Powrót do aktualności

QUIZ o ruchu drogowym w ramach Europejskiego Dnia Języków

11 października 2023

Jak co roku, w szkole, końcem września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Na lekcjach języka angielskiego rozmawialiśmy z uczniami o znanych im językach i ich występowaniu w różnych zakątkach świata. Poznawaliśmy wybrane zwroty oraz stworzyliśmy wspólny plakat „Świat języków”. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie plastyczno-językowym na temat zasad komunikacyjnych w wybranych państwach. 

Uczniowie klas starszych wzięli udział w szkolnym konkursie dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Quiz podzielony był na 2 kategorie wiekowe: uczniowie z klasy czwartej – nie posiadający karty rowerowej. Uczniowie klas 5-7 posiadający uprawnienia. Celem konkursu było: - popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego, - propagowania bezpiecznego stylu życia uczestnika ruchu drogowego - popularyzowanie stosowania przez uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych. Jury przyznało następujące nagrody: I. Konkurs na plakat: pierwsze miejsce:  Nadia Kania - kl. V Wyróżnienia Maja Baścik, Oskar Błazenek, Natasza Bielenin, Kamila Płotnicka, Patryk Smolarek - uczniowie kl. VII II Quiz:  kategoria kl. 4 zwycięzca Nina Żmudka kategoria kl. 5-7 zwycięzca Krystian Węgrzynek - kl. VI wyróżnienia:  Dominika Głownia kl. V, Karolina Janik kl. VI, Oskar Błazenek kl. VII, Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Zwycięzcy zostali nagrodzeni podczas uroczystego apelu.