Powrót do aktualności

„Wnuczek,wnuczka edukuje, babcia dziadek się stosuje”

25 czerwca 2020

W ramach projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty „Wnuczek i wnuczka edukuje, babcia i dziadek się stosuje”, uczniowie klas młodszych podjęli działania mające na celu ostrzeżenie swoich dziadków i seniorów przed zagrożeniami, które mogą doprowadzić ich do nieprzyjemnych sytuacji, stresu czy też utraty dorobku całego życia.

Wychowawcy klas 1- 3 podczas lekcji online oraz klasy 6 na lekcji wychowawczej zapoznali uczniów z filmem instruktażowym przygotowanym przez policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Dzięki niemu mogli zapoznać się z niebezpieczeństwami oraz sposobami działania oszustów wobec starszych osób. Film stał się podstawą do pogadanek i wspólnego redagowania rozmowy „ku przestrodze” ze swoimi dziadkami, którą dzieci przeprowadziły w domach. Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty i znaki ostrzegawcze /do przypięcia np. na lodówkę/, prezentacje multimedialne które mają seniorom przypominać o czujności. Część dzieci zatrzymała te chwile wspólnej integracji i edukacji dziadków na zdjęciach.

Link do prezentacji multimedialnej wykonanej przez Nataszę Bielenin z kl.3

https://view.genial.ly/5ef347a744fd3d0d8b72558f/presentation-projekt-wnuczki

Powstał też wiersz:

Kochana babciu, dziadku kochany, gdy nie mam kasy idę do mamy,

Czasami także idę do taty, lecz nie do Ciebie, boś niebogaty.

A gdy już bardzo będę w potrzebie, to nie zadzwonię nigdy do Ciebie,

Lecz Cię odwiedzę by porozmawiać, czy to jest Kraków, czy to Warszawa.

Bartosz Bizoń klasa 2
Patryk i Szymon Pływacz z Babcią
Sebastian Malec klasa 2 z Babcią
Dominika Głownia klasa 1
z Babcią
Dominika Głownia klasa 1
z Dziadkiem
Nadia Kania klasa 1
Emilia Noworyta klasa 1