwa polskiego i utrwaliły symbole narodowe.  Z zaangażowaniem wykonały prace plastyczne w grupach.

Dzień Ziemi

22 kwietnia na świecie obchodzono Dzień Ziemi. Odbył się on po raz 51 pod hasłem „Odnów naszą Ziemię”. Nasza szkoła i tym razem przyłączyła się do tego święta, aby przypomnieć najważniejsze zasady dbania o naszą planetę, aby zastanowić się co ludzie robią nie tak jak należy, co mogą robić, aby Ziemi nie zmieniała się tak szybko, aby skutki ocieplenia, zanieczyszczenia nie były z roku na rok gorsze i bardziej niebezpieczne dla środowiska naturalnego i mieszkańców Ziemi- zwierząt i ludzi.

Na zajęciach uczniowie uczestniczyli w dyskusjach oraz sprawdzali swoją wiedzę z dziedziny ekologii. Kto dał rady mógł uczestniczyć w gminnej akcji „3. wiosenny plogging w Brzeszczach”. Natomiast najmłodsi mogli się pochwalić swoimi proekologicznymi działaniami, m.in. segregacją śmieci, wiosennymi sadzonkami, czy też po prostu przebywaniem na łonie natury. Dbajmy o swoje środowisko!

 

Konkurs „Góra śmieci ziemię szpeci” organizowany przez Agencję Komunalną sp. zoo w Brzeszczach

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w plastycznym konkursie pt. „Góra śmieci ziemię szpeci” organizowanym przez Agencję Komunalną sp. zoo w Brzeszczach. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe oraz nagrody dla szkoły. Uczestnik może wykonać jeden plakat w formacie A3 w dowolnej technice (nie może to być praca przestrzenna). Prace powinny w przejrzysty sposób obrazować sposoby zagospodarowania odpadów zielonych oraz możliwość wykorzystania produktów kompostowania. W konkursie nie mogą brać udziału prace wykorzystane w innym konkursie, wystawach oraz prace zbiorowe. Każda szkoła wybiera 3 najlepsze prace i przekazuje do organizatora.

Z tyłu pracy należy napisać imię, nazwisko i wiek autora, tytuł pracy, nazwę, adres i telefon szkoły oraz imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego do konkursu. Prace należy składać do szkoły do dnia 10 maja 2021r., aby wybrać 3 najciekawsze prace i przekazać je do 12 maja br. organizatorowi (ostateczny termin zgłaszania prac do agencji). W przypadku przygotowania pracy do konkursu, prosimy o kontakt do p. Edyta Kwiecień- Niedzieli w celu przesłania Oświadczenia oraz Klauzuli informacyjnej, które należy podpisać przez Rodzica.

Konkurs plastyczny – „Orzeł Biały – mój znak”

KONKURS PLASTYCZNY „ORZEŁ BIAŁY – MÓJ ZNAK”

regulamin dla klas 1-8 (opracowała A. Szlenk)

CELE KONKURSU:

 • propagowanie symboli narodowych i polskości,

 • prezentacja umiejętności plastycznych,

 • motywowanie do rozwijania umiejętności manualnych,

 • afirmacja przynależności do Rodziny Polaków,

 • czynny- plastyczny udział w majowych Świętach Narodowych.

 1. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas 1-8, szkoły podstawowej. Odbędzie się on w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 i 4-8.

 2. Konkurs jest INDYWIDUALNY

 3. Aranżacja i materiały plastyczne z których stworzona będzie praca jest dowolna,

 4. Uczestnicy konkursu wykonują GODŁO POLSKI w formacie około min. A4- max. A3(może to być też kwadrat) i wykonują 1 zdjęcie pracy.

 5. TO jedno najlepsze zdjęcie przesyłają do wyznaczonej osoby z komisji konkursu – tą osobą jest p. ANNA SZLENK

 6. Wykonanie prac oceni komisja konkursowa w składzie: Pani Dyr. Urszula Bandoła, pp. Iwona Małecka. Edyta Kwiecień- Niedziela, Weronika Formas, Wioletta Wykręt oraz Anna Szlenk.

 7. Jury weźmie pod uwagę – sposób i pomysłowość wykonania, staranność oraz jakie materiały zostały wykorzystane w pracy (np. plastelina, bibuła, pasmanteria, guziki, cekiny, piórka, pinezki, ziarna, zapałki…. i inne materiały– według pomysłu oraz inwencji twórczej ucznia!).

 8. Jury przyzna nagrody: I, II i III miejsce oraz wyróżnienie w każdej kategorii wiekowej.

 9. Termin nadsyłania fotografii: 7maja 2021r.

 10. UWAGA! Nadesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie zdjęcia pracy na stronie internetowej szkoły.

Nagrody gwarantowane dla wszystkich biorących udział:

 • Wzorowe zachowanie – wpisane do dziennika,
 • Celujący – cząstkowa ocena z przedmiotu – plastyka (oprócz klasy 8).

W razie wątpliwości prosimy o kontakt – ORGANIZATORZY

Świąteczne dzieła młodych artystów

Prace uczniów klasy 4 i 6 wykonane na lekcjach techniki.

klasa 4

klasa 6

Spotkanie wielkanocne w przedszkolu

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Przedszkolaki podczas swojego występu  przybliżyły nam te tradycje wielkanocne  wykonując inscenizację, piosenki i tańce. Wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

Życzymy  zdrowia, chwili refleksji i chwil radości spędzonych wspólnie przy rodzinnym stole.  Zdrowych, Spokojnych Świat Wielkanocnych!

Poniżej nagrania z występów:

https://drive.google.com/file/d/1apXGuGti58G_ECUr3k_gWHIdOQs-5FeZ/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/149uOh5fZ09QPSzBQ5qqodNJMWPQqlnXA/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1N6HRI-kKjTdjSNKhJ5WcYAIm8pSC77Cm/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1wtTI2MaN-xtpTSzpVD2kGeSnsm0_WqpI/view?usp=sharing

Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu

WIOSNA

Pięknie jest wiosną na całym świecie.
Wiosna pozdrawia nas barwnym kwieciem,
Zielenią traw i ptaków śpiewem,
Radosnym słońcem świecącym na niebie.
Przynosi ona ze sobą wiele
Świąt własnych dla kraju oraz w kościele.
Łopocą zatem flagi biało-czerwone,
Biją w kościele dzwony złocone.
Radość i pokój panuje wkoło.
Bawią się ludzie, jest im wesoło.

Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.

Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serca są bezpiecznym portem dla wszystkich,

którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń”.

Phil Bosmans

Szanowni Państwo.

Pamiętając o Państwa zaangażowaniu w różnorodne akcje i inicjatywy oraz o ogromnym sercu dla potrzebujących prosimy o włączenie się w akcję na rzecz siedmiomiesięcznego Filipka Cholewy, który choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego.

Szansą dla dziecka jest terapia genowa wyceniona na ponad 9 milionów złotych.

Grupa ludzi ” Załoga Filipka Gminy Brzeszcze” organizuje 21. 03. 2021r., niedziela pod Ośrodkiem Kultury w Brzeszczach kiermasz wielkanocny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

Zwracamy się do Państwa o wsparcie rzeczowe:

 • gadżety,
 • książki,
 • zabawki,
 • biżuteria,
 • pościel,
 • ręczniki,
 • kwiaty doniczkowe,
 • ozdoby świąteczne,
 • upominki,
 • bony podarunkowe, vouchery, itp.,

Fanty będzie można dostarczyć do OK w godzinach 10:00 – 19:00 od dnia 15.03.2021r. Impreza ma charakter wyłącznie dobroczynny, w związku z czym nie przyjmujemy gotówki.

 

Wierzymy, że nasze wspólne zaangażowanie zapewni szczęśliwą zdrową przyszłość Filipowi.

Kreatywna Gimnastyka – udział grupy młodszej w projekcie

W dniach 1.03.2021 – 3.03.2021 grupa młodsza wzięła u dział w wyzwaniu pt. „Kreatywna Gimnastyka”.

Zadania miały służyć pobudzeniu aktywności fizycznej u dzieci. 

Misją było wzmocnienie kluczowych kompetencji dziecka oraz zaszczepianie pasji do tańca i ruchu w atmosferze akceptacji i poczucia bezpieczeństwa.

8 marca – Dzień Kobiet w Przedszkolu

Warto corocznie przypominać dzieciom, że istnieje takie święto  jak Dzień Kobiet i warto w tym dniu zrobić coś miłego dla każdej pani – a mamy ich przecież w swoim otoczeniu tak wiele. Dla koleżanek w tym dniu warto być miłym i uprzejmym,  przeprosić za ewentualne złośliwości, uśmiechać się do pani  przez cały dzień i postarać się jak najmniej psocić. Dla mamy i babci warto zrobić laurkę i serdecznie je uściskać, być życzliwym dla wszystkich znanych i spotykanych w tym dniu kobiet i małych kobietek. Cudownie by było, gdyby te dobre zachowania udało się przenieść na wszystkie pozostałe dni.

 

Dzień Dentysty w Przedszkolu

Dnia 5 marca dzieci w przedszkolu obchodziły Dzień Dentysty. Poznały rodzaje zębów oraz  prawidłowy sposób ich czyszczenia. Porządkowały obrazki produktów żywnościowych do ilustracji zębów chorych i zdrowych. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały pracę plastyczną z wykorzystaniem plasteliny. Z zaciekawieniem słuchały bajki o zdrowych i chorych zębach oraz obejrzały prezentację multimedialną. Brały udział w zabawach: ,,Zęby w szeregu” i ,, Myjemy zęby”.

 

 

Warsztaty taneczne – projekt MKDNiS

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klas 1-3 realizują zadania  szkolnego projektu edukacyjnego „Przez Polskę na ludowo”, którego celem jest kształtowanie tożsamości człowieka związanego ze swoją ziemią i kulturą.

Od marca do czerwca br. mamy również możliwość rozszerzenia wachlarza treści i zadań szkolnego projektu o naukę tańców ludowych.

Cykl warsztatów prowadzi wieloletnia instruktorka zespołów regionalnych, Pani Zenobia Wełna w ramach realizacji zadań Projektu Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu: „Miejsce tańców brzeszczańskich w historii i folklorze pogranicza Śląska i Małopolski”.

Pierwsze zajęcia już za nami… a w finale popisy taneczne na scenie.

 

8 marca – konkurs

Dużo sukcesów oraz radości
Dużo uśmiechów i spełnienia marzeń w Dniu Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet chłopaki z klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym na laurkę z okazji Dnia Kobiet. Jury – wszystkie „małe i duże kobiety” ze szkoły wybrały te najwspanialsze, i tak:

I msc ex aequo – Filip Nowak z kl.1 i Jakub Irlik z kl.3

II msc ex aequo – Szymon Pływacz z kl.2 i Sebastian Malec z kl.3

III msc. – Grzegorz Luranc – z kl.3

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzicom dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję oraz kreatywne podejście do tematu.

Zwycięzcom, GRATULUJEMY

Materiały promocyjne szkoły Salezjanie

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą promocyjną Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu. Poniżej zamieszczamy link do prezentacji na rok szkolny 2021/2022 otrzymany od Dyrektora ZSZTS w Oświęcimiu ks. mgr Mirosława Gajdy.

Salezjanie 2021 pdf

26.02.2020 r. – Dzień Dinozaura w przedszkolu

Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Bywa, że wprowadzą w zakłopotanie dorosłych, odważnie broniących tezy, że ludzie dowiedli swojej wytrwałości obrzucając dinozaury kamieniami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w przedszkolu to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic.

 

Przedszkolaki korzystają z pogody

Dzieci uwielbiają zabawy na placu zabaw. Dlatego większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

Mikołaj Rej

             19 lutego obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień języka Ojczystego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione przez UNESCO, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone oraz ginące. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to także dobra okazja, aby zastanowić się, czy naprawdę potrafimy mówić po polsku? Czy wiemy, jakich form kiedy użyć, jak akcentować wyrazy i zdania, wreszcie, który wyraz z całego bogactwa języka polskiego najtrafniej przekaże nasze myśli.

         W naszej szkole dzień ten uczniowie klas młodszych uczcili w szkole, natomiast ci starsi w czasie lekcji online z języka polskiego . Tradycyjnie podczas zajęć nauczyciele przygotowali dla swoich uczniów różne atrakcje – gry i zabawy językowe. W programie nie zabrakło zadań ortograficznych i ulubionych przez uczniów łamańców językowych.

            Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego są doskonałą okazją, by promować poprawne posługiwanie się językiem ojczystym nie tylko od święta, ale też każdego dnia, o czym mówią słowa poety Franciszka Ksawerego Dmochowskiego „A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.

Światowy Dzień Kota w Przedszkolu

17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto kota”. 

Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty,
zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy
ruchowe przy piosenkach o kotach, kotami– pluszakami, kłębkiem wełny,
„kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?”, 
wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych: picie mleka z miseczki jak 
kotki, nawijanie kłębka wełny czy układanie puzzli z kotkami „na czas”, 
a także śpiewanie kocich piosenek.

Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego
święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz
uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych
zwierząt.

Grupa młodsza:

Grupa starsza:Wyniki konkursu wiedzy związanej z ochroną danych osobowych „W sieci”

W styczniu w ramach obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych i realizacji projektu UODO „Twoje dane- Twoja sprawa” odbył się konkurs wiedzy o ochronie danych osobowych dla uczniów i ich rodziców. Oto wyniki:

 

W kategorii – Rodzice:

1 miejsce- P. Błazenek

2 miejsce- P. Pływacz

3 miejsce- P. Węglarz

Wyróżnienie: P. Kuśnierczak

W kategorii – Uczniowie:

1 miejsce- Oliwia Chełmecka kl.6

2 miejsce- Mateusz Widlarz kl.8

3 miejsce- Martyna Noworyta kl.8

Wyróżnienie: Daniel Krawczyk, Amelia Fajfer, Julia Irzyk

W kategorii Frekwencja rodziców w klasie:

1 miejsce – II klasa- 100%

2 miejsce – IV klasa- 73%

3 miejsce – I klasa- 62%

4 miejsce – VI klasa- 47%

 

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i zabawę, a zwycięzcom gratulujemy zdobycia wyróżnionych miejsc. Nagrody  zostaną rozdane, gdy spotkamy się w szkole 🙂

 

Przypominamy również o konkursie organizowanym przez Urząd. Informacje na plakacie.

Bal Karnawałowy w Przedszkolu

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 9 lutego podczas balu karnawałowego.

Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez nauczycieli. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

Następny bal już za rok!!!

 

 

Walentynki w przedszkolu

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję”

 

15 lutego był dniem dla dzieci bardzo wyjątkowym, ponieważ obchodziły w przedszkolu Dzień Walentynek – w tym roku 14 lutego wypadał w niedzielę.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą Walentynek oraz wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało Walentynkę: pysznego czekoladowego lizaka w kształcie serca. Dzień Walentynkowy w przedszkolu  z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

Bal Karnawałowo – Walentynkowy

12 lutego uczniowie klasy 1, 2 i 3 bawili się na balu karnawałowo – walentynkowym. Były tańce, Poczta Walentynkowa i Misie niespodzianki od Rady Klasowej dla każdego ucznia.

klasa 1

klasa 1

klasa 2

klasa 2

klasa 3

klasa 3

 

Dzień Ochrony Danych Osobowych- DODO

28 stycznia to dzień, w którym w sposób szczególny mówi się o ochronie danych osobowych, ponieważ 28 stycznia 1981 roku podpisano Konwencję 108 Rady Europy w sprawie ochrony osób w zakresie zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych.

Nasza szkoła kolejny rok uczestniczy w realizacji projektu organizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane- Twoja sprawa”. Cały rok na różnorodnych zajęciach nauczyciele i uczniowie rozmawiają o ochronie danych i bezpiecznym korzystaniu z zasobów Internetu i portali społecznościowych. Jednakże w związku z DODO szczególnie w całym ostatnim tygodniu stycznia działy się różne aktywności. Na ten dzień otrzymaliśmy list od prezesa UODO Pana Jana Nowaka. Zwracał on w nim szczególną uwagę na fakt, iż nie tylko wiedza jest istotna, ale przede wszystkim „budowanie świadomości i rozumienie zjawisk związanych z ochroną prywatności, aby swoją wiedzę skutecznie wykorzystywać w życiu codziennym”.

W naszej szkole w klasach młodszych na zajęciach języka angielskiego uczniowie przygotowywali zakładki do książek, na których umieszczali swoje zwykłe dane. Na tychże lekcjach również rozmawiano o tym, czy można i jakie dane przekazywać innym, czy należy je chronić i w jaki sposób. W klasach starszych na lekcjach z wychowawcą uczniowie poszerzali swoją wiedzę w temacie danych osobowych oraz instytucji i dokumentów stojących na ich straży. Z okazji DODO przygotowano również konkurs wiedzy dla uczniów oraz ich rodziców. W związku z wciąż trwającą nauką zdalną, odbył się on na platformie Teams, z zachowaniem oczywiście zasad ochrony danych osobowych. O wynikach zostaną wkrótce poinformowani zwycięzcy. Wszystkim, którzy wzięli w nim udział serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Prezes UODO zachęca również do udziału w konkursie. Szczegóły znajdują się na plakacie.

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego w Skidziniu

Informujemy, iż rekrutacja do przedszkoli publicznych na terenie Gminy Brzeszcze, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzeszcze rozpoczyna się w następujących terminach:

Dla dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne:

W dniach od 22 lutego 2021 r. do dnia 1 marca 2021 r. do godz.16.00 należy złożyć w przedszkolu do którego obecnie uczęszcza dziecko deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym 2021/2022.

Dla nowych dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy:
Od dnia 3 marca 2021 r. zostanie udostępniona  w systemie NABO do wglądu dla rodziców
i opiekunów oferta przedszkoli, ale bez możliwości logowania się.
Rekrutacja w systemie elektronicznym NABO rozpocznie się  w dniu 4 marca 2021 r. od godz.10.00 i będzie trwać do 19 marca 2021 r. do godz.23.59), po czym system zostanie zamknięty.

W celu dokończenia rekrutacji elektronicznej należy wydrukować i podpisać wniosek złożony w systemie NABO i wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów złożyć go w przedszkolu pierwszego wyboru w nieprzekraczalnym terminie do 22 marca 2021r. do godz.16.00

Poniżej link do  strony  dla rodziców-zgłoszenia dzieci w systemie NABO:

https://przedszkola-brzeszcze.nabory.pl/

Zachęcamy do zapoznania się z  załącznikami  w sprawie  postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Brzeszcze na rok szkolny 2021/2022

 

Załączniki:

 1. Zarządzenie nr 12/2021 Burmistrza Brzeszcz
 2. Harmonogram rekrutacji 2021/2022
 3. Kryteria rekrutacji 2021/2022
 4. KRYTERIA REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI 2021.2022
 5. Zarządzenie
 6. Harmonogram

Ogólnopolski konkurs „Prawa Dziecka”

Ponad 3 tysiące prac z ponad 700 szkół z całej Polski to efekt ogłoszonego przez Rzecznika Praw Dziecka konkursu plastycznego z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka 2020.

Wśród laureatów i nagrodzonych znalazł się przedstawiciel naszej szkoły uczeń klasy 3 Jakub Irlik, który zdobył wyróżnienie drugiego stopnia.

GRATULUJEMY!

Dzień Babci i Dziadka-życzenia od przedszkolaków

Kochani Babciu i Dziadku!

W dniu Waszego święta życzymy Wam dużo zdrowia, pomyślności, uśmiechu na co dzień i dużo radości.

Serdecznie zapraszamy Was do obejrzenia niespodzianki w wykonaniu przedszkolaków:-)

 

https://docs.google.com/presentation/d/1DHIh32RxbFQVNV6Dh-DMV6QOR4aSzSba1NR8P4zSIdU/edit?usp=sharing

 

 

 

 

 

Rozstrzygnięcie Świątecznego konkursu plastyczno – literackiego

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną oraz życzenia.

W konkursie uczestniczyło 21 uczniów. Jury w swojej ocenie uwzględniło: pomysłowość, oryginalność, estetykę wykonania oraz własny wkład pracy. Spośród kilkunastu niezwykle interesujących prac komisja wyłoniła zwycięzców , a także wyróżnionych.

Najpiękniejsze kartki wykonali:

I miejsce: Jakub Irlik kl.3

II miejsce: Aniela Matyszkiewicz kl.1

III miejsce: Szymon Pływacz kl.2

Wyróżnienie: Lena Szafarowska kl. 1

Najciekawsze życzenia napisali:

I miejsce: Aleksandra Kutarbo kl. 7

II miejsce: Oskar Błazenek kl.4

III miejsce: Natasza Bielenin kl.4

wyróżnienie: Patryk Smolarek kl.4

Jakub Irlik

Jakub Irlik

Aniela Matyszkiewicz

Aniela Matyszkiewicz

Szymon Pływacz

Szymon Pływacz

Lena Szafarowska

Lena Szafarowska

Aleksandra Kutarbo

Aleksandra Kutarbo

Natasza-Bielenin

Oskar Błazenek

Patryk Smolarek

Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje!

Wszystkim Uczestnikom i ich Rodzicom dziękujemy za udział oraz zaangażowanie.

Odbiór nagród zostanie uzgodniony w późniejszym terminie.

Spotkanie wigilijne / Pasowanie na przedszkolaka

Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował  również w naszym przedszkolu, 18 grudnia. Tego dnia odbyło się wigilijne spotkanie. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, lampki, choinka oraz odświętnie nakryty stół z poczęstunkiem przygotowanym przez pracowników.

Podniosłym momentem spotkania był krótki program artystyczny w wykonaniu dzieci. Dzieci z zaangażowaniem śpiewały utwory o tematyce świątecznej, tańczyły oraz recytowały wiersze.

Kolejnym etapem spotkania był występ artystyczny dzieci  – Pasowanie na przedszkolaka. Pod koniec spotkania Pani Dyrektor pasowała każdego przedszkolaka.

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

składamy życzenia miłości i wszelkiego dobra.

Aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła

i ciepła rodzinnej atmosfery,

aby Nowy Rok niósł ze sobą szczęście, pomyślność.

 

 

Wyniki konkursu „Ozdoba świąteczna” – przedszkole

W naszym przedszkolu odbył się konkurs na najładniejszą ozdobę świąteczną. Dzieci oraz rodzice wykazali się ogromną pomysłowością. Napłynęło do nas wiele pięknych prac. Wyłonienie zwycięzców konkursu spośród tak utalentowanych i kreatywnych uczestników nie było prostym zadaniem

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:

 • Maja Telega
 • Milena Szczotka
 • Borys Bielenin
 • Monika Dusik
 • Szymon Gomularz

II miejsce:

 • Adam Kupiec
 • Mikołaj Dziubek
 • Nadia Duszyńska
 • Maja Kupiec
 • Tomasz Bertolin

III miejsce:

 • Fabian Surma
 • Dorota Sporysz
 • Gabriel Gierek
 • Adam Głownia
 • Daniel Smolarek
 • Zuzanna Bizoń

 

Podziękowanie od przedszkolaków

Serdecznie podziękowania dla Bractwa Św. Barbary za ufundowanie upominków świątecznych dla przedszkolaków.

Dzień Guzika – Przedszkole grupa młodsza

12 grudnia obchodzony jest Dzień Guzika, nasze przedszkolaki świętowały ten dzień w poniedziałek 14 grudnia, gdzie motywem przewodnim zajęć były guziki. Na początku królowała guzikowa matematyka. Dzieci przeliczały, segregowały, klasyfikowały guziki na podstawie jakiejś cechy oraz układały guzikowe figury geometryczne. Po zajęciach przyszła pora na zabawę:  wyścigi z guzikami, guzikowe pchełki, skoki guzików.

Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Guzikowa bombka ” , nawiązującą do zbliżających się świąt. To był niesamowity dzień, który sprawił, że  mogliśmy się wiele nauczyć , a przy okazji połączyć  to ze świetną zabawą.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY NT. PRAW DZIECKA- wystawa prac

W związku z Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka w naszej szkole odbyły się zajęcia w klasach poświęcone temu jakże ważnemu zagadnieniu.  Podczas tych lekcji informowaliśmy uczniów jakie prawa im przysługują i do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane.

Szkoła ponad to wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka Pana Mikołaja Pawlaka, który przeznaczony był dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka. Każda szkoła mogła nadesłać 3 najlepsze prace z podanej poniżej kategorii wiekowej.

Ogłosiliśmy konkurs wewnętrzny w którym każdy uczestnik mógł przesłać skan lub zdjęcie wykonanej przez siebie pracy.

Jury wyznaczone przez Panią Dyrektor wybrało prace, które reprezentują nasza szkołę w tym konkursie. Znajdziecie je w galerii, która jest jednocześnie wernisażem tych prac, do którego zobaczenia serdecznie Was zapraszamy.

Będą one reprezentowały szkołę w tym prestiżowym konkursie.

Rozstrzygnięcie konkursu ogólnopolskiego nastąpi 4 stycznia 2021 roku- trzymajcie więc kciuki za naszych reprezentantów!

Regina Klaja klasa4

Patryk Pływacz klasa 7

Nikodem Nyderek klasa 4

Jakub Irlik klasa 3

Anna Bertolin klasa 2

Dzień Pluszowego Misia – grupa młodsza

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

W tym dniu dzieci z grupy młodszej obejrzały prezentację multimedialną ze swoimi misiami, następnie uczestniczyły w zabawach i grach ruchowych, a na koniec wykonały prace plastyczną.

 

Mikołaj w przedszkolu – 7.12.2020 r.

,,Siedzę cichuteńko
patrzę na okienko
poruszyły się zasłonki!
Chyba już go widzę!
Chyba już go słyszę,
zabrzęczały jego sanek dzwonki.
Dzyń, dzyń, dzyń
Mikołaju Święty
Dzyń, dzyń, dzyń
przynieś nam prezenty.”

 

 

6 grudnia to szczególna data w niejednym kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci Mikołaj.
Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki wszystkich grup przygotowują się do niej starannie. Od kilku dni słychać było w salach przedszkolnych wesoły śpiew wychowanków przy dźwięcznych nutach radosnych piosenek. Dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków i pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Każda grupa serdecznie przywitała gościa z dalekiej krainy, śpiewając mu skoczne piosenki. W zamian Mikołaj nagrodził dzieci wspaniałymi prezentami. Uśmiechu nie brakowało, a w powietrzu unosiła się aura radości i świątecznej atmosfery.
Serdecznie dziękujemy świętemu Mikołajowi, że mimo natłoku pracy nie zapomniał o naszych przedszkolakach i czekamy na Jego wizytę w przyszłym roku.

Andrzejki w przedszkolu

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

W poniedziałek 30 listopada w przedszkolu dzieci uczestniczyły w zabawach i wróżbach z okazji Andrzejek. Za pomocą prezentacji multimedialnej poznały historie tego święta i rodzaje wróżb. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą kostek, odkrywania zawodów jakie będą wykonać w przyszłości. Zabawa była doskonała!

 

Asy Internetu – dbamy o bezpieczeństwo w sieci

 

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów za priorytet stawiamy sobie ich cyfrowe bezpieczeństwo, szczególnie podczas nauczania zdalnego. W obecnym roku szkolnym kontynuujemy realizację programu Asy Internetu, który wdrażany jest przez Fundację Szkoła z Klasą.

W dzisiejszych czasach internet przenika wszystkie sfery życia. Aby zachować bezpieczeństwo i wykorzystać potencjał internetu do nauki i rozwoju, wszyscy powinniśmy trzymać się uniwersalnych zasad. Takich, które sprawdzają się zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Zgodnie z programem Asy Internetu wszędzie obowiązują te same zasady zachowania – Rozsądek, Uważność, Siła, Życzliwość i Odwaga, które są myślami przewodnimi tego programu edukacyjnego. Program realizowany jest w klasach starszych szczególnie w klasie 8. Scenariusze interaktywnych lekcji realizowane były w szkole, a obecnie podczas lekcji online. Ich tematyka taka jak:

 • udostępniać z głową treści i informacje o sobie
 • nie dać się nabrać internetowym oszustom
 • chronić swoje sekrety używając silnych haseł
 • być życzliwym i reagować na niewłaściwe zachowania internautów
 • rozmawiać o wątpliwościach, gdy trafimy w internecie na coś niepokojącego

ma za zadanie ukształtować w dzieciach mocne fundamenty do bycia bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami internetu przez całe życie. Ma ich nauczyć jak być dobrymi obywatelami w internecie.

Code Week – podsumowanie

Czas na podsumowanie naszego udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania.

W akcji Code Week bierzemy udział już od czterech lat. Zawsze cieszy się ona dużym zainteresowaniem ze strony naszych nauczycieli i uczniów. W tym roku w ramach tego wydarzenia wdrożyliśmy szkolny projekt „ „Kodowanie rytmów i sekwencji rozwija w nas logiczne i abstrakcyjne myślenie”.  Od 10 do 25 października cały Zespół, w tym także przedszkolaki zaangażowały się w zabawy i zajęcia z rytmami, powtarzającymi się sekwencjami, kodowaniem i rozkodowywaniem. Zrealizowaliśmy 11 akcji/zajęć. Kodowaliśmy na dywanie w przedszkolu i klasach młodszych, na matematyce, geografii, informatyce, a nawet języku angielskim i religii. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i naukę połączoną z dobrą zabawą.

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY – PRAWA DZIECKA

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka (20 listopad) to święto szczególne, wypełnione dziecięcą radością i zabawą, które odgrywa przede wszystkim edukacyjną i wychowawczą rolę. Podczas różnych związanych z tym dniem zajęć należy informować dzieci i młodzież, o tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić jeśli są łamane.

O KONKURSIE:

Konkurs głoszony jest przez Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka i przeznaczony jest dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych na najciekawsze prace plastyczne o tematyce związanej z prawami dziecka. Udział w konkursie jest BEZPŁATNY.

Każda szkoła może nadesłać 3 najlepsze prace z podanej poniżej kategorii wiekowej i w związku tym ogłaszamy „konkurs wewnętrzny”.

Każdy uczestnik może przesłać skan lub zdjęcie wykonanej przez siebie jednej pracy do p. Szlenk (proszę o wyraźne zdjęcia pracy).

Jury wyznaczone przez Panią Dyrektor wybierze:

– 3 prace w klasach I-IV

– 3 prace w klasach V-VIII

Będą one reprezentowały szkołę w tym prestiżowym konkursie.

Każdy z uczestników- którzy wezmą udział w konkursie- otrzyma pozytywną uwagę z zachowania oraz cząstkowy celujący z plastyki (klasa VIII celujący cząstkowy z j. polskiego).

TRMIN WYKONANIA PRAC: 7 grudzień do godziny 14.00

TECHNIKA: dowolna

FORMAT: dowolny

WAŻNE INFORMACJE:

Jury weźmie pod uwagę atrakcyjność graficzną pracy plastycznej, powiązanie koncepcji plastycznej pracy z prawami dziecka, w szczególności z Konwencją ONZ o prawach dziecka , oryginalną, nowatorską koncepcję (ciekawy sposób przedstawienia jak i wybraną przez ucznia technikę i materiały – kolaż, fotokolaż, malarstwo, rysunek, wydzieranka, inne… np. łączenie różnych technik w jednej pracy, dobrane do możliwości i umiejętności uczestnika), ciekawy format pracy, walory edukacyjne pracy dla uczniów z tej samej kategorii wiekowej. Prace nadesłane na konkurs będą udostępnione na szkolnej stronie internetowej wraz ze zwycięskimi 6 pracami, które wyślemy na konkurs ogólnopolski.

(Rozstrzygnięcie konkursu ogólnopolskiego nastąpi 4 stycznia 2021 roku.)

TEMATYKA PRAC – PODPOWIEDZI:

– każde dziecko ma prawo do:

radości, zabawy, wypoczynku, nauki i rozwoju intelektualnego, szczęśliwego życia w rodzinie, rozwoju fizycznego, wolności wyznawanych przez siebie wartości, wyboru przyjaciół, kolegów, tolerancji, dorastania w zdrowym środowisku, prywatności, opieki medycznej, nazwiska i obywatelstwa, różnienia się od innych, życia bez przemocy i nietykalności cielesnej.

Przydatna strona – quizy, zabawy i krzyżówki na temat praw dziecka- podpowie również na jaki temat można zrobić pracę plastyczną- są one dostosowane dla różnych grup wiekowych.

wordwall.net/pl-pl/community/krzy%C5%BC%C3%B3wka-prawa-dziecka

wordwall.net/pl/resource/6861322/prawa-dziecka

wordwall.net/pl/resource/7032941/prawa-dziecka

wordwall.net/pl/resource/7312483/moje-prawa

wordwall.net/pl/resource/805921/prawa-dziecka

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE 🙂

Wreszcie rozwiązany, długo wyczekiwany!… SZKOLNY KONKURS „Maseczka – modny gadżet”

SZKOLNY KONKURS „Maseczka – modny gadżet”

Przypomnijmy cele konkursu:

 • propagowanie noszenia maseczek na twarz w dobie pandemii,
 • prezentacja umiejętności szycia,
 • motywowanie do rozwijania umiejętności manualnych,
 • propagowanie prawidłowego działania w nowej rzeczywistości ,
 • poznawanie i zachęcanie do przestrzegania nowych zasad.

Konkurs był indywidualny i każdy uczeń mógł wziąć w nim udział. Organizatorzy podzielili konkurs na dwie kategorie wiekowe: klasy 1-3 i 4-8. O walkę pokusiło się 21 uczniów, zdobywając wspaniałe oceny z plastyki, techniki oraz pozytywne uwagi! /Uczestników poznacie oglądając galerię…/

Jury w składzie P. Dyrektor Urszula Bandoła, oraz Edyta Kwiecień- Niedziela, Iwona Małecka, Wioletta Wykręt oraz Anna Szlenk długo „zdalnie” obradowało i ustaliło werdykt! Oto on:

W kategorii klas 1-3 :

I miejsce- Lena Szafarowska z kl.1

II miejsce- Jakub Irlik z kl.3

III miejsce- Natan Wiecheć z kl.3 i Szymon Pływacz z kl. 2

wyróżnienie: Julia Śliwa kl.1 i Krzysztof Klęczar kl.3

W kategorii klas 4-8:

I miejsce- Patryk Pływacz kl. 7

II miejsce- Kamila Płotnicka kl.4

III miejsce- Nikodem Nyderek kl.4

wyróżnienie: Klaja Regina kl. 4 i Natasza Bielenin kl.4

 

Wszystkim zwycięzcom SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Uczestnikom i ich Rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

Odbiór nagród uzgodnimy indywidualnie.

Lena Szafarowska

Lena Szafarowska

Patryk Pływacz

Patryk Pływacz

Jakub Irlik

Jakub Irlik

Kamila Płotnicka

Kamila Płotnicka

Natan Wiecheć

Natan Wiecheć

Szymon Pływacz

Szymon Pływacz

Nikodem Nyderek

Nikodem Nyderek

 Julia Śliwa

Julia Śliwa

Krzysztof Klęczar

Krzysztof Klęczar

Klaja Regina

Klaja Regina

Natasza Bielenin

Natasza Bielenin

 Zuzanna Madej

Zuzanna Madej

Karol Chełmecki

Karol Chełmecki

Patryk Smolarek

Patryk Smolarek

Kamil Plezia

Kamil Plezia

Oliwia Chełmecka

Oliwia Chełmecka

Helena Piwowar

Helena Piwowar

 Dominika Głownia

Dominika Głownia

Bartosz Bizoń

Bartosz Bizoń

Błazenek Oskar

Błazenek Oskar

Aniela Matyszkiewicz

Aniela Matyszkiewicz

Tydzień pod hasłem Prawa Dziecka i Tolerancja

W ostatnich dniach we wszystkich klasach rozmawiano o tolerancji oraz prawach dzieci. Wszystko to w związku z Dniem Tolerancji 16 listopada i Dniem Praw Dziecka 20 listopada. Zajęcia były różnorodne pomimo nauki zdalnej: dyskusje, zadania rozwijające, oglądanie filmów, rymowanki, zajęcia kreatywne, ankieta.

Dzieci poznawały trudne słowa, rozmawiały o dzieciństwie i dorosłości, o tym, że życie ludzi różni się, że każdy jest inny, wyciągały wnioski, a uczniowie klasy 3 wykonywali gniotki, które pomagają rozładować negatywne emocje. Dzięki ankiecie, każdy zatrzymał się na chwilę refleksji.

Omawiając te tematy nie mogliśmy zapomnieć o poprawnym zachowaniu, tolerancji i prawach w cyberprzestrzeni. Przeprowadzone zajęcia odbywały się między innym w związku z realizacją projektu UODO „Twoje dane- Twoja sprawa”.

Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My uczciliśmy je również w naszym przedszkolu. Tego dnia przedszkolaki bawiły się w rytmie znanych piosenek o misiach.„Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” czy „ Miś brązowy i miś biały” to tylko niektóre z utworów, które dziś zabrały naszych przedszkolaków do opływającej miodem, misiowej krainy a nas nauczycieli do czasów dzieciństwa. Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki „ Jestem niedźwiadek” ilustrowanej ruchem. Po tym miłym wstępie, za pomocą prezentacji multimedialnej zaprezentowana została historia pluszowego misia. Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami były zabawy ruchowe z misiami w roli głównej, misiowe mega puzzle oraz  prace plastyczne dotyczące naszych ulubionych bohaterów. Na koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz medale i dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia. Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.

 

Narodowe Święto Niepodległości w klasie 3

W okresie poprzedzającym 11 listopada uczniowie klasy 3 podczas zajęć edukacyjnych on-line poznawali historię Polski związaną z odzyskaniem przez nią niepodległości. Dumni z bohaterstwa i patriotyzmu żołnierzy walczących o wolną ojczyznę wykonali prace plastyczne pt. Barwy Niepodległej Polski, aby w ten sposób uczcić ich niezłomną postawę.

Bartosz

Bartosz

Bartosz

Bartosz

Sebastian

Sebastian

Sebastian

Sebastian

Natan

Natan

Krzysztof

Krzysztof

Krystian

Krystian

Kamil

Kamil

Jakub

Jakub

Jakub

Jakub

Grzegorz

Grzegorz

JEŚĆ ZDROWO I KOLOROWO…4 klasa poleca

Chromoterapia (koloroterapia, leczenie kolorami) stosowano już w starożytności. Kolory są wszędzie, uspokajają, drażnią, nęcą lub odpychają. Działają nie tylko na psychikę, także na ciało. Chromoterapia bywa wsparciem dla leczenia konwencjonalnego, choć go nie zastąpi.

Klasa czwarta przygotowała na ten temat niezwykłą pracę plastyczną:

Uczniowie klasy mieli zrobić kolorowe śniadanie… zaaranżować je w ciekawy i SMACZNY sposób i sfotografować. Oczywiście zestaw produktów był dowolny – przygotowali je więc ze swoich ulubionych (zdrowych) produktów…

Zobaczcie w galerii, jakie dzieła sztuki powstały!

Aż „ślinka cieknie” …MNIAAAAAMMMMM!

PS. Czy już masz ochotę biec do kuchni i zaszaleć z kolorami na talerzu? Jeśli tak- SMACZNEGO!

Wójcik Rafał

Wójcik Rafał

Sebastian Tadrała

Sebastian Tadrała

Regina Klaja

Regina Klaja

Patryk Smolarek

Patryk Smolarek

Noworyta Nikola

Noworyta Nikola

Nikodem Nyderek

Nikodem Nyderek

Natasza Bielenin

Natasza Bielenin

Morończyk Ola

Morończyk Ola

Martyna Rudzka

Martyna Rudzka

Maja Teper

Maja Teper

Maja Suwała

Maja Suwała

Maja Baścik

Maja Baścik

Kamila Płotnicka

Kamila Płotnicka

Błazenek Oskar

Błazenek Oskar

Code Week na lekcji języka angielskiego

W październiku na zajęciach językowych uczniowie klasy 6 uczyli się o różnych formach komunikacji. W ramach projektu Code Week uczniowie poznawali m.in. język Braille’a. Kodowanie zostało połączone z językiem angielskim: uczniowie kodowali angielskie słowa w języku Braille’a, a następnie wymieniali się zadaniami i odkodowywali pojęcia innych uczniów.

Code Week na lekcji religii.

Uczniowie kl. VIII w tym roku szkolnym przygotowują się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W ramach katechezy, w dniu 23 października,  poznali obrzęd i znaczenie tego sakramentu. Jako powtórzenie wiadomości z tego zakresu wykorzystaliśmy metodę domino. Uczniowie w grupach odkrywali hasła i układali zgodnie z ich znaczeniem. Dla sprawdzenia poprawności zadania całość została również zaprezentowana na tablicy.

Oszczędzaj kropelkę- „Eksperymenty z wodą”.

W październiku dzieci z grupy starszej  wzięły udział w zajęciach w ramach projektu Szkolne Przygody Fajniaków. Podczas zajęć przedszkolaki zapoznały się z informacjami dotyczącymi wody przedstawionymi przez bohaterów Gangu Fajniaków. Wysłuchały opowiadania ” Oszczędzaj kropelkę” i w formie burzy mózgów podzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Z wielką radością asystowały w pokazie eksperymentów z wodą. Na koniec wykonały prace plastyczne pt „Deszczowy Krajobraz” Były to wspaniale zajęcia, które z chęcią powtórzymy poznając wiadomości o kolejnym z żywiołów .

Zakodowani trzecioklasiści

W tygodniu kodowania w ramach Code Week 21 października uczniowie klasy 3 układali i przekształcali rytmy z wykorzystaniem plastikowych, kolorowych nakrętek.Poza kształceniem umiejętności kodowania poznali sposób wykorzystania surowców wtórnych w ramach edukacji ekologicznej. Na lekcji było kreatywnie i ekologicznie.

Zakodowane pierwszaki

20 października uczniowie klasy pierwszej kodowali i dekodowali usłyszane schematy rytmiczne do piosenki pt.: „Chodźmy do parku”. Utrwalali i rozróżniali również czas trwania ósemki i ćwierćnuty. Na koniec zagrali na instrumentach perkusyjnych: trójkąt, kołatka, grzechotka wg przedstawionego schematu.

Kubeczkowe kodowanie – Code Week

W dniu 19 października klasa 1 mogła popróbować swoich sił w kodowaniu. Z kolorowych kubeczków pierwszoklasiści odczytywali wzory i kody na podstawie których układali budowle. Z najprostszych domowych przedmiotów czarowali i nieźle się bawili, a zarazem rozwijali umiejętności matematyczne, logicznego myślenia, spostrzegania.

 

Code Week na matematyce w klasie 6.

Uczniowie klasy szóstej na lekcji matematyki kodowali figury geometryczne na bazie dwunastokąta foremnego. Rysowali figury zgodnie z zadanym kodem, ale również tworzyli własne figury i zapisywali do nich kody. Dzieci rozwijały umiejętność programowania, swoją  wyobraźnię przestrzenną  oraz sprawność manualną. Na załączonych zdjęciach widać efekty ich pracy.

Kodowanie w przedszkolu w grupie młodszej

16.10.2020 r. przedszkolaki z grupy młodszej podjęły się kodowania rytmów i szyfrów.

Na początku ustaliliśmy kodeks obowiązujący na zajęciach. Następnie dzieci ułożyły rytmy z figur geometrycznych oraz rozwiązały kolorowe sudoku z owoców. Na koniec zajęć przedszkolaki rozszyfrowały sekwencje ruchów przedstawionych na symbolicznych ilustracjach.

 

 

Rytmy i emocje- zajęcia w grupie starszej w ramach Code Week

Dzieci z grupy starszej zapoznały się z kołem emocji, tworzyły i kontynuowały rytmy za pomocą emotikonów z emocjami. Kodowały układ ruchowy za pomocą  ustalonego rytmu. Wiele radości dostarczyło programowanie robota edukacyjnego za pomocą ścieżki emocji i ustalonego warunku.

Code Week na lekcji geografii w klasie 6 i 7.

Klasa 6 w ramach Code Weeka na zajęciach geografii brała udział w grze interaktywnej – „Współrzędne geograficzne” oraz na mapie świata zaznaczała miejsca odwiedzone przez turystów, a następnie rozpoznawała je na podstawie atlasu geograficznego. Natomiast klasa 7 odkodowywała – rozszyfrowywała mapę prowadząca do skarbu.

 

Nauka rytmów w klasie 6 – ćwiczenia w ramach Code Weeka

Klasa 6 w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania postawiła na utrwalenie oraz doskonalenie umiejętności tworzenia i kontynuowania sekwencji rytmów, jak i odwzorowywanie obrazów za pomocą układanych klocków. Wydawałoby się, że zadanie banalne i zbędne. Jednak tak nie jest. Dlaczego? Otóż umysł człowieka wyszukuje w danym zjawisku lub sytuacji regularności i reaguje na nie poprzez swoje działanie i mowę. Dzięki kodowaniu, powtarzaniu rytmów i odtwarzaniu obrazów rozwijamy u dzieci przede wszystkim umiejętności logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej. Zatem w czasie zajęć uczniowie doskonalili podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację uwagi analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację ruchową.

 

Klasa 2 poznaje Zasady Bezpiecznego Internetu – gra dydaktyczna w odkodowywanie.

Drugoklasiści w dniu 12 października, uczyli się szczegółowych Zasad Bezpieczeństwa w Internecie. Nauka została połączona z zabawą. Uczniowie odkodowywali informacje zaszyfrowane przez ich kolegów z klasy starszej i porządkowali je według kategorii: rozsądek, uważność, siła, życzliwość i odwaga. Wszyscy chętnie podjęli prace i zaangażowali się w rozwiązywanie problemu. Praca była bardzo twórcza, wszystkie kody udało się złamać i odczytać ważne zasady cyberbezpieczeństwa.

Code Week – klasa 8 koduje Zasady Bezpieczeństwa w Internecie.

W dniu 12 października w klasie 8 odbyły się zajęcia w ramach Tygodnia Kodowania. Uczniowie przypomnieli Zasady Bezpieczeństwa w Internecie, a następnie zgodnie z propozycją programu Asy Internetu podzielili je na 5 kategorii: rozsądek, uważność, siła, odwaga i życzliwość. Kolejnym krokiem było stworzenie gry dydaktycznej dla uczniów młodszych. Ósmoklasiści zakodowali przypomniane zasady tak aby ich koledzy z klasy drugiej mogli je rozszyfrować i uporządkować w odpowiednej kategorii.
Dzięki takiej formie zajęć klasa ósma poznała jeden ze sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. Dobrze się bawiła oraz pracowała czując, ze ma ważną misje do spełnienia: przekazać niezbędną wiedzę swoim młodszym kolegom. Podczas tych zajęć połączyliśmy przyjemne z pożytecznym oraz zabawę z nauką.

Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania rozpoczęty.

W tradycję naszego Zespołu wpisał się projekt Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania. Nasi uczniowie i przedszkolaki pod kierunkiem nauczycieli wezmą udział w tej akcji już czwarty raz. Od 10 do 25 października będziemy świętować kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią.
Nauka kodowania może pomóc uczniom w osiągnięciu wysokiego poziomu kompetencji cyfrowych i lepszym zrozumieniu otaczającego ich świata, a także zwiększyć ich szanse na odniesienie sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Dlatego
Tydzień Kodowania umożliwia wszystkim uczestnikom poczuć, że programowanie i kodowanie może być przyjemną i pasjonująca zabawą, która wzbogaca nas w umiejętności przydatne w życiu codziennym .W tym roku postanowiliśmy skupić się na kodowaniu i rozczytywaniu rytmów, i jak co roku na programowaniu postaci i robotów, które tak bardzo lubią nasi podopieczni. Zatem zaczynamy…

Zajęcia biblioteczne

1 października 2020 roku przedszkolaki wzięły udział w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez Panią Zofię Piwowar z Biblioteki Publicznej w Skidziniu.

Dzieci wysłuchały z uwagą fragmentu baśni , a następnie wzięły udział w krótkim quizie dotyczącym treści lektury oraz zajęciach plastycznych.

Dzień przedszkolaka

20 września to bardzo ważna data dla wszystkich przedszkolaków, tych dużych i małych. Myślą przewodnią tego święta jest,,Zabawa, radość, edukacja”. Z tej okazji w dniu 21.09.2020 roku uczestniczyliśmy w różnych atrakcjach. Były wspólne gry, wiele konkursów i świetna zabawa w rytmach muzyki. Na koniec zabawę przenieśliśmy do ogrodu przedszkolnego, gdzie wszyscy wspólnie braliśmy udział w konkurencjach sportowych na świeżym powietrzu.

Warsztaty ekologiczne w przedszkolu

16.09.2020 roku przedszkolaki wzięły udział w warsztatach ekologicznych.

Warsztaty ekologiczne prowadzone przez panie z DL w Wilczkowicach i obejmowały następujące treści:
1) Tworzenie makiety łąki
2) Poznanie wyglądu rośliny od korzenia do kwiatu
3) zapoznanie się z różnego rodzaju nasionami
4) Poznanie poszczególnych etapów sadzenia roślin
5) Sadzenie roślin:
– podłoże z kamyczków
– ziemia
– nasiona
– podlanie nasion wodą
5) zaprojektowanie patyczka z nazwą rośliny

Dzień Języków Obcych

We wrześniu obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Tego dnia promowane są wśród dzieci i młodzieży różnorodność kulturowa i językowa Europy. Oczywiście nie można zapominać o barwnych i ciekawych kulturach oraz językach na całym świecie.

Z tej okazji w tym roku w naszej szkole uczniowie przygotowywali plakaty, poznawali inne języki oraz ciekawostki z nimi związane. Dowiedzieli się co to są palindromy i poznawali ich przykłady w różnych językach oraz próbowali przeczytać najdłuższe słowa świata. Uczniowie dowiedzieli się również, iż nawet zwierzęta „mówią” nieco innym językiem w zależności od kraju.

Żegnaj Franiu!!!

Z przykrością i bólem informujemy, że w dniu 29.09.2020r. odszedł od nas uczeń Franiu Irzyk po długiej i ciężkiej chorobie.

 

Żegnaj Franku!  Jesteś nam Aniołkiem tam wysoko w niebie …                                                                          

 

My swoją modlitwą zawsze Cię wspieramy.

Smutek i Cierpienie Bogu powierzamy.

 

Łącząc się w smutku z Rodziną składamy najszczersze kondolencje.

Jesteśmy z Wami myślami i całym sercem!

Społeczność Szkolna ZSP nr 3 w Skidziniu

 

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi,

są słowa , które zawsze wywoływać będą morze łez.

„MASECZKA – modny gadżet”- konkurs dla klas 1-8

KONKURS „MASECZKA – modny gadżet” regulamin dla klas 1-8
CELE KONKURSU:

propagowanie noszenia maseczek na twarz w dobie pandemii,
prezentacja umiejętności szycia,
motywowanie do rozwijania umiejętności manualnych,
propagowanie prawidłowego działania w nowej rzeczywistości ,
poznawanie i zachęcanie do przestrzegania zasad sanitarnych.

 

Uczestnikami konkursu są uczniowie klas 1-8 szkoły podstawowej, który odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych:

klasy 1-3 (koordynator I. Małecka) klasy 4-8 (koordynator A. Szlenk)

 

 

Konkurs jest INDYWIDUALNY.
Szycie i aranżacja artystyczna maseczek jest dowolna.
Uczestnicy konkursu szyją samodzielnie – klasy 4-8 maseczkę na twarz (młodsze klasy mogą z pomocą dorosłych) i wykonują sobie w niej zdjęcia.
Jedno najlepsze zdjęcie przesyłają do wyznaczonej osoby z komisji konkursu:

p. ANNA SZLENK kl. 4-8

p. IWONA MAŁECKA kl. 1-3

 

Wykonanie maseczek oceni komisja konkursowa w składzie: dyr. Urszula Bandoła i D. Skowronek, I. Małecka oraz Anna Szlenk
Jury weźmie pod uwagę – sposób i pomysłowość wykonania, materiał, ozdoby (np. pasmanteria, guziki cekiny, inne motywy– według pomysłu i inwencji twórczej ucznia)
Jury przyzna nagrody: I, II i III miejsce oraz wyróżnienie

 

Nagrody gwarantowane dla wszystkich biorących udział:

Wzorowe zachowanie – wpisane do dziennika
Celujący – cząstkowa ocena z przedmiotu – plastyka (oprócz klasy 8)
Punkty dla klasy w Szkolnym Turnieju Klas

Termin nadsyłania fotografii: do 22 października.
UWAGA! Nadesłanie zdjęcia jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie swojego wizerunku w maseczce na stronie internetowej szkoły

W załączeniu filmik jak uszyć maseczkę, można też samemu poszukać wzoru.
www.youtube.com/watch?v=mv4FPGBOhBE
W razie wątpliwości prosimy o kontakt – ORGANIZATORZY

Podziękowanie

Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy w odświeżonych i zmodernizowanych salach przedszkolnych i szkolnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy jakości warunków pracy dzieci, uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

DZIĘKUJEMY.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu

Pismo MEN o aplikacji ProteGO Safe

Skidziń, 27.08.2020r.

Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w trybie stacjonarnym w dniu  1 września 2020r. w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu z zachowaniem procedur i wytycznych MEN, MZ, GIS.

Rodzice przyprowadzają dzieci w tym dniu w godzinach od 7.00 do 9.00 wg następujących zasad:

 1. 1 rodzic (opiekun) / 1 dziecko z zachowaniem dystansu od kolejnego opiekuna min. 1,5 metra, dystans od pracownika przedszkola – 1,5 metra.
 2. Rodzice (opiekunowie) odprowadzający / odbierający dzieci mogą wejść do przestrzeni wspólnej przedszkola (wiatrołapu, tzw. STREFA RODZICA) w maseczce i po OBOWIĄZKOWEJ DEZYNFEKCJI RĄK – nie dotyczy to dzieci przedszkolnych.
 3. W przedszkolu do niezbędnego minimum ograniczone jest przebywanie osób z zewnątrz.
 4. Rodzice dzieci nowo przyjętych do przedszkola pozostaną w stałym kontakcie telefonicznym z wychowawcą  grupy. Dołożymy wszelkich starań aby zapewnić warunki do adaptacji dziecka w przedszkolu.

UWAGA!

Rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji ZOBOWIĄZANI SĄ DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROCEDURĄ funkcjonowania ZSP3 w Skidziniu w czasie epidemii, opracowaną zgodnie z wytycznymi MEN, MZ, GIS, które będą obowiązywały od 1 września 2020 roku (Załącznik MobiDziennik) oraz pismem MEN o aplikacji ProteGO Safe.

Z poważaniem

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu

Urszula Bandoła

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Skidziniu

Skidziń, 27.08.2020r.

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się w trybie stacjonarny w dniu 1 września 2020r. w Szkole Podstawowej w Skidziniu z zachowaniem procedur i wytycznych MEN, MZ, GIS.

Spotykamy się w tym dniu w wyznaczonych godzinach w holu na parterze z uwzględnieniem dystansu społecznego, w maseczkach:

 • 8.00 – uczniowie klasy 1 i rodzice ( ze względu na okres adaptacyjny za zgodą dyrektora  1 dziecko/ 1 rodzic , maseczka);
 • 8.30 – uczniowie klasy 2;
 • 9.00 – uczniowie klasy 3;
 • 9.30 – uczniowie klasy 4;
 • 10.00 – uczniowie klasy 6;
 • 10.30 – uczniowie klasy 7;
 • 11.00 – uczniowie klasy 8.

Wychowawcy zabierają uczniów do wyznaczonych klas na spotkanie (ok.30 min).

UWAGA!

 1. Wchodzimy do szkoły pojedynczo.
 2. Po wejściu do budynku OBOWIĄZKOWA DEZYNFEKCJA RĄK.
 3. NIE ZMIENIAMY OBUWIA – będzie dezynfekowane.
 4. Uczniów obowiązują STROJE GALOWE i maseczka zakrywająca nos i usta.
 5. Rodzice, uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji ZOBOWIĄZANI DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROCEDURĄ funkcjonowania ZSP3 w Skidziniu w czasie epidemii, opracowaną zgodnie z wytycznymi MEN, MZ, GIS, które będą obowiązywały od 1 września 2020 roku (Załącznik MobiDziennik) oraz z plakatami informacyjnymi i pismem MEN o aplikacji ProteGO Safe.

Z poważaniem

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu

Urszula Bandoła