Wizyta stomatologa w przedszkolu

5 maja 2019

W  kwietniu  naszych przedszkolaków odwiedziła pani stomatolog, która w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiła sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Dzieci dowiedziały się co to jest próchnica i dlaczego psują się zęby oraz jak prawidłowo należy je czyścić. W ramach działań praktycznych przedszkolaki miały możliwość spróbować samodzielnie wykonać plomby z modeliny  i  zadbać o zdrowie zębów. Mamy nadzieję, że spotkanie to zmotywuje wszystkie dzieci do systematycznego dbania o swoje zęby. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odznaki i dyplomy "Czystego Ząbka”.