Powrót do aktualności

Wycieczka klasy 4, 5 i 6

31 maja 2023

W maju uczniowie klasy 4,5 i 6 byli na wycieczce w Zamku w Mosznej oraz Kolejkowie w Gliwicach. W zamku brali udział w warsztatach historycznych poznając jego historię  oraz okolicy, przymierzali dawne stroje oraz próbowali swoich sił jako pisarze wypełniając certyfikaty dawną czcionką. Natomiast w pięknych ogrodach uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w łucznictwie oraz w walce na miecze, a o godzinie 12 oglądać piękny pokaz "tańca" fontanny do znanych klasycznych utworów muzyki poważnej i podziwiać fragment wielkiego ogrodu z ciekawymi gatunkami roślin.
Natomiast "Kolejkowo" to miejsce, gdzie można podziwiać makiety nie tylko związane z transportem kolejowym, ale również zakątki Gliwic, okolic i innych zaskakujących miejsc, m.in. Dziki Zachód. Ekspozycji towarzyszą muzyka, odgłosy życia miejskiego i wiejskiego, zjawisk pogodowych oraz zjawiska świetlne, ponieważ wszystko przedstawione jest w czasie dnia i nocy. Uczniowie byli zachwyceni, robiąc wiele zdjęć w czasie pokazu.