Powrót do aktualności

Promowanie bezpieczeństwa wśród SENIORÓW

15 października 2023

Edukacja obejmuje zasięgiem nie tylko dzieci i młodzież. W pernamentnie zmieniającej się rzeczywistości, w zwiększającej się liczbie wynalazków, w nowoczesności coraz częściej pomocy i nauki potrzebują starsi. Dlatego pierwszoklasiści z wychowawcą na uroczystość ślubowania zaprosili całą społeczność Zespołu, ale także swoich Rodziców i Dziadków. Celem go spotkania było promowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz konieczności noszenia odblasków.  Podczas spotkania uczniowie klasy pierwszej zadedykowali Seniorom piosenkę o odblaskach, wręczyli Certyfikaty Seniora Bezpiecznego … na drodze z dołączonymi odblaskami. Zaproszeni goście mieli możliwość zapoznać się ze spotem kampanii Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: https://youtu.be/fsLjt8D-15w „Senior na drodze”.

Uczniowie klasy 3 również zaangażowali się w realizację zadań konkursowych „Odblaskowa Szkoła”. Napisali słowa piosenki o odblaskach i odśpiewali wszystkim do melodii krakowiaka.

To spotkanie daje nam poczucie, że zadbaliśmy o bezpieczeństwo naszych najbliższych.