Powrót do aktualności

Radość uczniów ZSP3 w Skidziniu – nowoczesne pomoce dydaktyczne i sprzęt komputerowy.

11 kwietnia 2018

Projekt „Aktywny uczeń” realizowany w bieżącym roku szkolnym przez naszą szkołę przynosi uczniom wiele pozytywnych i pełnowartościowych doznań, eksperymentów i działań. Różnorodność zajęć jest duża i pozwala uczniom doskonalić się w różnych dziedzinach życia. Dzięki pomocom dydaktycznym pozyskanym ze środków Funduszy Europejskich proces nauki na tych zajęciach jest bardzo ciekawy i urozmaicony, a uczniowie bardzo chętnie i entuzjastycznie w nim uczestniczą.  Od mikroskopów, menzurek, lornetek, gier dydaktycznych po narzędzia TIK wykorzystujemy w pracy bazę dydaktyczną i stosujemy metody, w których uczeń z zapałem i zaangażowaniem pozyskuje nowe wiadomości i umiejętności. Nauka powinna skupiać się na kanałach komunikacji najbardziej naturalnym uczniom, dlatego adekwatnie do współczesnego społeczeństwa tzw. „cyfrowych tubylców polubiliśmy narzędzia TIK i zaczęliśmy je wykorzystywać w procesie dydaktycznym na zajęciach „Aktywnego ucznia”, ale także na codziennych lekcjach. Ogromną radość sprawiają uczniom wykorzystywane na zajęciach laptopy, które dzięki routerowi łączą się bezprzewodowo z siecią i umożliwiają skorzystanie z różnych źródeł wiedzy w całym budynku szkoły. Sprawnie obsługiwane przez uczniów tablety utwierdzają nas w skuteczności wykorzystywania ich podczas lekcji. Uczniowie z ich pomocą korzystają z przydatnych aplikacji, programów oraz uczą się programowania, a to wszystko drogą offline lub online. Największym powodzeniem i atrakcją wśród uczniów i nauczycieli cieszy się interaktywna tablica dotykowa, która naszym podopiecznym przypomina ogromny tablet. Dzięki niej uczniowie wspólnie wykonują zadania, realizują wspólne projekty, dzielą się pomysłami, dochodzą do konstruktywnych wniosków i poszukują rozwiązań. Tablica pozwala nam również efektywnie i twórczo skorzystać z przydatnych zasobów Internetu. Multimedialna baza dydaktyczna, z której w naszej szkole korzystają uczniowie jest ich naturalnym środowiskiem. Czują się w nim swobodnie, poruszają sprawnie, a proces dydaktyczny przebiega w zainteresowaniu i zaangażowaniu ze strony uczniów oraz przynosi  pozytywne efekty. Bardzo nas cieszy fakt, że możemy zaoferować w kształceniu nowoczesną technologię TIK i skutecznie stosować ją w pracy z naszymi uczniami.