Powrót do aktualności

Kurs pierwszej pomocy dla pierwszoklasistów

11 października 2022

Na początku października pierwszoklasistów odwiedzili ratownicy medyczni i przeprowadzili szkolenie udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się podczas wypadku, jak zadbać o własne bezpieczeństwo oraz jak wezwać pomoc. Wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w symulacji rozmowy z operatorem numeru alarmowego. Dodatkowo odbyła się nauka dzięki, której pierwszoklasiści nauczyli się, jak zaopiekować się poszkodowanym i ułożyć go w bezpiecznej pozycji bocznej - w ćwiczeniach tych największą frajdę mieli uczniowie przy zabezpieczaniu swoich wychowawców. Na koniec szkolenia ratownicy medyczni opowiedzieli o swojej pracy, pokazali jak ratuje się życie ludzkie poprzez resuscytację. Również uczniowie mogli spróbować swoich sił na manekinie. Wrażeń było wiele, wszyscy wyszli wzbogaceni o nowe doświadczenia i wiedzę. Dziękujemy ratownikom medycznym za cenne wskazówki i naukę. Zapraszamy ponownie.