Powrót do aktualności

Wycieczka / Pasowanie na przedszkolaka – Warownia Pszczyńskich Rycerzy

10 października 2022

W dniu 30.09.2022 odbyła się wycieczka do Pszczyny do Warowni Pszczyńskich Rycerzy. Podczas wyjazdu poznaliśmy historię Pszczyny oraz dawnego życia i tradycji. Nasza przygoda w Warowni Pszczyńskich Rycerzy zaczęła się od  poznania historii pieczenia chleba. Opowiadanie o chlebie w ciekawy sposób przedstawili nam animatorzy. Następnie każde dziecko otrzymało kawałek ciasta drożdżowego, z którego formowało swój kawałek chleba. Nasze różne chlebowe dzieła trafiły do specjalnego pieca. W zamkowych komnatach wszystkie dzieci brały udział w bardzo wesołych i śmiesznych animacjach przygotowanych przez księżniczki i rycerzy. Dzieci miały okazje zobaczyć bardzo pouczające przedstawienie pt. „Księżniczka i Jaś”. Przedstawienie pokazało dzieciom, że warto być dobrym i pracowitym człowiekiem. Na zakończenie wszystkie dzieci  były pasowane na przedszkolaka.