Powrót do aktualności

Innowacja w klasie 2 „Lekturki spod chmurki”

13 grudnia 2023

Uczniowie klasy drugiej w październiku rozpoczęli swoją przygodę z czytaniem lektur w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa i innowacji „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja projektu pod kryptonimem „Na tropach dobroczynności” składa się z trzech modułów poświęconych czynieniu dobra ludziom, zwierzętom i roślinom. Uczniowie, realizując I moduł „Bądź dobry dla ludzi” samodzielnie przeczytali książkę „Dziewczynka z parku”, do której wykonali „Lekturniki” oraz zaprojektowali plakaty zachęcające do przeczytania omawianej lektury. Przygotowali rysunki i opisy poszczególnych wydarzeń, o których czytali, a następnie stworzyli „Lekturę na sznurku”. W ramach realizacji zadań związanych z dobroczynnością włączyli się aktywnie w akcję „Paczka dla seniora” oraz „Dzień Życzliwości”. W klasie została również zorganizowana akcja „Anioły”, podczas której uczniowie obdarowywali się własnoręcznie zrobionymi aniołami. Teraz każdy ma swojego Anioła! Wkrótce rozpoczynają realizację modułu drugiego.