Powrót do aktualności

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

19 października 2021

"Całe życie jest szkołą" - Jan Amos Komeński

W środę 13 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na wspólnym spotkaniu, klasa 3 krótko zapoznała nas z rysem historycznym tego szczególnego dnia oraz złożyła życzenia wszystkim nauczycielom. Klasa 1 i 2 w przebojowy sposób wyraziła swoje życzenia poprzez taniec pełen energii i radości. Uroczystość nie mogła odbyć się bez szkolnego chóru, który pięknie zaśpiewał przygotowane piosenki oraz zaintonował i poprowadził hymn państwowy, hymn szkoły oraz tradycyjne "Sto lat". Na koniec była także niespodzianka przygotowana przez uczennice klasy 7 Lenę i Wanessę. Dziewczyny profesjonalnie zaprezentowały nam taniec w styli hip-hop. Życzenia powędrowały do wszystkich: nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły - bo to oni tworzą szkołę i edukację.  Nie zabrakło życzeń, podziękowań, wspólnych wzruszeń i uśmiechów.  Natomiast 12 października uczniowie klasy 1, 2 i 4 występem artystycznym  uświetnili Gminne obchody Dnia Nauczyciela w Ośrodku Kultury w Brzeszczach.