Powrót do aktualności

Wycieczka do Ogrodzieńca  

20 maja 2022

20 maja uczniowie klasy 4, 5 i 7 odwiedzili Ogrodzieniec.  Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu, który jest najbardziej imponującym spośród wszystkich Orlich Gniazd. Usytuowany na Górze Janowskiego, zbudowany z wapienia i dolomitów przetrwał wieki. Następnie przeszliśmy do Parku Doświadczeń Fizycznych. Mogliśmy się przekonać jak działają podstawowe prawa fizyki. Każdy uczestnik skorzystał z działania 35 urządzeń, m. in. z symulatora lotów, dwóch równoległych zwierciadeł, dużej platformy obrotowej, kalejdoskopu, peryskopu, kołyski Newtona. Ostatnim punktem programu wycieczki było podziwianie Parku Miniatur, w którym mogliśmy zobaczyć m.in. Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę oraz repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza. Piękna pogoda oraz świetne humory towarzyszyły wszystkim przez całą wycieczkę.