Powrót do aktualności

Majowe święta w naszej szkole oraz podsumowanie przedsięwzięcia Miesiąc z Patronką Szkoły

23 maja 2022

Uczniowie klas 1,2,3,4,5 i 7  przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony majowym rocznicom. Apel rozpoczął się  od wprowadzenia sztandaru naszej szkoły i odśpiewania hymnu państwowego i hymnu szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Zarówno wykonawcy jak               i widzowie pięknie prezentowali się w strojach galowych, co nadało akademii podniosły  charakter. Cała uroczystość miała na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych. Druga część apelu została poświęcona Patronce naszej szkoły – Ewie Szelburg – Zarembinie z okazji rocznicy jej urodzin, podczas której uczniowie z klas 1- 3 przedstawili recytację wybranych utworów poetki. Kulminacyjnym momentem wydarzenia było podsumowanie przedsięwzięcia „Miesiąc z Patronką”, w ramach którego odbyły się następujące konkursy Krzyżówka „Patronówka” dla uczniów klas 1-4, „Omnibus szkolny” dla uczniów klas 5 – 8 oraz konkursy plastyczno – literackie na: Ilustrację do utworu „Dary czterech wróżek” wzbogaconą o cytat z utworu dla uczniów klas 1-4  oraz na „Plakat reklamujący dowolny utwór Ewy Szelburg – Zarembiny dla uczniów klas 5 – 8 oraz konkurs recytatorski dla  uczniów klas 1-3. Laureatami konkursów zostali: W szkolnym Omnibusie: I miejsce: Oskar Błazenek kl.5 II miejsce: Maja Baścik kl.5 oraz Milena Matyszkiewicz kl.7 W konkursach plastyczno – literackich: Kategoria klasy 1- 4 I miejsce: Daniel Smolarek II miejsce: Antonina Urbańczyk III miejsce: Monika Dusik Kategoria klasy 5- 8 I miejsce: Julia Krawczyk II miejsce: Natasza Bielenin III miejsce: Patryk Smolarek W konkursie recytatorskim: Szymon Pływacz Anna Bertolin Nadia Kania Filip Waliczek Tomasz Bertolin Nina Kawalec Oliwia Turbańska Daniel Smolarek Filip Nowak Aniela Matyszkiewicz Daria Janecka Ważnym akcentem spotkania były wspólna klasowa fotografia pod tablicą upamiętniającą patronkę szkoły, Ewę Szelburg – Zarembinę, a także hasła reklamujące twórczość poetki, które zostaną zamieszczone w szkolnej kronice. Oto one: „Ewa Szelburg – Zarembina od początku z nami bywa ! Pisze wiersze i rymuje, Nikt nam tego nie zepsuje!” „Wszystko pięknie, ładnie się dzieje, Gdy Ewa przy nas siedzi”. „W wolnym czasie czytaj wiersze Ewy Szelburg zawsze pierwsze”. „Ewa  Szelburg -  Zarembina pisze wiersze o wróżkach i księżniczkach”. „Nasza patronka wiersze pisze cudne  z nią nasze życie nigdy nie będzie nudne”. „Ewa Szelburg – Zarembina patronką naszą jest  z jej wierszami, książkami życie lepsze jest”. Przedsięwzięcie miało na celu:  świętowanie rocznicy urodzin Patronki, zwiększenie świadomości wiedzy o Ewie Szelburg – Zarembinie oraz popularyzację czytelnictwa.