Tydzień Tolerancji

19 stycznia 2023

Tydzień Tolerancji   Z okazji dnia Tolerancji nasi uczniowi obchodzili Tydzień z Tolerancją, który zorganizowany był w dniach 14-18.11.2022 roku. Głównym celem dnia Tolerancji było: kształtowanie postawy tolerancji wśród dzieci i młodzieży szkolnej; uwrażliwienie dzieci i młodzież na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji i dyskryminacji; przypomnienie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, religię. Pierwszy dzień zaczęliśmy od Projektu Pióro. Uczniowie tego dnia projektowali własne pióro . Wykonanie symbolicznej pracy plastycznej miało za zadanie ukazanie w niewielkim stopniu kreatywności każdego dziecka, różnorodnego przedstawienia siebie w proponowanej aktywności. W drugim dniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt.: „Tolerancja” W dniu trzecim odbył się apel nawiązujący do Dnia Tolerancji.  W przedostatnim dniu tygodnia Tolerancji  odbyła się akcja od piórka do skrzydeł. Wykonywano chętnym uczniom zdjęcia przez wyznaczonego nauczyciela - podczas przerw na tle wspólnie stworzonych skrzydeł. Został do tego wykorzystany aparat z projektu „Laboratoria przyszłości” W ostatnim dniu wyświetlane zostały filmy na temat tolerancji. Szanowanie wzajemnych różnic, akceptowanie odmiennego zdania i wsparcie siebie nawzajem w środowisku szkolnym i nie tylko, powoduje że razem czujemy się dobrze i bezpiecznie, mimo odmiennych poglądów.  „Rośniemy w siłę, rośniemy w skrzydła”...