Aktualności


Układanie i odczytywanie kodów strzałkowych + zajęcia w ramach Code Week w klasie 3.

25 września uczniowie klasy 3 układali i odczytywali kody strzałkowe podczas zajęć matematycznych jako praktyczne wykorzystanie kierunków w przestrzeni.

1. Wskazywanie w parach kierunków w przestrzeni – przypomnienie pojęć.

2. Zabawy: wskazywanie figur na kolorowej planszy, odgadywanie zagadek matematycznych, przesuwanie pionka po planszy wg podanego kodu strzałkowego.

3. Labirynt liczbowy – U rysują drogę przez labirynt zgodnie z kodem strzałkowym zaczynając od pola nr 0, napotkane liczby grupują w pary tak aby każda była pełną dziesiątką. Otaczają czerwonym kółkiem liczby dwucyfrowe, których suma cyfr jest większa niż 6. Rysują drogę łączącą pola z liczbami, a następnie koduj za pomocą kodu strzałkowego.

Skip to content