Powrót do aktualności

„Uczymy się przez zabawę!”

13 lutego 2019

13 lutego br. uczniowie z klas I-VIII wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Uczymy się przez zabawę!” zorganizowanych przez Centrum TZE. Uczestnicy zdobywali wiedzę z zakresu fizyki i przyrody poprzez samodzielnie wykonywane doświadczenia i eksperymenty, a prowadzący wyjaśniali uczniom badane zjawiska i pomagali je zrozumieć. Podczas zajęć uczniowie przekonali się, że obraz widziany w lustrze jest tylko pozorny, dowiedzieli się o abstrakcji optycznej oraz zrozumieli efekt stroboskopowy. Wykorzystywali cechy magnetyzmu do budowania mostu, pokonywali różnicę ciśnień, obserwowali moc rozchodzącego się powietrza i niewidzialne promieniowanie. Mogli również założyć specjalne okulary i zobaczyć świat do góry nogami.

Konfucjusz powiedział: Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi , a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Mamy nadzieję, że warsztaty pokazały jak interesująca może być nauka.