Aktualności


„Kubeczki do kodowania” – zajęcia prowadzone w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania – CodeWeek w Przedszkolu w grupie młodszej

Grupa młodsza w Przedszkolu w Ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania wzięła udział w zajęciach pt. „Kubeczki do kodowania”. Zabawa z zestawem polega na odwzorowywaniu układów – kodów kubeczkowych umieszczonych na kartach. Zestaw wspomaga rozwój kreatywności, logicznego myślenia, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także małej motoryki. Zabawy w kodowaniu na dywanie bardzo podobały się dzieciom.

” Skarby jesieni” – programujemy wspólnie z Photonem . Zajęcia w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w przedszkolu.

Dzieci z grupy starszej  za pomocą dotyku rozpoznawały i nazywały  dary jesieni. Programowały Photona – sympatycznego  robota na macie edukacyjnej w grupach używając strzałek kierunkowych ikon kolorów, dźwięku za pomocą odpowiedniej aplikacji. Tworzyły tunel umożliwiający przejazd Photonowi. Układały w grupach sznur  korali z darów jesieni  tak by powstał rytm i odpowiednio programowały robota aby reagował podczas przejazdu  kolorem i dżwiękiem.  Zajęcia dostarczyły przedszkolakom wiele radości.

 

Dzień Przedszkolaka – 20.09.2019 r.

W dniu 20.09.2019 r. w Przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka, który został przeprowadzony przez panią Weronikę Formas oraz panią Katarzynę Gancarczyk – Obacz. W pierwszej kolejności dzieci nauczyły się Hymnu Przedszkolaka. Następnie dzieci zapoznały się z ideą swojego święta. Kolejnym etapem były wspólne zabawy, gry i tańce. Po wspólnej zabawie dzieci otrzymały słodki upominek.

 

 

Uroczysta Akademia Przedszkolaków z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W środę 16 października w Przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia Przedszkolaków z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jest to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników. W tym dniu  w naszym przedszkolu, odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez panie i dzieci z grupy I oraz II. W uroczystości uczestniczyli pracownicy przedszkola, Rada Rodziców oraz pani Dyrektor. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Na zakończenie pani Dyrektor, podziękowała dzieciom za piękny występ oraz złożyła życzenia wszystkim pracownikom.

.

Programowanie robota Photona – zajęcia we współpracy z Biblioteką Publiczną w Brzeszczach

Uczniowie klas młodszych (1-3) wzięli udział w zajęciach zorganizowanych i poprowadzonych przez panią Magdalenę Skowronek z Biblioteki Publicznej w Brzeszczach. Mieli możliwość poznać robota Photona i zasady jego programowania. Z wykorzystaniem tabletów planowali ruchy trzech uroczych robotów przypominających zwierzątka. Programowali nie tylko ich sposób poruszania się, ale także ich głosy i zmieniającą się kolorystykę. Dziękujemy pani Madzi za wspaniałe i ciekawe zajęcia.

 

Klasa VIII w Tygodniu Kodowania programowała algorytmy na liczbach naturalnych w aplikacji Scratch.

Tydzień Kodowania nie był obojętny ósmoklasistom, którzy w aplikacji Scratch tworzyli programy na algorytmy wykonujące proste działania, takie jak: suma, różnica, iloczyn i iloraz. Tworzyli program na obliczanie największego wspólnego dzielnika oraz algorytmy wykorzystujące podzielność liczb. Stosowali sekwencje warunkowe, iteracyjne, operator mod, tworząc gry oraz programy wykonujące obliczenia, na przykład program obliczający wydatki nastolatka.

 

Misja na Marsa – programuje robota mBota

Uczniowie klasy piątej w ramach Code Week uczestniczyli w zajęciach z mBotem.  Ich zadaniem było zaprogramować robota tak aby przypominał łazika z Marsa, który ma na tej planecie dotrzeć w różne miejsca bez człowieka. Jego ruchy planowali budując program w przyjemnej aplikacji mBlock opartej na języku Scratch. Zabawa z mBotem na pewno jeszcze nie raz się powtórzy.

mBot i Lightbot w klasach I – III w ramach Code Week.

Uczniowie klasy I – III przez całe dwa tygodnie, podczas zajęć informatycznych, mogli spróbować swoich sił i rozwijać swoje umiejętności w zakresie programowania. Na tabletach planowali drogę sympatycznego robota Lightbot, przechodząc do stopniowo trudniejszych etapów. Uczyli się jak programować kolejne kroki postaci aby pokonała drogę. W tym celu używali poleceń i komend w formie kodu rysunkowego. Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z mBotem i posterować jego ruchem. Podczas zajęć było wiele uśmiechu, zadowolenia i radości. Uczniowie wykazywali ogromne zaangażowanie i oczekują następnych zajęć z programowania.

 

Kodowane czasowniki – zajęcia w ramach Code Week w klasie 5

W dniu 25 września na lekcji języka polskiego w ramach powtórzenia wiadomości o czasowniku, piątoklasiści kodowali drogę kupców podróżujących z Istambułu Jedwabnym Szlakiem do Chin.

Układanie i odczytywanie kodów strzałkowych + zajęcia w ramach Code Week w klasie 3.

25 września uczniowie klasy 3 układali i odczytywali kody strzałkowe podczas zajęć matematycznych jako praktyczne wykorzystanie kierunków w przestrzeni.

1. Wskazywanie w parach kierunków w przestrzeni – przypomnienie pojęć.

2. Zabawy: wskazywanie figur na kolorowej planszy, odgadywanie zagadek matematycznych, przesuwanie pionka po planszy wg podanego kodu strzałkowego.

3. Labirynt liczbowy – U rysują drogę przez labirynt zgodnie z kodem strzałkowym zaczynając od pola nr 0, napotkane liczby grupują w pary tak aby każda była pełną dziesiątką. Otaczają czerwonym kółkiem liczby dwucyfrowe, których suma cyfr jest większa niż 6. Rysują drogę łączącą pola z liczbami, a następnie koduj za pomocą kodu strzałkowego.

X edycja Programu Edukacyjnego „Twoje dane- Twoja sprawa”.

Nasza szkoła po raz czwarty przystąpiła do projektu edukacyjnego prowadzonego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Celem tego programu jest edukacja uczniów, nauczycieli i pracowników, aby skutecznie chronić dane osobowe. Projekt rozpoczął się w październiku od szkolenia koordynatorów w Warszawie. W związku z jubileuszem, szkolenie odbyło się w budynku Senatu. Jak co roku, było kilka wystąpień zaproszonych gości na temat projektu, prywatności, monitoringu w szkole i poza nią oraz oczywiście ochrony danych osobowych uczniów, ich rodziców i pracowników szkoły. Podczas szkolenia uczestnicy mogli porozmawiać z fachowcami z dziedziny ochrony danych na nurtujące ich tematy.

W naszej szkole w bieżącym roku szkolnym będziemy m.in. prowadzić zajęcia i warsztaty przybliżające uczniom problem ochrony danych osobowych, bezpiecznego korzystania z nowych technologii i netykiety oraz odbędzie się konkurs wiedzy z zakresu prawa oraz RODO.

  

Code Week 2019r. – Kolejny rok programujemy w ramach Tygodnia Kodowania

 

Czwarty raz  nasz Zespół bierze udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jak co roku zajęcia zostały zaplanowane zarówno wśród przedszkolaków jak i uczniów. Ich celem jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania i zgłębiania zagadnień programowania.
W przedszkolu zajęcia mają charakter kodowania na dywanie oraz sterowania robotem w aplikacji Photon EDU. W szkole skupiają się na kodowaniu i programowaniu w konkretnych aplikacjach.

Pomóżmy Frankowi!!!

Została uruchomiona rywalizacja w aplikacji Endomondo – „ Aktywni na rzecz Frania Irzyka”. Jeśli pokonamy 20000 km do 20 listopada 2019 roku, Forum Związków Zawodowych Kadra ZG Brzeszcze przekaże 2000 zł na jego leczenie. Włączenie się do rywalizacji będzie wyrażeniem Waszego wsparcia dla Frania. Chodźcie, biegajcie, jeździjcie na rowerze….. ale wcześniej przyłączcie się do rywalizacji!!!
Dbając o swe zdrowie, możecie pomóc innym!!!
W najbliższą sobotę ( 12.10.2019) o 8.30 zaczynamy sobotnie marsze charytatywne ( ok.10 km)
17.10.2019 ( zamiast marszu w Skidziniu) zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w organizowanym przez OK w Brzeszczach marszu nordic- walking lub spacerze z psem ( 1000 spod DL w Brzeszczach Borze) na trasie 5-11 km. W programie MINI warsztaty psiego posłuszeństwa prowadzone przez Szkołę A’Psiak z Bielan, będzie również stanowisko z próbkami karmy dla zwierząt HUSSE oraz ciasto i herbata ( udział odpłatny – 5 zł od osoby).

7 października 2019 roku- Powiatowe zawody w lekkiej atletyce.

Pierwszy raz wzięliśmy udział w tych zawodach i trzeba przyznać , że nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. Kuba zajął dwa trzecie miejsca w skoku w dal ( 4,76m) i w biegu na 300m (45,8 sek) . Mogły być nawet dwa pierwsze miejsca, gdyby Kuba bardziej wierzył w swoje możliwości. Mateusz zajął 4 miejsce w biegu na 1000 m ( 3 min 38 sek !) , tracąc medal na samym finiszu. Dobrze też , zaprezentował się Kajetan choć on sam nie był z siebie w pełni zadowolony.
Całej czwórce serdecznie gratulujemy!!!

Polska Biega – Brzeszcze 2019

27 września odbyła się kolejna edycja biegu pod hasłem ″ Polska Biega – Brzeszcze 2019”
Mimo wielu zachęt ze strony nauczyciela wychowania fizycznego, tylko 1 uczeń z klasy siódmej zmierzył się z 3 kilometrową trasą. Miał za to bardzo mocne wsparcie swojej rodziny: taty i młodszej siostry, która zadeklarowała, że w następnej edycji ( w maju 2019) weźmie już czynny udział. Mam nadzieję , że wzorem lat ubiegłych, w maju do akcji przyłączy się dużo liczniejsza grupa uczniów z naszej szkoły!!!
Na 71 startujących Kuba zajął 36 miejsce . Nie ma jeszcze ostatecznych wyników w poszczególnych kategoriach wiekowych ale pobiegł bardzo ładnie i należą mu się duże brawa!!!

WYNIKI SPRAWDZIANU PO KLASIE 8 – ABSOLWENCI 2019r. ZSP3 w SKIDZINIU

 

SZANOWNI RODZICE!!!

Z ogromną radością i dumą informujemy, że ABSOLWENCI 2019r,
osiągnęli bardzo wysokie wyniki podczas pierwszego egzaminu ósmoklasisty.

 

” Babciu , Dziadku jak to było dawniej” – warsztaty dla przedszkolaków

Warsztaty odbyły się w DL w Wilczkowicach w ramach projektu „ Babciu, Dziadku jak to było dawniej”. Celem  zajęć było poznanie  etapów powstawania chleba , począwszy od siewu zboża poprzez zbiory i wypiek w piekarni. Dzieci poznały także różne rodzaje mąk oraz ciemnie i jasne pieczywo. Inauguracją warsztatów był własnoręczny wypiek drożdżówek. Starannie połączyliśmy wszystkie składniki i z niecierpliwością czekaliśmy , by móc skosztować własnego wypieku. Świeże, chrupiące wypieki bardzo wszystkim smakowały.

 

Konkursy w roku szkolnym 2018/2019

Nowy rok szkolny już dawno się rozpoczął, ale pozwolimy sobie jeszcze na chwilę  podsumowań. W poprzednim roku w naszej szkole uczniowie brali udział w wielu różnorodnych konkursach, m.in. wiedzy, plastycznych, ekologicznych, sportowych i charytatywnych. Dzięki temu, każdy uczeń mógł się wykazać i wziąć udział. Nagrodzono wielu uczestników. Mamy nadzieję, iż bieżący rok szkolny również będzie obfitować w tak licznych konkursach i udziale uczniów, przy wsparciu rodziców i nauczycieli. Oto skrócona lista.

Lp Nazwa konkursu Il. uczniów Laureaci, etap, miejsca Rodzaj
1 Wiosenny konkurs „Mały prawnik” 80 Nagrodzono 13 uczniów szkolny
2 Konkurs plastyczny BIOS „Logo XIX Zlotu Młodego Ekologa” 2 Nagrodzono 2 uczniów międzyszkolny
3 Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny „Ortograf” 20 3 uczniów –tytuł finalisty za wyróżnienie i Orzeł Ortograficzny ogólnopolski
4 Ogólnopolski konkurs literacki „Polonus” 10 2 uczniów –tytuł finalisty za wyróżnienie i Orzeł Literacki ogólnopolski
5 Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 5 1 uczeń laureat, 1 uczeń finalista międzynarodowy
6 Olimpusek kl.1 -3

 

Kl.2

8- sesja zim.

7- sesja wios.

2 uczniów tytuł laureata- sesja zimowa

4 uczniów tytuł laureata (1-j.pol, 3- matem.)- sesja wiosenna

2 uczniów- tytuł laureata

ogólnopolski
7 Małopolski Konkurs Biologiczny 4 1 uczeń przeszedł do etapu rejonowego kuratoryjny
8 Małopolski Konkurs Geograficzny 6 1 uczeń- tytuł laureata kuratoryjny
9 Turniej Klas- karma, makulatura i żołędzie, puszki, nakrętki, baterie 110 1 klasa- zwycięzcy. Nagrodzono również uczniów najaktywniejszych w zbiórkach szkolny
10 Turniej czytelniczy 110 Nagrodzono 3 uczniów szkolny
11 Szkolne przygody Gangu Słodziaków- konkurs edukacyjny, czytelniczy 19 Dyplom za udział ogólnopolski
12 Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii” pod patronatem narodowym prezydenta RP i Kuratorium Oświaty w Krakowie 1 Wyróżnienie ogólnopolski
13 Konkurs plastyczny- kartka walentynkowa 18 Kl.1- 7 osób szkolny
14 Mistrz czytania, liczenia, ortografii, kaligrafii kl.2 12 14 Mistrzów szkolny
15 Mistrz czytania, liczenia, ortografii, kaligrafii kl.1 7 6 Mistrzów szkolny
16 Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu Pix 2019 we współpracy z UAM w Poznaniu 4 3 laureatów II stopnia ogólnopolski
17 Konkurs „Projekt z ZUS” 8 2 uczniów przeszło do etapu rejonowego ogólnopolski
18 Gminna Spartakiada Sportowo- Pożarnicza 20 3 miejsce międzyszkolny
19 Z podwórka na stadion „O Puchar Tymbarku” 6 1 miejsce- gminny, 5 msc- powiatowy ogólnopolski
20 Siatkówka 15 2 msc- dziewczyny, 3 msc- chłopcy międzyszkolny
21 Mini piłka ręczna 7 3 msc międzyszkolny
22 Piłka nożna 7-osobowa 7 3 msc międzyszkolny
23 Czwórbój LA chłopcy 5 3 msc międzyszkolny
24 Trójbój LA 13 2 msc- dziewczyny, 2 msc- chłopcy międzyszkolny
25 Turniej Wiedzy Pożarniczej 10 Nagrodzono 3 uczniów szkolny

Piknik dla Frania

22 września na boisku przy Domu Ludowym w Skidziniu wszyscy, którzy wspierają naszego Franka w walce z chorobą dołożyli swoją cegiełkę.

Uczniowie i przedszkolaki ZSP nr 3 w Skidziniu zaprezentowały się w tańcach i akrobatyce.

Wycieczka uczniów klas: 1-3

 

5 września uczniowie klasy 1, 2 i 3 podczas wycieczki szkolnej do Oświęcimia wzięli udział w projekcie historycznym organizowanym przez Muzeum Zamek Oświęcim w związku z upamiętnieniem 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – Szkolna Ścieżka Historyczna.

Trasę ścieżki zaplanowano w trzech miejscach: w Zamku, Wieży oraz w Ratuszu. Składała się ona z części merytorycznej, prezentacji multimedialnej oraz z zajęć plastycznych. Ścieżka miała również charakter interaktywny, były zadania do odgadnięcia i wykonania, każdy uczeń otrzymał własną książeczkę uczestnika ścieżki, w której zapisywał poprawne odpowiedzi i zbierał pieczęcie za zaliczone zadania. Podczas spotkania odbyło się również oprowadzanie po wystawie czasowej pt.”Nikt nie wierzył… a jednak wojna”.

Program ścieżki obejmował ZAMEK:
– Warsztat plastyczny – plecak z emblematem 73 pułku piechoty,
– Prezentacja multimedialna i pokaz ekwipunku żołnierskiego
– Zwiedzanie wystawy „Nikt nie wierzył… a jednak wojna”
– Punkt obserwacyjny
WIEŻA – ważne punkty strategiczne miasta.

dav

 

Zawiadomienie Dyrektora ZSP3 w Skidziniu o zebraniu z Rodzicami.

ZAWIADOMIENIE

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu zaprasza Rodziców uczniów klas: 1-7 na spotkanie z wychowawcą w dniu 18 września 2019r. (środa) o godzinie: 16.30.

Klasa1 – sala 15 (parter)

Klasa 2 – sala 21 (I piętro)

Klasa 3 – sala 16 (parter)

Klasa 5 – sala 26 (I piętro)

Klasa 6 – sala 29 (I piętro)

Klasa 7 – sala 22 (I piętro)

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

Urszula Bandoła

INFORMACJE OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W BRZESZCZACH

Składanie wniosków na stypendia szkolne na rok szkolny 2019/2020

 

Składanie wniosków o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020 wraz z załącznikami potwierdzającymi uzyskane dochody z miesiąca sierpnia br. należy składać do tut. Ośrodka w nieprzekraczalnym terminie:
do 16 września 2019 roku w przypadku uczniów szkół
do 15 października 2019 roku w przypadku słuchaczy kolegiów
O przyznanie stypendium szkolnego mogą ubiegać się rodzice/opiekunowie prawni dzieci uczęszczających do szkoły, a także pełnoletni uczniowie mieszkający na terenie gminy Brzeszcze.
Miesięczna wysokość dochodu netto na osobę w rodzinie ucznia, uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne, nie może być wyższa niż kwota 528,00zł.
Wydawanie formularzy i przyjmowanie wypełnionych wniosków z załącznikami potwierdzającymi uzyskane dochody z miesiąca sierpnia br. oraz udzielanie informacji w pokoju nr 208 (II piętro) Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach ul. Mickiewicza 6 w godzinach pracy:
poniedziałki, wtorki i czwartki od 7.00 do 15.00;
środy od 7.00 do 17.00
piątki od 7.00 do 13.00, telefon: 32 2111251 w.28.

 

 

Pomoc społeczna: Bezpłatne posiłki dla uczniów i przedszkolaków w roku szkolnym 2019/2020

 

 

Rodzice i opiekunowie, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom bezpłatne posiłki w szkołach i przedszkolach, mogą zgłaszać się z wnioskiem o pomoc do tut. Ośrodka, pokój nr 204, w godzinach pracy Ośrodka.

Pomoc w zakresie dożywiania realizowana jest na podstawie uchwały nr II/22/2018 Rady Miejskiej w Brzeszczach z dnia 20 grudnia 2018r. w sprawie ustanowienia programu osłonowego Gminy Brzeszcze na lata 2019-2023 w zakresie dożywiania (Dz. U. Woj. Małopolskiego poz. 9137) i ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (tj. Dz U. z 2019r. poz. 1507). Na podstawie zawartej umowy pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Gminą Brzeszcze koszt posiłków jest dofinansowywany ze środków budżetu państwa.
Zgodnie z uchwałą pomoc w ramach programu może być przyznana bezpłatnie, jeżeli dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego, o którym mowa w art. 8 ustawy o pomocy społecznej, czyli 792,00 zł na jedną osobę w rodzinie.

Aby uzyskać pomoc, pracownik socjalny Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzeszczach przeprowadzi w miejscu zamieszkania rodziny wywiad środowiskowy (między innymi zostanie ustalony dochód na osobę w rodzinie).
Pomoc przyznawana jest w drodze decyzji administracyjnej.

                                                

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w przedszkolu

Witamy  Rodziców i kochane Przedszkolaki  w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Czekamy na  Was   już w poniedziałek 2 września. O godzinie 9.00 wasze przedszkolne śniadanko.  Bardzo prosimy  o przyniesienie zamiennego obuwia oraz zapasowego kompletu odzieży dla dziecka.

Zapraszamy

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w dniu 2 września 2019 roku.

Przebieg:

 1. 8.00 – 8.45 – Msza Św. w Kościele Parafialnym w Rajsku (opieka rodziców)
 2. 9.15 – 10.30 – Inauguracja Roku Szkolnego w Szkole Podstawowej w Skidziniu:

9.15 – 10.00 kl. I – V – apel na górnym holu

10.00 – 10.30 kl. I – V – spotkanie z wychowawcą w klasach

9.15 – 10.00 kl.VI – VIII – spotkanie z wychowawcą w klasach

10.00 – 10. 30 00 kl.VI – VIII – apel na górnym holu

UWAGA!

Uczniowie dojeżdżający mają możliwość skorzystania ze świetlicy szkolnej w godzinach: 10.30 – 12.00

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 8 lipca 2019r. odeszła od nas Pani Stanisława Morończyk

Ze smutkiem zawiadamiamy,

że w dniu 8 lipca 2019r. odeszła od nas

Pani Stanisława Morończyk  

wspaniały pedagog,

wieloletnia nauczycielka, wychowawczyni wielu pokoleń dzieci ze Skidzinia, Wilczkowic i Zasola.

Swe życie związała ze szkołą w Skidziniu. Pracowała tu jako nauczycielka od 1953 roku prawie 40 lat.
Na stanowisku kierownika szkoły od 1976 do 1981.

Przybyła z Ryglic, spod Tarnowa. Całym sercem pokochała miejsce i ludzi wśród których przyszło jej żyć i pracować.

Oddała się bez reszty pracy w szkole. Dobro uczniów było dla niej najważniejsze. Z matczyną troską angażowała się w problemy wychowanków. Zdobyła sympatię, wielki szacunek i autorytet wśród dzieci, rodziców i wszystkich mieszkańców.

Swym charakterem, postawą życiową, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka,
pokazywała, co jest w życiu ważne.

Ksiądz Jan Twardowski napisał: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”
Pani Stanisława będzie zawsze żyła w pamięci swych uczniów, przyjaciół, współpracowników.

 

Uroczystość pożegnania Pani Stanisławy Morończyk odbędzie się w dniu 10.07.2019r. w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Rajsku
o godzinie 13.00.

Zakończenie roku 2018/2019 w przedszkolu

We   wtorek 18.06 w DL w Skidziniu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

Przedstawienie było podsumowaniem całego roku przedszkolnego, począwszy od września, a skończywszy na czerwcu.

Na całość występu składały się :

 • wierszyki,
 • piosenki,
 • tańce.

W podziękowaniu dla rodziców przedszkolaki zaprezentowały piosenki zadedykowane specjalnie dla nich. Dzieci z grupy młodszej wykonały układ taneczny do piosenki „ Cudownych rodziców mam”. Na koniec wręczono upominki  podsumowując cały rok w przedszkolu . Podziękowano również   rodzicom  za pomoc i  współpracę.

Z okazji wakacji   Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice

Dziękując za cały rok  pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód, spotkań z ciekawymi ludźmi i wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu.

 

Wykaz podręczników z religii na rok szkolny 2019/2020

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 roku

Uczeń Roku Kl 1 i 2

Mistrzowie – kl.4

 

Absolwenci – kl.8

Solistka z klasy 4                                                  Podziękowania dla Rady Rodziców

Przyjaciel Szkoły kl. 1                                                     Przyjaciel Szkoły kl. 2

Przyjaciel Szkoły kl. 5                                Przyjaciel Szkoły kl. 6

Przyjaciel Szkoły kl. 7                                                      Przyjaciel Szkoły kl. 8

Pożegnanie Emerytowanych pracowników Szkoły

Solistka z kl. 2 przy akompaniamencie taty

Przekazanie Pocztu Sztandarowego

Bartosz  – poeta                                  Poloneza czas zacząć….

Majtkowie na pokład

Piraci, do abordażu!!!

Osiągnięcia naszych uczniów

17 czerwca cała społeczność uczniowska uczestniczyła w spotkaniu podsumowującym różnorodne działania w roku szkolnym 2018/2019.

   

I msc. czytelnictwo – kl.1                                                 Najlepsi czytelnicy

 

I msc. Turniej Klas w zbiórkach – kl1                         Turniej Klas w zbiórkach

Najaktywniejsi w zbiórkach surowców                           Konkurs biblijny

100% frekwencja                                                   Olimpusek – sesja zimowa i wiosenna

Błyskotliwe Dzieciaki                                                    UODO

Karta rowerowa                                               Hip Hop

Zakończenie roku 2018/2019 w przedszkolu

Dnia 18.06.2019 r  ( wtorek) o godz 10.15 w Domu Ludowym w Skidziniu odbędzie się uroczyste zakończenie roku 2018/2019 w przedszkolu.

Serdecznie zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 19 czerwca 2019 r. (środa):

 • 8.00 – msza św. Parafia w Rajsku
 • ok.9.15 – uroczyste zakończenie roku – sala gimnastyczna
 • ok. 10.40 – rozdanie świadectw przez wychowawców w klasach
 • ok. 11.00  – powrót uczniów do domu

Prosimy rodziców o zapewnienie bezpieczeństwa uczniów.

Komunikat Dyrektora ZSP3 w Skidziniu

Szanowni Państwo!

W związku z nadal utrzymującymi się wysokimi temperaturami  (upały) za zgodą organu prowadzącego podjęto decyzję o skróceniu lekcji dla uczniów klas 1-8 w dniach 17 i 18 czerwca 2019r. (tj. poniedziałek i wtorek).

 Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

L1. –  7.30 – 8.00

L2. –  8.05 – 8.35

L3. –   8.45 – 9.15

L4. –  9.20 – 9.50

L5. –  10.00 – 10.30

L6. –  10.40 – 11.10

L7. –  11.15 – 11.45

L8. – nie odbędzie się, zajęcia odwołane

 

Uczniowie dojeżdżający mogą korzystać ze świetlicy.

 

Nowy rozkład czasu pracy świetlicy:

17.06.2019r (poniedziałek) od 10.30 – 11.55 i od 11.55 – 14.30

18.06.2019r. (wtorek) od 11.55 – 14.30

 

Wizyta pszczelarza w przedszkolu

W dniu 5 czerwca  2019 przedszkolaki  miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu.

Zaproszony pszczelarz przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół.. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Dzieci mogły spróbować wykonać z wosku pszczelego świecę, którą zabrały na pamiątkę do domu. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.
Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi

dav

dav

rpt

dav

dav

Dzień Dziecka w przedszkolu

” Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Dzień Dziecka rozpoczął się 31 maja od zabaw ruchowych w ogrodzie przedszkolnym przyozdobionym balonami, chorągiewkami, gdzie znajdowały się przygotowane tunele, koszykówka, rzuty do celu piłeczkami itp. Wiele radości przedszkolakom sprawiły olbrzymie bańki mydlane, które każdy mógł spróbować zrobić.  Były konkursy,  tańce przy ulubionych przebojach, upominki, medale oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez nasze panie kucharki. Radości nie było końca, a uśmiechy nie schodziły z twarzy naszych przedszkolaków.

dav

dav

dav

Laureaci w Ogólnopolskich Mistrzostwach Programowania Pix 2019r.

W tym roku nasza szkoła nawiązała współpracę z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu i wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach z Programowania Pix 2019. W maju odbyły się eliminacje, w których wzięło udział czworo uczniów z naszej szkoły. Z klasy 8: Paweł Jarosz, Jowita Duszyńka, Bartłomiej Naras, a z klasy 5 – Patryk Pływacz. Wszyscy oni awansowali do finałów.

W kolejnym etapie – finale, cała trója z klasy 8 została Laureatami II stopnia.

Szkoła otrzymała tytuł SZKOŁY MISTRZÓW PROGRAMOWANIA.

Gratulujemy sukcesów.

 

                          

Robotyka w naszej szkole.

Robotyka to dziedzina wiedzy działająca na styku mechaniki, automatyki, elektroniki, cybernetyki oraz informatyki.

 

Dzięki życzliwości Rady Rodziców naszej szkoły posiadamy roboty mBot. To one pozwalają uczniom klas 4 – 8 poznawać elementy robotyki.

 

Uczniowie uczą się konfigurowania i łączenia mBotów z komputerem, tworzenia w aplikacji mBlocks prostych programów poruszających nimi, programowania wygrywanej przez nie muzyki oraz tworzenia projektów według własnego pomysłu, w tym wyścigi robotów.

 

W trakcie nauki – zabawy robotami uczniowie zapominają o trudnościach, stają się kreatywni, otwarci i pomysłowi. Ich buzie są pełne zadowolenia i dziecięcej radości.

 

Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w naszą edukację i zakup robotów.

 

 

 

 

Najlepszy Dzień Dziecka…

W sobotę 1 czerwca uczniowie naszej szkoły świętowali swój dzień – Dzień Dziecka. Wszyscy spotkaliśmy się w Domu Ludowym w Skidziniu, gdzie rozpoczęły się niespodzianki i zabawa. Były tańce na dyskotece przy najlepszych i najbardziej znanych hitach, następnie OSP Skidziń zaprosiła nas na boisko do strażackiej przygody. Tam się dopiero działo… Najpierw każdy indywidualnie musiał udzielić pomocy poszkodowanemu, następnie wykonać ćwiczenia resuscytacji oraz uruchamiania defibrylatora na manekinie. W dalszej części każdy uczeń pokonał  młodzieżowy tor strażacki oraz strażacki tor bojowy.

To najlepszy Dzień Dziecka na jakim byłem… takie słowa wypowiadali uczniowie i nauczyciele.

Bardzo serdecznie dziękujemy Straży Pożarnej ze Skidzinia za swoje zaangażowanie w wychowanie naszych uczniów oraz za owocną i udaną współpracę.

Komunikat Dyrektora ZSP3 w Skidziniu

Szanowni Państwo!

Ze względu na wysokie temperatury (upały) za zgodą organu prowadzącego podjęto decyzję o skróceniu lekcji dla uczniów klas 1-8 w dniach 12, 13 i 14 czerwca 2019r. (tj. środa, czwartek i piątek)

 Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

L1. –  7.30 – 8.00

L2. –  8.05 – 8.35

L3. –   8.45 – 9.15

L4. –  9.20 – 9.50

L5. –  10.00 – 10.30

L6. –  10.40 – 11.10

L7. –  11.15 – 11.45

L8. – nie odbędzie się, zajęcia odwołane

 

Uczniowie dojeżdżający mogą korzystać ze świetlicy.

 

Nowy rozkład czasu pracy świetlicy:

12.06.2019r (środa) od 11.45 – 12.30 i od 12.30 – 14.45

13.06.2019r. (czwartek) od 10.00 – 13.30

14.06.2019r. (piatek) od 10.30 – 13.00

Wycieczka przedszkolaków do Brennej

Dnia 22 maja dzieci z przedszkola wraz z opiekunami  wyjechały na wycieczkę do zagrody edukacyjnej w Brennej. Na miejsce dowiozła nas ciuchcia turystyczna. Mogliśmy poznać pracę rolnika, zobaczyć i dowiedzieć się jak żyją zwierzęta mieszkające w zagrodzie. Uczestniczyliśmy w warsztatach zdobienia zwierzątek naturalnymi produktami. Gospodarze przygotowali dla nas różne smakołyki i pyszny obiadek. Był to dzień niezapomnianych wrażeń.

Przedszkolaki z wizytą u OSP Skidziń

Z okazji Dnia Strażaka przedszkolaki, jak co roku odwiedziły zaprzyjaźnioną OSP Skidziń. Strażacy zaprezentowali dzieciom miejsce pracy, w którym przygotowują się do akcji, przeszkolili maluchy w zakresie bezpieczeństwa oraz przygotowali dodatkowe ciekawe atrakcje i niespodzianki.

Przedszkolaki korzystając z okazji obejrzały i weszły do wozu strażackiego, mogły także pobawić się w gaśniczych, w zabawie lania wody do celu. Następnie pokonywały strażacki tor przeszkód specjalnie dla nich przygotowany. W dalszej części spotkania mogły także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w stroju strażackim oraz pokolorować sympatyczną postać z bajki „Strażak Sam”. W trakcie  spotkania wszystkie dzieci złożyły strażakom życzenia i zrobiły sobie wspólne, grupowe zdjęcie.

Duże podziękowania należą się OSP Skidziń, która przygotowała się do przyjęcia przedszkolaków profesjonalnie. Wszystkie przedszkolaki wracały uśmiechnięte, zadowolone oraz z małym i sympatycznym upominkiem – strażackim kubeczkiem. Mamy nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie udana. Dziękujemy.

 

Wycieczka uczniów kl.5 i 6

Uczniowie klasy 5 i 6 byli na dwudniowej wycieczce wKrakowie i Bochni. Podczas wyjazdu brali udział w wykładzie i zobaczyli ekspozycję w Muzeum Przyrodniczym oraz w warsztatach plastycznych w Muzeum Narodowym w Krakowie. W godzinach popołudniowych przejechali do Bochni, gdzie zwiedzali kopalnię soli, poznali jej historię i okolicznych terenów, pracę górników, a nastepnie spędzili tam noc.

Informacja w zakresie działań dotyczących bezpieczeństwa uczniów

 

W związku z przesłaną prośbą Minister Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Krakowie zwraca się z prośbą o:

 

1) przeprowadzenie rad pedagogicznych na temat obowiązków w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, wynikających z przepisów prawa oświatowego, procedur zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych;

2) zorganizowanie spotkań z rodzicami uczniów, podczas których zostaną przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie danej placówki oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej   i wychowawczej;

3) przeprowadzenie godzin wychowawczych z uczniami na temat czynników warunkujących bezpieczeństwo w szkole, procedur zachowania w sytuacji nadzwyczajnej oraz obowiązków wynikających z poszanowania drugiego człowieka;

4) wzmocnienie współpracy pomiędzy szkołą a rodzicami, w tym przez utworzenie formuły  tzw. anonimowej skrzynki na sygnały.

Szkoły i placówki mają możliwość skorzystania z dokumentu pn. „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia  i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”, który znajduje się na stronie internetowej https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/ – stanowi    on kompendium wiedzy oraz zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych  z ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole lub placówce wraz ze wskazaniem przepisów i odpowiedzialności.

Wszystkie wyżej wymienione działania należy zrealizować w szkołach do końca maja 2019r.

 

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu informuje, iż podjęto następujące działania związane z prośbą Kuratorium Oświaty i Ministerstwa Edukacji Narodowej:

 

Ad. 1.  przeprowadzono szkolenie rad pedagogicznych z zalecanej tematyki; w Zespole wdraża się już od 2 lat  procedury zatwierdzone przez MEN, otrzymaliśmy certyfikat „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość” w dn. 31.08.2018r. – „Upowszechnianie wśród wszystkich pracowników szkoły umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia” – „Terroryzm”;

 

Ad. 2. W związku z powyższym prosimy Rodziców naszych uczniów i dzieci o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa, które opracowało MEN. Do pobrania plik PDF – procedury-reagowania-w-przypadku-wystapienia-wewnetrznych-i-zewnetrznych-zagrozen-fizycznych-w-szkole-1

 

Ad. 3. Od 20 maja 2019r. uczniowie dodatkowo uczestniczą w cyklu zajęć z wychowawcą nt. procedur bezpieczeństwa (dokumentacja w dziennikach lekcyjnych i zeszytach rozwoju osobistego uczniów),

 

Ad. 4.  Bardzo prosimy Rodziców o dalszą dobrą współpracę ze szkołą i informowanie nas o sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu naszych dzieci i uczniów.

  

       Dziękujemy za dotychczasowe starania Państwa na rzecz dzieci i uczniów.

                                                                                                                                                                          Z poważaniem,

                                                                                                                                                                          Dyrektor ZSP 3

Innowacja „ROBOTYKA”

Ogromne podziękowania należą się Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Skidziniu. To ona zakupiła dla uczniów naszej szkoły 4 roboty mBOT, które będą wspierać naukę programowania o tzw. robotykę.

W obecnym roku szkolnym klasa szósta realizuje ostatni – trzeci – rok innowacji pedagogicznej „Z programowaniem
w świat”. Przez dwa lata szóstoklasiści uczyli się poruszać postacią i budować programy w aplikacji Scratch. Teraz mogą spróbować swoich sił w robotyce. Pracę z robotem rozpoczęli od złożenia mBota z podzespołów, uruchomienia go oraz skonfigurowania z komputerami.  Obecnie bawiąc się – uczą się tworzyć skrypty i komendy, dzięki którym sterują robotem.

Wykonujący zaprogramowane polecenia robot jest źródłem wielu pozytywnych emocji wśród uczniów. Taka forma edukacji jest pełna radości, pasji i zaangażowania.

 

Wycieczka do Krakowa

W dniu 10 maja 2019 roku uczniowie klasy czwartej pod opieką p. Weroniki Formas i p. Alicji Rochowiak – Zając udali się na wycieczkę do Krakowa.

Pierwszym przystankiem naszego wyjazdu był Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie dzieci poznały ciekawą gałąź nauki jaką jest fizyka. Uczniowie czynnie brali udział w wielu eksperymentach, których efekty mogli poczuć na własnej skórze.

Drugi przystanek na naszej drodze to Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie uczniowie poznali historię latania oraz wielu samolotów. W Sali interaktywnej muzeum dziewczęta i chłopcy, dzięki symulacji lotu zobaczyli, na czym polega praca pilota.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Dzięki niej dziewczynki i chłopcy klasy czwartej stali się bogatsi o nowe doświadczenia.

Spotkanie z ilustratorem w Domu Ludowym w Skidziniu

6 maja 2019r. Dom Ludowy w Skidziniu odwiedził ilustrator książek dla dzieci Pan Łukasz Zabdyr, który prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach współpracy z Biblioteką Główną OK. w Brzeszczach.
W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 4 i 5 SP.  Dzieci uczyły się sztuki rysowania postaci, w związku z czym powstały piękne podobizny różnych bohaterów książkowych oraz komiksowych.

Wszyscy bardzo aktywnie brali udział w spotkaniu.

Wizyta stomatologa w przedszkolu

W  kwietniu  naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość spróbować samodzielnie wykonać plomby z modeliny  i  zadbać o zdrowie zębów. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odznaki i dyplomy „Czystego Ząbka”.

dav

dav

dav

dav

dav

 

Wracamy do szkoły i przedszkola 29.04.2019r.

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż akcja strajkowa została zawieszona. Od 29. 04. 2019r. (poniedziałek) wracamy do szkoły i przedszkola zgodnie z podziałem godzin i harmonogramem pracy przedszkola.

Dyrektor i Nauczyciele

ZSP3 w Skidziniu 

Informacja dla rodziców przedszkolaków

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

26.04.2019r. (piątek) 07:00 – 15:30 – zapewniona opieka tylko w 1 grupie.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Informacja o 27.04.2019r. (sobota)

Drodzy Rodzice i Uczniowie!!!   Dziękujemy za słowa wsparcia i zrozumienia.

Dyrektor i Nauczyciele

ZSP3 w Skidziniu

 

Informacja

Informujemy, że planowane zajęcia edukacyjne w dn. 27.04.2019r. (sobota) będziemy odpracowywać w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje podamy uczniom do zeszytu korespondencji.

Dyrektor i Nauczyciele

ZSP3 w Skidziniu

UWAGA! Uczniowie klasy ósmej – REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

1.Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego na terenie województwa małopolskiego na rok szkolny 2019/2020.

http://www.kuratorium.krakow.pl/wp-content/uploads/2019/01/zalacznik-nr-1-do-zarz-11_19-mko-sp_2.pdf

 

2. Prezentacja multimedialna

malopolska_Nabor_2019_nieaktywne SP i Gim

 

3. WAŻNY ADRES – LOGOWANIE/REJESTRACJA

https://malopolska.edu.com.pl/

Informacja dla rodziców przedszkolaków.

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

25.04.2019r. (czwartek) 08:00 – 13:00 – zapewniona opieka tylko w 1 grupie.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Informacja dla rodziców przedszkolaków

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

24.04.2019r. (środa) 08:00 – 14:00 – zapewniona opieka tylko w 1 grupie.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Informacja dla rodziców przedszkolaków

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

23.04.2019r. (wtorek) 08:00 – 13:00 – zapewnia opiekę 1 nauczyciel tylko w 1 grupie.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Informacja dla rodziców przedszkolaków

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

19.04.2019r. (Wielki Piątek) 08:00 – 13:00 – zapewnia opiekę 1 nauczyciel tylko w 1 grupie.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Informacja dla rodziców przedszkolaków.

Apel do rodziców!

Przedłużająca się akcja strajkowa nauczycieli i brak porozumienia z rządem powoduje utrudnienia w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Dziękujemy Państwu za zrozumienie, wsparcie i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy.

Na bieżąco będziemy informować Państwa o możliwości zapewnienia opieki  w przedszkolu dzieciom, którym rodzice naprawdę nie są w stanie jej zapewnić.

18.04.2019r. (Wielki Czwartek) 08:00 – 13:00 – zapewnia opiekę 1 nauczyciel tylko w 1 grupie przy wsparciu Dyrektora ZSP3.

Prosimy o monitorowanie strony internetowej ZSP3 w Skidziniu.

Dyrektor ZSP3

Rekrutacja do przedszkola 2019/2020

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Brzeszcze w dniu 17.04.2019r. (środa) opublikowana zostanie na tablicy ogłoszeń w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu „Lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola”.

Przypominamy, iż można sprawdzić te informacje w systemie NABO.

Do 19.04.2019r. (piątek) należy potwierdzić wolę zapisu dziecka w przedszkola.

Dyrektor ZSP3 w Skidziniu

 

Egzamin ósmoklasisty 2019

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

dav

Wiosenna przerwa świąteczna

ZMIANA terminu spotkania z rodzicami!!!

Szanowni Państwo!

Dyrektor ZSP nr 3 w Skidziniu informuje, iż planowane w Kalendarzu Roku Szkolnego 2018/2019 zebrania z rodzicami w dniu 10 kwietnia 2019 r. nie odbędą się.

Powiadomimy Państwa o nowym terminie.

Dyrektor ZSP nr 3

w Skidziniu

Strajk pracowników placówek oświatowych – informacja dla rodziców

SPOTKANIE Z GÓRNIKAMI

1 kwietnia uczniowie kl. 7 i 8 spotkali się z przedstawicielami Bractwa św. Barbary działającego przy kościele parafialnym w Rajsku. Poprzez projekcję filmu o KWK Brzeszcze oraz pogadankę z górnikami poznali ciężką i odpowiedzialną pracę pod ziemią. W Sali św. Barbary mieli również okazję oglądać różne pamiątki, medale, sprzęty i urządzenia związane z pracą górników.

Warsztaty świąteczne w Domu Ludowym w Skidziniu

 

4 kwietnia uczniowie oddziału I i II wzięli udział w warsztatach świątecznych zorganizowanych przez OK w Brzeszczach. Panie z zespołu KGW „Jawiszowianki” opowiadały nam o tradycjach wielkanocnych, takich jak: zdobienie koszyka czy robienie palmy. Mieliśmy także okazję zrobić sobie własną palmę. Panie z KGW upiekły dla nas smakowite babeczki a my w podziękowaniu zaśpiewaliśmy im kilka piosenek o tematyce świątecznej i wiosennej.

To było wspaniałe przeżycie, dziękujemy.

Rekolekcje wielkopostne

W dniach: 31.03 – 3.04.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w kościele parafialnym w Rajsku. Ksiądz Marcin Hałas poprzez głoszenie Słowa Bożego i sprawowanie sakramentów docierał do serc dzieci i młodzieży. Nie zabrakło śpiewu, gry na instrumentach, scenek biblijnych, prezentacji multimedialnych i prezentów.

Czas szybko minął, a teraz czekamy na owoce…….

Wyjazd na spektakl teatralny pt. „Opowieść o zwykłej rodzinie”.

Dnia 28 marca 2019r. uczniowie klasy czwartej i piątej wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do OCK w Oświęcimiu. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Opowieść o zwykłej rodzinie” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Uczniowie obejrzeli uroczy, mądry, zabawny i wzruszający spektakl, który oprócz warstwy przygodowej ma również warstwę emocjonalną. Sztuka ta jest doskonałą rozrywką dla osób lubiących się śmiać, mających marzenia i swoje małe lęki!

ZNP Informuje o strajkach w placówkach oświatowych

” Szczęśliwy Książę” teatrzyk w przedszkolu

14.03.2019r, odwiedził nas Teatr PTAK z Bielska-Białej. Teatr jednego aktora. Pani Krystyna opowiadając bajkę o Szczęśliwym Księciu,  dała przedszkolakom poczuć się prawdziwymi aktorami! Dzieci wspólnie z aktorką  tworzyły przedstawienie i grały w jej teatrze. Wspaniale było uczestniczyć w tak twórczych warsztatach teatralnych.

dav

dav

dav

dav

dav

dav

 

 

Dzień Kobiet w przedszkolu

W tym szczególnym dniu chłopcy  składali życzenia dziewczynkom i wszystkim  paniom. Nie obyło się bez cukierków, pięknych kwiatów… Chłopcy przez calutki dzień zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Wszystkie panie     i dziewczynki dziękują za piękne życzenia,kwiaty i promienny uśmiech…

dav

dav

dav

 

MASTERS OF WORDS – konkurs językowy.

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w konkursie językowym „Masters of Words” organizowanym przez ZSP nr 4 w Brzeszczach. Celem konkursu jest doskonalenie i rozwijanie umiejętności językowych, rozwijanie kreatywności i pomysłowości uczniów, motywowanie do tworzenia różnorodnych tekstów w języku angielskim oraz rozwijanie talentów i prezentowanie ich w środowisku lokalnym. Aby wziąć udział w konkursie należy do 15 kwietnia br. złożyć pracę w sekretariacie ZSP nr 4 wraz z oświadczeniem rodzica o wyrażeniu zgody na udział dziecka w konkursie. Pracą może być tekst literacki o dowolnej formie: wiersz, bajka, opowiadanie, pamiętnik lub artykuł, napisany odręcznie lub w formie elektronicznej i wydrukowany. Praca powinna być zakodowana poprzez wybrane przez autora godło i mieć dołączoną informację z imieniem i nazwiskiem autora, klasą i nazwą szkoły oraz imieniem i nazwiskiem nauczyciela- opiekuna w zaklejonej kopercie opatrzonej wybranym godłem. Prace oceniane będą w kategoriach 4-6, 7-8 i 3 kl. gim za: pomysłowość i oryginalność tekstu, słownictwo, środki językowe, kompozycja z zachowaniem właściwej formy literackiej tekstu oraz poprawność językowa. Pozostałe informacje oraz oświadczenie rodzica można uzyskać u nauczyciela języka angielskiego naszej szkoły.

Projekt „BAKCYL” w naszej szkole

Projekt „Bakcyl” to część dużego projektu edukacyjnego sektora finansowego w skali Europy „BANKOWCY dla EDUKACJI”.

W naszej szkole odbyły się lekcje Bakcyla dla uczniów klas 6 – 8. Prowadzone były przez specjalnie przygotowanych do swej roli wolontariuszy, na co dzień pracowników banków.

Każda lekcja prowadzona była z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych, ćwiczeń, praktycznych przykładów.

Tematyka lekcji:

„Twoje pieniądze”

„Od oszczędzania do inwestowania”

„Zasady bezpiecznego pożyczania”

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Lewandowskiej i Pani Marcie Owsiany za profesjonalne i ciekawe przeprowadzenie zajęć

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Skidziniu dziękują za życzliwość                   i profesjonalne wprowadzenie uczniów w świat finansów.

DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. Święto ma służyć promocji języka ojczystego oraz uświadomieniu społeczeństwu, jak ważne jest prawidłowe posługiwanie się językiem ojczystym w życiu codziennym.

Z okazji święta rozpoczynamy w naszej szkole projekt pt. „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”, który potrwa od 21 lutego do końca maja 2019 roku.

Projekt zakłada popularyzację wiedzy na temat języka ojczystego i tradycji podczas apelu, wystaw, konkursów. Jego celem jest promowanie języka ojczystego, przy jednoczesnym podkreślaniu znaczenia różnorodności językowej i kulturowej oraz kształcenie umiejętności porozumiewania się.

W ramach projektu zostaną podjęte następujące działania:

 • Konkurs Pięknego Czytania;

 • Mistrz Pióra, czyli konkurs kaligrafii;

 • Wystawa słowników;

 • Prezentacje „Najpiękniejszych zeszytów do języka polskiego;

 • Lekcja biblioteczna: „Historia pisma” dla uczniów klas 5 -6

 

KARNAWAŁOWO – WALENTYNKOWE SZALEŃSTWO

Nadeszła chwila, na którą czekali chyba wszyscy uczniowie klas 4 – 8. W dniu 20 lutego w szkolnej Sali gimnastycznej odbyła się zabawa karnawałowo – Walentynowa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Z głośników rozbrzmiewała muzyka i można było oddać się tanecznym pląsom. Organizatorzy zabawy przygotowali liczne muzyczne oraz taneczne niespodzianki. Nie zabrakło też balonów, kolorowych świateł, walentynkowych wróżb, czy wyzwań. Ta zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci.

Walentynki 2019 – Bal Karnawałowy

Tegoroczne Walentynki przedszkolaki i uczniowie klasy 1 i 2 świętowali w Domu Ludowym w Skidziniu na balu karnawałowym. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie przy rytmach skocznej muzyki, którą przygotował dla nas DJ. Był także słodki tort… oczywiście w kształcie serca a na zakończenie aby zregenerować siły zjedliśmy wyśmienitą pizzę, mniam.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w to aby ten bal był niezapomniany serdecznie DZIĘKUJEMY.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Uczymy się przez zabawę!”

13 lutego br. uczniowie z klas I-VIII wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Uczymy się przez zabawę!” zorganizowanych przez Centrum TZE. Uczestnicy zdobywali wiedzę z zakresu fizyki i przyrody poprzez samodzielnie wykonywane doświadczenia i eksperymenty, a prowadzący wyjaśniali uczniom badane zjawiska i pomagali je zrozumieć. Podczas zajęć uczniowie przekonali się, że obraz widziany w lustrze jest tylko pozorny, dowiedzieli się o abstrakcji optycznej oraz zrozumieli efekt stroboskopowy. Wykorzystywali cechy magnetyzmu do budowania mostu, pokonywali różnicę ciśnień, obserwowali moc rozchodzącego się powietrza i niewidzialne promieniowanie. Mogli również założyć specjalne okulary i zobaczyć świat do góry nogami.

Konfucjusz powiedział:

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi , a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Mamy nadzieję, że warsztaty pokazały jak interesująca może być nauka.

Dzień Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia to Dzień Ochrony Danych Osobowych. W obecnych czasach jest to bardzo ważny temat, w związku z powszechnym korzystaniem z sieci. Z tej okazji, w naszej szkole, uczniowie klasy 8 przeprowadzili w klasach quiz dotyczący wiedzy na temat m.in. Urzędu Ochrony Danych osobowych, DODO, danych osobowych, RODO i zasad związanych z korzystaniem z Internetu. Uczniowie, którzy zaliczyli quiz zostali obdarowani słodyczami.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

30 stycznia 2019r. w DL w Skidziniu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i  Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie .

Dzieci wraz z nauczycielami   przygotowały dla nich  przedstawienie jasełkowe, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”.  Na koniec uroczystości słychać było głośne 100 lat. Następnie wnuczęta wręczyły babciom ozdobione własnoręcznie zakładki do książek, a dziadkom  kalendarze z odciśniętą dłonią dziecka.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

 

WOŚP

Wolontariusze ze szkoły podstawowej w Skidziniu zameldowali gotowość do pracy. W niedzielę 13 stycznia kwestowali w ramach 27. finału WOŚP.

Przypominamy, że w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dla dzieci małych i bez focha, czyli zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

SIE MA”

Jasełka – Biesiada rodzinna z nutą kolędowania

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Skidziniu odbyły się Jasełka – Biesiada rodzinna z nutą kolędowania. W uroczystości wzięła udział cała społeczność szkolna wraz z rodzinami.

Wspólne kolędowanie rozpoczęła Urszula Bandoła, dyrektor szkoły. Następnie uczniowie wszystkich klas przedstawili Jasełka przeplatane kolędami. Do śpiewu włączyły się rodziny młodych artystów i nauczyciele.

Po wspólnych śpiewach zaproszeni goście mogli się delektować słodkimi wypiekami przygotowanymi przez rodziców uczniów i porozmawiać w kuluarach.

Relacje, które łączą – warsztaty

17 grudnia cała społeczność szkolna wzięła udział w spotkaniu integracyjnym, którego myślą przewodnią były słowa J.F.Kennedy’ego: „Nie pytaj, co Twoja wspólnota może zrobić dla ciebie, zapytaj, co Ty możesz zrobić dla niej”.

Poprzez różnorodne działania szukaliśmy odpowiedzi na pytania, co każdy z nas, z osobna mógłby zrobić i jak się przyczynić swoja postawą, wkładem osobistym, aby tworzyć lepszą rzeczywistość.

Program „SZKOLNY KLUB SPORTOWY”

Ruszają zapisy do programu SKS 2019. Zajęcia odbywać się będą w dwóch edycjach wiosennej 15.01.2019-21.06.2019 i jesiennej 1.09.2019-10.12.2019,
w wymiarze 2 razy w tygodniu  ( łącznie 70 h) dla każdego uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych.

W szkole do projektu zgłoszona została w tym roku 1 grupa ( wspólna dla dziewcząt i chłopców klas 5-7).

Zajęcia odbywać się będą:

we wtorki- 12.50-13.50

w piątki -12.50-13.50

Gdyby zajęcia z jakiegoś powodu nie mogły się odbyć w wyznaczonym terminie,  mogą zostać odrobione w innym dniu po wcześniejszym ustaleniu
z uczniami i po powiadomieniu o tym fakcie rodziców.

Program Szkolny Klub Sportowy realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego koordynatorem jest Małopolski Szkolny Związek Sportowy.

Spotkanie świąteczne w przedszkolu

W środę 19 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne w przedszkolu.  Dzieci wystąpiły w przedstawieniu bożonarodzeniowym. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, pięknie udekorowane stoły i płynące z głośników kolędy. Po występach dzieci, które wzięły udział w konkursie na „ Świąteczną ozdobę Bożonarodzeniową” otrzymały dyplomy i upominki. Następnie wszyscy zasiedliśmy do świątecznego obiadu życząc Wesołych, Zdrowych, Spokojnych Świat Bożego Narodzenia.

Wizyta św. Mikołaja w przedszkolu

6 grudnia  nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz śpiew piosenek. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 

Kiermasz książek

                                                                Biblioteka szkolna zaprasza na świąteczny kiermasz książek, który odbędzie się w dniach od 14 do 20 grudnia 2018 r. (w godzinach 9.05 – 9.15 i 10.00 – 10.15).

W ofercie znajdują się : albumy, baśnie, bajki, kolorowanki, poradniki, literatura młodzieżowa. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie. Wszystkie książki są pięknie wydane i w bardzo atrakcyjnych cenach!

Szkolne mikołajki

dav

Andrzejki w przedszkolu

28 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

Dzień Pluszowego Misia

„POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA, ON PRZYJACIELEM DZIECI JEST, DOROTKA, ANIA I JUSTYSIA, WESOŁO WSZYSCY BAWMY SIĘ”

 

W dniu 26 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszyscy przyszli do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Bardzo miłą niespodzianką był tort w kształcie misia. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, oraz tańczyły z misiami w rytm piosenki . Ten dzień wywołał  wiele uśmiechów i  radości.

 

ANDRZEJKI

Andrzejki są czasem wróżb i zabaw. Wykorzystaliśmy to w naszej szkole, organizując w dniu 29 listopada dyskotekę dla uczniów oddziałów: 1-2 i 4 -8.

Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski naszej szkoły. Tego popołudnia można było poznać swoją przyszłość z magicznych serc, kombinacji liczb, kubeczków. W taki sposób każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swoje sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Oprócz wróżb był też czas na dyskotekę. Nasz DJ zadbał aby na imprezie nie zabrakło największych przebojów ostatnich miesięcy.

Dziękujemy za pomoc

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za pomoc dla Franciszka Irzyka

 

Robot edukacyjny w przedszkolu:-)

W listopadzie zawitał do naszego przedszkola  niecodzienny gość  robot Photon. To interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Wyposażony jest  w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota zainspirowały Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu opanować mogą go nawet najmłodsi. Wszystkim osobą, ktore przyczyniły się do jego zakupu serdecznie dziekujemy:-)

edf

edf

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

W niedzielę, 11 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Po uroczystej mszy w kościele św. Urbana w Brzeszczach wszyscy przemaszerowali do parku pod Pomnik Nieznanego Żołnierza , gdzie przy akompaniamencie orkiestry górniczej odśpiewano hymn państwowy i pieśni patriotyczne oraz złożono kwiaty.

Po zdrowie… i dla NIEPODLEGŁEJ

Na starcie zameldowało się 8 uczniów i oczywiście nauczyciel. Na trasie dołączył do nas czwartoklasista z rodzicem. Pokonaliśmy trasę liczącą prawie 11 km i nawet trochę poćwiczyliśmy na plenerowej siłowni w Rajsku. Pogoda dopisała i nastroje uczestników też były radosne.

Wykonaliśmy plan. POKONALIŚMY 100 KM na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI naszej ukochanej Ojczyzny !!!

BIJEMY REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ!

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”, ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN.

W dniu 9 listopada, o godzinie 11.11 wszyscy członkowie społeczności szkolnej zebrali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie zaśpiewać czterozwrotkowy hymn. Cały utwór wykonaliśmy a cappella. Zadanie zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem, a sama prezentacja hymnu była wzruszająca i połączyła całą społeczność szkolną.

Tym samym uczciliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i biliśmy „Rekord dla Niepodległej” we wspólnym śpiewaniu hymnu.

 

 

(więcej…)

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Po zdrowie… i DLA NIEPODLEGŁEJ.

W marszu dla Frania, przez 5 kolejnych sobót, przeszliśmy prawie 700 km. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!!!

Z inicjatywy uczniów klasy 6, wznawiamy sobotnie marsze po zdrowie… i tym razem DLA NIEPODLEGŁEJ.

W najbliższą sobotę, 10.11.2018 roku zamierzamy pokonać 100 km na 100-lecie ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców. Może uda nam się dedykować naszej Ojczyźnie 2 albo nawet 3 setki?…

Spotykamy się o 9.00 przy sklepie p.Ciągały.

Widowisko Dumy i Radości

19 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Widowisku Dumy i Radości zorganizowanym dla uczczenia 100 rocznicy uzyskania przez Polskę Niepodległości przez Kuratorium w Krakowie.

Wzięły w nim udział prawie wszystkie szkoły województwa małopolskiego. Program obchodów obejmował: udział we mszy świętej na Wawelu, przemarsz ulicami miasta, prezentację szkół w Parku Jordana . Tam też odbyły się koncerty i inne imprezy towarzyszące. Uczniowie wytypowani do wyjazdu godnie zaprezentowali naszą szkołę.

CODE WEEK W KLASIE 1 – Barwy podstawowe i pochodne – malujemy według kodu.

31 października uczniowie klasy pierwszej razem z królem Koloruchem wzięli udział w lekcji z elementami kodowania. Zajęcia z tygodnia kodowania przesunęły się z uwagi na uroczystość pasowania na ucznia. W czasie lekcji pierwszaki poznały zasadę tworzenia barw pochodnych z barw podstawowych oraz wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem nowych kolorów. Eksperymentowanie barwą dało wiele radości z odkrywania świata sztuki.

CODE WEEK W KLASIE 2 – Zakodowane podchody.

22 października uczniowie oddziału 2 samodzielnie przygotowali zajęcia „Programistyczne podchody”. Celem zajęć było precyzyjne i szczegółowe określanie rozmaitych czynności, dostrzeganie zależności (jeżeli-to / przyczyna-skutek), kształtowanie umiejętności myślenia algorytmicznego. W 4 drużynach przygotowali dla przeciwników zadania do wykonania, których celem było odnalezienie skarbu ukrytego w sali zajęć. Utrudnieniem było to, że zadania należało wykonać w jak najkrótszym czasie .

Zabawa była przednia, bo kto nie lubi programować? 

Poznajemy swoje okolice-Ojców

Uczniowie klasy 4 i 5 w ramach zajęć edukacyjnych pojechali do Ojcowa. Wraz z przewodnikiem zwiedzali Ojców oraz poznawali historię Zamku Pieskowa Skała oraz okolicznych terenów. Tego dnia pogoda sprzyjała poznawaniu osobliwości Ojcowskiego Parku Narodowego poprzez spacery, zwiedzanie Jaskini Łokietka oraz wizytę w muzeum parku. Było bardzo ciekawie i wyczerpująco 🙂

 

IX edycja programu „Twoje dane- Twoja sprawa”.

Nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do programu edukacyjnego „Twoje dane- Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych” prowadzonego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych. Od 25 maja 2018 r. nie istnieje już GIODO lecz UODO, którego prezesem jest pani dr Edyta Bielak- Jomaa.  Program rozpoczął się od szkolenia koordynatorów. W tym roku również planujemy Dzień Ochrony Danych Osobowych (DODO) , zajęcia dla uczniów i nauczycieli oraz konkursy dotyczące ochrony danych osobowych oraz aspektów prawnych związanych z tematem ochrony danych.

Code Week w oddziale 6 – tworzenie filmików animowanych

Uczniowie klasy szóstej wiedzą już, że programowanie to także planowanie i tworzenie krok po kroku sekwencji ruchów zmierzających do zrealizowania zamierzonego celu. Dzięki poznaniu możliwości i tajemnic aplikacji Pivot Animator mogli bardzo szczegółowo programować ruch postaci na ekranie tworząc filmiki pod tytułem „Mistrz kuchni”. Programowanie ruchu i tworzenie filmu techniką poklatkową bardzo spodobało się szóstoklasistą, a efekty pracy były bardzo ciekawe.

 

Poznajemy język robotów – przedszkolaki uczestniczą w Code Week

19 października w grupie starszej w przedszkolu odbyły się zajęcia w ramach, których dzieci mogły poznać pojęcie „robota” i zasady jego pracy. Po wysłuchaniu opowiadania o robotach, przedszkolaki poszukiwały różnic między człowiekiem, a robotem oraz poznały język i sposób myślenia robotów. W dalszej części zajęć poprzez zabawę w parach próbowały samodzielnie zaprogramować robota używając jego języka.  Zajęcia zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej pod tytułem „Mój robot”.

Europejski Tydzień Kodowania

Code Week 2018r.

Kolejny bo już trzeci raz  nasz Zespół wziął udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – Code Week. Jak co roku zajęcia zostały zaplanowane zarówno wśród przedszkolaków jak i uczniów, w celu zachęcenia młodych ludzi do poznawania i zgłębiania zagadnień programowania. W przedszkolu zajęcia miały charakter kodowania na dywanie, a w szkole skupiły się już na programowaniu w konkretnych aplikacjach.

Projekt Code Week 2018r. – pod hasłem „Lubimy kodowanie i programowanie”.

Lp. Temat zajęć Klasa /termin Prowadzący
1. Tworzenie rytmów w pogodzie – kodowanie na dywanie. Grupa młodsza przedszkolaków/ 19.10.2018r. Katarzyna Gancarczyk – Obacz
2. Poznajemy język robotów. Grupa starsza w przedszkolu/19.10.2018r. Małgorzata Olma – Naras
3. Barwy podstawowe i pochodne – malujemy według kodu. Klasa pierwsza/22.10.2018r. Barbara Sikora
4. Zakodowane podchody. Klasa druga/22.10. 2018r. Iwona Małecka
5. Tworzymy animacje poklatkowe w Pivot Animator „Mistrz kuchni”. Klasa 6/ 24.10.2018r. Małgorzata Olma – Naras
6. Programujemy w języku C++ proste programy do obliczania sumy dla młodszych kolegów. Klasa 8/22.10.2018r. Małgorzata Olma – Naras
7. Świetlicowe kodowanie – zabawy w kodowanie obrazków, klocków. Grupa świetlicowa/ Anna Myśliwiec

Pasowanie na ucznia

26 października 2018r. był dniem niezwykle ważnym dla całej społeczności szkolnej. Wtedy to pierwszoklasiści pasowani zostali na ucznia Szkoły Podstawowej w Skidziniu. Podczas programu artystycznego przenieśli wszystkich do ptasiej szkoły wróbelka Elemelka i tak jak on przyrzekli pilnie uczyć się literek, pochwalili się swoimi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi. Na zachętę uczniowie zostali obdarowani przez rodziców rogami obfitości i pysznym tortem z Sową Mądrą Głową.

                  

NO PROMIL – NO PROBLEM – happening

W piątek 26 października, w ramach IX Małopolskiej Kampanii Społecznej „NO PROMIL – NO PROBLEM”, sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w happeningu, by odważnie powiedzieć „NIE” nagannemu zwyczajowi wsiadania za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Wydarzenie rozpoczęło się w parku miejskim, gdzie po uroczystym powitaniu odczytano listy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po wypiciu alkoholu. Tam też można było zobaczyć symulację jazdy samochodem po spożyciu choćby niewielkiej ilości alkoholu. Po części oficjalnej uczestnicy wyruszyli ulicami naszej miejscowości, głośno skandując hasła i rozdając ulotki. Wśród haseł przygotowanych na transparentach można było przeczytać np. „Małopolska bez promili”. W tym samym czasie uczniowie Szkoły Podstawowej w Skidziniu udali się do punktu pomiaru trzeźwości, aby razem z policjantami sprawdzać kierowców i wręczać im ulotki.

Głównym założeniem tej społecznej kampanii jest ograniczenie n terenie Małopolski liczby osób pod wsypem alkoholu za kierownicą oraz zmiana nastawienia społeczeństwa wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów, u których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

Wycieczka uczniów oddziału I i II do Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

24 października br. odwiedziliśmy krakowskie Balice. W pomieszczeniach zaaranżowanych na terminal pasażerski, tj. Punkt Informacji Lotniskowej, stanowiska Check-in, Punkt Kontroli Bezpieczeństwa, itp. poznawaliśmy zawody związane z ruchem lotniczym. Podczas wycieczki precyzyjnie zapoznaliśmy się ze ścieżką pasażera odlatującego z bagażem. Mieliśmy możliwość również pilotować samolot w symulatorze lotu, to była prawdziwa frajda, prawie każdy zrobił „beczkę”. Z tarasu widokowego obserwowaliśmy lądujące i startujące samoloty.  Potem wybraliśmy się na wycieczkę po terminalu i nawet zrobiliśmy zakupy w sklepiku na lotnisku.

Pełni wrażeń pojechaliśmy do Jerzmanowic do Chochołowego Dworu na pyszny obiadek. Nie ominęliśmy również ogromnego placu zabaw.

Zmęczeni ale bardzo zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do domów. Hmmm… może ktoś z nas kiedyś w przyszłości będzie pracował w lotnictwie, kto wie…

Kodowanie w przedszkolu – Europejski Tydzień Kodowania „ Code Week”.

Europejski Tydzień Kodowania to świetna okazja do realizacji zajęć dotyczących programowania. Celem działań prowadzonych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Młodsze dzieci poprzez tworzenie sekwencji rytmicznych, gimnastyki z wykorzystaniem symboli pogodowych, maty edukacyjnej i ćwiczeń multimedialnych utrwalały nazwy zjawisk pogodowych.

„Człowiek Orkiestra w Przedszkolu”.

W dniu 17 października zawitał do nas gość, „ Człowiek Orkiestra” który wprowadził nas w niezwykły świat muzyki. Muzyk zaprezentował instrumenty takie jak ( kazbo, dzwonki naciskane, bum, bum rurki, pianino cyfrowe, grzechotki, krowi dzwoneczek, tamburyn) i wykonał na nich piosenki do słów wybitnych polskich poetów. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach wyklaskując takty z zastosowaniem różnych wartości rytmicznych, akompaniując na prostych instrumentach perkusyjnych niemelodycznych  do utworów muzyki jazzowej.

„Pasowanie na przedszkolaka z nutą ekologiczną”.

Dnia 11.10.2018r odbyło się uroczyste „ Pasowanie na przedszkolaka z nuta ekologiczną”.  Widowisko rozpoczęło się od powitania rodziców i zaproszonych gości przez panią dyrektor. Następnie w imieniu całej społeczności„ Ekoludek” przyjaciel przyrody odczytał „ List od Marszałka Województwa Małopolskiego” i podziękował za otrzymany oczyszczacz powietrza.  W dalszej części mogliśmy podziwiać małych artystów wcielających się w postacie z bajki „ Królewna Śmieszka i Ekoludki”. Opowiadającej o tym jak do pewnego baśniowego królestwa, słynącego z czystych rzek i pięknych lasów,  przybyła zła królowa, która, kierowana chciwością, zaczęła niszczyć piękno tego miejsca. Zachłanna władczyni wycinała lasy i zanieczyszczała wodę, sprowadziła nawet okropnego potwora – Smoga, który zabierał czyste powietrze. Okropnej królowej przeciwstawiła się dzielna Królewna Śmieszka.  Dziewczynka wyruszyła do  odległego Magicznego Lasu, aby prosić Ekoludki – leśne skrzaty, dbające o środowisko naturalne, o pomoc w przepędzeniu złej władczyni, która tak dewastowała jej królestwo. Zielone krasnale pomogły dziewczynce – przywróciły czystość lasom, rzekom i jeziorom i przepędziły złą królową wraz ze Smogiem. Kraj Królewny Śmieszki znów stał się pięknym i przyjaznym dla wszystkich miejscem. Inscenizacja przypomniała  wszystkim jak ważna jest troska o środowisko naturalne i udowodniła, że to od każdego z nas zależy przyszłość naszej planety – Ziemi.  Mali aktorzy bardzo przekonująco odegrali swoje role. Podczas recytacji, śpiewu , tańców dzieci wykazały się zdobytymi umiejętnościami. Puntem kulminacyjnym spotkania było ślubowanie. Po jego złożeniu pani dyrektor wraz z „Ekoludkiem”  dokonała pasowania używając magicznej kredki. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały upominki i odznaki.

 

 

Egzamin ósmoklasisty – komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/
20180820%20E8%20EG%20
Komunikat%20o%20dostosowaniach.pdf

 

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Szkoła Podstawowa w Skidziniu była gospodarzem tegorocznych gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Nieco wcześniej niż zwykle, bo w dniu 12 października, pracownicy oświaty obchodzili swoje święto. Dzień Nauczyciela stał się okazją do serdecznych życzeń kierowanych pod adresem nauczycieli oraz wszystkich osób związanych z edukacją.

Na gminnej uroczystości zgromadzili się: Przedstawiciele Organu Prowadzącego, Dyrektorzy Zespołów Szkolno – Przedszkolnych Gminy Brzeszcze, Przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy administracji oraz uczniowie.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. Spotkanie było okazją do wręczenia Nagród Burmistrza Gminy Brzeszcze. Laureatom składamy serdeczne gratulacje. Dziękujemy za przybycie zaproszonym gościom.

TIK w naszej szkole

We wrześniu 2018 r. z projektu rządowego „Aktywna tablica” otrzymaliśmy 2 tablice multimedialne na kwotę 17 500 zł.

Jesteśmy dumni z naszych zasobów w zakresie technologii komputerowej. Nasza szkoła posiada:

-5 tablic multimedialnych

-pracownię komputerową na 11 stanowisk

-laptopy i tablety dla uczniów i nauczycieli

-komputery w 7 pomieszczeniach

-salę multimedialną wspierania rozwoju ucznia

-3 komputery do zajęć z pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

Europejski Dzień Języków

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy 6 grudnia 2001 r. Z tej okazji również w naszej szkole lekcje języka angielksiego zostały poświęcone temu świętu. Rozmawialiśmy o najbardziej popularnych językach europejskich na świecie, w czym nam pomaga i jak zmienia człowieka ich znajomość . Następnie uczniowie wybierali sobie swoje ulubione słowo w języku angielskim, niemieckim lub polskim i próbowali je zobrazować. Jest to dobra metoda na przyswajanie wiedzy.

Oczyszczacz powietrza w naszym przedszkolu

Oczyszczacz powietrza został przekazany przez Marszaka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze ” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej

List od Marszałka Województwa Małopolskiego

Szanowni Rodzice i Nauczyciele!

Województwo małopolskie jako pierwsze w Polsce podjęło szereg działań mających na celu poprawę jakości powietrza. Naszym priorytetem jest wymiana starych, niskowydajnych urządzeń grzewczych w gospodarstwach domowych. Jest to jednak zadanie, które wymaga czasu, więc na efekty musimy poczekać kilka lat.

Oddychanie silnie zanieczyszczonym powietrzem stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia osób szczególnie wrażliwych, głównie dzieci. Dlatego też, podjąłem decyzję o wyposażeniu żłobków, przedszkoli i klubów malucha w urządzenia oczyszczające powietrze.

Mam nadzieję, że zastosowanie tego doraźnego rozwiązania wpłynie pozytywnie na samopoczucie i zdrowie naszych najmłodszych mieszkańców Małopolski. Budowanie świadomości istnienia problemu, a także wspólne szukanie rozwiązań to zadanie, nie tylko dla samorządu, ale także dla Rodziców i Nauczycieli, dlatego też zachęcam do wspólnego kreowania postaw proekologicznych mających na celu poprawę jakości powietrza.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Jacek Krupa

Marszałek Województwa Małopolskiego

Spotkanie z rodzicami – SP

Zaproszenie

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 w dniu 26.09.2018r. (środa) o godzinie 16.30 zapraszamy rodziców naszych wychowanków na spotkanie z rodzicami.

Przebieg spotkania:

 • 16.30 – 17.00 – krótkie spotkanie ogólne na sali gimnastycznej,
 • 17.05 – 18.05 – spotkania z wychowawcami,
 • 18.05 → rozmowy indywidualne wg potrzeb.

                                                                                                                                      Liczymy na Państwa przybycie.

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka

Po śniadaniu w doskonałych humorach rozpoczęliśmy obchody Dnia Przedszkolaka. Po krótkim wprowadzeniu i wyjaśnieniu dzieciom celu spotkania przedszkolaki  odśpiewały piosenkę „Dzień Przedszkolaka” oraz zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Dzieci m.in. układały  mega puzzle tworząc grupowy plakat i ozdabiając go, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, oraz tańczyły w rytm ulubionych przebojów.  Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Następnie każdy uczestnik otrzymał medal i słodki upominek.. Na zakończenie zabawy wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

dav

dav

dav

dav

dav

dav

dav

Pomagamy Franiowi

W niedzielę 9 września uczniowie naszej szkoły, przed kościołem parafialnym w Rajsku, prowadzili kwestę na rzecz ciężko chorego Franusia Irzyka. Ofiarnych serc nie brakowało i po każdej Mszy świętej puszki szybko się zapełniały. Zebrana kwota w wysokości 7153 zł zasiliła konto środków specjalnych Rady Rodziców, które zostało założone w celu pomocy Franiowi.

W imieniu jego najbliższych dziękujemy za pomoc.

DBAJĄC O WŁASNE ZDROWIE – POMAGAJ INNYM

Zapraszamy ( dzieci i dorosłych) do udziału w rywalizacji ENDOMONDO „Aktywnie dla Frania Irzyka”.

Aby wziąć udział w akcji należy utworzyć konto w Endomondo, wybrać rywalizację POMOC MIERZONA KILOMETRAMI , a potem rywalizację „Aktywnie dla Frania Irzyka”. Ruszamy w najbliższą sobotę (8.09.2018) o godz.8.00. Zbiórka w Skidziniu przy sklepie u pani Ciągały .Trasa około 10 km.

 Nawet jeśli nie uda Ci się zarejestrować teraz , rusz z nami. Może w najbliższym czasie uda Ci się dołączyć do tej rywalizacji !!!

W planie mamy kontynuowanie akcji w każdą sobotę do 6.10.2018

.

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

3 września uroczystą akademią rozpoczął się nowy rok szkolny . Dużo czasu na próby nie było, jednakże mogliśmy wsłuchać się w wiersze, piosenki i muzykę, jak również podziwiać tańce przygotowane przez uczniów i nauczycieli. Tego dnia również przywitaliśmy uczniów klasy 1 oraz pożegnaliśmy wieloletniego pracownika naszej szkoły panią Krystynę Tobiczyk, która przeszła na emeryturę.  Wszystkim życzymy sukcesów i zdrowia w nowym roku.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w przedszkolu

Witamy  Rodziców i kochane Przedszkolaki w nowym roku szkolnym 2018/2019. Czekamy na  Was   już w poniedziałek 3 września. O godzinie 9.00 wasze przedszkolne śniadanko.Bardzo prosimy  o przyniesienie zmiennego obuwia oraz zapasowego kompletu odzieży dla dziecka.

 

list-do-rodziców-co-jest-potrzebne list-do-rodziców-co-jest-potrzebne

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i gości na uroczystą inaugurację roku szkolnego 2018/2019
w dniu 3 września 2018 r.

8.00- Msza święta w kościele, w Rajsku

9.15- uroczyste spotkanie uczniów oddziałów 1 – 8  na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej
w Skidziniu

10.00 – spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach

11.00- Zakończenie

Uczniowie dojeżdżający mają możliwość pozostania w świetlicy szkolnej do godziny 11.55.

PRZEDSIĘWZIĘCIA I INNOWACJE ZREALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

PRZEDSIĘWZIĘCIA I INNOWACJE ZREALIZOWANE
W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. Ewy Szelburg – Zarembiny

ROK SZKOLNY 2017/2018

 1. Innowacja Pedagogiczna z informatyki „Z programowaniem w świat”.
 2. Innowacja Pedagogiczna z języka angielskiego – „Lekcje dwujęzyczne”.
 3. Szkolny  Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego.
 4. Warsztaty w oddziałach 4-7 „Szkolne zasady cyfrowego bezpieczeństwa”.
 5. Warsztaty w oddziałach 1- 7 „Szkolny strój uczniowski”.
 6. Działania innowacyjne w zakresie doradztwa zawodowego w oddziale 7:
  – w formie spotkań z przedstawicielami zawodów:
  spotkanie i warsztaty z aktorem Teatru Bielska – Białej,
  spotkanie i zajęcia z informatykiem, z psychologiem, policjantem, kuratorem sądowym,
  z pisarzem,
 7. w formie wycieczek w miejscach pracy: odwiedzenie Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu,
 8. – w formie udziału w Targach Edukacji – Technikum Chemiczne w Oświęcimiu.
 9. Spotkanie z rodzicami i uczniami oddziału 7 pod hasłem „Szkoła skierowana ku przyszłości”.
 10. Przedstawienie teatralne w języku angielskim pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.
 11. Lekcja fizyki w oddziale 7 przeprowadzone przez pracownika uczelni krakowskiej.
 12. Rekolekcje dla oddziałów 1 – 7.
 13. Wycieczki innowacyjne:
 14. – Warszawa – zwiedzanie miasta i Muzeum Powstania Warszawskiego,
 15. – Warszawa – zwiedzanie miasta i edukacja w Centrum Nauki Kopernika
 16. – Kraków – edukacja Muzeum Techniki i Parku Doświadczeń.
 17. Lekcje z TIK  – wykorzystanie podczas zajęć edukacyjnych w oddziałach 1 – 7 tablicy multimedialnej oraz tabletów i laptopów.
 18. Wdrożenie w oddziałach 1 – 7 „Zeszytu rozwoju osobistego

PROJEKTY ZREALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA ZREALIZOWANE
W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. Ewy Szelburg – Zarembiny

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

PROJEKTY ZEWNĘTRZNE

 

 1. Projekt z funduszy Unii Europejskiej „Aktywny uczeń”.
 2. Ogólnoeuropejski projekt Code Week – Tydzień Kodowania.
 3. Rządowy „Program dla szkół – owoce i warzywa, mleko w szkole”.
 4. Rządowy Program Wspierania Czytelnictwa – „Dofinansowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
 5. Rządowy Projekt – doposażenie szkolnych gabinetów lekarskich.
 6. Ogólnopolski projekt „Cyfrowobezpieczni.pl”.
 7. Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Multimedialnej i Społecznej „Kino Szkoła” edycja VII.
 8. Ogólnokrajowy projekt „Stypendiada Polonistyczna”.
 9. XIII Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Juniorów 2017/2018.
 10. Projekty prozdrowotne we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Oświęcimiu: „Trzymaj formę”, „Nie pal przy mnie proszę”.
 11. Ogólnopolski program „Mistrzowie Kodowania”.
 12. „SKS” – program przy współpracy z Małopolskim Szkolnym Związkiem Sportowym
  w Krakowie.
 13. „Twoje dane – Twoja sprawa” – ogólnopolski projekt edukacyjny GIODO.
 14. Fundacja Bank Ochrony Środowiska – „Zdrowo jem więcej wiem!” ogólnopolska edycja 2017/2018.
 15. „Bankowcy dla edukacji”  – projekt sektorowy.
 16. ETHOS – projekt „Rodzina Miśków”.
 17. Całoroczna oferta lekcji i warsztatów edukacyjnych „Bez szkolnej ławy” we współpracy z Muzeum Zamek w Oświęcimiu.
 18. Projekt czytelniczy we  współpracy z Biblioteką OK Brzeszcze pt. „Jest taka historia czyli opowieść o…”  – cykl lekcji bibliotecznych, spotkanie z pisarzem.
 19. Projekty we współpracy z OK Brzeszcze – Polska Biega, Światowy Dzień Marszu.
 20. Projekty proekologiczne we współpracy z BIOSem Brzeszcze:
 21. – zbiórki surowców wtórnych, akcja Sprzątanie świata, Dzień Ziemi, Zlot Młodego Ekologa.

PROJEKTY WEWNĘTRZNE

 

 1. Szkolny projekt czytelniczy „Książki naszych marzeń”.
 2. Projekt realizowany przez bibliotekę szkolną „Podręczniki szkolne”.
 3. Szkolny projekt edukacyjno – czytelniczy „Rozwijamy nasze kompetencje czytelniczo – językowe” – przedsięwzięcia wewnątrzklasowe /konkursy, wyjazdy do kin, na spektakle teatralne/ oraz ogólnoszkolny konkurs recytatorski dla oddziałów 1 – 7 /etap klasowy, szkolny i finałowy w czasie apelu bożonarodzeniowego/.
 4. Turniej czytelniczy oddziałów 1-7.
 5. Projekt szkolny „Książka pod choinkę”.
 6. Projekt edukacyjny „Dzień języków obcych”
 7. Projekt przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty.
 8. Szkolny projekt „Zakodowani na przyszłość” w ramach ogólnoeuropejskiego Tygodnia Kodowania.
 9. Szkolny projekt dla oddziałów 4 – 7 „Umiejętność uczenia się”.
 10. Szkolny projekt „Szkoła skierowana ku przyszłości” – wykorzystanie platform edukacyjnych i portali internetowych w uczeniu się.
 11. Cykl zajęć z pedagogiem „Jak się uczyć?’.
 12. Projekt szkolny „Z wartościami przez szkolny rok”.
 13. Projekt „Ewa Szelburg – Zarembina patronka naszej szkoły – życie i twórczość” /oddział 4/.
 14. Przyrodniczy projekt edukacyjny „Wizytówka naszego regionu” w oddziale 6.
 15. Projekt szkolny „Dzień Dziecka inaczej” – Dzień Sportu i Dzień Tańca.
 16. Cykl zajęć z robotyki „Spotkanie z m – Botem”.
 17. Zajęcia ze specjalistami:

– z seksuologiem w oddziale 7 „Jeszcze nie teraz – zagrożenie okresu dojrzewania, głównych funkcji płciowości i inicjacji seksualnej”,

– zajęcia warsztatowe w oddziale 6 „Moje ciało, moja twierdza,

– z policjantem nt. bezpieczeństwa cyfrowego, odpowiedzialności karnej za zachowania  niepożądane.

Szkolny projekt pracy z uczniem zdolnym.

Szkolny projekt „Gminne Diamenty 2018” – przygotowanie gminnej uroczystości.

Konkursy zrealizowane w roku szkolnym 2017/2018

KONKURSY ZREALIZOWANE W SZKOLE PODSTAWAWEJ
im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Skidziniu

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

 1. Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Wiedzy Biblijnej „Jonasz”.
 2. Ogólnopolski konkurs czytelniczy „Kreator”.
 3. Ogólnopolski konkurs ortograficzny „Ortograf”.
 4. Ogólnopolski konkurs literacki „Polonus”.
 5. Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa „Olimpus”.
 6. Ogólnopolski ALBUS 2018 z przyrody.
 7. Ogólnopolski Turniej o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
 8. Ogólnopolski konkurs języka niemieckiego.
 9. Ogólnopolski  konkurs plastyczny „Ocalić od zapomnienia- pamięć o niezłomnych pilotach…”.
 10. Ogólnopolski  ALBUS 2018 – język angielski.
 11. Ogólnopolski ALBUS 2018 – matematyka.
 12. Międzyszkolny konkurs plastyczny BIOS dla klas 1-3.
 13. Międzyszkolny konkurs wiedzy przyrodniczej dla kl.7.
 14. Szkolny konkurs „Mały prawnik”.
 15. Szkolny Turniej Klas- karma, makulatura i żołędzie, puszki, nakrętki, baterie, czytelnictwo.
 16. Szkolny konkurs plastyczny „Pan Cyfrowobezpieczny”.
 17. Szkolny konkurs poetycki w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni”.

 

KONKURSY I TURNIEJE SPORTOWE ZREALIZOWANE
W SZKOLE PODSTWAWEJ im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Skidziniu

ROK SZKOLNY 2017/2018

  ZAWODY SPORTOWE W ROKU SZKOLNYM  – zobacz tabelę

 1. Mini piłka ręczna- zawody gminne.
 2. XVIII ogólnopolska edycja turnieju  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”- zawody gminne.
 3. Wielobój sprawnościowy – zawody gminne.
 4. Wielobój sprawnościowy- zawody powiatowe.
 5. Piłka nożna chłopców- turniej gminny.
 6. Międzyszkolne, wiosenne zawody integracyjne.
 7. Trójbój Lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców- zawody gminne.
 8. Trójbój Lekkoatletyczny chłopców- zawody powiatowe.
 9. Spartakiada sportowo – pożarnicza.
 10. Zawody pływackie uczniów klas 3.

Projekt „Aktywny uczeń” zakończony.

Projekt „Aktywny uczeń” realizowany w bieżącym roku szkolny został zakończony 30 czerwca 2018r. Przyniósł uczniom wiele pozytywnych i pełnowartościowych doznań, eksperymentów i działań. Różnorodność zajęć była duża i pozwoliła uczniom doskonalić się w różnych dziedzinach życia.

Dzięki pomocom dydaktycznym pozyskanym ze środków Funduszy Europejskich, takich jak: mikroskopy, menzurki, lornetki, gry dydaktyczne, laptopy, tablety proces nauki na tych zajęciach był bardzo ciekawy i urozmaicony. Uczniowie bardzo chętnie i entuzjastycznie w nich uczestniczyli.

Wszyscy uczestnicy projektu „Aktywny uczeń” wykazali ogromne zadowolenie i satysfakcję ze zrealizowanych zajęć.

 

 

 

PODRĘCZNIKI DO NAUCZANIA RELIGII W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SKIDZINIU – rok szkolny 2018/19

TYTUŁ AUTOR WYDAWNICTWO
Jesteśmy
w rodzinie Pana Jezusa

Podręcznik dla klasy pierwszej szkoły podstawowej

Jesteśmy
w rodzinie Pana Jezusa

Karty pracy  dla klasy pierwszej szkoły podstawowej

Red.

J. Szpet,

D. Jackowiak

 

Św. Wojciech, Poznań

Kochamy Pana Jezusa

Podręcznik dla klasy drugiej szkoły podstawowej

Kochamy Pana Jezusa

Karty pracy dla klasy drugiej szkoły podstawowej

Red.

J. Szpet,

D. Jackowiak

 

Św. Wojciech, Poznań

Jestem chrześcijaninem

Podręcznik dla klasy czwartej szkoły podstawowej

 

Bez KART PRACY

Red.

J. Szpet,

D. Jackowiak

 

Św. Wojciech, Poznań

Wierzę w Boga

Podręcznik dla klasy piątej szkoły podstawowej

 

Bez KART PRACY

 

Red.

J. Szpet,

D. Jackowiak

 

Św. Wojciech, Poznań

Wierzę w Kościół

Podręcznik dla klasy szóstej szkoły podstawowej

 

Bez KART PRACY

Red.

J. Szpet,

D. Jackowiak

 

Św. Wojciech, Poznań

Spotkanie ze Słowem

Podręcznik dla klasy siódmej szkoły podstawowej

 

Bez KART PRACY

 

Red.

J. Szpet,

D. Jackowiak

 

Św. Wojciech, Poznań

Aby nie ustać w drodze

Podręcznik dla klasy ósmej szkoły podstawowej

 

Bez KART PRACY

 

Red.

J. Szpet,

D. Jackowiak

 

Św. Wojciech, Poznań

Pomoc dla Frania Irzyka

Franio

„Nikt nie jest tak biedny, żeby nie mógł pomóc drugiemu.”

Nasz sześcioletni przedszkolak ze Skidzinia Franio Irzyk w czasie wakacji 2018 zachorował i zdiagnozowano u niego guza pnia mózgu.

Konsultacje lekarskie wykluczyły możliwość operacji w Polsce i w Europie.

Franio i jego rodzice potrzebują wsparcia finansowego na wyjazd do specjalistycznej Kliniki w Meksyku w Monterrey, gdzie już dzieci z Polski przebyły leczenie w podobnej sytuacji zdrowotnej. Koszt to kilkaset tysięcy złotych.

Liczymy na Państwa pomoc.

Rada Rodziców i społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Skidziniu

Nr konta środków specjalnych RR Przedszkole Publiczne  w Skidziniu

   67 – 8446 – 1016 – 2002 – 0010 – 1329 – 0002

Cel: „Dla Frania”

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Za nami kolejny rok nauki. 22 czerwca był ostatnim dniem roku szkolnego 2017/ 2018. Ten dzień rozpoczął się mszą świętą w kościele w Rajsku, a następnie spotkaliśmy się na uroczystej akademii w szkole. Podczas  oficjalnego zakończenia zostali wyszczególnieni uczniowie, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Wychowawcy i dyrektor szkoły mieli również okazję podziękować rodzicom za współpracę i pomoc w realizacji zadań szkoły. Akademię uświetniły występy naszych uczniów, w których zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności. Po apelu nadszedł czas na rozdanie świadectw, podziekowania i pożegnania.

Wszystkim życzymy słonecznych i radosnych wakacji. Do zobaczenia!

„Aktywny uczeń” na wycieczce w Krakowie

21 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie „Aktywny uczeń” uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Głównym celem tej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Ogrodu Doswiadczeń im. St. Lema.

Nasi uczniowie z oddziału IV, V i VI zrealizowali te cele. Doskonalili swoje kompetencje matematyczne, przyrodnicze oraz informatyczne wykorzystując wszystkie atrakcje Muzeum i Ogrodu. Poznali sekrety fizyki, chemii i biologii w sposób bezpośredni, zdobywając wiedzę poprzez udział w atrakcyjnych i interesujących doświadczeniach.

Przedszkolaki kibicują piłkarzom

Dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do rzeszy kibiców wspierających polską drużynę podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Przedszkolaki jak na prawdziwych kibiców przystało – przybrały biało-czerwone barwy. Dzień przedszkolaków wypełniony był sportowymi zmaganiami. Tworzyliśmy plakaty piłkarskie, układaliśmy puzzle z wizerunkami piłkarzy, śpiewaliśmy piosenki. Był również słodki poczęstunek w postaci biało-czerwonych krówek. Humory dopisywały wszystkim. Odgłosy trąbek i okrzyków nie miały końca.

Tego dnia wszyscy bawili się wyśmienicie.

dav

Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.

15 czerwca 2018r. odbyła się w DL w Skidziniu uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz część artystyczna z okazji „Dnia Mamy i Taty”.

Dzieci z grupy młodszej i starszej w barwnych strojach zaprezentowały się  w inscenizacji pt „Na łące”. Można było wysłuchać dialogów pięknie wypowiadanych przez przedszkolaków , zobaczyć  taniec ślimaków, motyli  z kolorowymi wstęgami, nowoczesny taniec żabek do piosenki „ toca, toca”. Na koniec wszystkie owady mieszkające na łące wykonały taniec do piosenki  „ Chocolate”. Następnie z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Był też popis umiejętności z j. angielskiego. Wreszcie nadszedł czas pożegnania najstarszych przedszkolaków. Były wiersze i piosenki w wykonaniu przyszłych uczniów i żegnających ich kolegów. Na koniec zaprezentowały się dzieci z grupy młodszej wykonując układ ruchowy do piosenki „ Dżungla” którą wykonały na uroczystości „ Gminne Diamenty 2018” w OK w Brzeszczach. Po występach wszystkie dzieci otrzymały nagrody i dyplomy, a rodzice podziękowania. Nie zabrakło również  zabaw integracyjnych z rodzicami.

Dziękując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku, wspaniałych przygód i wielu niezapomnianych przeżyć.

Do zobaczenia we wrześniu.

Wycieczka przedszkolaków i klasy I do Dinozatorlandu

We wtorek 12 czerwca przedszkolaki z grupy starszej i uczniowie klasy pierwszej  wyjechali  na wycieczkę do Zatoru. Swoją wyprawę rozpoczęli od zwiedzania Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie mieli  możliwość zobaczyć prehistoryczne gady zamieszkujące naszą ziemię 65 milionów lat temu. Ruszające się i ryczące jak prawdziwe – ogromne dinozaury wywarły ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki . Następnie płynąc statkiem oglądali posągi bogów świata antycznego w Parku Mitologii na wodzie. Po tym jakże wyczerpującym dniu,  pełnym niesamowitych wrażeń wszyscy wróciły szczęśliwie do domu.

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018- 22 czerwca 2018 r.

Organizacja dnia 22.06.2018 r. (piątek)

Godz. 9.00- msza święta- zaprasza Ksiądz Proboszcz Parafii Rajsko.

Godz. 10.00- 11.55- uroczyste spotkanie społeczności szkolnej na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Skidziniu oraz spotkanie z wychowawcami w klasach.

Tego dnia świetlica działa do godz. 13.00.

Serdecznie zapraszamy.

Podsumowanie osiagnięć i sukcesów uczniów w roku szkolnym 2017/2018

Wakacje tuż, tuż. Nadeszła pora na podsumowania, dlatego w szkole odbył się apel podsumowujący wyniki w nauce, frekwencję, zbiórki charytatywne, akcje ekologiczne, naukę jazdy na rowerze oraz pływania oraz udział w wielu konkursach.

Zajęcia o niepełnosprawności

Do naszej szkoły przybyli wolontariusze z PZ 6 z Brzeszcz wraz z opiekunem, którzy przeprowadzili w klasach warsztaty na temat niepełnosprawności. Uczniowie wczuwali się m.in. w osoby niesłyszące i niewidome. Następnie swoją historię opowiedział niepełnosprawny wolontariusz, przestrzegając uczniów przed brawurą i nieuwagą.

XVII zlot młodego ekologa

Jak co roku stowarzyszenie ekologiczne BIOS zorganizowało zlot ekologiczny, na który wybrali się uczniowie z naszej szkoły. Wraz z innymi „ekologami” przeszliśmy trasę około 3 kilometrów wzdłuż rzeki Soły. Podsumowanie rajdu nastąpiło w Wilczkowicach przy stawach, gdzie uczestnicy z przyjemnoscią zjedli kielbaski. Tam również odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej, za udział w którym otrzymaliśmy sprzęt sportowy, za co dziękujemy.

Historia Polski- pieśni

W szkole odbyła się lekcja muzyki. Tym razem znani nam już muzycy zapoznali uczniów z historią Polski poprzez pieśni patriotyczne. W trakcie przedstawienia można było wczuć się w dawne czasy, poprzez muzykę i stroje, które zakładali na siebie prezenterzy. Było ciekawie i wesoło.

 

„Aktywny uczeń” na wycieczce w Warszawie

W dniach 14 i 15 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie „Aktywny uczeń” wraz z kolegami i koleżankami ze szkoły w Przecieszynie uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. Głównym celem tej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika, uczestniczenie w doświadczeniach prowadzonych przez wykładowców oraz samodzielne podejmowanie eksperymentów fizycznych w tym niezwykłym miejscu.

Nasi uczniowie z oddziału III, IV, V i VI zrealizowali te cele. Doskonalili swoje kompetencje matematyczne, przyrodnicze, informatyczne wykorzystując wszystkie atrakcje Centrum Nauki Kopernika. Poznali sekrety fizyki, chemii i biologii w sposób bezpośredni, doświadczając ich w atrakcyjnych i ciekawych zjawiskach i doświadczeniach.

Podczas pobytu w stolicy uczniowie mogli także zapoznać się z Warszawą jej historią, zabytkami i atrakcjami. Mogli być w miejscach takich jak: Starówka Warszawska, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim, Łazienki Warszawskie, Stadion Narodowy. Mogli zapoznać się i poczuć klimat miejsc szczególnych, polskich.

 

Wyjazd edukacyjny klasy 4 i 5 do Katowic

29 maja odbył się wyjazd edukacyjny uczniów klasy 4 i 5 do Katowic . Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Śląski, w którym oglądaliśmy muzyczne przedstawienie „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem”. Spektakl był niezwykle barwny, w którym ogromną rolę odgrywała muzyka. Na scenie oprócz kilkunastu aktorów odgrywających role bohaterów powieści Juliusza Verne występował również zespół jazzowo- folkowy.

Drugim puntem wyjazdu była bardzo oczekiwana i wyczerpująca lekcja w-f w parku Trampolin Jumpcity w Katowicach, gdzie pod okiem trenerów uczniowie intensywnie ćwiczyli oraz uczyli się wykonywać salta.

Konkurs biologiczno- geograficzny

28 maja męska drużyna z naszej szkoły wzięła udział w konkursie przyrodniczym dla klas 7 zorganizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4 w Brzeszczach. Rywalizowało ze sobą pięć drużyn, które musiały wykazać się m.in. znajomością teorii z dziedziny biologii i geografii, spostrzegawczością, umiejętnością ułożenia puzzli oraz pracy z mapą. Nasi uczniowie uzyskali drugą lokatę 🙂 Gratulujemy!

Dzień Dziecka w przedszkolu

30 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu DZIEŃ DZIECKA. Kolorowe balony, rozwieszone na placu zabaw czekały na przychodzące dzieci. Tego dnia nie zabrakło artystycznych, muzycznych i sportowych atrakcji, które odbyły się na przedszkolnym placu zabaw. Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Na przedszkolaków czekały również słodkie niespodzianki i upominki.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wizyta przedszkolaków w sklepie spożywczym

Dzieci z  naszego przedszkola wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego . Wizyta związana była z realizacją projektu „ Z zawodami przez przedszkolny rok”. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu.  Przedszkolaki  poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych  w sklepie oraz obserwowały pracę sprzedawcy. Na pamiątkę naszej wizyty wręczyliśmy pani ekspedientce podziękowanie , natomiast dzieci otrzymały słodki upominek, który samodzielnie mogły skasować. Wizyta w sklepie była bardzo interesująca i pouczająca.

 

Podsumowanie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego realizowanego w naszym przedszkolu „ Majówka z Żubrem Pompikem „ – spotkanie z przyrodnikiem

„Majówka z Żubrem Pompikiem” to wyróżniający się pod względem zasięgu i tematyki projekt, którego podstawowym celem jest promowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym wiedzy dotyczącej przyrody, a także edukacja w zakresie ochrony środowiska. Inspiracją do przeprowadzenia akcji jest polski serial animowany „Żubr Pompik” (wyprodukowany przez studio filmowe EGoFILM), stworzony na podstawie serii książek Tomasza Samojlika o tym samym tytule. Przedszkolaki  słuchając komiksu o przygodach „Żubra Pompika”, rozwiązując zagadki, tworząc plakaty, uczestnicząc w zabawach dydaktycznych, ruchowych zdobywały  wiedzę o zamieszkujących Polskę zwierzętach, ich zachowaniach i zwyczajach. Poznały również właściwe zasady  zachowania w lesie. W drugim etapie projektu przedszkolaki zostały  zaproszone do kina „ Wisła” w Brzeszczach, gdzie specjalnie dla nich odbyła się projekcja czterech odcinków serialu „Żubr Pompik” oraz spotkanie z przyrodnikiem.

sdr

dav

bst

dig

sdr

dav

„Twoje dane- Twoja sprawa” -projekt GIODO

W maju kończymy realizację kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Twoje dane- Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych”. Był to rok szczególny, gdyż w tym roku przypada 20-lecie Prawa do Ochrony Danych Osobowych w Polsce oraz w związku z szerokim przepływem informacji 25 maja br. wprowadzone zostaje RODO, czyli Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych, które będzie wiążące dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej.

W ramach programu w naszej szkole odbyły się m.in.:

 • zajęcia dla uczniów na temat danych osobowych i ich ochrony,
 • zajęcia na temat bezpiecznego poruszania się po Internecie,
 • warsztaty na temat zabezpieczania swoich danych i informacji,
 • Dzień Ochrony Danych Osobowych,
 • wiosenny konkurs wiedzy  „Mały Prawnik”,
 • konkursy rysunkowe i literackie na temat bezpieczeństwa w sieci,
 • gazetki na temat programu, ochrony danych, 20-lecia GIODO,
 • szkolenia dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Dbamy o środowisko

W ferworze zajęć umknęły nam informacje na temat Dnia Ziemi, który miał miejsce 22 kwietnia. Oczywiście nasi uczniowie, jak co roku nie zapomnieli o tym dniu i w naszej szkole odbyło się spotkanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski, do którego uczniowie przygotowali plakaty, wiersze i ciekawe informacje na temat ochrony przyrody. Jednakże nie tylko 22 kwietnia jest dniem przypominajacym o potrzebie ochrony środowiska. 21 maja był Europejski Dzień Obszarów Natura 2000, 22 maja Międzynarodowy Dzień Różnorodności Ekologicznej, 23 maja Dzień Żólwia, a 24 maja to Dzień Ślimaka oraz Europejski Dzień Parków Narodowych i Parków Wodnych. Przypomnijmy, że na naszych terenach do Obszrów Natura 2000 zaliczono Stawy w Brzeszczach, Dolinę Dolnej Soły, Dolną Sołę oraz Zbiornik Goczałkowicki.

Podziękowania

Przyjaciele szkoły i przedszkola

 

 

„Jedynie prawdziwy człowiek

zauważy potrzeby innego.

Jedynie człowiek wielkiego  serca

wyciągnie doń pomocną dłoń.”

 

Dyrektor, Nauczyciele oraz Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Skidziniu

serdecznie dziękują rodzicom naszych uczniów: Panu Pawłowi Błazenek, Panu Krzysztofowi Błazenek,

pracownikom szkoły i  przedszkola za bezinteresowną pomoc,

życzliwość i ofiarność przy malowaniu sali 21, sali 26, holu wejściowego SP w Skidziniu,

pomieszczeń  w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu.

 

 

Ogłoszenie

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które od 1 września 2018 r. rozpoczną edukację przedszkolną  wraz z opiekunami na zajęcia adaptacyjne organizowane w naszym przedszkolu           w dniach 23-25.05. 2018r.

 Po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z wychowawcą grupy młodszej.

Przedszkolaki z wizytą u strażaków

Celem wizyty było poznanie pracy strażaków oraz trudności z jakimi spotykają się podczas służby. Strażacy ze szczególnym zaangażowaniem zaprezentowali przedszkolakom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych tj. nożyce hydrauliczne, butla tlenowa z maską, kombinezony, węże strażackie, sprzęt medyczny. Dzieciom szczególnie podobały się długie węże strażackie i wóz bojowy. Największe jednak emocje wzbudzała możliwość posiedzenia za kierownicą takiego pojazdu. Była to wspaniała lekcja, zakończona niespodzianką w postaci drobnych upominków.

Wycieczka przedszkolaków z grupy młodszej do Wygiełzowa

Dnia 8 maja przedszkolaki z grupy młodszej wybrały się na wycieczkę do Wygiełzowa. Na miejsce dotarliśmy autobusem, w którym było dużo śmiechu i zabawy. Po przyjeździe na miejsce rozpoczęło się zwiedzanie domów, gospodarstw sprzed lat. Dzieci poznały dawne tradycje ,zabawy, wyposażenia domów w ubiegłych stuleciach podczas warsztatów edukacyjno-regionalnych „ „W Wojtusiowej Izbie”. Z zaciekawieniem odwiedzały                       i podziwiały każdy następny budynek na drodze zwiedzania  w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie. Podczas kolejnego warsztatu  pt „ Na szkle malowane”.  wysłuchały opowieści o technikach malarskich starych obrazów ludowych oraz stworzyły własne obrazki na szkle wymalowane. Czas szybko upłynął  i po pysznym poczęstunku i zabawach sportowych nadszedł czas powrotu. Zadowoleni z głowami pełnymi wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Szkoła zmierzająca ku przyszłości – spotkanie nauczycieli, uczniów i rodziców klasy 7

26 kwietnia odbyło się  spotkanie dyrektora, wychowawcy, uczniów i rodziców kl. 7 oraz szkolnego mentora bezpieczeństwa cyfrowego, pod hasłem „Szkoła zmierzająca ku przyszłości”.  Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali narzędzia TIK /technologii informacyjno – komunikacyjnej/, które wykorzystują podczas zajęć lekcyjnych. Poruszono także temat bezpieczeństwa w Internecie oraz realizowanego w szkole projektu Bezpieczna szkoła – Cyfrowobezpieczni.pl.

Konkurs literacki – wiersz na temat cyberbezpieczeństwa

W ramach uczestnictwa naszej szkoły w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl, w kwietniu  bieżącego roku  został zorganizowany konkurs literacki na wiersz o tematyce cyberbezpieczeństwa. Wzięli w nim udział uczniowie klas

I – VII. Komisja konkursowa wyłoniła  trzech laureatów w każdej kategorii wiekowej oraz przyznała wyróżnienia.  Są to:

uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

I miejsce – Patryk Smolarek

II miejsce – Natasza Bielenin

III miejsce – Gabriela Pindel

Wyróżnienie – Lena Dybeł, Maja Baścik, Kamila Płotnicka, Aleksandra Morończyk, Julia Krawczyk

uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej

I miejsce – Bartłomiej Naras

II miejsce – Patryk Pływacz

III miejsce – Jakub Jarosz

Wyróżnienie – Paulina Czopek, Piotr Czopek, Paweł Czopek, Anna Błazenek, Kacper Kraj, Natalia Seweryniak, Paweł Jarosz.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Święta majowe – uroczystość przygotowana przez oddział 5

Klasa 5, w dniu 27 kwietnia zaprosiła Panią Dyrektor,  Grono Pedagogiczne, pracowników i całą społeczność uczniowską na uroczystość „Święta Majowe”. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej i było bardzo uroczyste. Rozpoczęło się od zaśpiewania hymnu państwowego, następnie piątoklasiści zaprezentowali program artystyczny przypominający o świętach, które obchodzimy w maju:

 • 1 maja – Święto Pracy;
 • 2 maja – Święto Flagi Rzeczpospolitej;
 • 3 maja – Święto Konstytucji;
 • 8 maja – Dzień  Zwycięstwa;
 • 9 maja – Dzień Unii Europejskiej.
  Występy uświetniły tańce: klasy 5 w barwach narodowych oraz taniec europejski uczennic Natalii Seweryniak i Wiktorii Gębołyś oraz koncert szkolnego zespołu Tutti. W trakcie uroczystości odbył się Przegląd Pieśni Majowo- Patriotycznych wykonanych przez uczniów oddziałów 4 – 7.

 

Cyfrowobezpieczna sesja Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze w naszej szkole

Zmierzając do rozpowszechniania idei bezpiecznego Internetu, 26 kwietnia w naszej szkole był kolejnym dniem CYFROWOBEZPIECZNYCH. Tym razem zaprosiliśmy gości z Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze, aby zaprezentować im nasz udział w projekcie Bezpieczna szkoła – Cyfrowobezpieczni.pl oraz w celu przeszkolenia ich w zakresie cyfrowego bezpieczeństwa. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego powitania w holu głównym gdzie nasi goście czyli młodzi przedstawiciele szkół naszej gminy  oglądnęli wystawę, na której zamieszczono komiksy „Pan Cyfrowobezpieczny” oraz przeczytali wiersze „Cyfrowobezpieczni” – będące wytworem twórczości naszych uczniów. Następnie zapoznali się także ze stworzonymi przez nas Szkolnymi Zasadami Bezpieczeństwa Cyfrowego.

W dalszej kolejności młodzież uczestniczyła w warsztatach pt. „Bezpieczeństwo w Internecie – hasła i loginy”, które poprowadziła pani Agata Gibas  edukator naszego projektu.  Podczas pracy uczniowie rozważali problem po co tworzymy hasła i loginy, chronimy swoja prywatność w Internecie. Następnie bawili się w hakerów i łamali hasła, a na koniec poznali instrukcję tworzenia SILNEGO HASŁA i według niej postępowali tworząc zabezpieczenia własnych kont.

Całe spotkanie było bardzo twórcze, uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywności, zaangażowaniem oraz znajomością tematu. Wypracowane materiały zabrali do swoich szkół, aby przekazać informacje cyfrowym bezpieczeństwie swoim kolegom i koleżankom.

Najlepiej uczy się poprzez działanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że nasi goście wyszli bogatsi o nowa wiedzę i mają świadomość jak ważne jest bezpieczeństwo w Internecie.

Cyfrowobezpieczni uczniowie klasy 5 w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu

13 kwietnia uczniowie klasy 5 wraz z mentorem bezpieczeństwa cyfrowego w naszej szkole, przeszli przez naszą miejscowość z plakatem Cyfrowobezpieczni.pl i odwiedzili dzieci w Przedszkolu Publicznym w Skidziniu. Nie były to jednak zwykłe odwiedziny. Celem tej wizyty było zapoznanie
i przeszkolenie przedszkolaków na temat „Jak być bezpiecznym w Internecie”.

Zajęcia rozpoczęły się od powitania i stworzenia z cieniutkiej włóczki sieci /pajęczyny/, która miała sześcio i siedmiolatkom pomóc zrozumieć, co to jest Internet. Następnie z pomocą piątoklasistów, przedszkolaki ustaliły i wykonały plakat dotyczący problemu : Do czego człowiekowi
w życiu codziennym potrzebny jest Internet?

W głównej części zajęć uczniowie przedstawili krótkie scenki sytuacyjne, które mogą przytrafić się każdemu w Internecie. Zadanie przedszkolaków polegało na ocenie zachowania bohaterów scenek i ustawieniu się przy aniołku jeżeli postawa dziecka była dobra lub diable, jeżeli dziecko zachowało się źle. Uczniowie bardzo mocno wspierali i pomagali młodszym kolego
w dokonaniu właściwych ocen.

W dalszej części prowadzący przedstawili i omówili 4 główne zasady cyfrowego bezpieczeństwa i zaprosili swoich młodszych kolegów do pracy w grupach, w których składali puzzle, tworząc plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Po zakończeniu zadania omówiono plakaty, ze szczególnym uwzględnieniem logo Cyfrowobezpiecznych.

Wszystko zakończyło się podsumowaniem oraz wspólną integracją starszych i młodszych polegająca na oglądaniu i czytaniu komiksów wykonanych przez uczniów naszej szkoły na konkurs „Pan Cyfrowobezpieczny”.

 

Radość uczniów ZSP3 w Skidziniu – nowoczesne pomoce dydaktyczne i sprzęt komputerowy.

Projekt „Aktywny uczeń” realizowany w bieżącym roku szkolnym przez naszą szkołę przynosi uczniom wiele pozytywnych i pełnowartościowych doznań, eksperymentów i działań. Różnorodność zajęć jest duża i pozwala uczniom doskonalić się w różnych dziedzinach życia.

Dzięki pomocom dydaktycznym pozyskanym ze środków Funduszy Europejskich proces nauki na tych zajęciach jest bardzo ciekawy i urozmaicony, a uczniowie bardzo chętnie i entuzjastycznie w nim uczestniczą.  Od mikroskopów, menzurek, lornetek, gier dydaktycznych po narzędzia TIK wykorzystujemy w pracy bazę dydaktyczną i stosujemy metody, w których uczeń z zapałem i zaangażowaniem pozyskuje nowe wiadomości i umiejętności.

Nauka powinna skupiać się na kanałach komunikacji najbardziej naturalnym uczniom, dlatego adekwatnie do współczesnego społeczeństwa tzw. „cyfrowych tubylców polubiliśmy narzędzia TIK i zaczęliśmy je wykorzystywać w procesie dydaktycznym na zajęciach „Aktywnego ucznia”, ale także na codziennych lekcjach.

Ogromną radość sprawiają uczniom wykorzystywane na zajęciach laptopy, które dzięki routerowi łączą się bezprzewodowo z siecią i umożliwiają skorzystanie z różnych źródeł wiedzy w całym budynku szkoły.

Sprawnie obsługiwane przez uczniów tablety utwierdzają nas w skuteczności wykorzystywania ich podczas lekcji. Uczniowie z ich pomocą korzystają z przydatnych aplikacji, programów oraz uczą się programowania, a to wszystko drogą offline lub online.

Największym powodzeniem i atrakcją wśród uczniów i nauczycieli cieszy się interaktywna tablica dotykowa, która naszym podopiecznym przypomina ogromny tablet. Dzięki niej uczniowie wspólnie wykonują zadania, realizują wspólne projekty, dzielą się pomysłami, dochodzą do konstruktywnych wniosków i poszukują rozwiązań. Tablica pozwala nam również efektywnie i twórczo skorzystać z przydatnych zasobów Internetu.

Multimedialna baza dydaktyczna, z której w naszej szkole korzystają uczniowie jest ich naturalnym środowiskiem. Czują się w nim swobodnie, poruszają sprawnie, a proces dydaktyczny przebiega w zainteresowaniu i zaangażowaniu ze strony uczniów oraz przynosi  pozytywne efekty. Bardzo nas cieszy fakt, że możemy zaoferować w kształceniu nowoczesną technologię TIK i skutecznie stosować ją w pracy z naszymi uczniami.

Konkurs „Pan Cyfrowobezpieczny”

W ramach działań Cyfrowobezpieczni.pl w naszej szkole zmierzających do nauczenia i wdrożenia uczniów do mądrego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz urządzeń cyfrowych zaplanowaliśmy i przeprowadziliśmy konkurs plastyczny na komiks „ Pan Cyfrowobezpieczny”. Konkurs został ogłoszony 22 października. Uczniowie zostali zapoznani z jego regulaminem i otrzymali czas jednego miesiąca na wykonanie komiksów. W dniu 22 listopada nabór prac  konkursowych zakończył się. Kolejnym krokiem było zebranie w dniu 18 stycznia 2018r. komisji konkursowej.  Podczas swoich obrad dokonała ona oceny komiksów zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie oraz wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie młodszej nagrodzono:

I miejce – Natasza Bielenin z oddziału 1,

II miejsce – Julia Krawczyk z oddziału 3

III miejsce Hanna Irlik z oddziału 3.

Wyróżnienia otrzymali: Nikodem Nyderek (kl.1), Kamila Płotnicka (kl.1), Regina Klaja (kl.1), Martyna Rudzka (kl.1), Patryk Smolarek (kl.1).

Wśród starszych nagrody przyznano:

I miejsce  – Zofia Zemanek oddział 6

– Emilia Chromy oddział 5

II miejsce – Patryk Pływacz oddział 4

III miejsce – Bartłomiej Naras oddział 7

Wyróżnieni zostali: Jowita Duszyńska (kl.7), Paweł Jarosz (kl.7), Martyna Korcińska (kl.6), Jakub Jarosz (kl.5).

Komiksy, które spłynęły na konkurs charakteryzowały się wielka oryginalnością i różnorodnością pomysłów. Jury zostało zaskoczone postacią Pana Cyfrowobezpiecznego, który został przedstawiony w różnej postaci, jako: zwierzątko, mama, tata, rodzeństwo, tajemnicza istota czy litera B od bezpieczeństwa. Zawsze jednak jego celem była nie tylko ochrona przed zagrożeniami płynącymi z sieci, co wyczulenie i wyposażenia odbiorców komiksu w wiedzę i umiejętności rozsądnego
i bezpiecznego wykorzystania urządzeń cyfrowych i Internetu.

Wszystkie prace komiksowe zostały wyeksponowane na galerii szkolnej w holu głównym, dzięki czemu nasi uczniowie, rodzice i goście mogą się z nimi zapoznać i będą poszerzać swoja wiedzę. 

Spotkanie wielkanocne w przedszkolu

Nasze przedszkolaki wraz z wychowawcami  przygotowały przedstawienie wielkanocne , teatrzyk sylwet pt „ Pisanki”. Dzieci pięknie śpiewały piosenki o baranku, kurczątkach i zajączku, które na stałe wpisały się w symbolikę Wielkanocy. Podsumowano również konkurs wielkanocny, wręczając dyplomy i nagrody wszystkim małym uczestnikom. Pani dyrektor złożyła świąteczne życzenia : Zdrowych , Spokojnych Świąt Wielkanocnych. Na koniec wszyscy usiedli do uroczystego obiadu przy pięknie udekorowanych stołach z tradycyjnymi potrawami.

Pierwszy dzień wiosny w przedszkolu

W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci  podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty.  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

21 marca przedszkolaki wyruszyły barwnym korowodem na spacer, aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Dzieci trzymały w ręku marzannę i głośnymi okrzykami żegnały zimę. Po zakończeniu ceremonii wróciliśmy do przedszkola z kolorowymi gaikami – maikami –Witając Wiosnę.

Czas wielkanocny

Ostatniego dnia przed przerwą wielkanocną uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły spotkali się na uroczystej akademii z okazji świąt wielkanocnycnych, na której uczniowie klasy 6 zapoznali wszystkich ze znaczeniem symboli wielkanocnych, a młodsi koledzy i koleżanki z kalsy 1 i 3 oraz szkolny zespół muzyczny przygotowali świąteczne piosenki. Samorząd Uczniowski składał życzenia oraz wręczał przygotowane upominki i słodycze. Następnie uczniowie otrzymali podziękowania za pracę wolontarystyczną oraz ogłoszono wyniki wiosennego konkursu „Mały prawnik”  i nagrodzono zwycięzców. Na zakończenie spotkania przypomniano uczniom o bezpieczeństwie w czasie przerwy świątecznej.

Radosnych Świąt!

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 19-21.03.2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w rekolekcjach wielkopostnych w kościele parafialnym w Rajsku. Te szczególne lekcje – poza ławką szkolną – prowadzili: rekolekcjonista ojciec Efraim, kleryk Stefan i pani Agata. Poprzez głoszenie słowa Bożego, śpiew, filmiki, prezentacje, świadectwo i różne metody aktywne docierali do serc i umysłów dzieci i młodzieży. Był to czas radości, pytań i odpowiedzi, umocnienia sakramentalnego, który z pewnością zaowocuje w życiu naszych uczniów.

Dzień Kobiet w przedszkolu

8 marca wszyscy chłopcy z naszego przedszkola stali się prawdziwymi dżentelmenami. Składali życzenia paniom i swoim koleżankom, nie obyło się bez cukierków i kwiatów.. Z dziewczęcych buziek uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy, byli przemili, uczynni   i sympatyczni:)

Podsumowanie osiągnięć uczniów w pierwszym okresie nauki.

8 marca nauczyciele i uczniowie spotkali się na sali gimnastycznej na apelu zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski. Były dwie okazje. Pierwsza z nich to podsumowanie osiągnięć uczniów: wyniki w nauce, frekwencja, udział w akcjach i zbiórkach przeprowadzonych w szkole oraz konkursach. Wielu uczniów wychodziło na środek sali abyśmy mogli im pogratulować, wielu otrzymało podziękowania, dyplomy i nagrody.

Drugą okazją był Międzynarodowy Dzień Kobiet. W związku z tym zarząd SU przygotował życzenia i słodki upominek dla wszystkich kobiet.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

W dniu 25.01.2018r obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce i grę na instrumentach oraz inscenizację Jasełek. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „ Sto lat”, które bardzo wzruszało gości.  Na koniec wszystkie wnuczęta  obdarowały swoich  bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Dopełnieniem uroczystości  był słodkie poczęstunek. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Mianem Żołnierzy Wyklętych lub Niezłomnych określa się żołnierzy polskiego podziemia, którzy podczas 5-letniej okupacji nazistowskiej walczyli o wolność Polski, a w 1945 roku nie złożyli broni i dalej pozostali w lasach na swoich dawnych stanowiskach partyzanckich, by walczyć z wprowadzanym siłą komunizmem i bronić ludności m.in. przed MO, UB i NKWD .Byli wśród nich żołnierze byłej AK, Narodowych Sił Zbrojnych, organizacji  „Niepodległość,Wolność i  Niezawisłość” i wielu innych.

Większość Żołnierzy Wyklętych zginęła  krótko po wojnie. Bardzo wielu  z nich zostało aresztowanych i po sfingowanych procesach skazanych na karę śmierci, długoletniego więzienia lub wywiezionych w głąb Związku Radzieckiego i nigdy już stamtąd nie powróciło .Groby wielu z nich do dziś pozostają nieznane. Ocenia się ,że ponad 20 tysięcy żołnierzy podziemia zginęło w walkach, zostało zamordowanych skrytobójczo lub w więzieniach NKWD i Urzędu Bezpieczeństwa  a na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych w więzieniach i obozach pracy przetrzymywano 250 tysięcy osób. Za koniec oporu Żołnierzy Wyklętych uznaje się dzień 21 października 1963 roku, kiedy to w Majdanie Kozic Górnych zastrzelono sierżanta Józefa Franczaka ps. “Lalek”.

Wśród „wyklętych” byli: Witold Pilecki, August  Emil Fieldorf i Danuta Siedzikówna „ Inka”.

DODO- Dzień Ochrony Danych Osobowych

24 stycznia odbył się Dzień Ochrony Danych Osobowych m.in. w ramach realizacji projektu „Twoje dane-Twoja sprawa” prowadzonego przez instytucję GIODO. Podczas spotkania przypomnieliśmy sobie kiedy jest obchodzony ten dzień i dlaczego, kto jest głównym inspektorem, jakie mamy rodzaje danych osobowych, jak należy bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu oraz co to jest wchodzący w życie 25  maja tego roku RODO. Po części teoretycznej przyszedł czas na zadania. Uczniowie poszczególnych klas musieli wymyślić dane osobowe księżniczek, które wystąpiły w przedstawieniu „Księżniczka na ziarnku grochu”. Było sporo dobrej zabawy.

Dzień Języków Obcych -The princess and the pea

Uczniowie klasy 7 przygotowali tegoroczny Dzień Języków Obcych. Grupa aktorów przygotowała w języku angielskim przedstawienie bajki pt. „Ksieżniczka na ziarnku grochu”. Były w niej treści językowe i przyrodnicze, ale również i muzyka. Aby łatwiej zrozumieć treść bajki, na początku uczniowie zapoznali wszystkich ze słownictwem, przygotowując zestaw niezbędnych słów w postaci prezentacji multimedialnej, natomiast po przedstawieniu grupy prowadziły zadania dla poszczególnych klas różniące się stopniem trudności, w zależności od poziomu klasy.

 

Projekt AKTYWNY UCZEŃ – trwa

Projekt AKTYWNY UCZEŃ jest realizowany w Gminie Brzeszcze w powiecie oświęcimskim. Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej dla 143 uczniów z dwóch szkół w Gminie Brzeszcze poprzez zwiększenie oferty nauczania w zakresie kompetencji kluczowych z matematyki, przyrody i informatyki oraz poprzez pomoc stypendialną z zakresu kompetencji kluczowych i właściwych postaw potrzebnych na rynku pracy, z uwzględnieniem indywidualnego podejścia do ucznia, zwłaszcza ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w terminie od 1 września 2017 do 30 czerwca 2018r. Jedną z tych szkół jest Szkoła Podstawowa im. Ewy Szelburg – Zarembiny w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Skidziniu.

Cel jest realizowany poprzez prowadzenie zajęć wyrównawczych i rozwijających z matematyki, rozwijających z przyrody i informatyki. Udzielana jest także pomoc stypendialna z umiejętnosci uczenia się oraz kompetencji społecznych. Rezultatami projektu i prowadzonych w jego ramach zajęć będzie podniesienie kompetencji w zakresach objętych projektem, potrzebnych na rynku pracy.

 

Zajęcia wyrównawcze z matematyki dla klasy 3 i dla klasy 4.

Zajęcia rozwijające:

 • z matematyki z elementami przedsiębiorczości,
 • koło naukowo – badawcze fizyka – przyroda – chemia,
 • TIK – trenuj z komputerem i internetem,
 • z programowania.

Bezpieczny Internet podczas ferii

Zbliżają się ferie, dzieci będą miały więcej czasu dla siebie, więcej czasu na kontakty w sieci, więcej czasu na gry. Dlatego uczniowie oddziału piątego pod kierunkiem wychowawcy postanowili przypomnieć swoim młodszym
i starszym kolegom o niebezpieczeństwach, które czyhają na nich w sieci. W dniu 31 stycznia przygotowali plakaty pod hasłem „Cyberprzemoc”, jej rodzaje oraz formy pomocy w przypadku jej zaistnienia. Plakaty te piątoklasiści zaprezentowali uczniom klas 1-3 oraz klasie 4, 6 i 7. Następnie zostały one wyeksponowane na holu głównym szkoły tak aby podczas zebrania 8 lutego również rodzice mogli sobie przypomnieć informacje o niebezpieczeństwach istniejących w internecie.

 

.

Bezpieczeństwo w sieci – spotkanie z policjantem

 

W dniu 1 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z panem policjantem Dariuszem Olkiem, który przeprowadził zajęcia w zakresie profilaktyki cyberbezpieczeństwa, w każdym oddziale. Zajęcia poparte prezentacją multimedialną, z elementami dyskusji miały ciekawy przebieg i wzbudziły u uczniów duże zainteresowanie. Prelekcja i rozmowy w oddziałach 1 -3 oraz dyskusje w 4 – 7 dotyczyły Internetu, jego dobrych i złych stron, ale przede wszystkim poruszały problem „Jak zachować się w sieci, aby być bezpiecznym w kontaktach społecznościowych i w trakcie zdobywania informacji w sieci?” Dziękujemy panu dzielnicowemu Dariuszowi Olkowi za zaangażowanie się w nasz projekt Cyfrowobezpieczni.pl i za dołożoną „cegiełkę” w kształtowaniu prawidłowych, bezpiecznych zachowań uczniów w Internecie.

 

Zawód informatyk – zajęcia w klasie 7

 

Uczniowie oddziału siódmego zbliżają się powoli do ważnej w swoim życiu decyzji jaki zawód wybrać, kim zostać
w przyszłości? Aby ułatwić im tę decyzję pani dyrektor i nauczyciele organizują zajęcia w ramach doradztwa zawodowego. Jednym z takich przedsięwzięć było spotkanie z informatykiem, zaprzyjaźnionym z ZSP 3 w Skidziniu panem Mateuszem Bieleninem. W trakcie spotkania siódmoklasiści mogli przypomnieć sobie wiadomości nt. budowy komputera, wziąć do rąk jego części, zapoznać się z ich wyglądem i umiejscowieniem w obudowie. Jednak głównym punktem zajęć była prelekcja dotycząca zawodu informatyka, różnych jego dziedzin, kierunków. Uczniowie mogli poznać zakres obowiązków i charakter pracy informatyka. Za ciekawe i wartościowe informacje dziękujemy bardzo naszemu gościowi.

 

Zajęcia w klasie 3

Uczniowie klasy trzeciej w dniu 4 grudnia w ramach projektu Cyfrowobezpieczni uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych nt „Reklama w  Internecie”. Głównym celem zajęć był rozwój nawyku krytycznego uczestnictwa uczniów w świecie mediów oraz zbudowanie w dzieciach świadomości zagrożeń związanych z zastosowaniem manipulacji w reklamach.

Uczniowie pracowali w parach, metodą burzy mózgów, grupowego mini – testu, a także metodą wynikającą z koncepcji nauki przez doświadczenie: dramę oraz tworzyli mapę myśli.

(więcej…)

WOŚP w ZSP 3

Tego roku również społeczność naszej Szkoły aktywnie włączyła się w akcję zainicjowana przez Jurka Owsiaka. 26 uczniów i przedszkolaków przekazało fanty na loterię i zostało upieczonych aż 13 placków. Oczywiście kwestowaliśmy. Najpierw w przedszkolu i szkole a potem pod Kaplicą w Zasolu i Biedronką w Brzeszczach. Wolontariuszami byli : Andżelika Nikiel, Dominik Krawczyk, Bartosz Ziajka, Jowita Duszyńska, Paulina Błazenek i Nina Nyderek. Po zbiórce datki zostały przeliczone osobiście przez wolontariuszy w sztabie, który mieścił się w Urzędzie Gminy w Brzeszczach. Dzięki ofiarności darczyńców uzbieraliśmy rekordową dla nas kwotę.

Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom bardzo dziękujemy!

(więcej…)

Robotyka w naszym Zespole

Nowy Rok niesie ze sobą zmiany i nowości, które pojawiły się także w naszym Zespole. Od 5 do 12 stycznia nasze przedszkolaki i nasi uczniowie mogli poznać robota mBot. Zabawy z robotem przyniosły przedszkolakom i uczniom oddziałów 1 – 7 wiele nowych doświadczeń i pozwoliły im poznać zasady funkcjonowania urządzeń zwanych robotami, jak i docenić umiejętności i właściwości człowieka.

(więcej…)

Udział naszych uczniów w II Sesji Młodzieżowego Parlamenty Gminy Brzeszcze

W dniu 18 grudnia 2017r. uczennice J. Duszyńska i J. Smolarek uczestniczyły w II Sesji Młodzieżowego Parlamentu Gminy Brzeszcze. Spotkanie pt. „Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe zostało zorganizowane przez Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.

(więcej…)

Zajęcia w oddziale IV

28 listopada odbyły się zajęcia w oddziale IV w ramach realizacji zadań konkursu CYFROWOBEZPIECZNI.

(więcej…)

Zajęcia w oddziale I

28 listopada pierwszoklasiści podczas lekcji dowiedzieli się jak nieprzemyślane klikanie na wyskakujące okna i linki może doprowadzić do popsucia komputera

 

(więcej…)

Uroczyste spotkanie przedświąteczne

Podczas spotkania odbył się finał konkursu recytatorskiego, w którym nagrody zostały zafundowane przez Radę Rodziców. Uczniowie śpiewali kolędy i pastorałki , do których przygrywał szkolny zespół instrumentalny. Na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Zajęcia w klasie 6

Uzyskanie przez młodzież dostępu do Internetu sprawiło, że zjawisko przemocy rówieśniczej przyjęło nowy, jeszcze bardziej drastyczny wymiar. Obecnie atak może dosięgnąć ucznia w każdej chwili i może mieć charakter zmasowany. Agresywny wpis na Facebooku czy wulgarnie przerobione zdjęcie są często natychmiast zauważane przez całą społeczność szkolną. Sieć wymyka się spoza kontroli dorosłych, dlatego ważne jest, aby uczniowie lepiej zrozumieli mechanizmy cyberprzemocy i potrafili ją powstrzymać, a w przypadku jej doznania podjąć kroki obrony.

(więcej…)

Przedswiąteczny wyjazd uczniów klasy 4 i 5

Tego dnia uczniowie mieli przyjemność oglądać przedstawienie pt. „Wyspa Skarbów” w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Jest to bardzo zabawna adaptacja powieści przygodowej Roberta Luisa Stevensona, w której aktorem był nawet nasz uczeń. Po przedstawieniu odbyły się warsztaty teatralne prowadzone przez jedną z aktorek. Nastepnie w przerwie prześlismy przez centrum Krakowa podziwiając świąteczny kiermasz i przypominając sobie najważniejsze zabytki miasta. Następnie przejechaliśmy do miejscowości Bębło, do fabryki baniek Armar, gdzie poznaliśmy proces przeróbki szkła i produkcji baniek choinkowych oraz każdy uczeń wykonał dla siebie swoją, unikatową bańkę.

 

 

 

(więcej…)