Powrót do aktualności

Udział Pocztu Sztandarowego w Gminnych obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

5 maja 2024

W dniu 3.05.2024r. Poczet Sztandarowy ze Szkoły Podstawowej imienia Ewy Szelburg – Zarembiny wziął udział w Gminnych  obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej. Obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, czyli nadrzędnego aktu prawnego określającego zasady działania państwa oraz prawa i obowiązki obywateli.

Uroczystość rozpoczęła uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym pw. św. Marcina w Jawiszowicach. Następnie w Jawiszowicach – Kółku przy Pomniku „Ku czci poległych na polu chwały mieszkańców Jawiszowic” odbyły się oficjalne uroczystości.

We wspólnym świętowaniu 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja udział wzięły Władze Samorządowe, Poczty Sztandarowe, przedstawiciele szkół oraz mieszkańcy.