Powrót do aktualności

INSTALACJE KLASY 7 – „UWAGA – KORONAWIRUS”

15 czerwca 2020

W  ramach zajęć plastycznych uczniowie klasy 7  u siebie w pokoju stworzyli formę plastyczną - INSTALACJĘ, której przesłaniem będzie ochrona przed pandemią.

Przesłanie wciąż aktualne…

Zbliżają się wakacje, ale nie zapominajmy o tym, że nastał trudny czas, którego nikt się nie spodziewał. Cały świat wciąż przeżywa epidemię, a każdy z nas jest na nią narażony. Koronawirus nie ma wakacji i nie odpuszcza! To my musimy nauczyć się z nim żyć i stosować do ważnych zasad, które obowiązują w dalszym ciągu. Oto przesłanie uczniów z klasy 7, którzy w swojej przestrzeni domowej stworzyli INSTALACJE, które przestrzegą Was przed niebezpieczeństwem wciąż nam zagrażającym. Ponadto uczniowie sami uszyli maseczki, w których się sfotografowali, aby uświadomić wszystkim, że ich noszenie nadal obowiązuje… więc nie zapominajcie o ich noszeniu w miejscach publicznych.

O instalacji, jako formie plastycznej…

INSTALACJA jest to dzieło plastyczne o przestrzennych walorach zbudowane przez „artystę” i dopasowane do konkretnej przestrzeni (np. pokoju). Złożona jest ona w całość z wielu elementów gotowych lub w tym celu wykonanych lub może być wykonana z jednego konkretnego elementu. Zastosowana w niej symbolika powinna być zrozumiała dla innych ludzi.

Zobaczcie w galerii, w jaki sposób uczniowie klasy 7 naszej szkoły przypominają w jaki sposób chronić siebie i innych.

A. Szlenk