Powrót do aktualności

Ślubowanie I klasy

7 listopada 2019

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbyła się wielka i bardzo ważna uroczystość ŚLUBOWANIA PIERWSZAKÓW. W tym roku miała ona  nieco inny charakter. Dzieci z klasy pierwszej zostały zabrane przez swoich kolegów z klasy 7 na morską wyprawę, podczas której spotkały Neptuna władcę mórz i oceanów oraz jego dwór z Prozerpiną. W czasie tej podróży musiały zaliczyć szereg testów, które potwierdzą ich gotowość do bycia uczniem. Od testu liczenia, poprzez test dyscypliny, Polaka - patrioty, sprawności fizycznej, aż po muzykalność mogliśmy obserwować i dopingować te dzielne dzieciaki. Na koniec musiały one zaprezentować swoje dobre humory po wypiciu soku z cytryny. Gdy chrzest został zdany rozpoczęła się najważniejsza chwila, przyrzeczenie na sztandar oraz pasowanie przez panią Dyrektor na ucznia Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Skidziniu. Ta podniosła chwila wywołała wiele wzruszeń. Wszystko zakończyło się sesją zdjęciową oraz słodkościami, bo najmilej z ślubowania rogi obfitości wspominamy.