# SzkołaPamięta

2 listopada 2022

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „SzkołaPamięta” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Akcja odbyła się w październiku przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W ramach przedsięwzięcia uczniowie odwiedzili lokalne miejsca pamięci oraz poznali ich historię, przygotowali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych, a także uczestniczyli w lekcji poświęconej pamiątkom rodzinnym przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

Celem takich akcji jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu, miejsca, społeczności.