Aktualności


Konkurs „Pan Cyfrowobezpieczny”

W ramach działań Cyfrowobezpieczni.pl w naszej szkole zmierzających do nauczenia i wdrożenia uczniów do mądrego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz urządzeń cyfrowych zaplanowaliśmy i przeprowadziliśmy konkurs plastyczny na komiks „ Pan Cyfrowobezpieczny”. Konkurs został ogłoszony 22 października. Uczniowie zostali zapoznani z jego regulaminem i otrzymali czas jednego miesiąca na wykonanie komiksów. W dniu 22 listopada nabór prac  konkursowych zakończył się. Kolejnym krokiem było zebranie w dniu 18 stycznia 2018r. komisji konkursowej.  Podczas swoich obrad dokonała ona oceny komiksów zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie oraz wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie młodszej nagrodzono:

I miejce – Natasza Bielenin z oddziału 1,

II miejsce – Julia Krawczyk z oddziału 3

III miejsce Hanna Irlik z oddziału 3.

Wyróżnienia otrzymali: Nikodem Nyderek (kl.1), Kamila Płotnicka (kl.1), Regina Klaja (kl.1), Martyna Rudzka (kl.1), Patryk Smolarek (kl.1).

Wśród starszych nagrody przyznano:

I miejsce  – Zofia Zemanek oddział 6

– Emilia Chromy oddział 5

II miejsce – Patryk Pływacz oddział 4

III miejsce – Bartłomiej Naras oddział 7

Wyróżnieni zostali: Jowita Duszyńska (kl.7), Paweł Jarosz (kl.7), Martyna Korcińska (kl.6), Jakub Jarosz (kl.5).

Komiksy, które spłynęły na konkurs charakteryzowały się wielka oryginalnością i różnorodnością pomysłów. Jury zostało zaskoczone postacią Pana Cyfrowobezpiecznego, który został przedstawiony w różnej postaci, jako: zwierzątko, mama, tata, rodzeństwo, tajemnicza istota czy litera B od bezpieczeństwa. Zawsze jednak jego celem była nie tylko ochrona przed zagrożeniami płynącymi z sieci, co wyczulenie i wyposażenia odbiorców komiksu w wiedzę i umiejętności rozsądnego
i bezpiecznego wykorzystania urządzeń cyfrowych i Internetu.

Wszystkie prace komiksowe zostały wyeksponowane na galerii szkolnej w holu głównym, dzięki czemu nasi uczniowie, rodzice i goście mogą się z nimi zapoznać i będą poszerzać swoja wiedzę. 

Skip to content