Powrót do aktualności

Materiały edukacyjne dla przedszkolaków

23 marca 2020

Drodzy Rodzice przedszkolaków! Przesyłamy Wam pomysły bo edukacja trwa nadal. Darzymy Was ogromnym zaufaniem i wiemy, że doskonale potraficie bawić się z dziećmi.  Chcemy jednak inspirować, wskazać sposoby spędzania wolnego czasu, by w jakiś sposób pomóc w tej trudnej sytuacji. Tęsknimy za dziećmi i chociaż wirtualnie chcemy mieć z Wami kontakt. Pozdrawiamy serdecznie nauczyciele przedszkola Proponujemy zabawy i ćwiczenia do wykorzystania w pracy z dziećmi w domu.   Coś dla zdrowia Rodzic i dziecko lub dzieci w parach leżą na przeciwko siebie:

  • Podawanie do siebie piłki rękami (ramiona ułożone w bok, łokcie uniesione)
  • Siłowanie – obie osoby trzymają piłkę. Na sygnał każdy ciągnie piłkę do siebie licząc np. do pięciu. Wygrywa ten, kto zabierze piłkę.
  • https://www.youtube.com/watch?v=m2WsGrvCx_w – zabawy ruchowe dla dzieci rozgrzewka
  Coś dla rąk ( rozgrzewka)   Kółko małe, kółko duże, Rysujemy palcem w powietrzu małe i duże koło Ręce w dole, ręce w górze, Ręce w dół i w górę Najpierw w prawo, potem w lewo, Przechylamy w prawo i lewo Tak się buja w lesie drzewo. Bujamy na boki.     Coś dla rąk żeby malowały   Coś dla uszu żeby posłuchały: https://www.elfibajka.pl/audiobook/elf-ziolko.html       Karta Pracy grupa młodsza     Karta Pracy grupa starsza   6-latek_grafomotoryka_cz1