Powrót do aktualności

Dzień Ziemi

28 kwietnia 2021

22 kwietnia na świecie obchodzono Dzień Ziemi. Odbył się on po raz 51 pod hasłem "Odnów naszą Ziemię". Nasza szkoła i tym razem przyłączyła się do tego święta, aby przypomnieć najważniejsze zasady dbania o naszą planetę, aby zastanowić się co ludzie robią nie tak jak należy, co mogą robić, aby Ziemi nie zmieniała się tak szybko, aby skutki ocieplenia, zanieczyszczenia nie były z roku na rok gorsze i bardziej niebezpieczne dla środowiska naturalnego i mieszkańców Ziemi- zwierząt i ludzi.

Na zajęciach uczniowie uczestniczyli w dyskusjach oraz sprawdzali swoją wiedzę z dziedziny ekologii. Kto dał rady mógł uczestniczyć w gminnej akcji „3. wiosenny plogging w Brzeszczach”. Natomiast najmłodsi mogli się pochwalić swoimi proekologicznymi działaniami, m.in. segregacją śmieci, wiosennymi sadzonkami, czy też po prostu przebywaniem na łonie natury. Dbajmy o swoje środowisko!