Powrót do aktualności

Dzień Ochrony Danych Osobowych

29 stycznia 2024

W styczniu odbył się w szkole Dzień Ochrony Danych Osobowych, ponieważ 28 stycznia co roku obchodzony jest taki dzień. Z tej okazji uczniowie klasy 5 przygotowali w języku angielskim przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Tytuł nie był przypadkowy, gdyż, jak dzieci zauważyły, nie każdy jest tym za kogo się podaje. Tym bardziej w obecnych czasach, gdy wiele osób poznajemy poprzez Internet i należy być bardzo ostrożnym w nawiązywaniu znajomości. Po przedstawieniu uczniowie losowali pytania i odgadywali hasła związane z bezpiecznym korzystaniem z narzędzi TIK i poruszaniem się z świecie wirtualnym. Natomiast na gazetce szkolnej w Kąciku prawnym pojawiły się informacje m.in. o danych osobowych i ich rodzajach oraz o ich ochronie, czyli co to jest UODO, RODO i przetwarzanie. Działania te związane były m.in. z realizacją projektu edukacyjnego Urzędu Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane- Twoja sprawa” .