Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – 29.09.2021r.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to wydarzenie w kalendarzu nietypowych świąt jest jest szczególne, gdyż łączy przyjemne z pożytecznym.

Pomysł zrodził się w Polskiej Izbie Książki w 2002r. Patronką tego szczególnego przedsięwzięcia jest Janina Porazińska – wybitna pisarka, która napisała wiele książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin poetki i pisarki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród uczniów. W roli czytających książki w naszej szkole wcielili się nauczyciele, bibliotekarze, wychowawcy.. Dzieci mogły posłuchać fragmentów swoich ulubionych książek czy poznać nowe propozycje szkolnej biblioteki.

Uczniowie klasy I odwiedzili bibliotekę i uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Mogli zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza, wypożyczyć swoją „pierwszą” książkę i bardzo miło spędzić czas.

Książka to jedno z najstarszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo i uczy poprawności gramatycznej.

Głośne czytanie książek dzieciom w szkole i w domu jest świetną okazją do budowania relacji wspólnego przeżywania emocji i pożytecznego spędzania czasu przez dziecko z bliskimi.

Zachęcamy do głośnego czytania!!!

Koordynator szkolnego projektu „Książki naszych marzeń”