Innowacja „ROBOTYKA”

Ogromne podziękowania należą się Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Skidziniu. To ona zakupiła dla uczniów naszej szkoły 4 roboty mBOT, które będą wspierać naukę programowania o tzw. robotykę.

W obecnym roku szkolnym klasa szósta realizuje ostatni – trzeci – rok innowacji pedagogicznej „Z programowaniem
w świat”. Przez dwa lata szóstoklasiści uczyli się poruszać postacią i budować programy w aplikacji Scratch. Teraz mogą spróbować swoich sił w robotyce. Pracę z robotem rozpoczęli od złożenia mBota z podzespołów, uruchomienia go oraz skonfigurowania z komputerami.  Obecnie bawiąc się – uczą się tworzyć skrypty i komendy, dzięki którym sterują robotem.

Wykonujący zaprogramowane polecenia robot jest źródłem wielu pozytywnych emocji wśród uczniów. Taka forma edukacji jest pełna radości, pasji i zaangażowania.