Powrót do aktualności

Spotkanie z policjantami – QUIZ WIEDZY na temat bezpieczeństwa na drodze.

4 października 2023

Dbając o bezpieczeństwo uczniów szczególnie w drodze do i ze szkoły, w obecnym roku szkolnym nasza szkoła realizuje projekt "Odblaskowa szkoła". Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży oraz wyrobienie w nich nawyku konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz promocja wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Pierwszą inicjatywą w ramach projektu było spotkanie klas młodszych z policjantami, które odbyło się 3 października.  Podczas prelekcji zostały przypomniane zasady poruszania się po drogach oraz omówione zagrożenia w drodze do i ze szkoły, jak również sposoby jak uniknąć sytuacji niebezpiecznych czy jak zachować się w trudnych sytuacjach. W ramach ewaluacji spotkania policjanci przeprowadzili QUIZ nt. Zasad bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach".