Powrót do aktualności

Wyjazd uczniów do Bielska- Białej

7 stycznia 2020

Uczniowie klasy 5 i 6 wraz z opiekunami nowy rok kalendarzowy rozpoczęli od wyjazdu do Bielska- Białej. Była to świetna okazja do "rozruszania się" po przerwie świątecznej. Pierwszym punktem wyjazdu był udział w przedstawieniu pt. "Mr Scrooge" w Teatrze Banialuka. Sztuka została wyreżyserowana na podstawie "Nocy wigilijnej" Charlesa Dickensa w taki sposób, że widzami mogą być zarówno dzieci jak i dorośli. Ci pierwsi mogą wchodzić w interakcje z aktorami oraz śledzić ciekawie i sprytnie pokazane losy głównego bohatera,  a dorośli podziwiać pomysłowość inscenizacji oraz wspaniałą sztukę aktorską. Po przedstawieniu grupa przeszła spacerkiem przez Rynek do Studia Filmów Rysunkowych, gdzie odbyła się bardzo ciekawa prelekcja na temat dawnych i obecnych sposobów kręcenia filmów rysunkowych. Tam również poznaliśmy jaka jest rola i zadania wielu różnych osób biorących udział w ich tworzeniu, m.in. scenarzysty, grafika komputerowego, osób od muzyki i odgłosów. Na zakończenie mogliśmy przypomnieć sobie bajki, które jeszcze nie tak dawno każdy z nas oglądał, m.in. Bolka i Lolka i Reksio.