Mikołaj w Przedszkolu

23 grudnia 2019

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne, na których króluje Mikołaj. Obie grupy przygotowały również pokaz muzyczny, który zaprezentowały przed wyjątkowym gościem. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Wszystkie przedszkolaki wyszły na spotkanie ze świętym i zaprosiły go sali.   Niektóre dzieci po raz pierwszy witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność i obawę, ale przede wszystkim radość.  Opowiadały Mikołajowi o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są grzeczne. Po wspaniałych występach dzieci nadeszła wyczekiwana chwila - Mikołaj wręczał każdemu dziecku paczkę, a prezenty były wspaniałe: gry, układanki, puzzle, karty,  no i przede wszystkim słodycze.