Aktualności


Wizyta pszczelarza w przedszkolu

W dniu 5 czerwca  2019 przedszkolaki  miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu.

Zaproszony pszczelarz przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół.. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Miały przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Dzieci mogły spróbować wykonać z wosku pszczelego świecę, którą zabrały na pamiątkę do domu. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.
Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi

dav

dav

rpt

dav

dav

Skip to content