Powrót do aktualności

Wiosenny Konkurs Recytatorski

31 maja 2023

Wiosenne miesiące sprzyjają marzeniom oraz miłości i poezji. We współpracy z Domem Ludowym nasza szkoła zorganizowała Wiosenny Konkurs Recytatorski . Uczniowie mieli za zadanie przygotować wiersz na temat: " Wiosna w poezji" . Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych klasy 1-4 oraz kl. 5-8 oraz w dwóch etapach: eliminacje klasowe  oraz konkurs środowiskowy. Uczestników prezentujących swoje talenty recytatorskie było wielu. Jury oceniało: dobór i stopień opanowania tekstu, tempo wypowiedzi, prawidłową wymowę, interpretację tekstu, wrażenia ogólne. Poziom talentów recytatorskich był bardzo wysoki, jury miało trudne zadanie, ale w każdej kategorii wyłoniło zwycięzców. Za współprace i zaangażowanie w edukację i rozwój talentów uczniowskich bardzo dziękujemy pani dyrektor Domu Ludowego w Skidziniu, pani kierownik Biblioteki Głównej w Brzeszczach oraz pani Zofii Piwowar.