Powrót do aktualności

ZAJĘCIA W TERENIE w ramach Odblaskowej Szkoły – utrwalamy prawidłowe nawyki przejścia przez jezdnię –

30 października 2023

Dnia 03.11 uczniowie klasy drugiej pod opieką nauczycieli udali się na przejście dla pieszych znajdujące się obok szkoły. Wyposażeni w kamizelki odblaskowe, które szkoła pozyskała dla ich bezpieczeństwa mogli w praktyce poćwiczyć i utrwalić prawidłowe nawyki i zasady przechodzenia przez jezdnię. W czasie zajęć w terenie uczniowie przypomnieli sobie wiersz "Na chodniku przystań bokiem...", omówili znaki drogowe znajdujące się w pobliżu, Wskazywali gdzie mieszkają oraz opisywali swoją drogę do domu i jej niebezpieczeństwa. Dyskutowali na temat "Jaka jest moja droga do i ze szkoły oraz jak bezpiecznie ją przebyć, jak uniknąć zagrożeń?" Na koniec odtwarzali sceny bezpiecznego przechodzenia przez pasy.