Aktualności


Dzień Języków Obcych 2022

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych pod hasłem „Bajki świata”. Chcieliśmy w ten sposób propagować czytelnictwo, ale również wskazać w jakich językach zostały napisane wybrane pozycje, które najczęściej znamy z przekładu na język polski lub angielskojęzycznych wersji kinowych. Zostały one dobrane dla klas pod względem wieku lub lektur szkolnych jakie obowiązują na danym poziomie. 

Na lekcjach języka angielskiego w klasach 1-8 oglądaliśmy fragmenty bajek, najczęściej w języku angielskim, szukaliśmy kim był ich autor oraz wybieraliśmy charakterystyczne sceny i omawialiśmy bohaterów. Jako podsumowanie każdy uczeń przygotował obrazek związany z omawianą bajką. Były to:

Smerfy – Pierre Culliford  (Peyo) z Belgii

Pinokio – Carlo Collodi z Włoch

Dzieci z Bullerbyn – Astrid Lindgren ze Szwecji

Baśnie Hansa Christiana Andersena z Danii – Blaszany żołnierzyk, Brzydkie kaczątko, Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu

Opowieści z Narni: Lew, Czarownica i Stara Szafa – C.S. Lewis z Wielkiej Brytanii

Ania z Zielonego Wzgórza – Lucy Maud Montgomery z Kanady

Mały Książę Antoine’a de Saint-Exupery z Francji

                 

Skip to content