Powrót do aktualności

Powiatowy Konkurs Pierwszej Pomocy w PZ6 w Brzeszczach

4 kwietnia 2023

27 marca uczniowie klasy 8: Oliwia Chełmecka, Lena Dybeł, Milena Matyszkiewicz i Paweł Marszałek jako przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w powiatowych zawodach udzielania pierwszej pomocy. Konkurs ten był bardzo trudny. Na początek należało odpowiedzieć na pytania testowe związane z działaniem organizmu ludzkiego i udzielaniem pierwszej pomocy, a następnie wcielić się w rolę osób, które są świadkiem niebezpiecznej sytuacji zagrażającej zdrowiu. „Scenki” te wzbudzają zawsze wiele emocji, ponieważ należy natychmiast ocenić sytuację i takiej pomocy udzielić i jest to oceniane przez jury. Naszej drużynie udało się zdobyć czwarte miejsce na siedemnaście grup ze szkół podstawowych. Gratulujemy wiedzy teoretycznej i praktycznej!