Powrót do aktualności

Tydzień pod hasłem Prawa Dziecka i Tolerancja

26 listopada 2020

W ostatnich dniach we wszystkich klasach rozmawiano o tolerancji oraz prawach dzieci. Wszystko to w związku z Dniem Tolerancji 16 listopada i Dniem Praw Dziecka 20 listopada. Zajęcia były różnorodne pomimo nauki zdalnej: dyskusje, zadania rozwijające, oglądanie filmów, rymowanki, zajęcia kreatywne, ankieta. Dzieci poznawały trudne słowa, rozmawiały o dzieciństwie i dorosłości, o tym, że życie ludzi różni się, że każdy jest inny, wyciągały wnioski, a uczniowie klasy 3 wykonywali gniotki, które pomagają rozładować negatywne emocje. Dzięki ankiecie, każdy zatrzymał się na chwilę refleksji. Omawiając te tematy nie mogliśmy zapomnieć o poprawnym zachowaniu, tolerancji i prawach w cyberprzestrzeni. Przeprowadzone zajęcia odbywały się między innym w związku z realizacją projektu UODO "Twoje dane- Twoja sprawa".