Powrót do aktualności

Wycieczka przedszkolaków do Nadleśnictwa Andrychów

12 czerwca 2022

 Nasze przedszkole realizuje program „Leśna szkoła z klimatem” ogłoszony przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych.  Głównym założeniem programu jest podniesienie świadomości prośrodowiskowej wśród dzieci przez realizację zajęć dydaktycznych na łonie natury  i prowadzenie aktywności w trosce o środowisko naturalne. Jest to przede wszystkim nauka przez działanie i kontakt z przyrodą oraz stworzenie dzieciom możliwości wspólnej zabawy. W ramach programu 1.06 odbył się wyjazd na ścieżkę edukacyjną przy Nadleśnictwie Andrychów.  Na miejscu czekał  leśniczy, który oprowadził  nas po  ścieżce edukacyjnej.  W czasie spaceru dzieci poznały niektóre gatunki drzew, rozpoznawały ptaki po ich śpiewie, dowiedziały się  jak mądrze korzystać z lasu, jak się w nim nie zgubić, jakie rośliny wolno zrywać, a czego nie wolno dotykać. Były  zabawy w grupach np. tworzenie obrazka z darów natury. Po wspólnych zabawach oraz poczęstunku dzieci w świetnych humorach całe i zdrowe wróciły do przedszkola. Dziękujemy p. Leśniczemu z Nadleśnictwa Andrychów za przygotowanie ciekawej lekcji przyrody i drobnych upominków.