Aktualności


II miejsce naszych uczniów w Powiatowych Zawodach w Pierwszej Pomocy w PZ 6 w Brzeszczach

28 marca br. w Powiatowym Zespole nr 6 w Brzeszczach odbyły się II Otwarte Powiatowe Zawody w Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Oświęcimskiego pana Andrzeja Skrzypińskiego. Wzięło w nich udział 19 zespołów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatów oświęcimskiego i bielskiego. Współorganizatorami byli Centrum Szkoleń Ratowniczych w Limanowej, Biuro Kadr Medycznych z Katowic, Pogotowie Ratunkowe z Bielska- Białej i Wydział Nauk o Zdrowiu ATH w Bielsku Białej. 

Uczestnicy musieli wykazać się obszerną wiedzą teoretyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy, którą wykorzystali podczas rozwiązywania testu oraz „zimną krwią” i umiejętnościami praktycznymi w udzielaniu pierwszej pomocy w trakcie zainscenizowanych zadań praktycznych ocenianych przez ratowników medycznych.

Uczniowie z naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie to: Krystian Górka, Patryk Pływacz i Nikodem Wasik. Po wykonaniu zadań praktycznych uczniowie otrzymali wysokie noty, które pozwoliły na zdobycie zaszczytnego II miejsca, z czego się ogromnie cieszymy. Gratulacje!

Skip to content