Powrót do aktualności

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w przedszkolu

10 listopada 2023

 

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie  5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Dnia 6 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Przedszkolaki, bawiły się przy muzyce, kolorowały bajkowe obrazki, rozwiązywały zagadki związane z bajkowymi postaciami.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.