Powrót do aktualności

Październik 2021 – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

8 listopada 2021

Pod hasłem: "Baśnie i legendy z całego świata". Cel akcji: Upowszechnienie czytelnictwa i zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki zw życiu szkoły. W bieżącym roku szkolnym biblioteka zaangażowała się w akcję wraz z uczniami i nauczycielami klas 1- IV. Realizacja projektu edukacyjnego miała na celu propagowanie zainteresowania książką, kształtowanie kultury czytelniczej, ale również integrację środowiska szkolnego. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach na terenie biblioteki, wypożyczali baśnie, legendy oraz realizowali zajęcia w klasie. Klasa I poznała historię państwa polskiego i malowała ilustracje do "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie". Klasy II i VII w czasie spotkania integracyjnego wysłuchali, jak bohaterowie gry komputerowej Minecraft opowiadają legendę warszawską "Złota kaczka", a potem tworzyli ilustracje postaci do gry komputerowej. Uczniowie klasy III czytali baśnie, legendy tworzone metodą komiksową, a potem rozwiązywali rebusy, quizy, układali puzzle. Aktywnie w obchodach wzięli udział uczniowie klasy IV, którzy poszukiwali w szkolnej bibliotece zbiorów baśni, a potem proponowali reklamy poznanych książek. Zapraszamy do biblioteki szkolnej!! Koordynator szkolnego Projektu Edukacyjnego "Książki naszych marzeń" [caption id="attachment_6522" align="alignnone" width="218"] Złota kaczka[/caption] [caption id="attachment_6521" align="alignnone" width="209"] Złota kaczka[/caption] [caption id="attachment_6520" align="alignnone" width="300"] Złota kaczka[/caption] [caption id="attachment_6519" align="alignnone" width="209"] Reklamy[/caption] [caption id="attachment_6518" align="alignnone" width="217"] Reklamy[/caption]