Powrót do aktualności

Konkurs „Pan Cyfrowobezpieczny”

11 kwietnia 2018

W ramach działań Cyfrowobezpieczni.pl w naszej szkole zmierzających do nauczenia i wdrożenia uczniów do mądrego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz urządzeń cyfrowych zaplanowaliśmy i przeprowadziliśmy konkurs plastyczny na komiks „ Pan Cyfrowobezpieczny”. Konkurs został ogłoszony 22 października. Uczniowie zostali zapoznani z jego regulaminem i otrzymali czas jednego miesiąca na wykonanie komiksów. W dniu 22 listopada nabór prac  konkursowych zakończył się. Kolejnym krokiem było zebranie w dniu 18 stycznia 2018r. komisji konkursowej.  Podczas swoich obrad dokonała ona oceny komiksów zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie oraz wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie młodszej nagrodzono: I miejce – Natasza Bielenin z oddziału 1, II miejsce – Julia Krawczyk z oddziału 3 III miejsce Hanna Irlik z oddziału 3. Wyróżnienia otrzymali: Nikodem Nyderek (kl.1), Kamila Płotnicka (kl.1), Regina Klaja (kl.1), Martyna Rudzka (kl.1), Patryk Smolarek (kl.1). Wśród starszych nagrody przyznano: I miejsce  - Zofia Zemanek oddział 6 - Emilia Chromy oddział 5 II miejsce – Patryk Pływacz oddział 4 III miejsce – Bartłomiej Naras oddział 7 Wyróżnieni zostali: Jowita Duszyńska (kl.7), Paweł Jarosz (kl.7), Martyna Korcińska (kl.6), Jakub Jarosz (kl.5). Komiksy, które spłynęły na konkurs charakteryzowały się wielka oryginalnością i różnorodnością pomysłów. Jury zostało zaskoczone postacią Pana Cyfrowobezpiecznego, który został przedstawiony w różnej postaci, jako: zwierzątko, mama, tata, rodzeństwo, tajemnicza istota czy litera B od bezpieczeństwa. Zawsze jednak jego celem była nie tylko ochrona przed zagrożeniami płynącymi z sieci, co wyczulenie i wyposażenia odbiorców komiksu w wiedzę i umiejętności rozsądnego i bezpiecznego wykorzystania urządzeń cyfrowych i Internetu. Wszystkie prace komiksowe zostały wyeksponowane na galerii szkolnej w holu głównym, dzięki czemu nasi uczniowie, rodzice i goście mogą się z nimi zapoznać i będą poszerzać swoja wiedzę.