Powrót do aktualności

Wycieczka przedszkolaków do Chlebowej Chaty

5 czerwca 2023

26.05.2023r przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Dzieci uczestniczyły w warsztatach: samodzielnie formowały podpłomyki, które po upieczeniu zjadły z pysznym smalcem, miodem czy masłem, spróbowały też żytniego chleba popijając kawą zbożową. Dowiedziały się, że wszystkie te produkty są bardzo zdrowe. Mali uczestnicy wycieczki zobaczyli, jak żyli i pracowali ludzie kilkadziesiąt lat temu, jakich narzędzi używali w gospodarstwie domowym i podczas prac rolniczych w gospodarstwie i na polu. Największą radość sprawiła przedszkolakom zagroda ze zwierzętami, możliwość ich karmienia i głaskania. Na koniec naszej wizyty w Chlebowej Chacie zjedliśmy pyszny posiłek i otrzymaliśmy drobne pamiątki.