Powrót do aktualności

Tydzień Ochrony Danych Osobowych

15 lutego 2022

Kolejny rok nasza szkoła bierze udział w projekcie edukacyjnym "Twoje dane- Twoja sprawa" organizowanym prze Urząd Ochrony Danych Osobowych. W ramach realizacji projektu obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych pt. Baranki w sieci. W związku z faktem, iż klasy 1-4 uczyły się stacjonarnie, a klasy 5-8 zdalnie, ten dzień obchodziliśmy w klasach, a nie razem, jak to bywało w poprzednich latach. Akcja trwała cały tydzień . Uczniowie oglądali film w serii Owce w sieci", w których autorzy przestrzegają przede wszystkim dzieci przed niebezpieczeństwami związanymi z korzystaniem z Internetu w niewłaściwy sposób, często zbyt naiwny. W klasach 1-4 ważne informacje zostały zapisane na przygotowanych "barankach" i została przygotowana gazetka w szkolnym holu. Natomiast klasy starsze wypowiadały się pisemnie i ustnie na tematy związane z oglądanymi filmami. Uczniowie oglądali filmy i rozmawiali na następujące tematy: -kl.1-oszukiwanie innych, podawanie nieprawdziwych informacji -kl.2-ochrona swoich informacji, kradzież informacji innych osób  -kl.3-podszywanie się pod kogoś innego, oszukiwanie -kl.4-wykorzystywanie wizerunku innych osób, wyśmiewanie, poniżanie -kl.5-dbanie o swój wizerunek, wstyd, ośmieszanie -kl.7-fałszywe profile, ponizanie, prześladowanie -kl.8-prywatność, prawo do tajemnicy informacji