PROJEKTY ZREALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

29 sierpnia 2018

PROJEKTY I PRZEDSIĘWZIĘCIA ZREALIZOWANE W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. Ewy Szelburg – Zarembiny

ROK SZKOLNY 2017/2018

PROJEKTY ZEWNĘTRZNE
  1. Projekt z funduszy Unii Europejskiej „Aktywny uczeń”.
  2. Ogólnoeuropejski projekt Code Week – Tydzień Kodowania.
  3. Rządowy „Program dla szkół – owoce i warzywa, mleko w szkole”.
  4. Rządowy Program Wspierania Czytelnictwa – „Dofinansowanie Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”.
  5. Rządowy Projekt – doposażenie szkolnych gabinetów lekarskich.
  6. Ogólnopolski projekt „Cyfrowobezpieczni.pl”.
  7. Ogólnopolski Interdyscyplinarny Program Edukacji Multimedialnej i Społecznej „Kino Szkoła” edycja VII.
  8. Ogólnokrajowy projekt „Stypendiada Polonistyczna”.
  9. XIII Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna Juniorów 2017/2018.
  10. Projekty prozdrowotne we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Oświęcimiu: "Trzymaj formę", "Nie pal przy mnie proszę".
  11. Ogólnopolski program „Mistrzowie Kodowania”.
  12. „SKS” – program przy współpracy z Małopolskim Szkolnym Związkiem Sportowym w Krakowie.
  13. „Twoje dane – Twoja sprawa” – ogólnopolski projekt edukacyjny GIODO.
  14. Fundacja Bank Ochrony Środowiska – „Zdrowo jem więcej wiem!” ogólnopolska edycja 2017/2018.
  15. „Bankowcy dla edukacji”  - projekt sektorowy.
  16. ETHOS – projekt „Rodzina Miśków”.
  17. Całoroczna oferta lekcji i warsztatów edukacyjnych „Bez szkolnej ławy” we współpracy z Muzeum Zamek w Oświęcimiu.
  18. Projekt czytelniczy we  współpracy z Biblioteką OK Brzeszcze pt. „Jest taka historia czyli opowieść o…”  – cykl lekcji bibliotecznych, spotkanie z pisarzem.
  19. Projekty we współpracy z OK Brzeszcze – Polska Biega, Światowy Dzień Marszu.
  20. Projekty proekologiczne we współpracy z BIOSem Brzeszcze:
  21. - zbiórki surowców wtórnych, akcja Sprzątanie świata, Dzień Ziemi, Zlot Młodego Ekologa.
PROJEKTY WEWNĘTRZNE
  1. Szkolny projekt czytelniczy „Książki naszych marzeń”.
  2. Projekt realizowany przez bibliotekę szkolną „Podręczniki szkolne”.
  3. Szkolny projekt edukacyjno – czytelniczy „Rozwijamy nasze kompetencje czytelniczo - językowe” – przedsięwzięcia wewnątrzklasowe /konkursy, wyjazdy do kin, na spektakle teatralne/ oraz ogólnoszkolny konkurs recytatorski dla oddziałów 1 – 7 /etap klasowy, szkolny i finałowy w czasie apelu bożonarodzeniowego/.
  4. Turniej czytelniczy oddziałów 1-7.
  5. Projekt szkolny „Książka pod choinkę”.
  6. Projekt edukacyjny „Dzień języków obcych”
  7. Projekt przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty.
  8. Szkolny projekt „Zakodowani na przyszłość” w ramach ogólnoeuropejskiego Tygodnia Kodowania.
  9. Szkolny projekt dla oddziałów 4 – 7 „Umiejętność uczenia się”.
  10. Szkolny projekt „Szkoła skierowana ku przyszłości” – wykorzystanie platform edukacyjnych i portali internetowych w uczeniu się.
  11. Cykl zajęć z pedagogiem „Jak się uczyć?’.
  12. Projekt szkolny „Z wartościami przez szkolny rok”.
  13. Projekt „Ewa Szelburg – Zarembina patronka naszej szkoły – życie i twórczość” /oddział 4/.
  14. Przyrodniczy projekt edukacyjny „Wizytówka naszego regionu” w oddziale 6.
  15. Projekt szkolny „Dzień Dziecka inaczej” – Dzień Sportu i Dzień Tańca.
  16. Cykl zajęć z robotyki „Spotkanie z m – Botem”.
  17. Zajęcia ze specjalistami:
- z seksuologiem w oddziale 7 „Jeszcze nie teraz – zagrożenie okresu dojrzewania, głównych funkcji płciowości i inicjacji seksualnej”, - zajęcia warsztatowe w oddziale 6 „Moje ciało, moja twierdza, - z policjantem nt. bezpieczeństwa cyfrowego, odpowiedzialności karnej za zachowania  niepożądane. Szkolny projekt pracy z uczniem zdolnym. Szkolny projekt „Gminne Diamenty 2018” – przygotowanie gminnej uroczystości.