Powrót do aktualności

Mikołajkowy wyjazd klasy 8

6 grudnia 2021

Po prawie dwóch latach przerwy w związku z pandemią udało się uczniom klasy 8 wyjechać na wycieczkę :-) Celem naszym stały się Gliwice. Odwiedziliśmy Miejską Palmiarnię, w której choć na chwilę przenieśliśmy się do lata. Razem z przewodnikiem poznawaliśmy różnorodne gatunki małych i dużych roślin, podziwialiśmy piękne kolory i kształty kwiatów, krzewów i drzew. Były tam również wybrane zwierzęta żyjące w różnych warunkach oraz piękne akwaria z wybranych stron świata. Następnym punktem wyjazdu była ponad osiemdziesięcioletnia Radiostacja Gliwice, najwyższa drewniana radiostacja w Europie, gdzie mogliśmy poznać kawałek historii zwany "gliwicką prowokacją". Na zakończenie podziwialiśmy wspaniale wykonane i przedstawione makiety w "Kolejkowie". Czas wycieczki był czasem nauki, ale też i miłego spędzenia go w swoim gronie, sprzyjającym integracji uczniów.