Powrót do aktualności

Zajęcia w klasie 3

21 stycznia 2018

Uczniowie klasy trzeciej w dniu 4 grudnia w ramach projektu Cyfrowobezpieczni uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych nt „Reklama w  Internecie”. Głównym celem zajęć był rozwój nawyku krytycznego uczestnictwa uczniów w świecie mediów oraz zbudowanie w dzieciach świadomości zagrożeń związanych z zastosowaniem manipulacji w reklamach. Uczniowie pracowali w parach, metodą burzy mózgów, grupowego mini – testu, a także metodą wynikającą z koncepcji nauki przez doświadczenie: dramę oraz tworzyli mapę myśli. Po przeprowadzonych zajęciach uczniowie zrozumieli, że celem reklamy jest przekonanie, że coś jest świetne, że koniecznie trzeba to kupić. Potrafią odróżnić komunikaty, które zostały stworzone, aby przekazać pewną wiedzę i informację, od tych, które są popularyzacją produktów czy usług. Wiedzą, że należy dobrze się zastanowić nad tym, czy reklamowany produkt jest dla nas niezbędny i czy go na pewno chcemy nabyć.   [gallery link="file" columns="4" ids="610,611,612,613,614,615,616,617,618,619"]