Walentynki w przedszkolu

16 lutego 2022

W dniu św. Walentego panował wyjątkowy nastrój. W przedszkolu królował kolor czerwony. Dzieci poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki i prace plastyczne, by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kolegom, koleżankom. Poznały słowo kocham w różnych językach, prawiły sobie komplementy i mówiły miłe słowa. Wypowiadały swoje zdania, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawianie radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku. Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne żeby umieć to okazywać każdego dnia.