Powrót do aktualności

Edukacja regionalna i doradztwa zawodowego klasy 2 w Dworku Galicyjskim w Skidziniu

29 kwietnia 2024

29 kwietnia uczniowie klasy 2 wraz z wychowawcami byli na wycieczce w pobliskiej agroturystyce Dworek Galicyjski, gdzie spotkali się z właścicielką panią Beatą Kulczyk.  Na początku urocza gospodyni zapoznała nas krótko z historią swojego dworku oraz przedstawiła mam powody, z jakich odwiedzają  nasz region turyści. Następnie zaprosiła nas do swojego gospodarstwa i zdradziła jego tajemnice, jak również zapoznała nas z zawodami, które są wykonywane aby agroturystyka sprawnie funkcjonowała. Odwiedziliśmy: kuchnię, pomieszczenia gospodarcze, salę jadalną, namiot imprez, pokoje gościnne oraz spacerowaliśmy po pięknym ogrodzie i części rekreacyjne. Byliśmy również nad rzeką Sołą, gdzie mogliśmy podziwiać faunę i florę naszej okolicy. Nasz pobyt w agroturystyce uwrażliwił nas na piękno naszej małej ojczyzny, przypomniał krótko o historii regionu oraz nauczył zasad kultury i dobrych manier w trakcie podróżowania i w trakcie bycia korzystającym z usług hotelarskich. Znamy już także zawody związane z hotelarstwem. Dziękujemy bardzo pani Beacie Kulczyk za miłe i ciepłe ugoszczenie nas oraz ciekawą i przydatną wiedzę.