Powrót do aktualności

Narodowy Dzień Niepodległości w SP w Skidziniu

21 listopada 2022

MOTTO : „ Opowiedz nam, moja Ojczyzno, jak matka dzieciom ciekawym o latach znaczonych blizną na wiekach chwały i sławy.” Zapraszamy do oglądnięcia krótkiej relacji z naszej uroczystości  https://youtu.be/VYcDfcrvDZg oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu muzycznego ZSP 3 Skidziń https://youtu.be/hyTTNpbjSuc  W dniu 17 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej w Skidziniu odbył się uroczysty, integracyjny, patriotyczny poranek  z okazji Narodowego Święta Niepodległości.              Spotkanie Uczniów klas 1-8 wraz nauczycielami i pracownikami Zespołu było podsumowaniem szeregu działań o charakterze patriotycznym, jakie odbyły się w szkole w ciągu ostatnich kilku tygodni. Uczniowie poznawali historię naszej Ojczyzny na zajęciach edukacyjnych, przygotowywali recytacje wierszy, uczyli się śpiewać okolicznościowe pieśni, poczet sztandarowy oraz chętni uczniowie mieli okazję brać udział w uroczystościach gminnych. W dniu 10.11.2022r. o godzinie 11: 11 cała szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu”. W czasie poranka patriotycznego społeczność szkolna  miała okazję poszerzyć swoją wiedzę historyczną, wysłuchać recytacji wierszy przygotowanych przez uczniów klasy 8. Przepięknie zabrzmiała również pieśń legionowa „ Piechota” wykonana  przez uczniów klas 1-8. Spotkanie umiliły i wprowadziły w zadumę piosenki w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem pani Anny Szlenk. Na zakończenie spotkania uczniowie klasy 1 zaprezentowali interpretację ruchowo – taneczną z wykorzystaniem barw białych i  czerwonych, które  nawiązywały do polskiej flagi. Wyjątkowo w takich okolicznościach zabrzmiał wiersz „ Pytasz się : co to Polska?” . Uczennica z klasy 8 w poetycki sposób odpowiedziała na to pytanie, przekonując młodszych kolegów, że POLSKA to : „ niezapominajki w rowie”, „ woda stojąca na łąkach” , „ topole królujące ponad polem”, „ płowe wrzosy”  i „ biały Krzyż wycięty”. Film oraz zdjęcia  promujące nasz Zespół zostały wykonane za pomocą sprzętu, jaki szkoła otrzymała w ramach programu LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI.