Powrót do aktualności

„Twoje dane- Twoja sprawa” -projekt GIODO

23 maja 2018

W maju kończymy realizację kolejnej edycji projektu edukacyjnego "Twoje dane- Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych". Był to rok szczególny, gdyż w tym roku przypada 20-lecie Prawa do Ochrony Danych Osobowych w Polsce oraz w związku z szerokim przepływem informacji 25 maja br. wprowadzone zostaje RODO, czyli Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych, które będzie wiążące dla wszystkich państw członkowskich Unii Europejskiej. W ramach programu w naszej szkole odbyły się m.in.:

  • zajęcia dla uczniów na temat danych osobowych i ich ochrony,
  • zajęcia na temat bezpiecznego poruszania się po Internecie,
  • warsztaty na temat zabezpieczania swoich danych i informacji,
  • Dzień Ochrony Danych Osobowych,
  • wiosenny konkurs wiedzy  "Mały Prawnik",
  • konkursy rysunkowe i literackie na temat bezpieczeństwa w sieci,
  • gazetki na temat programu, ochrony danych, 20-lecia GIODO,
  • szkolenia dla nauczycieli i pracowników szkoły.