Powrót do aktualności

Robotyka w naszej szkole.

12 czerwca 2019

Robotyka to dziedzina wiedzy działająca na styku mechaniki, automatyki, elektroniki, cybernetyki oraz informatyki.   Dzięki życzliwości Rady Rodziców naszej szkoły posiadamy roboty mBot. To one pozwalają uczniom klas 4 - 8 poznawać elementy robotyki.   Uczniowie uczą się konfigurowania i łączenia mBotów z komputerem, tworzenia w aplikacji mBlocks prostych programów poruszających nimi, programowania wygrywanej przez nie muzyki oraz tworzenia projektów według własnego pomysłu, w tym wyścigi robotów.   W trakcie nauki – zabawy robotami uczniowie zapominają o trudnościach, stają się kreatywni, otwarci i pomysłowi. Ich buzie są pełne zadowolenia i dziecięcej radości.   Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w naszą edukację i zakup robotów.