Powrót do aktualności

Układanie i odczytywanie kodów strzałkowych + zajęcia w ramach Code Week w klasie 3.

16 października 2019

25 września uczniowie klasy 3 układali i odczytywali kody strzałkowe podczas zajęć matematycznych jako praktyczne wykorzystanie kierunków w przestrzeni. 1. Wskazywanie w parach kierunków w przestrzeni - przypomnienie pojęć. 2. Zabawy: wskazywanie figur na kolorowej planszy, odgadywanie zagadek matematycznych, przesuwanie pionka po planszy wg podanego kodu strzałkowego. 3. Labirynt liczbowy - U rysują drogę przez labirynt zgodnie z kodem strzałkowym zaczynając od pola nr 0, napotkane liczby grupują w pary tak aby każda była pełną dziesiątką. Otaczają czerwonym kółkiem liczby dwucyfrowe, których suma cyfr jest większa niż 6. Rysują drogę łączącą pola z liczbami, a następnie koduj za pomocą kodu strzałkowego.